Jak stworzyć kurs online za pomocą WordPress

Jak stworzyć kurs online za pomocą WordPress

Chcesz stworzyć kurs online, ale nie wiesz od czego zacząć? Przygotowanie profesjonalnej konfiguracji może być skomplikowane, jeśli chcesz po prostu uczyć ludzi online; może jako dodatek do oferowanego przez Ciebie szkolenia w prawdziwym świecie lub jako rozszerzenie Twojej niezwykle udanej witryny.


Na szczęście WordPress ułatwia skonfigurowanie kursu online, aby dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem ze światem. Dostępnych jest wiele motywów i wtyczek zaprojektowanych w celu zapewnienia użytkownikom możliwości tworzenia i prowadzenia kursów na stronie WordPress.

W tym artykule dowiesz się, co musisz zrobić, aby utworzyć kurs online za pomocą WordPress, a następnie zapoznaj się z niektórymi dostępnymi opcjami wtyczek i motywów.

Przykłady kursów online

Kursy online są szeroko dostępne, a wiele z nich jest budowanych za pomocą WordPress. Wiele kursów jest ukrytych za stronami sprzedaży, ale znaleźliśmy kilka, które możesz przejrzeć, aby poznać ich konfigurację. Na przykład WP101 pozostaje wierny swojej misji, używając WordPress do oferowania szkoleń skierowanych do początkujących WordPress:

WP101

Ich kurs wprowadzający na temat wszystkich podstaw WordPress jest bezpłatny. Lub możesz sprawdzić naszą pełną listę kursów WordPress, aby zobaczyć więcej przykładów.

Konfigurowanie witryny

Teraz zacznijmy od skróconej wersji konfiguracji witryny za pomocą WordPress. Po pierwsze, musisz uruchomić instancję WordPress, „lokalnie” (tj. Na komputerze) lub online. Jeśli jesteś gotowy na hosting WordPress, zalecamy zarządzany hosting które zajmą się instalacjami, kopiami zapasowymi i aktualizacjami. Kilka świetnych opcji to:

 1. Silnik WP: Zaczyna się od 35 $ miesięcznie.
 2. Koło zamachowe: Zaczyna się od 23 USD miesięcznie.
WP Engine

WP Engine jest liderem branży w zarządzaniu hostingiem WordPress.

Regularny hosting Bluehost jest tańszą opcją od 2,95 USD miesięcznie. Mimo że cena promocyjna dotyczy ich wspólnego planu, Bluehost ma opcję szybkiej instalacji WordPress, która pomaga przygotować WordPress w kilka minut.

Jeśli zamiast tego chcesz zacząć od instalacji lokalnej, możesz dość łatwo skonfigurować WordPress na komputerze z systemem OS X, Windows lub Ubuntu. Gdy będziesz zadowolony ze swojej witryny, możesz przenieść swoją witrynę WordPress z localhost na swojego hosta na żywo. Po skonfigurowaniu WordPress, co dalej? Spójrzmy na planowanie kursu.

Planowanie kursu

Teraz, gdy Twoja witryna jest już gotowa, emocje będą rosły, ale musisz zwolnić i dokładnie przemyśleć następny krok. Zanim wybierzesz wtyczkę lub motyw, które pomogą Ci skonfigurować kurs online, musisz wiedzieć, jaki rodzaj kursu chcesz utworzyć.

Wiele poświęca się planowaniu kursu online, ale oto kilka podstawowych zagadnień, które pozwolą ustalić najlepsze podejście:

 • Zarys kursu. Jest to chyba najważniejszy krok w planowaniu kursu. Jeśli nie wiesz, jak chcesz ustrukturyzować materiał na swój kurs (sekcje i lekcje, podtematy itp.), Trudno będzie odpowiednio ustawić kurs odpowiednio do swoich potrzeb i możesz wybrać niewłaściwe rozwiązanie.
 • Rodzaj treści. Kurs tekstowy może być traktowany zupełnie inaczej niż kurs multimedialny. Musisz przemyśleć rodzaje treści, które chcesz uwzględnić w swoim kursie (np. Tekst, wideo lub quizy).
 • Ograniczenia kursu. Bezpłatny kurs może być znacznie łatwiejszy do skonfigurowania niż kurs wymagający skomplikowanych zasad członkostwa. Musisz określić, jak chcesz skonfigurować kurs i jakie treści będą dostępne dla poszczególnych odbiorców.
 • Metoda dystrybucji. Udostępnianie wszystkich treści kursu podczas rejestracji studenta może być wygodniejsze, ale możesz chcieć udostępniać materiały zgodnie z harmonogramem (np. „Kroplówka”).

Teraz, gdy wiesz, co tworzysz, rzućmy okiem na niektóre rozwiązania, które mogą Ci pomóc.

Wtyczki kursów online

Do rozważenia wybraliśmy kilka dostępnych wtyczek – jedne z najlepszych wtyczek do zarządzania kursem online.

1. Sensei (od 129 USD)

Wtyczka Sensei
Z WooThemes (zespół odpowiedzialny za WooCommerce) przybywa do nas Sensei (od 129 USD za jedną stronę). Doskonała integracja z WooCommerce i wszystkimi motywami z WooThemes, a także szeroka gama rozszerzenia dostępne, aby spersonalizować ofertę kursu, wybierz ten solidny wybór.

2. Materiały szkoleniowe WP (od 99 USD)

Wtyczka WP Courseware
Przeciągnij i upuść swoją drogę przez budowanie kursu Materiały szkoleniowe WP (zaczyna się od 99 USD za licencję na dwie witryny). To w pełni funkcjonalne rozwiązanie kursu online integruje się ze wszystkimi głównymi wtyczkami e-commerce.

3. LearnPress (bezpłatny)

Wtyczka LearnPress
Kompleksowy WordPress System zarządzania nauczaniem (LMS) podłącz, LearnPress jest bezpłatną opcją dla twoich kursów online. Kilka darmowe dodatki są dostępne, aby rozszerzyć funkcjonalność, a także niektóre premium (od 19,99 USD), aby pójść jeszcze dalej.

4. Kursy Zippy (199 USD)

Wtyczka Zippy Courses

Zippy Courses to łatwa w użyciu platforma kursów all-in-one.

Dziecko mózgu Dereka Halperna, założyciela Social Triggers, Kursy Zippy to wysokiej jakości kompleksowa platforma kursów online (dostępna za 199 USD), która obejmuje wbudowaną integrację z marketingiem e-mail, bramkami płatności i szczegółową analizą.

5. LearnDash (od 199 USD)

Wtyczka LearnDash
LearnDash to bogaty w funkcje, LMS klasy premium (od 199 USD za jedną stronę), który faktycznie ma standardowe branżowe integracje LMS, takie jak Tin Can API. Jeśli potrzebujesz prawdziwej integracji LMS, jest to oczywisty wybór.

6. LifterLMS (bezpłatny)

Wtyczka LifterLMS
LifterLMS jest nowym dodatkiem do przestrzeni kursów online. Jest to darmowa wtyczka, ale wersja premium (99 USD rocznie) oferuje dodatkowe wsparcie, dodaną grafikę i motywy premium. Rozszerzenia Premium dodatkowo rozszerzają funkcjonalność.

Tematy kursów online

Istnieje wiele tematów zaprojektowanych do prowadzenia kursów online, więc jest to tylko niektóre z naszych wyborów, aby pokazać, co jest możliwe. Możesz sprawdzić inne na naszej liście najlepszych edukacyjnych motywów WordPress.

1. WPLMS

Motyw WPLMS
WPLMS to system zarządzania nauczaniem społecznościowym zbudowany na BuddyPress dla zarządzania kursami, instruktorami i studentami. Jest to kompleksowe rozwiązanie do tworzenia internetowej platformy edukacyjnej.

2. BuddyBoss

BuddyBoss i LearnDash

BuddyBoss dla LearnDash jest czymś więcej niż prostym motywem – przypomina platformę. Dzięki wbudowanym opcjom i funkcjom układów, dostosowywanemu nagłówkowi i stopce, brandowaniu, tworzeniu stron i oczywiście LearnDash (zaawansowane quizy, liczniki lekcji, raporty użytkowników itp.) BuddyBoss oferuje wszystko, czego możesz potrzebować. Dodatkowo dzięki nowemu interfejsowi LearnDash-Gutenberg tworzenie niestandardowych treści jest jeszcze szybsze i łatwiejsze.

3. Akademia

Temat Akademii
Temat Academy Learning Management obejmuje wbudowane zarządzanie kursami i użytkownikami oraz integrację WooCommerce. Ten motyw pozwala z łatwością udostępniać i sprzedawać swoją wiedzę.

4. Koty oczywiście

Temat Koty kursu
Koty Oczywiście to wszechstronny motyw WordPress zaprojektowany, aby pomóc Ci stworzyć kurs online, zintegrować się z niezbędnymi wtyczkami i zbudować witrynę sprzedaży kursów.

5. LMS

Motyw LMS
Motyw LMS to potężny motyw zarządzania uczeniem zaprojektowany do współpracy z Sensei. Dodaje zaawansowane możliwości projektowania i układu do strony internetowej kursu.

6. Sprytny kurs

Motyw Clever Course
Clever Course to dostępny motyw premium LMS WordPress. Zaprojektowany, aby pomóc Ci tworzyć i sprzedawać zarówno kursy online, jak i na miejscu, zawiera pełen zakres funkcji w samodzielnym pakiecie.


Utworzenie kursu online w WordPress nie jest trudne i można go szybko wykonać za pomocą motywu lub wtyczki. Będziesz musiał ciężko pracować, aby zaplanować kurs i stworzyć materiał, ale dzięki WordPress sam kurs będzie dostępny online i dostępny dla uczniów w krótkim czasie.

Omówiliśmy sposób konfigurowania kursu online za pomocą WordPress, abyś mógł skonfigurować witrynę, zaplanować kurs, wybrać motyw lub wtyczkę i zacząć już dziś.

Właśnie przejrzeliśmy powierzchnię tworzenia kursu online, więc jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej! Chcielibyśmy usłyszeć wasze porady i wskazówki dotyczące tworzenia kursów online za pomocą WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map