Jak tworzyć e-mailowe kampanie kroplowe dla WordPress

Jak tworzyć e-mailowe kampanie kroplowe dla WordPress

Kampanie kroplowania e-maili są ważnym elementem ogólnej strategii e-mail marketingu, które prowadzą do lepszych współczynników otwarcia e-maili, kliknięć i zaangażowania. Są jedną z wypróbowanych i przetestowanych technik e-mail marketingu, które po prostu praca.


E-mailowe kampanie marketingowe można stosować do różnych form działań e-mail marketingowych, w tym biuletynów, aktualizacji produktów / usług, e-maili o opuszczonych koszykach, świątecznych promocjach i wielu innych.

W tym artykule porozmawiamy o różnych typach e-mailowych kampanii kroplowych i o tym, jak je zbudować za pomocą MailChimp. Wreszcie, stworzymy własną kampanię kroplowania e-maili dla klientów WPExplorer, ilustrującą, w jaki sposób można wykorzystać marketing kroplowy do promowania i zwiększania konwersji własnych produktów WordPress.

Wprowadzenie do e-mailowych kampanii kroplowych

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego używamy słowa „kroplówka” w e-mailowych kampaniach kroplowych? (Zawsze się nad tym zastanawiałem). Cóż, jest inspirowany nawadnianiem kroplowym – techniką zbierania wody w rolnictwie, gdzie woda zbierała się i przenikała do gleby, bardzo powoli. Woda jest dosłownie zbierana kropla po kropli i dociera bezpośrednio do korzenia rośliny.

Kampanie kroplowe nie ograniczają się tylko do wiadomości e-mail – termin ten dotyczy również bezpośredniej poczty i marketingu telefonicznego. Ale skupmy się na e-mail kampanie kroplówki, my?

Wyzwanie z prostymi biuletynami e-mailowymi

Jeśli chodzi o biuletyny e-mailowe, marketerzy mają wspólny problem. Gdy ktoś subskrybuje newsletter, widzi tylko Nowy e-maile, a nie te, które zostały wysłane w przeszłości. Problem ten nasila się w e-mailowych kampaniach marketingowych różnych produktów i usług. Bez kampanii kroplowej e-mail subskrybenci czasami tracą ważne informacje, takie jak sposób rozpoczęcia, ważne ogłoszenia, aktualizacje produktów i wiele innych.

Kampania kroplowania wiadomości e-mail umożliwia marketerowi konfigurowanie i personalizowanie wiadomości e-mail wysyłanych do każdego nowego subskrybenta. Znane są pod wieloma innymi nazwami – marketing kroplowy, automatyczna kampania e-mailowa, e-maile o cyklu życia, autorespondery i automatyzacja marketingu itp. Koncepcja jest taka sama – kampanie e-mailowe to zestaw e-maili marketingowych, które będą wysyłane automatycznie zgodnie z harmonogramem.

Segmentacja i personalizacja

Są to dwa wielkie filary dobrej kampanii e-mail kroplówki. Segmentacja pozwala nam podzielić subskrybentów na różne grupy, a personalizacja pozwala nam wysyłać trafniejsze e-maile do każdej z tych segmentowanych grup, zwiększając w ten sposób szanse konwersji.

Weźmy przykład. Wszyscy używaliśmy Dropbox. Dropbox ma dwa podstawowe typy klientów – bezpłatny i płatny. To ich pierwszy poziom segmentacji. Cel z tymi dwiema grupami (lub segmentami) jest zupełnie inny.

 1. E-mailowa kampania kroplowa wysłana do pierwszej grupy uświadomiłaby klientowi różne funkcje i zalety Dropbox, przekonując osobę do przejścia na wersję płatną.
 2. Ludzie w drugiej grupie już płacą klientom, a zatem celem drugiej grupy byłoby zaangażowanie i utrzymanie klientów płacących.

Personalizacja umożliwia wysyłanie wiadomości e-mail zawierających rzeczywiste imię osoby, produkty, które przeglądali i wiele innych. Oto spersonalizowany e-mail wysyłany przez Airbnb, kiedy Jimmy obejrzałem miejski domek na drzewie w Portland.

Jak wskazuje Jimmy w jego post na blogu, ten e-mail został wysłany do niego w ciągu jednego dnia po obejrzeniu nieruchomości. Airbnb spersonalizował nazwę oraz treść wiadomości e-mail z usługą Jimmy’ego wyświetloną innego dnia. Zawarli także niektóre „zalecane właściwości”, które są podobne do tych, które Jimmy wysłał wcześniej, a zatem mają większą szansę na kliknięcie.

Typowe strategie kampanii e-mail kroplówki

E-mailowe kampanie kroplówki mają jeden wspólny cel: konwersja klientów próbnych i utrzymanie ich zaangażowania. Dlaczego warto angażować klientów? Aby nadal korzystali z Twojego produktu. Twój produkt cieszy się najwyższą obecnością u klienta, co uniemożliwia mu udział w konkursie za każdym razem, gdy prowadzi promocję. Podzieliliśmy e-mailowe kampanie marketingowe na różne przypadki użycia i podaliśmy przykład dla każdej kategorii.

E-maile powitalne

Te wiadomości e-mail są wysyłane za każdym razem, gdy klient zarejestruje się w Twoim produkcie lub usłudze. Powinny być wyraźne, angażujące i prowadzić klienta do wezwania do działania – czyli otwarcia aplikacji lub zalogowania się na stronie internetowej.

Powitalne wiadomości e-mail powinny zawierać następujące informacje:

 • Wyczyść wezwanie do działania
 • Jak rozpocząć pracę z produktem – w tym linki do bazy wiedzy, forów wsparcia i profili społecznościowych.
 • Przycisk Anuluj subskrypcję – wszystkie e-maile powinny to mieć!

Rzućmy okiem na powitalny e-mail wysłany przez Asanę – zadziwiająca wspólna aplikacja do zrobienia stworzona przez założycieli Facebooka.

Zawiera jeden wyraźny CTA – uruchom Asanę. Uczy także użytkownika, jak rozpocząć w trzech prostych krokach, i ma kilka linków pod każdym krokiem. Użytkownik niekoniecznie musi je kliknąć, ale są tam przypadki, których potrzebują.

Jeśli ktoś subskrybuje Twój biuletyn, możesz użyć kroplówki powitalnej, aby automatycznie wysłać temu użytkownikowi niektóre z najczęściej udostępnianych postów na blogu. Lub, jeśli otrzymasz nową rejestrację na poziomie próbnym dla swojej usługi, wypróbuj kroplówkę ze studiami przypadków na temat tego, jak inni klienci używają twojego produktu.

Przynajmniej powitalne wiadomości e-mail to dobry sposób na powiedzenie: „Cześć, miło cię poznać!”

Dokument eksperta na e-mailach powitalnych pokazuje, że e-maile powitalne cieszą się średnio 58,7% współczynnikiem otwarcia, podczas gdy normalne wiadomości e-mail mają około 14,6%. Gdy ten powitalny e-mail zostanie wysłany natychmiast (tj. Zaraz po zarejestrowaniu się użytkownika), wskaźnik otwarcia skacze do 88,3%.

Wbudowane wiadomości e-mail

E-mail powitalny ma na celu zachęcenie osoby do korzystania lub otwierania aplikacji. Ale to nie jedyne, co powinien zrobić idealny użytkownik. Aby czerpać wartość z produktu lub usługi, klient musi to zrobić posługiwać się Twój produkt. Co oznacza, że ​​muszą zrobić pierwszy krok.

 • W przypadku Asany jest to pierwsze zadanie.
 • W przypadku Dropbox, jego pobranie i instalacja aplikacji komputerowej Dropbox. (Nie, nie aplikacja mobilna, ale komputerowa).

Oto przykład wiadomości e-mail z dołączeniem od Asany. Zobacz, jak obejmuje dwa wezwania do działania, oba wskazujące na to samo działanie!

E-maile z rekomendacjami

E-maile z rekomendacjami są podstawą utrzymania zaangażowania użytkowników. Każdy, od Netflix, Spotify, Instagram, Quora, korzysta ze spersonalizowanych rekomendacji, aby utrzymać zaangażowanie użytkowników. Większy stopień personalizacji zwykle skutkuje lepszymi otwartymi stawkami.

Weźmy na przykład Quora. Śledzę pewne tematy dotyczące Quory, które mnie interesują. Quora używa tych danych do codziennego wysyłania e-maili z rekomendacjami, mając nadzieję, że będę je sprawdzać codziennie. Jeśli podoba mi się coś, co rzuca mi się w oczy, mógłbym kliknąć na niego i zabrałoby mnie to prosto do aplikacji.

Temat użyty w tym e-mailu to tak naprawdę pytanie, które znajduje się na górze. Nie to, jak e-mail otwiera się słowem „Sourav’s digest”. To personalizacja 101 właśnie tam!

Algorytm Quory zdecydował, że w oparciu o moją ostatnią aktywność w Quora, umieszczenie tego pytania na górze wiadomości e-mail najprawdopodobniej przyniosłoby moje kliknięcie. I zgadnij co? Tak się stało!

Odnawianie wiadomości e-mail

E-mail odnawiający ma za zadanie zachęcić użytkownika do odnowienia oferty usług. Powinieneś wysyłać wiadomości e-mail dotyczące odnowienia do klientów na długo przed datą wygaśnięcia, aby byli świadomi zobowiązania.

Marketo ma niesamowity post na blogu, w jaki sposób tworzyć wiadomości e-mail odnawiające, które faktycznie się otwierają. Poza podstawowymi i pośrednimi rzeczami, jednym z kluczowych dla mnie rzeczy na wynos był fakt, że można zbudować całą kampanię wokół wiadomości e-mail dotyczącej odnowienia. Możesz zacząć od przypomnienia. Gdy zbliża się data odnowienia, możesz zwiększyć swoje poczucie pilności. Mogą to być jakieś 2-3 wiadomości e-mail. Jeśli nic nie działa, spróbuj wysłać zachętę – na przykład kupon rabatowy. Po upływie terminu odnowienia, a klient nie dokonał konwersji, możesz spróbować wysłać większą zachętę, zachęcając (potencjalnie utraconego) użytkownika do ponownego aktywowania usługi.

iThemes wysłał wiadomość e-mail dotyczącą odnowienia z zachętą i poczuciem pilności. Oferują aż 60% zniżki na dożywotnią subskrypcję pro, na istniejący klienci. A jeśli to nie wystarczy, oferują link do pobrania nowego eBooka, który uruchomili!

Technika Fear of Missing Out (FOMO):

Na tym zrzucie ekranu widzimy, jak wiadomość e-mail wywołuje u czytelnika poczucie pilności, czyniąc ją ofertą ograniczoną czasowo, która wygasa 5 maja 2017 r. Wiadomość ta została wysłana 27 kwietnia, co sprawia, że ​​oferta jest ważna 10 dni.

Oto niewielka przestrzeń do ulepszenia – kopia mogła również wspomnieć, że oferta trwa tylko 10 dni (lub krócej niż 2 tygodnie). To stworzy większy poczucie pilności w umyśle czytelnika, w porównaniu do wzmianki o późniejszym terminie. Technika FOMO to wypróbowana i przetestowana technika marketingowa znana z poprawy współczynników otwarcia, kliknięć i konwersji.

E-maile z potwierdzeniem

Wiadomości e-mail z potwierdzeniem mają charakter transakcyjny i informują użytkownika o jego ostatniej aktywności. Mogą to być wszystko – od zakupów po rezerwacje. Niektóre organizacje wysyłają e-maile z potwierdzeniem z punktu widzenia bezpieczeństwa. Na przykład, gdy logujesz się na swoje konto Google z nowego urządzenia, otrzymujesz wiadomość e-mail z potwierdzeniem „nowej rejestracji”.

Wiadomości e-mail z potwierdzeniem mają głównie charakter transakcyjny i przekazują informacje użytkownikowi. Biuletyny z podwójnym potwierdzeniem wysyłają wiadomość e-mail z potwierdzeniem, aby sprawdzić, czy użytkownik faktycznie zapisał się na listę mailingową. Rzućmy okiem na niektóre e-maile z potwierdzeniem z mojej skrzynki odbiorczej.

W tym e-mailu Jetpack monitoruje czas działania witryny WordPress i wysyła e-maile do użytkownika natychmiast po wykryciu przestoju.

Oto kolejny przykład wiadomości e-mail z potwierdzeniem wysłanej przez Firefox.

Zaręczynowy

Istnieją różne rodzaje wydarzeń angażujących i mogą mieć charakter promocyjny, zwrotny lub informacyjny.

Uber świetnie współpracuje z użytkownikami w oparciu o zlokalizowane treści. Uber łączy się z różnymi popularnymi dostawcami w mieście, aby oferować swoje produkty i usługi użytkownikom Uber. Dlaczego? Ponieważ Uber chce dostarczać wartość swoim użytkownikom i zapewniać obecność na najwyższym poziomie. Więc kiedy następnym razem pomyślisz o przywołaniu taksówki, pomyśl o Uberu.

Kursy

Kiedy Twój blog jest już od jakiegoś czasu, czas urozmaicić treść. Podcasty, eBooki i kursy na żywo (lub nagrane) są jednymi z najpopularniejszych i powszechnie przyjętych mediów służących do dywersyfikacji treści. E-mailową kampanię kroplową można utworzyć wokół określonego kursu lub podcastu, aby go promować i zachęcić użytkownika do zarejestrowania się lub wysłuchania.

W tym e-mailu Chris z RankXL udostępnia swój nowy kurs WordPress Blogging Academy. Świetny przykład dywersyfikacji treści i przywództwa myślowego.

Anuluj subskrypcję wiadomości e-mail

E-maile rezygnacji z subskrypcji to „pożegnanie i pożegnanie” e-mail marketingu. Zdałeś sobie sprawę, że straciłeś już klienta, gdy wysłany został e-mail z rezygnacją z subskrypcji. To czas na zebranie opinii od użytkownika. Stanowiska takie jak „przepraszamy za odejście” to wspólny. Co może mieć znaczenie, to pytanie, co poszło nie tak. Co skłoniło ich do rezygnacji z otrzymywania newslettera? Możesz również udostępnić bezpośredni adres e-mail dedykowanemu urzędnikowi ds. Zadowolenia klientów, aby użytkownik mógł podzielić się swoimi obawami.

Jak utworzyć e-mailową kampanię kroplową za pomocą MailChimp

MailChimp to moja ulubiona platforma e-mail marketingu i automatyzacji. Aby pomóc Ci zacząć, oto mój przewodnik dla początkujących po MailChimp dla WordPress. Dzięki swojemu na zawsze darmowemu modelowi społeczność WordPress uwielbia MailChimp. Istnieje mnóstwo darmowych i premium wtyczek WordPress na temat sposobu powiększania listy e-mail za pomocą MailChimp.

Zobaczmy teraz, jak możemy zbudować prostą kampanię e-mailową za pomocą MailChimp.

Szablony wiadomości e-mail oferowane przez MailChimp

Oto niektóre szablony wiadomości e-mail oferowane przez MailChimp. Są one zoptymalizowane pod kątem położenia obrazu, ilości tekstu i układu wiadomości e-mail dla każdej akcji docelowej. Wybór odpowiedniego szablonu jest ważnym krokiem w kampanii e-mail kroplówki.

Szablon „Dokonaj ogłoszenia” autorstwa MailChimp

Na przykład w ich Stwórz ogłoszenie szablon MailChimp rozpoczyna wiadomość e-mail od krótkiego, ale pogrubionego nagłówka i pod nagłówka, aby przekazać główny punkt. Potem są zdjęcia, tekst i wreszcie CTA.

Przypiszmy każdy z szablonów do możliwych przypadków użycia e-mailowych kampanii kroplowych, które widzieliśmy wcześniej.

SzablonMożliwe przypadki użycia
Sprzedawać produktyE-maile promocyjne lub odnowienia
Stwórz ogłoszenieAktualizuj wiadomości e-mail dotyczące produktu / usługi
Opowiedzieć historięPowitanie, wdrażanie i zaangażowanie, e-maile
ZagryźćE-maile z potwierdzeniem, odnowieniem i rekomendacją
KształcićNowe kursy i e-maile dotyczące zaangażowania

1. Utwórz nową kampanię

Najpierw zaloguj się do pulpitu MailChimp i utwórz nową kampanię.

Następnie kliknij Utwórz wiadomość e-mail.

Wybierz Zautomatyzowane kartę, a następnie kliknij Udostępnij aktualizacje bloga. MailChimp oferuje różne typy zautomatyzowanych kampanii e-mailowych, od nowych rejestracji po e-maile związane z handlem elektronicznym. Utworzymy prosty e-mail z aktualizacją bloga, który działa na kanałach RSS.

Ustaw nazwę kampanii i listę, na którą chcesz wysłać biuletyn. Jeśli korzystasz z MailChimp po raz pierwszy, zalecamy utworzenie fałszywej listy zawierającej adresy e-mail, aby można było łatwo wykryć błędy. Spróbuj także użyć różnych rodzajów kont e-mail, takich jak Gmail, Outlook itp.

2. Skonfiguruj kanał RSS i czas

Czas skonfigurować kanał RSS. Jeśli jesteś nowy w tej koncepcji, polecam zapoznać się z moim artykułem – Przewodnik dla początkujących po RSS w WordPress.

 1. Wybierz adres URL kanału RSS ze swojego bloga i wprowadź go w pierwszym polu.
 2. Możesz skonfigurować dostarczanie Newslettera codziennie, co tydzień lub co miesiąc. W tym samouczku wybieramy codziennie.
 3. W przypadku biuletynu tygodniowego lub miesięcznego najlepiej wybrać dni tygodnia, w których biuletyn jest wysyłany. Możesz skonfigurować częstotliwość wysyłania wiadomości e-mail w zależności od harmonogramu wysyłania wiadomości e-mail. Najlepiej jednak ograniczyć biuletyn do 2 e-maili tygodniowo. Pamiętaj, że zbyt wiele wiadomości e-mail może zaryzykować kliknięcie przycisku anulowania subskrypcji przez użytkownika!
 4. Opcja zmiany rozmiaru obrazu zapewnia, że ​​wyróżnione obrazy użyte w postach na blogu będą wyglądać świetnie na wszystkich urządzeniach, w tym na telefonach komórkowych, komputerach stacjonarnych i tabletach.

Po przygotowaniu przejdź do następnego kroku.

3. Podziel listę na segmenty (lub wyślij e-mailem do wszystkich)

MailChimp zawsze umożliwia segmentację listy. W rzeczywistości zachęca cię do tego. Ponieważ jednak jest to samouczek, a lista adresów e-mail jest listą fikcyjną z moimi adresami e-mail, wyślijmy ją na całą listę.

4. Utwórz swój adres e-mail

Strona informacyjna kampanii to miejsce, w którym dzieje się dużo akcji. Tutaj konfigurujemy wiersze tematu, podgląd tekstu i wiele innych parametrów. Automatyczne wiadomości e-mail od MailChimp będą wymagać użycia Tagi scalające RSS. Poleciłbym przejrzenie Artykuł w bazie wiedzy RSS, aby uzyskać lepsze zrozumienie. Po zakończeniu wybierz odpowiedni szablon.

Zauważysz, że w projektancie e-maila pojawiają się dwa nowe przyciski – Nagłówek RSS i Elementy RSS. Możesz przeciągnąć te bloki do projektu e-maila i odpowiednio je skonfigurować.

Dostosowywane bloki RSS w MailChimp

W przypadku bloków nagłówka lub elementów RSS możesz dostosować treść bloków lub użyć tych zdefiniowanych wcześniej przez MailChimp. W tym samouczku wybrałem Fragmenty i dostosuj rozmiary czcionek wiadomości e-mail. Po zakończeniu wyślij wiadomość e-mail.

To jest końcowy produkt wiadomości e-mail wysłanej przez MailChimp.

Przykład: budowanie kampanii e-mail kroplówki dla produktów WordPress

Więc co marketing kroplowy ma wspólnego z WordPress? Jest to potężne narzędzie marketingowe, które możesz wykorzystać, aby zwiększyć grono odbiorców witryny, zwiększyć konwersje online produktów WordPress (motywy, wtyczki, usługi itp.) I zaangażować nowych subskrybentów.

Na początku tego artykułu analizowaliśmy różne kategorie kampanii e-mailowych, takich jak powitanie, wdrażanie itp. Nasza kampania e-mailowa będzie zawierać e-maile z każdej z tych kategorii. Ponieważ my w WPExplorer zajmujemy się opracowywaniem najlepszych motywów premium, użyjemy naszego motywu Total, aby zilustrować, w jaki sposób możesz używać e-mailowych kampanii kroplowych w rzeczywistej sytuacji.

Segmentowanie kampanii e-mail kroplówki

Zanim zaczniemy, należy pamiętać, że sukces kampanii e-mail kroplówki zależy od segmentacji i personalizacji.

Jak dzielimy naszą pierwszą kampanię kroplowania e-mailem? Prosty. Segmentujemy go na podstawie tego, czy osoba otrzymująca wiadomość e-mail jest klientem WPExplorer, czy zwykłym subskrybentem biuletynu. To daje nam dwie grupy:

 1. Klienci, którzy kupują motywy premium WPExplorer od Envato (np .: Razem)
 2. Osoby, które subskrybują biuletyn ze strony internetowej.

Utwórzmy e-mailową kampanię kroplową dla osób, które niedawno kupiły motyw Total od Envato.

Uwaga: to tylko przykład. To nie są rzeczywiste e-maile, które otrzymujesz przy zakupie motywu Total. Themeforest nie udostępnia sprzedawcom tych prywatnych informacji.

Część 1 – powitalny e-mail

To jest e-mail, który klient otrzymuje natychmiast po zakupie motywu Total. W tym e-mailu przypominamy klientowi o jego ostatnim zakupie.

Przykładowy e-mail powitalny wysłany do klienta natychmiast po zakupie motywu Total.

 1. Chociaż idealnie jest mieć tylko jeden wezwanie do działania w wiadomości e-mail, dodaliśmy jeszcze kilka, aby uwzględnić dodatkowe informacje. Głównym wezwaniem do działania jest odwiedzenie strony internetowej motywu Total, która poświęcona jest objaśnieniu wszystkich funkcji motywu.
 2. W drugim akapicie zwiększyliśmy liczbę klikalnych linków do stron, które klient może uznać za przydatne, takich jak hosting, pokazy, funkcje motywu itp..
 3. W ostatnim akapicie znajdziesz również wyraźnie widoczny link do rezygnacji z subskrypcji. To mówi klientowi, że szanujemy jego przestrzeń w skrzynce odbiorczej i nie chcemy zwiększać hałasu.

Czego nie uwzględniliśmy:

E-maile powitalne wysyłane natychmiast po zakupie lub rejestracji mają wysoką otwartą liczbę. Są bardzo ważne, ponieważ są pierwszym punktem kontaktu między firmą a klientem; i dlatego musimy starannie tworzyć.

Nie chcemy uwzględniać żadnych elementów o charakterze promocyjnym, takich jak oferta hostingu w pakiecie lub uaktualnienie do rozszerzonego planu wsparcia. Takie e-maile mogą być wysyłane do zaangażowanych klientów, takich jak ci, którzy otworzyli lub lepiej, kliknęli wezwanie do działania w wiadomości e-mail.

Część 2 – Wiadomość e-mail o dołączeniu

Przykładowa wiadomość e-mail z dołączeniem wysłana do klientów z motywem Total

Celem wiadomości e-mail o wdrożeniu jest zapoznanie klienta z produktem i pomoc w szybkim osiągnięciu celu. Dlatego w naszym e-mailu dotyczącym wdrażania możemy zamieścić takie wskazówki, jak:

 1. Jak zainstalować motyw Total
 2. Jak zainstalować wymagane wtyczki
 3. Prezentacje stron internetowych, które zostały zbudowane z tego motywu
 4. Link do kanału pomocy na wypadek, gdyby coś nie działało

Niektórzy mogą łączyć etapy wdrażania z e-mailem powitalnym, co również byłoby w porządku!

Część 3 – Aktualizacja wiadomości e-mail

Przykładowa aktualizacja motywu Dostępna wiadomość e-mail

Informowanie klientów o aktualizacjach produktu odgrywa ważną rolę w zadowoleniu klientów i cyklu ich przechowywania. Kiedy aktualizujemy motyw o nowe funkcje, poprawki błędów lub ulepszenia wydajności, dobrym pomysłem jest wysłanie wiadomości e-mail do klienta z przypomnieniem o zaktualizowaniu motywu.

Część 4 – E-mail zatrzymania

Przykładowy e-mail odnawiający WPExplorer

Spójrzmy prawdzie w oczy – zadowolenie i utrzymanie klienta odgrywają podstawową rolę w sukcesie produktu (lub organizacji). Największy przykład? Amazonka. Dlaczego więc mówimy o e-mailach retencyjnych? Dlatego:

Motyw Total WordPress został wydany w 2013 roku i rozwija się od ponad czterech lat. Envato oferuje kupującym z 6-miesięcznym wsparciem i aktualizacjami jako domyślną opcją zakupu motywu Total. Co się dzieje, gdy klient potrzebuje wsparcia po okres przedpłaconego wsparcia? Właśnie dlatego należy wysłać wiadomość e-mail dotyczącą odnowienia wsparcia. Nie wszyscy klienci mogą tego potrzebować. Ale w najlepszym interesie freelancera lub agencji byłoby zakupienie dodatkowego wsparcia na wypadek, gdyby klient miał „wymyślne” wymagania.

Wyślij wyzwalacz kampanii e-mail i oś czasu

Świetny. Teraz mamy e-maile. Ale kiedy je wysyłamy? Czy są jakieś wyzwalacze? Cieszę się, że zapytałeś! Oto tabela przedstawiająca wyzwalacze kampanii e-mail i harmonogramy, które byłyby odpowiednie dla większości motywów lub wtyczek WordPress.

Nazwa kampaniiWyzwalaczOś czasu
1 – E-mail powitalnyGdy dana osoba kupi motywNatychmiastowy
2 – Wiadomość e-mail o dołączeniuPierwszymi adresatami mogą być osoby, które otworzyły powitalny e-mail. Inni mogą po chwili otrzymać wiadomość e-mail o dołączeniu.Dwa dni dla osób, które otworzyły powitalny e-mail. Cztery dni dla wszystkich pozostałych.
3 – Zaktualizuj adres e-mailKiedy aktualizacja jest dostępnaNatychmiastowy
4 – E-mail przechowywaniaKiedy wygasa plan wsparcia klientaPięć miesięcy i dwadzieścia dni po zakupie. To daje klientowi dziesięć dni na podjęcie decyzji.

Dalsza segmentacja na podstawie aktywności użytkownika

Do tej pory stworzyliśmy kampanię e-mailową z MailChimp dla osób, które kupiły motyw Total od Themeforest.

Gdybyśmy dalej dzielili tę grupę, moglibyśmy się podzielić aktywny i nieaktywny klienci. Kim oni są, pytasz? Oto jest:

 • Zdefiniowalibyśmy aktywny klient jako osoba o dobrym współczynniku otwierania wiadomości e-mail i współczynniku klikalności. Innymi słowy, aktywnymi klientami są osoby, które otwierają, czytają i klikają łącza w wysłanych do nich wiadomościach e-mail
 • Nieaktywny klienci natomiast to osoby o bardzo niskim wskaźniku otwarcia wiadomości e-mail, tzn. nie otwierają wiadomości e-mail, które zostały do ​​nich wysłane.

Jest prawdopodobne, że aktywny klient udzieli informacji zwrotnej na temat niektórych ulepszeń produktu lub pytań zwrotnych. Możemy wysłać im e-mail, taki jak:

 • Gdybyś zmienił jedną rzecz w Total, co by to było?
 • Jaka jest Twoja największa frustracja związana z tematem Total?

Awiofon ma świetny post na blogu na temat e-maili z opiniami i angażującymi oraz o tym, jak Invision wykorzystał go we wczesnych dniach, aby skalować się tam, gdzie jest dzisiaj. Masz to. Podstawowa kampania e-mailowa dla osób, które kupiły motyw Total!

Wniosek

Kampanie kroplowe e-mail to jeden z najlepszych sposobów na zaangażowanie klientów w bloga, produkt lub usługę WordPress. To kluczowy element podróży klienta, który ostatecznie wpływa na Twój biznes.

Wszystko to nasuwa pytanie – czy kampanie e-mailowe faktycznie działają? Tak, robią. Właściwie całkiem dobrze. Zgodnie z badaniami zebrane przez zespół odpowiedzialny za pakiet e-mail marketingu Emma, ​​produkują odpowiednie ukierunkowane e-maile 18-krotnie większy przychód niż te nadawane na całym świecie. Odkryli również, że osoby, które czytają e-maile z kroplówkami, znacznie częściej klikają znajdujące się w nich linki za pomocą Wzrost współczynnika klikalności o 119% z e-maili kroplowych.

Więc co o tym myślisz? Czy zacząłbyś wdrażać e-mailowe kampanie kroplowe? Co byś zmienił w e-mailach kroplowych, których użyliśmy w przykładzie produktu WordPress? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map