Jak utworzyć niestandardowe krótkie adresy URL dla swojego bloga WordPress

Cieszysz się, że docierasz do większej liczby czytelników w mediach społecznościowych. Ale długie adresy URL utrudniają ci pracę, ponieważ nie są przyjazne dla użytkownika ani nawet ładne. Z kolei niestandardowe krótkie adresy URL można łatwo udostępniać w mediach społecznościowych i na innych ekranach, takich jak reklamy drukowane lub wizytówki.


Pomyśl na przykład o linkach partnerskich Amazon

https://www.amazon.com/Kindle-Wireless-Reading-Display-Globally/dp/B003FSUDM4/ref=amb_link_353259562_2?pf_rd_m=ATVPDKIK X0DER & pf_rd_s = center-10 & pf_rd_r = 11PKT_70_2 = 79

W jaki sposób taki link jest przyjazny dla udostępniania? Potrzebujesz krótszych adresów URL, które można udostępniać, zapamiętywać i – w razie potrzeby – świetnie maskować linki partnerskie. Adresy URL postów na blogu również mogą trochę się przydać wychwalając się. Jeśli możesz uzyskać markowy krótki adres URL, to jesteś złoty.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak tworzyć niestandardowe krótkie adresy URL dla swojego bloga WordPress, nie przejmując się.

Po co skracać adresy URL?

Po pierwsze, jakie są zalety skrócenia linków?

  • Zwiększ udostępnianie – Oczywistym jest, że łatwiej jest się dzielić https://wpexplorer.com/short-url niż https://wpexplorer.com/how-to-create-custom-short-urls-for-your-wordpress-blog. Męczące jest pisanie dłuższego adresu URL. Poza tym łatwiej jest umieszczać krótkie adresy URL na wizytówkach, długopisach, koszulkach itp.
  • Zwiększ zasięg marki – Ponownie krótszy adres URL jest łatwiejszy do zapamiętania bez względu na to, gdzie zobaczył go potencjalny klient. Biorąc pod uwagę, że możesz kupić markowy adres URL, możesz zwiększyć potencjał udostępniania niestandardowych krótkich adresów URL, aby uzyskać markę przed innymi oczami. Perspektywy mogą do Ciebie dotrzeć za pośrednictwem Messengera m.me/wpexplorerthemes na przykład.
  • Ukryj linki – Opłaca się maskować niektóre z twoich linków, szczególnie jeśli są one długie i pełne parametrów śledzenia. Twoi czytelnicy częściej klikają https://yoursite.com/amazon-book kupić książkę na Amazon w przeciwieństwie do oryginalnego linku Amazon. Również linki partnerskie mogą odstraszyć czytelników, więc trochę je podkręć.
  • Analityka – Skracacze adresów URL oferują wiele danych dotyczących twoich linków; dane, których możesz użyć do ulepszenia ogólnej strategii marketingowej. W końcu chcesz, aby ludzie klikali Twoje przyciski zakupu, więc tylko przedsiębiorcy wiedzą, jakie perspektywy klikają Twoją witrynę..
  • Darmowa usługa – Skracanie linków do witryny WordPress jest bezpłatne lub stosunkowo tanie, jeśli zdecydujesz się na zakup niestandardowego krótkiego adresu URL.
  • Popraw CTR – Bit.ly (krótki URL btw), jeden z najpopularniejszych skracaczy linków w Internecie, opublikował badanie pokazujące, że krótkie URL-e marki zwiększyć współczynniki klikalności (CTR) o 34%.

Świetne przykłady niestandardowych krótkich adresów URL popularnych marek youtu.be, wp.me, nyti.ms, es.pn i fb.me pośród innych. Wszystko to są dobre przykłady markowych krótkich adresów URL. Założę się, że nie będziesz miał trudności z przywołaniem tych adresów URL lub wskazaniem, które marki reprezentują.

Poza tym pozwól nam utworzyć niestandardowe krótkie adresy URL Twojej witryny, zaczynając od najłatwiejszej procedury. W tej sekcji nauczysz się tworzyć krótkie adresy URL na cztery sposoby:

  • Za pomocą linku skracającego wtyczkę WordPress
  • Aktywacja krótkich linków WP.me ​​w Jetpack
  • Skorzystaj z usługi skracania linków stron trzecich
  • Kup krótszą nazwę domeny i skonfiguruj markowe krótkie adresy URL

1. Utwórz krótkie adresy URL za pomocą wtyczki Pretty Links WordPress

Wtyczka PrettyLinks Lite

W tej chwili możesz skrócić i ukryć swoje linki za pomocą wtyczki WordPress, takiej jak Pretty Links. Za pomocą wtyczki mogę skrócić link partnerski, taki jak https://themeforest.net/item/total-responsive-multipurpose-wordpress-theme/6339019/?ref=wpthemeraves do http://wpthemeraves.com/total/.

Chociaż moja nazwa domeny jest wciąż długa, drugi adres URL jest znacznie krótszy i łatwiejszy do zapamiętania / udostępniania niż pierwszy. To plus drugi adres URL wcale nie wygląda jak link partnerski. Cóż prawie.

Co więcej, mogę łatwo zobaczyć liczbę osób, które klikają link w panelu administracyjnym Pretty Links. A potem trochę.

Instalowanie i konfigurowanie Pretty Links jest dość prostym procesem, nie spodziewałbym się, że będziesz mieć kłopoty. Ale na wypadek, gdybyś potrzebował nas trzymać za rękę, oto jak to zrobić.

Instalowanie Pretty Links

Nawigować do Wtyczki> Dodaj nowe w menu administratora WordPress, jak pokazujemy na obrazku poniżej.

dodanie nowej wtyczki w wordpress

Kliknięcie Dodaj nowe item prowadzi do głównej strony WordPress Add Plugins. Tutaj możesz przesłać wtyczkę Pretty Links Pro ze swojego komputera lub zainstalować bezpłatną wersję z oficjalnego repozytorium wtyczek WordPress. Ponieważ łowimy za darmo, przejdziemy do drugiej opcji.

Na Dodaj wtyczki wprowadź „Ładne linki” w Wyszukaj wtyczki (1) pole wyszukiwania. Poczekaj na funkcję wyszukiwania Ajax, aby uzyskać wtyczkę. Następnie naciśnij Zainstaluj teraz (2) i ostatecznie Aktywuj przycisk pojawiający się po instalacji.

Następnie naciśnij Ładne linki element w menu administratora WordPress, jak pokazano poniżej.

ładny panel administracyjny linków

Witamy w panelu administracyjnym Pretty Links, ale ponieważ nie masz żadnych linków, jest pusty. Nie jesteś podekscytowany stworzeniem pierwszego krótkiego adresu URL w swojej domenie? Śledź dalej.

Tworzenie ładnych linków Krótkie adresy URL

W panelu administracyjnym Pretty Links kliknij Dodaj ładny link przycisk, jak podkreślamy na obrazku poniżej.

Na następnym ekranie dodaj swój docelowy adres URL, ładny link, tytuł, i notatki. Gdybym był tobą, zostawiłbym Przekierowanie menu rozwijane sam, chyba że wiem, co robię.

ładne linki panel administracyjny wtyczki

Zobacz Zaawansowane opcje link na obrazku powyżej? Kliknij to, aby otworzyć kilka fajnych opcji, takich jak grupowanie linków, dodawanie tagu no-follow, przekazywanie parametrów i śledzenie linków.

jak stworzyć niestandardowe krótkie adresy URL w ładnej wtyczce wordpress

Po zakończeniu wybierania ustawień kliknij przycisk Stwórz przycisk, jak pokazano na powyższym obrazku. Zobaczmy, co tu mamy.

ładne linki krótkie adresy URL

Teraz mój długi link partnerski (https://themeforest.net/item/total-responsive-multipurpose-wordpress-theme/6339019/?ref=wpthemeraves) jest http://design.vistamedia.xyz/total. Znacząco krótszy niż oryginalny link, nawet jeśli w tym drugim przykładzie używam subdomeny ��

W związku z tym mogę łatwo udostępnić mój krótszy link w dowolnym miejscu lub dodać go do dowolnej usługi internetowej. Gdy ludzie klikną link, Pretty Links rejestruje wszystko w raporcie śledzenia, który wygląda mniej więcej tak:

ładna funkcja śledzenia linków

Gdy zajdzie taka potrzeba, możesz wyświetlić statystyki linków, przechodząc do Ładne linki> Kliknięcia w menu administratora WordPress. Najlepsze jest to, że możesz dostosowywać i pobierać raporty. Ponadto możesz zobaczyć adres IP użytkownika, jeśli to pomoże.

Pretty Links Pro zawiera więcej funkcji, w tym możliwość przekierowywania linków na podstawie lokalizacji użytkownika, automatycznego skracania wszystkich linków w witrynie, testowania A / B i innych rodzajów przekierowań, między innymi.

2. Aktywuj WP.me ​​Shortlinks w Jetpack

Wtyczka JetPack

Czy zanim skończymy z wtyczkami, czy wiesz, że możesz tworzyć krótkie linki WP.me ​​przy użyciu Jetpack? Jedyny upadek? Krótkie linki WP.me ​​nie oferują danych śledzenia.

Najpierw zainstaluj i aktywuj Jetpack, jeśli nie masz jeszcze wtyczki. Następnie skieruj swoją przeglądarkę na example.com/wp-admin/admin.php?page=jetpack_modules, i zamień przyklad.com z faktyczną nazwą domeny. Jeśli masz problemy, możesz dowiedzieć się więcej na temat uzyskiwania dostępu wszystkie moduły Jetpack na jednej stronie.

Poza tym jesteś we właściwym miejscu, jeśli zobaczysz następującą stronę.

moduły jetpack

Przewiń w dół i aktywuj moduł WP.me ​​Shortlinks, jak widać na obrazku poniżej.

aktywacja modułu shortlinks jetpack wp.me

Co teraz? Ilekroć czytelnik korzysta z przycisków udostępniania Jetpack, twoja strona automatycznie tworzy krótkie adresy URL WP.me, takie jak ten pokazany poniżej.

udostępnij krótkie linki wp.me na Twitterze

Dodatkowo aktywacja krótkich linków WP.me ​​dodaje Uzyskaj krótki link przycisk w klasycznym edytorze, jak pokazano poniżej.

W dowolny sposób możesz skopiować swoje krótkie linki WP.me ​​i udostępnić je gdziekolwiek zechcesz. To po prostu smutne, że nie możesz śledzić tych linków, prawda? Daj nam znać w sekcji komentarzy.

Jeśli nie masz ochoty wybierać trasy wtyczki, zawsze możesz skorzystać z usług skracania linków innych firm, takich jak Bitly lub TinyURL. Zazwyczaj usługi te są łatwe w użyciu i przez większość czasu nie trzeba nawet zakładać konta.

3. Odwiedź TinyURL, aby wygenerować krótkie adresy URL

usługa skracania linków tinyurl

TinyURL jest naszym pierwszym pretendentem bez wtyczek dzisiaj i nie bez powodu. Skracacz URL obsługuje ponad miliard przekierowań miesięcznie, co oznacza, że ​​jesteś w dobrym towarzystwie. Podobnie jak Bitly, możesz tworzyć anonimowe krótkie adresy URL bez zakładania konta.

Jedyna różnica? Nie możesz utworzyć konta w TinyURL. Jak więc śledzić swoje linki? Cóż, nie możesz, co pozostawia nam tylko Bitly. Ale jako usługa skracania linków, TinyURL ma swoją wagę. W końcu wystarczy wkleić długi adres URL i nacisnąć jeden przycisk.

Mimo to możesz dostosować ślimak, który pojawia się po TinyURL.com. Na przykład zamiast https://tinyurl.com/yby5eax2, możesz dostosować wygląd ślimaka https://tinyurl.com/woo-marketing, pod warunkiem, że ślimak jest dostępny.

Utwórz krótkie linki TinyURL

Największą wadą korzystania z zewnętrznych skracaczy URL jest to, że poświęcasz swoją markę. Zamiast nazwy Twojej domeny wyświetlanej w twoich krótkich linkach, link zawiera domenę strony trzeciej, np. TinyURL.com/short-url, Tiny.cc/short-url i bit.ly/short-url.

Nie martw się jednak, możemy pokonać to wyzwanie, używając naszej ostatniej metody; zakup markowego krótkiego adresu URL i konfigurowanie go pod kątem witryny WordPress.

4. Użyj Bitly dla niestandardowych krótkich adresów URL

nieco skracający adres URL

Bitly jest jednym z najpopularniejszych i najstarszych skracaczy URL w Internecie. Usługa umożliwia anonimowe tworzenie krótkich adresów URL. Wystarczy wkleić swój długi link w polu, który oznaczamy nr. 2 na obrazku powyżej.

Mimo to utworzymy konto, więc kliknij Zapisz się link w menu, jak pokazano powyżej. Następnie wypełnij formularz rejestracyjny lub zarejestruj się w Google, Facebook lub Twitter, jak zaznaczamy na poniższym obrazku.

tworzenie konta bitowego

Uderz w Utwórz konto u dołu i wybierz sposób, w jaki chcesz używać Bitly na następnym ekranie, jak pokazano poniżej.

Ta część jest opcjonalna, kliknij poza okienkiem wyskakującym, aby ją zamknąć ��

Zanim zrobisz cokolwiek innego, zaloguj się na swoje konto e-mail i zweryfikuj swój adres e-mail.

weryfikacja bitowego konta za pośrednictwem poczty elektronicznej

Teraz Twoje konto Bitly jest gotowe.

nieco panel administracyjny

Całkiem nieźle, prawda? Tworzenie krótkich adresów URL z tego miejsca jest kwestią punktu i kliknięcia. Aby utworzyć nowy krótki adres URL w panelu Bitly, po prostu naciśnij Stwórz przycisk u góry (patrz zdjęcie powyżej).

Następnie wklej swój długi adres URL w sekcji wsuwanej, jak zarysujemy na obrazku poniżej.

wklejanie długiego adresu URL w nieco

Następnie dostosuj swój link według własnego uznania w następnej sekcji, jak pokazano poniżej.

Ponadto możesz połączyć swoje konta na Twitterze i Facebooku, aby ułatwić udostępnianie krótkich linków. Ponadto możesz zainstalować rozszerzenie przeglądarki Bitly, dzięki czemu możesz natychmiast tworzyć krótkie adresy URL dowolnej strony internetowej.

Ponadto Bitly jest dostarczany z intuicyjną tabelą śledzenia, która pokazuje między innymi całkowitą liczbę kliknięć, najlepsze strony odsyłające (e-mail, SMS lub bezpośrednie) oraz najlepsze położenie. W razie potrzeby możesz uaktualnić do pakietu Enterprise, aby uzyskać więcej funkcji.

Utwórz nieco krótsze adresy URL

Instalowanie i konfigurowanie bitowej wtyczki WP

Chcesz korzystać z Bitly z pulpitu WordPress? Możesz! Zainstaluj i aktywuj WP Bitly podobnie jak w przypadku powyższych kroków wtyczki Pretty Links. Następnie przejdź do Ustawienia> Pisanie w menu administratora WordPress. Następnie przewiń w dół, aż zobaczysz WP Bitly Shortlinks jak podkreślamy poniżej.

Następnie musisz kliknąć Autoryzować przycisk, jak pokazano na obrazku powyżej. Na następnej stronie kliknij Dopuszczać przycisk, jak pokazano poniżej (musisz być zalogowany do Bitly).

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, powinieneś zobaczyć stronę poniżej.

W tym momencie możesz rozpocząć tworzenie markowych krótkich adresów URL dla swojego bloga WordPress. Wystarczy otworzyć artykuł w edytorze postów i kliknąć Krótki link przycisk w górnym menu administratora WordPress, jak pokazano poniżej.

Ponadto możesz sprawdzić skuteczność swoich linków bezpośrednio w edytorze postów, jak pokazano na powyższym obrazku.

5. Kup i skonfiguruj markowy krótki adres URL

Inne metody w tym poście pomogą ci w tworzeniu krótkich adresów URL w mgnieniu oka i bez wydawania ani grosza. Są jednak pewne wady korzystania z tych metod, które możemy pokonać w tym rozdziale.

Na przykład wtyczka Pretty Links nie robi nic, aby skrócić twoją nazwę domeny i, niestety, większość z nas ma długie nazwy domen. Link taki jak wpthemeraves.com/total/ nadal zachowuje nazwę marki, ale możemy ją skrócić, szukając krótkiego adresu URL marki.

Wspomnieliśmy już, że użycie WP.me ​​i zewnętrznych skracaczy URL poświęca Twoją markę.

Więc zamiast wpthemeraves.com/total/, moglibyśmy iść wprav.es/total/ na przykład. Krótki markowy adres URL przenosi Twoją markę i dziesięciokrotnie poprawia udostępnianie w porównaniu do innych typów krótkich adresów URL.

Na początek wymyśl preferowaną krótką domenę URL lub skorzystaj z generatora nazw domen, aby znaleźć odpowiedni markowy krótki URL. Bądź kreatywny i odkrywaj różne sposoby skracania domeny marki.

Zakup markowego krótkiego adresu URL

wyszukiwanie nazw domen

Możesz kupić markowy krótki adres URL od swojego rejestratora domen, w taki sam sposób, jak kupiłeś istniejącą domenę. Z tego powodu nie będziemy wchodzić w szczegóły. Jeśli jednak szukasz świetnego rejestratora domen, kupuję wszystkie moje nazwy domen w Namecheap.

Mając w ręku markowy krótki URL, czas skonfigurować kilka rzeczy, aby nowa krótka domena mogła wyświetlać krótkie linki do Twojej witryny.

Konfigurowanie niestandardowych krótkich adresów URL marki

W tej sekcji dowiesz się, jak połączyć swój krótki URL z marką Bitly, co pozwala na wykorzystanie Bitly do tworzenia krótkich adresów URL na URL marki. Zamiast używać bit.ly/ krótki adres URL, będą wyglądać twoje krótkie linki wprav.es/ krótki adres URL, na przykład.

Zaloguj się do swojego konta Bitly i kliknij swoją nazwę użytkownika, jak pokazano na obrazku poniżej.

dodając nieco markowe krótkie adresy URL

Na następnym ekranie naciśnij Zarządzać połączyć:

zarządzaj preferencjami użytkownika w nieco sposób

Następnie kliknij Markowe krótkie domeny a następnie Dodaj markową krótką domenę przycisk, jak pokazano na poniższym obrazku.

dodając nieco krótką domenę markową

W następnej sekcji wsuwanej możesz dodać swój krótki adres URL marki i zobaczyć ustawienia DNS potrzebne do połączenia Bitly z krótką domeną.

Zanim uderzysz w Zweryfikuj domenę przycisk, jak pokazano na powyższym obrazku, musisz zalogować się do rejestratora domeny i upewnić się, że krótka domena Twojej marki wskazuje na Bitly.

Załóżmy, że kupiłeś swoją markową krótką domenę za pośrednictwem Namecheap, wystarczy zalogować się do pulpitu nawigacyjnego Namecheap i przejść do Lista domen kartę, jak pokazano poniżej. Następnie naciśnij Zarządzać przycisk obok krótkiej domeny marki:

lista domen w panelu nazw

Następnie znajdź Serwery nazw sekcja, wybierz Niestandardowy DNS i dodaj rekordy DNS Oferty Bitly. Pamiętaj, aby zapisać zmiany. Pamiętaj, że rozpowszechnienie zmian DNS może potrwać do 72 godzin, więc bądź cierpliwy. W innych przypadkach zmiany odzwierciedlają się natychmiast.

Gdy Twój markowy krótki adres URL wskazuje na Bitly, wpisz domenę w Bitly i możesz kliknąć Zweryfikuj domenę przycisk, jak pokazano poniżej.

markowy krótki adres URL nieco

W ten sposób wystarczy zainstalować wtyczkę WP Bitly, aby móc zarządzać swoimi krótkimi adresami URL bezpośrednio z pulpitu administracyjnego WordPress.

Ostatnie słowa na niestandardowych krótkich adresach URL

Oczywiste jest, że krótkie adresy URL mają więcej zalet niż długie adresy URL w cyfrowym świecie, w którym żyjemy. Niezależnie od tego, czy jest to możliwość udostępniania, poszerzanie zasięgu marki, czy po prostu oferowanie użytkownikom lepszych wrażeń, krótkie adresy URL są odpowiednie.

Biorąc to pod uwagę, w jaki sposób skracasz linki na swoim blogu WordPress? Czy pominęliśmy Twój ulubiony skracacz URL? Masz jakieś pytania lub sugestie dotyczące tego postu? Nie wahaj się podzielić komentarzem. Twoje zdrowie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me