Jak utworzyć niestandardową stronę logowania do WordPress (i dlaczego powinieneś)

Możliwe, że włożyłeś dużo pracy w budowę witryny WordPress i poprawienie jej wyglądu na interfejsie. Możesz jednak ignorować jeden kluczowy aspekt: ​​formularz logowania do WordPress.


Istnieje wiele powodów, aby dostosować formularz logowania do WordPress, na przykład w celu poprawy bezpieczeństwa, zwiększenia świadomości marki i zwiększenia komfortu użytkowania. Każdy z tych powodów powinien wystarczyć do przekonania Cię do domyślnego ekranu logowania WordPress. Ta prosta zmiana jest zaskakująco doskonałym sposobem na ulepszenie witryny.

W tym poście omówimy korzyści wynikające z utworzenia niestandardowego formularza logowania do WordPress. Następnie przedstawimy narzędzia, które pomogą Ci łatwo wykonać to zadanie, w tym niektóre z najlepszych niestandardowych wtyczek do logowania, które możesz wybrać. Zacznijmy!

Dlaczego niestandardowy formularz logowania WordPress jest korzystny dla Twojej witryny?

Jako właściciel witryny WordPress prawie na pewno znasz domyślny formularz logowania do WordPress. Jest doskonale funkcjonalny, ale z wyglądu bez kości. Zobacz załącznik A:

Główny formularz logowania do WordPress

Nie oferuje też żadnych specjalnych funkcji zabezpieczających, które uniemożliwiłyby hakerom i innym niepożądanym użytkownikom dostęp do obszaru administracyjnego poza podstawowymi ustawieniami zabezpieczeń WordPress (takimi jak silne hasła). Z tych powodów formularz logowania zasługuje na taką samą uwagę, jak każdy inny obszar witryny.

Oto tylko niektóre z zalet dostosowywania formularza logowania do WordPress:

 1. Lepsze bezpieczeństwo. Możesz zabezpieczyć swoją stronę logowania przed przekierowaniem formularza logowania na unikalny adres URL, co utrudnia hakerom znalezienie Twojej strony logowania. Ponadto możesz ustawić limit liczby zalogowań, a nawet dodać uwierzytelnianie wieloskładnikowe.
 2. Spójność marki. Rozszerzenie marki na formularz logowania pozwala zachować spójność z resztą witryny, dzięki czemu użytkownicy i członkowie zespołu będą mieli spójne wrażenia. Dodatkowo, jeśli dodasz loginy społecznościowe do WordPressa, czytelnicy lub członkowie będą mogli łatwiej logować się i udostępniać twoje treści.
 3. Ulepszona nawigacja. Możesz użyć formularza logowania, aby zapewnić dodatkową nawigację użytkownikom końcowym. Możesz łączyć się z profilami mediów społecznościowych, a nawet wyświetlać oferty specjalne bezpośrednio na ekranie logowania.
 4. Lepsze wrażenia użytkownika. Możesz dostosować swój formularz logowania, aby użytkownicy końcowi przechodzili na dowolną wybraną przez Ciebie stronę, na przykład niestandardową stronę profilu lub specjalną promocję, lub możesz tworzyć niestandardowe wiadomości.

To tylko niektóre z korzyści, jakie można uzyskać dzięki niestandardowemu formularzowi logowania. Najważniejszy jest jednak pierwszy. Przy podejmowaniu decyzji o wszelkich zmianach w witrynie zawsze należy pamiętać o bezpieczeństwie. W takim przypadku można ją znacznie poprawić za pomocą kilku prostych poprawek.

Pomocne narzędzia do tworzenia niestandardowego formularza logowania do WordPress

Do tej pory rozumiesz powody, dla których możesz chcieć zmodyfikować formularz logowania WordPress. Na szczęście istnieje wiele wtyczek, które mogą ci pomóc (a ponadto wiele z nich można wykorzystać do dostosowania innych formularzy WordPress). Poniższe opcje są jednymi z najlepszych dostępnych, z doskonałymi zestawami funkcji i reputacją niezawodności.

Rejestracja użytkownika ProfilePress, logowanie front-end i profil użytkownika Wtyczka WordPress

Rejestracja użytkownika ProfilePress

ProfilePress to przydatna wtyczka, która umożliwia dostosowanie niestandardowego logowania, rejestracji, resetowania hasła i edycji formularzy profilu w WordPress. Możesz go także użyć do tworzenia unikatowych dla każdego użytkownika profili użytkowników.

Nie musisz ponownie wymyślać koła, budując formularze od zera i zajmując się weryfikacją, uwierzytelnianiem i autoryzacją po stronie serwera. Pozwól, że ProfilePress zajmie się tym wszystkim i jeszcze więcej. Warto zauważyć, że ProfilePress używa skrótów. Zamiast więc kodować formularze w HTML, jak zwykle, wystarczy wkleić krótki kod. Elastyczność skrótów umożliwia utworzenie formularza logowania na obrazku poniżej.

ProfilePress jest nawet wyposażony w piękne, gotowe do użycia szablony. Korzystanie z tych gotowych szablonów jest bardzo łatwe; po prostu skopiuj i wklej skrót szablonu do strony WordPress, a następnie zapisz. Podgląd, aby zobaczyć formularz na żywo. Łatwe jak ciasto.

ProfilePress zawiera także wiele innych ekscytujących funkcji, w tym: moderację zarejestrowanych użytkowników, logowanie społecznościowe przez Facebook, Twitter, LinkedIn, Google, GitHub i VK.com, logowanie użytkowników bez hasła, integrację z BuddyPress, BbPress, MailChimp, CampaignMonitor, Polylang, Wiele witryn itp.

Kluczowe cechy:

 • Umożliwia dostosowanie formularzy logowania, formularzy rejestracyjnych i formularzy resetowania hasła
 • Zapewnia podgląd na żywo, aby ułatwić proces projektowania
 • Umożliwia przekierowywanie danych logowania, rejestracji i resetowania hasła na niestandardowe strony
 • Oferuje integrację z wieloma witrynami, która umożliwia użytkownikom tworzenie nowych witryn za pomocą formularza rejestracji typu front-end
 • Umożliwia użytkownikom przesyłanie awatarów oraz zapewnia funkcje moderacji i funkcje mediów społecznościowych (wersja premium)

Niestandardowa strona logowania Dostosowanie Darmowa wtyczka WordPress

Niestandardowa strona logowania Dostosowanie Darmowa wtyczka WordPress

Jeśli szukasz szybkiego i łatwego sposobu dostosowania formularza logowania do WordPress, niestandardowe dostosowanie strony logowania jest świetną opcją. Korzysta ze znanego dostosowywania na żywo z prostymi opcjami zmiany logo, tła, wypełnień, pól formularza i przycisku. Ponadto zawsze możesz dodać trochę niestandardowego kodu CSS, aby wprowadzić bardziej zaawansowane zmiany.

Kluczowe cechy:

 • Łatwe w użyciu opcje projektowania
 • Znajomy interfejs dostosowywania
 • Przeglądaj zmiany w miarę ich wprowadzania

Administrator Niestandardowa strona logowania Darmowa wtyczka WordPress

Wtyczka niestandardowej strony logowania administratora

Wtyczka Dostosuj stronę logowania WordPress ułatwia personalizację formularza logowania, aby wyglądał dobrze. Umożliwia modyfikowanie kolorów, dodawanie obrazu tła, a nawet tworzenie pokazu slajdów w tle. Oprócz funkcji dostosowywania ta wtyczka reaguje na witryny mobilne i jest zintegrowana z czcionkami Google.

Kluczowe cechy:

 • Umożliwia przekierowywanie użytkowników na niestandardowy adres URL formularza logowania
 • Pozwala spersonalizować formularz logowania za pomocą kolorów i nośników w tle
 • Obejmuje funkcje łączności z mediami społecznościowymi

LoginPress Customize Page Customizer Darmowa wtyczka WordPress

LoginPress Niestandardowy formularz logowania do WordPress

LoginPress sprawia, że ​​proces dostosowywania formularza logowania do WordPress jest prosty i intuicyjny. Umożliwia edycję strony logowania bezpośrednio z pulpitu WordPress oraz dodawanie niestandardowych pól i wiadomości dla użytkowników. Ponadto istnieje wiele funkcji zorientowanych na projekt, które pomagają dopasować markę i styl pozostałej części witryny.

Kluczowe cechy:

 • Umożliwia dodawanie niestandardowych logo i tła do formularza logowania
 • Umożliwia modyfikację kolorów przycisków i innych elementów
 • Zapewnia opcję tworzenia niestandardowych komunikatów o błędach i powitania

White Label Branding dla WordPress Premium WordPress Plugin

White Label Branding dla WordPress

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Ta wtyczka premium umożliwia dostosowanie nie tylko formularza logowania, ale całego obszaru administracyjnego WordPress. Możesz także użyć White Label Branding dla WordPressa, aby kontrolować to, co widzi każdy użytkownik na podstawie przypisanej mu roli, na przykład redaktora lub autora, i ukryć niektóre obszary, jeśli to konieczne. Tworzy to cenną dodatkową warstwę bezpieczeństwa dla Twojej witryny.

Kluczowe cechy:

 • Umożliwia całkowite dostosowanie obszaru administracyjnego WordPress do ról użytkowników
 • Umożliwia zastosowanie dostosowania do formularza logowania i zaplecza, w tym logo, ulubionych, nagłówków i stopek
 • Oferuje wizualny edytor CSS

Dostosowane logowanie Niestandardowa strona logowania Premium WordPress Plugin

Dostosowane logowanie Niestandardowa strona logowania Wtyczka

Informacje i pobieranie

Wtyczka Dostosowane logowanie zawiera wbudowany menedżer stylu dla formularza logowania i zapewnia szeroki zakres opcji dostosowywania. Umożliwia dodawanie opcjonalnych widżetów, a także personalizację tła, nagłówków, przycisków i innych elementów w obszarze logowania. Wtyczka jest częścią członkostwa iThemes, które obejmuje wsparcie premium i forum społeczności.

Kluczowe cechy:

 • Udostępnia menedżera stylu, który umożliwia dostosowanie kolorów, czcionek i obszarów widżetów
 • Oferuje konfigurowalne formularze logowania z edytowalnymi nagłówkami, stopkami, przyciskami i linkami
 • Umożliwia dodanie maksymalnie dwóch obszarów widżetów do strony logowania
 • Premia: Ta wtyczka jest dostępna jako część pakietu wtyczek iTheme, więc jeśli masz już pakiet lub interesują Cię inne niesamowite wtyczki iTheme, może to być świetna okazja

Jak dostosować formularz logowania do WordPress

Teraz, gdy zobaczyłeś niektóre z przydatnych narzędzi, których możesz użyć do zmiany formularza logowania do WordPress, oto krótkie spojrzenie na to, jak to zrobić. Oczywiście kroki te będą różne dla każdej z wyżej wymienionych wtyczek. Jeśli wybierzesz bogatą w funkcje wtyczkę z wieloma ustawieniami i opcjami, konfiguracja formularza logowania do WordPress może trochę potrwać, ale na razie pokażemy Ci jedną z najprostszych opcji.

Krok 1: Zainstaluj wtyczkę formularza logowania

Zainstaluj wtyczkę dostosowywania formularza logowania

Aby rozpocząć, wybierz wtyczkę, a następnie zainstaluj ją i aktywuj. Jeśli wtyczka, którą lubisz, znajduje się w repozytorium WordPress.org, możesz ją znaleźć bezpośrednio na pulpicie nawigacyjnym WordPress pod Wtyczki> Dodaj nowe za pomocą pola wyszukiwania. Na przykład wybraliśmy opcję Dostosowywanie strony logowania.

Jeśli Twoja wtyczka pochodzi z witryny innej firmy, nadal będziesz chciał przejść do Wtyczki> Dodaj nowe ale następnie kliknij przycisk „Prześlij wtyczkę”. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby przesłać plik zip wtyczki i zainstalować go.

Krok 2: Znajdź ustawienia formularza logowania

Ustawienia dostosowania formularza logowania

Po zainstalowaniu i aktywowaniu wtyczki powinieneś teraz spróbować znaleźć stronę ustawień wtyczki. Dostosowanie strony logowania niestandardowego można znaleźć pod Wygląd> Dostosuj dane logowania. Inne wtyczki można znaleźć w menu Narzędzia, Ustawienia, a nawet w nowej karcie menu dodanej do pulpitu WordPress.

Krok 3: Rozpocznij dostosowywanie formularza logowania do WordPress

Niestandardowa strona logowania Live Customizer

Po znalezieniu ustawień nadszedł czas na pracę! Jeśli masz opcje na stronie ustawień, zacznij je zmieniać. W przypadku wtyczki Customizer Page Customizer, której używamy, najpierw musisz kliknąć przycisk „Rozpocznij dostosowywanie”, który otworzy Dostosowanie WordPress.

Niestandardowa strona logowania Opcje dostosowywania na żywo

Ta konkretna wtyczka wykorzystuje znane opcje projektowania kolorów, tła, wypełnień i nie tylko.

Niestandardowa strona logowania Styl dostosowywania na żywo

Po prostu przejrzyj dostępne opcje, aby utworzyć własny niestandardowy formularz logowania do WordPress.

Niestandardowa strona logowania Live Customizer CSS

Aha, a jeśli chcesz (lub chcesz) zmienić coś, co nie jest dostępne jako wbudowana opcja, zawsze możesz użyć odrobiny niestandardowego CSS, aby wprowadzić poprawki. Używana przez nas wtyczka Customizer Page Customizer zawiera własny panel CSS, ale w domyślnym narzędziu dostosowywania WordPress można również znaleźć sekcję „Dodatkowy CSS”. Szybkie wyszukiwanie w Google jest zazwyczaj najłatwiejszym sposobem, aby dowiedzieć się, jak napisać kilka wierszy CSS, ale jeśli nie masz pewności, zawsze możesz sprawdzić, czy programista wtyczek pomoże.

Kiedy skończysz, nie zapomnij zapisać. Następnie nowy niestandardowy formularz logowania do WordPress powinien być gotowy do działania!

Wniosek

Jeśli chodzi o witrynę WordPress, chcesz przywiązywać tyle samo wagi do ulepszenia swojego obszaru administracyjnego, co w przypadku interfejsu użytkownika. Dostosowanie formularza logowania pomaga zwiększyć markę i może zapewnić większe bezpieczeństwo i wygodę użytkowania.

W tym artykule wprowadziliśmy pięć wtyczek, które mogą pomóc Ci utworzyć Niestandardowy formularz logowania do WordPress pasujące do Twojej witryny, ale być może przegapiliśmy Twoją ulubioną. Czy są jakieś inne niestandardowe wtyczki formularzy logowania, które Twoim zdaniem warto sprawdzić? Daj nam znać o nich w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me