Jak utworzyć menu w WordPress

Jak dotąd podobała Ci się przygoda z WordPress. Wybrałeś świetny motyw WordPress, stworzyłeś fajną stronę internetową i ożywiłeś swoją maszynę SEO WordPress. Odwiedzający zaczęli wkradać się do Twojej nowej firmy opartej na WordPress, ale niewielu przekształca się w wiernych fanów lub klientów.


Sprawdzasz Google Analytics, a Twój współczynnik odrzuceń jest wysoki. Dlatego decydujesz się sprawdzić każdy aspekt swojej witryny, ale nie możesz znaleźć, na czym polega problem. Co do cholery?

Cóż, powiem ci to: menu nawigacyjne WordPress może być przyczyną twoich nieszczęść. Słaby system menu nawigacyjnego powstrzyma odwiedzających przed znalezieniem tego, czego potrzebują w Twojej witrynie, a jeśli nie mogą ich znaleźć, zrobią to, co robi każdy rozsądny człowiek – kliknij przycisk Wstecz i załaduj stronę konkurencji.

Z drugiej strony świetny system nawigacji przypomina mapę, która pokazuje odwiedzającym, dokąd dokładnie iść, aby znaleźć to, czego szukają. Oznacza to po prostu, że bez świetnego menu nawigacyjnego stracisz klientów w prawo, w lewo i na środku. Tak kolego, posiadanie świetnego menu nawigacyjnego – tak jak kierowca rajdowy ma swojego nawigatora – ma ogromne znaczenie.

W tym przewodniku krok po kroku pokażemy, jak zaprojektować idealny system nawigacji. Następnie pokażemy Ci dokładnie, jak skonfigurować menu za pomocą intuicyjnego menedżera menu WordPress.

Jak stworzyć idealny system nawigacji WordPress

nawigacja wordpress

Czy jesteś gotowy na przygodę w menu? Cóż, jedz al carte… W tym rozdziale przyjrzymy się, co stanowi świetny system nawigacji.

Nie komplikuj

Najlepszy system nawigacji jest łatwy w użyciu.

Nie komplikuj nadmiernie menu nawigacyjnych, dołączając strony, których użytkownik niekoniecznie potrzebuje. Trzymaj się swojej najważniejszej treści – treści, którą użytkownik musi trzymać wystarczająco długo, aby dokonać konwersji. Łącza tylko do najważniejszych stron WordPress, takich jak Informacje, Kontakt, Wynajem / Produkt itp., A także popularnych treści, które pomagają Twojej sprawie.

Mówiąc o prostocie, czy naprawdę potrzebujesz tego mega menu na swoim małym osobistym blogu? Nie sądzę; Mega menu są świetne, ale są idealne dla ogromnych witryn WordPress z miliardem bajtów treści i miliardami produktów do uruchomienia. Niech to będzie możliwie proste.

Mapy witryn również się liczą

Mapa witryny jest uważana za niezbędny trybik w idealnym systemie nawigacji. Pomagając pająkom wyszukiwarek w łatwym i prawidłowym indeksowaniu witryny, mapy witryn mogą być również przydatne, gdy użytkownik zaginie i / lub napotka przerażającą stronę błędu 404. Potraktuj to jako menu nawigacyjne dla całej witryny opublikowane na specjalnej stronie. Nie należy się obawiać map witryn, są to po prostu strony zawierające linki do wszystkich zasobów w Twojej witrynie.

Najlepsze jest to, że możesz łatwo tworzyć mapy witryn za pomocą wtyczek takich jak Mapy witryn Google XML, lub po prostu skorzystaj z motywu WordPress, który z natury obsługuje mapy witryn. Utwórz specjalną stronę mapy witryny i upewnij się, że podczas ładowania wyświetlasz listę wszystkich zasobów w witrynie WordPress http://www.yousite.com/sitemap/. Możesz utworzyć link do swojej mapy witryny ze strony błędu 404 lub z menu głównego.

Dodaj menu nawigacyjne do wielu lokalizacji

Jeśli chcesz na przykład zwiększyć swoje szanse na wygraną w loterii, musisz zagrać kilka razy. Ma to wszystko wspólnego z teorią prawdopodobieństwa. Podobnie, aby czytelnicy kliknęli Twoje linki, musisz kilka razy pokazać te linki w różnych lokalizacjach witryny. Logika jest tutaj prosta: im łatwiej czytelnik może znaleźć linki, tym szybciej może kliknąć.

Domyślnie większość motywów WordPress pozwala wyświetlać menu nawigacyjne w sekcji nagłówka i być może w stopce, ale to wszystko. Możesz jednak używać widżetów do wyświetlania menu nawigacyjnych, gdziekolwiek zechcesz.

Najlepsze lokalizacje menu dla maksymalnej ekspozycji obejmują obszary nagłówka, paska bocznego i stopki. Pasek boczny jest również głównym miejscem dla kategorii, archiwów i tagów, więc skorzystaj z tych funkcji, aby ulepszyć system nawigacji.

Dodaj formularz wyszukiwania

Systemy psują się w najmniej odpowiednim momencie. Mają tendencję do poddania się lub niepowodzenia, gdy najmniej się spodziewasz. Menu nawigacyjne nie są wyjątkiem, cały czas zawodzą, zwłaszcza jeśli używasz wtyczki menu WordPress innej firmy i majstrujesz. Innym razem użytkownik po prostu nie ma czasu, aby przejść kilka poziomów głęboko w menu, aby znaleźć informacje. Co robić?

Wdrażasz formularz wyszukiwania, który ułatwia użytkownikowi znalezienie tego, czego chce. Następnie umieść go w widocznym miejscu na swojej stronie WordPress. Na przykład nie ukrywaj go w sekcji stopki widocznej tylko wtedy, gdy użytkownik przewinie w dół. Jeśli masz nieskończone przewijanie w miejscu, wspomniany użytkownik może nigdy nie zobaczyć formularza wyszukiwania.

Formularz wyszukiwania jest niezawodnym środkiem, a także urządzeniem, które znacznie poprawia komfort użytkowania. Relevanssi pomaga budować niesamowite wyszukiwarki dla Twojej firmy opartej na WordPress.

Główne dania na wynos: Na koniec upewnij się, że menu nawigacyjne są łatwe do znalezienia i używania. Na pierwszym miejscu stawiaj też ważne treści, dzięki czemu ich odnalezienie jest niezwykle łatwe.

Dodawanie menu nawigacji WordPress

Teraz stwórzmy świetne menu nawigacyjne z pomocnym menedżerem menu WordPress. Po wyjęciu z pudełka WordPress jest wyposażony w świetny menedżer menu, który pozwala tworzyć proste menu, w tym rozwijane. Jest to prosty menedżer przeciągania i upuszczania, dzięki któremu dodawanie menu jest tak proste, jak ciasto. Nawet piąty równiarka może dodać menu WordPress w kilka minut.

W jaki sposób? Wystarczy przejść do Wygląd> Menu  w obszarze administracyjnym WordPress:

Przewodnik dla początkujących do WordPress-menu-wygląd-menu

Spowoduje to uruchomienie Edytuj menu ekran. Jeśli Ty lub Twój programista nigdy wcześniej nie dodawałeś menu do swojej witryny WordPress, powinieneś zobaczyć ten ekran:

przewodnik dla początkujących-menu-menu-nowe-menu

Śmiało, nadaj swojemu nowemu menu nazwę. Nasz przykład nazwiemy „menu głównym”. Wpisz preferowane imię i naciśnij Utwórz Main przycisk. Spowoduje to uruchomienie tego ekranu:

Beginners-Guide-to-wordpress-menu-add-menu-items

Jak widać, dostępnych jest kilka opcji. Po lewej stronie zobaczysz listę swoich stron, kategorii, niestandardową kartę linków i być może kilka innych funkcji w zależności od motywu.

Po prawej stronie masz Struktura menu obszar, w którym będziesz edytować i zamawiać pozycje menu. Masz Ustawienia menu obszar, który pozwala wybrać lokalizację menu, oraz opcję, która pozwala automatycznie dodawać nowe strony najwyższego poziomu do menu.

Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać strony, kategorie lub dodać niestandardowe linki z lewego panelu, a następnie kliknąć Dodaj do menu przycisk. W mgnieniu oka Twoje pozycje menu pojawią się w prawej kolumnie, gdzie po prostu przeciągnij i upuść je, jak chcesz.

Dlaczego chcesz dodawać kategorie do menu WordPress? Jeśli utworzyłeś posty (np. Lekcje) w różnych kategoriach (kursach), możesz zgrupować lekcje w kursy za pomocą tej funkcji. Jest to również przydatna funkcja, jeśli prowadzisz witrynę z wiadomościami. Poszedłem i dodałem różne kategorie do mojego przykładowego menu, takie jak:

początkujący-przewodnik-do-wordpress-menu-dodaj-kategorie

Dodajmy także kilka niestandardowych linków, aby kierować użytkowników do witryn stron trzecich, a nawet naszych własnych witryn w subdomenach. Wystarczy przejść do Niestandardowe linki patka:

Beginners-guide-to-wordpress-menu-add-custom-links

Dodaj swój link w URL pole tekstowe i nazwę menu w Tekst linku. Więc po prostu naciśnij Dodaj do menu przycisk. Zawsze dołącz http: // lub twoje linki nie będą działać:

beginners-guide-to-wordpress-menu-add-custom-links-example

Jeśli menu jest zadowalające, wybierz lokalizację menu i kliknij przycisk Zapisz menu przycisk:

Przewodnik dla początkujących-menu-menu-dodane-menu

Używając Zarządzaj lokalizacjami zakładkę, możesz kontrolować, gdzie wyświetlane jest twoje menu. Uwaga: możesz utworzyć kilka różnych menu i wyświetlać je w wielu lokalizacjach w zależności od motywu. Każdy motyw obsługuje inną liczbę menu:

Przewodnik dla początkujących do WordPress-menu-zarządzanie-lokalizacja

Wracając do Edytuj menu widać, że nasze menu się wydłuża i nie będzie wyglądać świetnie w interfejsie. Zobacz na przykład, jak wygląda nasz przykład w interfejsie:

początkujący-przewodnik-do-wordpress-menu-przód

Tutaj przydają się rozwijane menu. Pójdę naprzód i pogrupuję wszystkie nasze przykładowe kategorie pod Dowiedz się, projektowanie stron internetowych. To całkiem proste. Od Edytuj menu ekran, po prostu przeciągnij podmenu lekko w prawo tak:

dla początkujących-przewodnik-do-wordpress-menu-dodaj-rozwijane-menu

Następnie kliknij Zapisz menu przycisk. Teraz twoje menu będzie wyglądać tak:

dla początkujących-przewodnik-do-wordpress-menu-dodane-rozwijane menu

Krótszy i czystszy, prawda? Możesz utworzyć więcej podmenu w istniejących podmenu, tworząc wielopoziomowe menu rozwijane:

menu dla początkujących-przewodnik-do-wordpress-menu-wiele poziomów

Nasze przykładowe menu nawigacyjne WordPress wygląda teraz tak:

dla początkujących-przewodnik-do-wordpress-menu-wiele poziomów-rozwijane menu-front-end

Co więcej? Możesz edytować swoje pozycje menu za pomocą menedżera menu WordPress. Po prostu kliknij strzałkę po prawej stronie menu:

Beginners-guide-to-wordpress-menu-edit-menu-item

A jeśli chcesz stworzyć naprawdę wyjątkowe menu, wypróbuj jedną z tych najlepszych wtyczek menu WordPress. Są szybkim i łatwym sposobem na budowanie lub ulepszanie istniejących menu WordPress.

Końcowe przemyślenia

Menu nawigacji WordPress są istotną częścią witryny WordPress. Pomagają użytkownikom w znajdowaniu treści, których szukają. Doskonale nadają się do poprawy komfortu użytkowania, a tym samym do współczynników konwersji. Najlepsze jest to, że są dość łatwe do wdrożenia, więc nic Cię nie powstrzyma.

Nie zostawiaj już pieniędzy na stole, zainwestuj we wtyczkę menu WordPress, która odpowiada Twoim potrzebom biznesowym. Masz pytania lub komentarze? Udostępnij w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me