Jak tworzyć bloki zawartości wielokrotnego użytku za pomocą WordPress

Jeśli regularnie dodajesz ten sam tekst lub elementy kreatora stron do swoich postów WordPress, istnieje bardziej wydajny sposób. Nazywa się to blokami treści wielokrotnego użytku, a to rozwiązanie znacznie ułatwi tworzenie postów lub stron.


W zależności od witryny możesz mieć materiały giełdowe, które często dodajesz do swoich postów i stron. Może to obejmować fragmenty tekstu, takie jak wprowadzenie lub oświadczenie o wyłączeniu odpowiedzialności. Być może są to obrazy, przyciski, łącza lub określone formatowanie, które często stosujesz do tekstu. Może to być nawet formularz zapisu do newslettera.

Niezależnie od treści, które regularnie się powtarzają, bloki treści wielokrotnego użytku mogą pomóc. Zaoszczędzą ci dużo czasu i wysiłku, a jednocześnie pomogą Ci zwiększyć produktywność.

W tym poście dowiesz się 3 proste sposoby jednorazowego utworzenia sekcji treści, a następnie dodania jej do wielu postów i stron za naciśnięciem jednego przycisku. Najpierw omówimy wbudowaną opcję w WordPress, a następnie omówimy dwie popularne opcje kreatora stron. Teraz przyjrzyjmy się, jak tworzyć bloki treści wielokrotnego użytku dla WordPress!

Uwaga: W tym przewodniku opisano bezpłatną wtyczkę Global Content Blocks, ale ponieważ została ona usunięta i dostępne są znacznie łatwiejsze metody, wybraliśmy 3 najlepsze opcje (naszym zdaniem), aby ją zastąpić.

1. Twórz bloki zawartości wielokrotnego użytku za pomocą Gutenberga

Jeśli używasz WordPress 5.0 lub nowszego, masz już Gutenberg wbudowany edytor. Podczas gdy wielu ludzi jest podzielonych na nowy edytor, Gutenberg dodaje kilka pomocnych narzędzi do rdzenia WordPress. Mianowicie jest to intuicyjny system do budowania stron oparty na blokach.

Chociaż istnieje wiele wbudowanych bloków Gutenberga (dla nagłówków, galerii, najnowszych postów, list i innych), możesz również zapisać własne bloki wielokrotnego użytku.

Blok treści wielokrotnego użytku firmy Gutenberg Krok 1

Po utworzeniu treści, której chcesz ponownie użyć, kliknij ikonę 3 kropek. Następnie wybierz opcję „Dodaj do bloków wielokrotnego użytku”.

Blok treści wielokrotnego użytku firmy Gutenberg Krok 2

Po prostu dodaj nazwę bloku treści i zapisz.

Blok treści wielokrotnego użytku firmy Gutenberg Krok 3

Teraz możesz dodawać nowe bloki do ponownego użycia podczas dodawania nowych bloków (wyszukaj nazwę bloku lub znajdź go w sekcji „Wielokrotnego użytku”). Pamiętaj tylko, że wszelkie elementy, które mają znajdować się w bloku treści, muszą znajdować się w tym samym wierszu.

2. Dodaj bloki zawartości wielokrotnego użytku do WP Bakery za pomocą Templatera

Jednym z najpopularniejszych konstruktorów jest WP Bakery Page Builder (wcześniej Visual Composer). Nie powinno dziwić, że oferują one łatwy sposób tworzenia bloków treści i układów wielokrotnego użytku.

W przeciwieństwie do ostatniej opcji, którą omówiliśmy, bloki treści wielokrotnego użytku nie są domyślnie częścią WP Bakery. Zamiast tego musisz kupić, zainstalować i aktywować dodatek Templatera.

POBIERZ TEMPLATERA

Uwaga: WP Bakery i Templatera są zawarte w naszym motywie Total WordPress! Więc jeśli już korzystasz z naszego motywu (lub chcesz pobrać kopię), nie musisz kupować narzędzia do tworzenia stron WP Bakery ani Templatera. Wystarczy zainstalować je, gdy pojawi się monit po zainstalowaniu motywu.

Bloki zawartości WPBakery do wielokrotnego użytku Krok 1

Po zainstalowaniu i aktywowaniu WP Bakery i Templatera przejdź do „Role Managera”, aby upewnić się, że masz aktywny konstruktor dla wszystkich typów postów, na których zamierzasz go używać..

Blok zawartości WPBakery do wielokrotnego użytku Krok 2

Następnie możesz przejść do budowania strony. Po utworzeniu układu, którego możesz użyć ponownie, kliknij ikonę Templatera w lewym górnym rogu.

Uwaga: Motyw Total używa ikony Templatera na głównym pasku nagłówka, ale jeśli używasz innych motywów, możesz zamiast tego zobaczyć logo WP Baker Hat.

Blok zawartości WPBakery do wielokrotnego użytku Krok 3

Dodaj nazwę szablonu układu i zapisz.

Blok zawartości WPBakery do wielokrotnego użytku Krok 4

Aby użyć szablonu w nowych postach lub stronach, po prostu kliknij opcję „Dodaj element”.

Blok zawartości WPBakery do wielokrotnego użytku Krok 5

Przewiń w dół i kliknij blok narzędzia do tworzenia stron „Templatera”.

Blok zawartości WPBakery do wielokrotnego użytku Krok 6

Wybierz szablon i zapisz. Następnie możesz przeciągnąć i upuścić, aby zmienić położenie bloku zawartości wielokrotnego użytku lub dodać inną zawartość wokół niego.

3. Projektuj zawartość wielokrotnego użytku za pomocą bloków elementów

Nie możemy rozmawiać o blokach treści wielokrotnego użytku bez uwzględnienia Elementora. Elementor to kolejny popularny program do tworzenia stron z mnóstwem łatwych opcji do tworzenia niestandardowych układów strony.

W przeciwieństwie do narzędzia do tworzenia ostatniej strony, blokowa funkcja wielokrotnego użytku Elementora jest zawarta we wtyczce głównej. W rzeczywistości jest nawet dostępny w bezpłatnej wersji wtyczki (chociaż warto uaktualnić do Elementor Pro naprawdę warto).

Elementor Bloki zawartości wielokrotnego użytku Krok 1

Aby utworzyć blok zawartości wielokrotnego użytku w Elementor, po prostu kliknij strzałkę obok przycisku Zapisz i wybierz opcję „Zapisz jako szablon”.

Elementor Bloki zawartości wielokrotnego użytku Krok 2

Spowoduje to otwarcie wyskakującego okienka z nazwą nowego szablonu. Pamiętaj, aby kliknąć Zapisz.

Elementor Bloki zawartości wielokrotnego użytku Krok 3

Aby użyć nowego bloku, kliknij ikonę folderu podczas tworzenia nowej strony. Spowoduje to otwarcie biblioteki szablonów Elementor (jednym z powodów, dla których zalecamy aktualizację do wersji Pro, jest to, że zawiera setki gotowych układów w celu przyspieszenia tworzenia witryny – które można znaleźć tutaj).

Elementor Bloki zawartości wielokrotnego użytku Krok 4

Aby użyć bloku, przejdź do „Moich szablonów” i wstaw blok. Otóż ​​to!

Wniosek

Mamy nadzieję, że zobaczysz wiele sytuacji, w których bloki treści wielokrotnego użytku mogą zaoszczędzić dużo czasu i wysiłku. Ponieważ prawie dowolną treść można dodać do bloku treści, a bloki można dodać do prawie dowolnej części witryny – w tym widżetów i szablonów motywów – dzięki tej potężnej funkcji WordPress możesz stać się naprawdę kreatywny.

Jaką treść zamienisz w blok zawartości wielokrotnego użytku, aby zaoszczędzić czas? A może masz inną metodę, o której nie wspomnieliśmy na tej liście? Bezpłatnie udostępniać swoje wskazówki (lub pytania) w sekcji komentarzy!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me