Quizy Nie są tak straszne jak testy czy egzaminy – twoja strona nie jest szkołą, więc możesz wdrażać zabawne quizy, aby uczynić ją bardziej interaktywną, a nawet uzyskać cenne opinie od odwiedzających. Możesz zobaczyć, jak czytelnicy odpowiadają na niektóre pytania, a także dowiedzieć się, co robią lub nie lubią w Twojej witrynie. Krótko mówiąc, quizy sprawiają, że Twoja witryna jest wciągająca, wyjątkowa i przyjemna.


Możliwości są tu ogromne. Nie musisz nawet zadawać pytań na temat rzeczy, które odnoszą się bezpośrednio do Twojej witryny, o ile pytania łączą się z ludźmi i budują społeczność wokół Twoich głównych celów. Na przykład, mimo że ESPN cały czas oferuje quizy sportowe na swoich stronach, zawsze pojawiają się tam okazjonalne popkultury lub pytania polityczne, w zależności od tego, co jest obecnie popularne.

Stworzenie quizu nie jest trudne – możemy to zrobić w siedmiu szybkich krokach – przyjrzyjmy się więc, jak dziś możesz dodać jeden do swojej witryny.

1. Dodaj nowy quiz za pomocą Quiz Master Next

Najłatwiejszym sposobem utworzenia quizu dla użytkowników jest sięgnięcie do bazy danych wtyczek. Możesz spróbować zrobić swój mały quiz bez wtyczki, ale szybko robi się bałagan. Poza tym naprawdę nie ma powodu, aby to robić, ponieważ nie uzyskasz połowy funkcjonalności wtyczki – a wtyczka, o której dziś opowiem, jest dość lekka w Twojej witrynie.

Aby rozpocząć, pobierz Wtyczka Quiz Master Next i aktywuj go na pulpicie WordPress (możesz pobrać wtyczkę z linku lub po prostu zalogować się do instalacji WordPress i przejść do Wtyczki> Dodaj nowy, wyszukaj wtyczkę Quiz Master, a następnie zainstaluj i aktywuj).

Gdy wtyczka będzie gotowa do pracy na pulpicie nawigacyjnym, kliknij przycisk Quizy kartę po lewej stronie pulpitu nawigacyjnego. Idź do podstawowego Quizy stronę, aby utworzyć swój pierwszy mały kwestionariusz.

karta quizów

Kliknij na Dodaj nowe przycisk. Spowoduje to wyświetlenie wyskakującego ekranu, w którym możesz wprowadzić nową nazwę quizu. Nazwij to, jak chcesz, abyś mógł zapamiętać, jaki to będzie quiz w przyszłości. Kliknij na Utwórz quiz przycisk, aby kontynuować.

dodaj nowy teraz

To umieszcza nowy quiz na liście wszystkich quizów, które ostatecznie stworzysz, ale aby naprawdę zacząć, musisz kliknąć Edytować przycisk, który znajduje się tuż pod nazwą quizu – przewijanie nazwy quizu powinno być widoczne Edytować przycisk. Kliknij na to.

2. Dodaj pytania

Ten obszar jest dość prosty, ponieważ masz szansę dodać dowolne pytania do quizu. Zacznij od kliknięcia Dodaj pytanie przycisk, który pokazuje nowe okienko wyskakujące, w którym możesz podać wszystkie szczegóły nowego pytania. To zabawna, kreatywna część.

dodaj pytanie

Wpisz pytania i wszystkie możliwe odpowiedzi. Możesz podać właściwą odpowiedź, a nawet rozdać określoną liczbę punktów osobom, które dobrze odpowiedzą. Napisz wiadomość, która wyświetli się, jeśli użytkownicy otrzymają poprawną odpowiedź. Możesz także wypełnić wskazówkę, którą użytkownicy mogą wezwać, jeśli czują się zakłopotani pytaniem.

Istnieje kilka innych pól do wypełnienia poniżej, ale wszystkie są dość oczywiste. Kliknij na Utwórz pytanie przycisk u dołu po wypełnieniu tego pytania.

stwórz pytanie

Dodaj tyle pytań, ile chcesz, przechodząc przez dokładnie ten sam proces. Zamierzam zamieścić drugie pytanie na potrzeby tego samouczka, ponieważ quiz na jedno pytanie jest naprawdę nudny.

3. Opublikuj swój quiz

Wróć do głównego Kartkówka stronę, aby wyświetlić listę utworzonych przez ciebie quizów. W moim przykładzie mam tylko jeden quiz, więc łatwo jest zobaczyć, dokąd się przenieść. Naszym celem jest teraz opublikowanie quizu, aby każdy, kto odwiedzi witrynę, mógł wziąć go i przesłać odpowiedzi.

Po prawej stronie nazwy quizu znajduje się kilka adresów URL i kodów, których można użyć do publikacji. Na przykład adres URL jest miejscem, w którym mieszka quiz, dzięki czemu możesz udostępniać ten adres URL każdemu, kogo chcesz.

skróty

Prawdziwa moc wtyczki zaczyna działać, gdy zaczniesz używać skrótów. Te skróty są wymienione po prawej stronie nazwy, więc możesz je skopiować i wkleić w dowolnym miejscu na swojej stronie.

W ramach testu kopiuję krótki kod quizu i umieszczam go w nowym poście na blogu. Upuść ten kod w dowolnym miejscu postu, użyj go w widżetach lub umieść na stronie, w zależności od tego, gdzie ma się wyświetlać użytkownikom. Dostępny jest również inny skrót do skopiowania. Ten krótki kod ujawnia tabelę liderów, jeśli planujesz hazard w witrynie i wygenerowanie niewielkiej konkurencji między wszystkimi odwiedzającymi.

Wkleję oba te skróty w nowym poście na blogu i trafię na Publikować przycisk. Możesz pisać lub przesyłać dowolne inne treści, takie jak w przypadku standardowego posta na blogu.

4. Fiddle With Quiz’s Style

Wtyczka zapewnia pewne solidne ustawienia stylizacji, dzięki czemu możesz sprawić, by quiz wyglądał podobnie do własnego brandingu, ale jak widać poniżej, quiz pokazuje się dobrze i zawiera wszystkie pytania, wskazówki, pola i odpowiedzi. Jest to minimalistyczny quiz, ale funkcje dostosowywania są dość liczne, aby wyglądać ładnie.

quiz frontendowy

5. Spójrz na wyniki

Jednym z ostatnich kroków jest przyjrzenie się wynikom i nagradzanie zwycięzców lub wykorzystanie tych informacji do ulepszenia firmy. Kiedy ktoś przesyła formularz quizu, zostaje mu powiedziane, ile pytań udzielił prawidłowej odpowiedzi, a jego nazwisko jest następnie umieszczane na tablicy wyników, jeśli uzyska wystarczająco wysoki wynik.

tabela wyników

To wspaniałe dla zaangażowania, ale co z własnymi wynikami? Po zakończeniu tego krytycznego kroku powinieneś rozważyć narzędzia oferowane w backendie, aby przeanalizować quizy, a nawet je zorganizować.

6. Zobacz informacje o przesłaniu

Iść do Quizy> Wyniki quizu po lewej stronie pulpitu WordPress. Kliknij na Widok link, aby zobaczyć, ile osób przesłało quiz. Fajną rzeczą w wynikach jest to, że dobrze sprawdzają się w gromadzeniu informacji e-mail i numerów telefonów, jeśli prowadzisz firmę, która używa tych mediów do marketingu.

Wyniki dostarczają danych osobowych ze złożonego wniosku oraz odsetka udzielonych odpowiedzi. Wyniki pokazują również odpowiedzi wybrane przez użytkowników.

widok

7. Analizuj statystyki

Kolejnym fajnym obszarem do analizy skuteczności twoich quizów jest Statystyki strona. Kliknij Quizy> Statystyki i przewiń tę stronę, gdy zaczniesz otrzymywać przyzwoitą liczbę zgłoszeń do quizu.

statystyki

Statystyki są przydatne, aby dowiedzieć się, czy quizy są warte użycia na swojej stronie. Na przykład ta wtyczka oferuje liczby dotyczące liczby quizów wykonanych w ciągu ostatnich kilku dni lub tygodni. Jeśli tendencje spadają, może być konieczna zmiana treści. Jeśli idzie w górę, rób co chcesz z quizami.


Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy, jeśli masz jakieś pytania dotyczące tworzenia quizu dla użytkowników na WordPress. Jeśli w przeszłości generowałeś quizy, z jakich wtyczek korzystałeś lub jesteś bardziej skłonny do tworzenia własnych z pewnymi formularzami?

Wiem, że Gravity Forms to popularny sposób na tworzenie quizów, ale nie opisałem go, ponieważ (moim skromnym zdaniem) Quiz Master Next jest równie dobry – i jest bezpłatny. Jeśli wolisz korzystać z formularzy grawitacyjnych, chętnie dowiem się, dlaczego w komentarzach!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me