Jak stworzyć galerię zdjęć w WordPress Przewodnik dla początkujących

No hej! Mam nadzieję, że spędziłeś wspaniały sezon wakacyjny na swój własny, niepowtarzalny sposób. Dzisiaj porozmawiajmy o galeriach WordPress. Jeśli chcesz udostępnić te ładne zdjęcia, które przejęłeś w okresie świątecznym, nie musisz szukać dalej niż galeria WordPress. Zgadza się, nie potrzebujesz wtyczki. Nie, ty nie.


WordPress jest dostarczany z wbudowaną galerią, która jest błogością do pracy. Możesz publikować swoje niesamowite zdjęcia, edytować je; dodawaj podpisy, linki itp. oraz – dzięki modułowi karuzeli Jetpack – dodaj lightbox, aby czytelnicy mogli oglądać większe wersje twoich zdjęć w pełnej okazałości.

Niezależnie od tego, czy jesteś fotografem, blogerem fotograficznym, czy po prostu lubisz udostępniać zdjęcia w swojej witrynie, galeria WordPress oferuje dokładnie takie narzędzia, jakich potrzebujesz, aby wygrać duże pieniądze. W tym poście odkryjesz:

  • Jak tworzyć kolorowe galerie WordPress
  • Kilka wtyczek WordPress Gallery, jeśli potrzebujesz doładować swoje galerie

Krótko mówiąc, masz się świetnie, więc zapnij pasy i ciesz się jazdą.

Jak tworzyć kolorowe galerie WordPress

Galerie zdjęć dodają koloru i życia Twojej witrynie WordPress, jednocześnie zwiększając utrzymanie użytkowników. Biorąc pod uwagę, że można je niezwykle łatwo dodać do WordPressa, nic nie stoi na przeszkodzie, aby tworzyć wytworne posty i strony, które zrobią wrażenie na czytelnikach. Oto jak dodać galerię zdjęć w WordPress.

Wybierz lokacje

Galeria WordPress może iść w dowolne miejsce na twojej stronie lub w poście. Możesz umieścić go na pustym wpisie / stronie lub w środku tekstu. Wszystko, co musisz zrobić, to umieścić kursor w miejscu, w którym chcesz przejść do galerii, jak pokazano poniżej:

galerie wordpress dodające nowy post

Dodaj obrazy

Następnie musisz dodać swoje zdjęcia. Kliknij przycisk Add Media, aby uzyskać dostęp do ekranu Insert Media. Następnie kliknij link Utwórz galerię, aby rozpocząć tworzenie galerii:

galerie WordPress tworzą ekran galerii

Masz tutaj dwie opcje. Możesz przesłać obrazy ze swojego komputera lub użyć obrazów, które już masz w bibliotece multimediów. Ponieważ nasza jest nową instalacją WordPress bez żadnych obrazów, przejdziemy do poprzedniej.

Kliknij Wybierz pliki lub przeciągnij i upuść swoje obrazy na ekranie, aby rozpocząć przesyłanie:

galerie WordPress przesyłanie ekranu zdjęć

Przesyłanie zdjęć do galerii WordPress

Po przesłaniu zdjęć możesz wybrać opis każdego z nich. Możesz nawet wykluczyć niektóre obrazy z galerii WordPress. To proste rzeczy; kwestia punkt i kliknięcie per se. Dodaj tytuły, podpisy, alternatywne teksty i opisy do każdego ze swoich zdjęć, a następnie naciśnij przycisk Utwórz nową galerię. Spowoduje to przejście do ekranu Edytuj galerię, w którym możesz edytować swoją galerię:

galerie WordPress edytuj ekran galerii

Edytuj galerię

Na ekranie Edytuj galerię możesz wykonać wiele czynności. Na przykład możesz przeciągać i upuszczać obrazy, aby zmieniać ich kolejność, dodawać więcej zdjęć do galerii, porządkować obrazy w odwrotnej kolejności, układać obrazy w dowolnej kolejności, wyświetlać adresy URL swoich zdjęć, anulować całą galerię, ustawiać liczbę kolumn i tak dalej:

galerie WordPress edytuj akcje na ekranie galerii

Wstaw galerię

Gdy będziesz zadowolony z ustawień galerii, nadszedł czas, aby iść naprzód. Kliknij przycisk Wstaw galerię. Twoja galeria pojawi się wewnątrz posta / strony jako seria miniatur. W tym momencie możesz nadal edytować galerię, klikając dowolną miniaturę:

dodano galerię galerii wordpress

Wszystko, co musisz zrobić, to nacisnąć przycisk Publikuj / Aktualizuj, a otrzymasz złoty medal:

galerie wordpress opublikowała galerię

To było łatwe, prawda? Możesz skorzystać z tych wskazówek marketingowych WordPress, aby pokazać swoją galerię całemu światu. Jeśli w tym momencie klikniesz dowolne zdjęcie w galerii, otworzy się ono na stronie załącznika, co musimy zgodzić się, nie jest bardzo atrakcyjne:

strona załącznika galerii WordPress

Dodawanie Lightbox do galerii WordPress

Możesz aktywować moduł karuzeli Jetpack, umożliwiając użytkownikom przeglądanie twojej galerii w pięknym lightboksie. Jeśli chcesz uniknąć Jetpack, fajni goście z WPBeginner rozwidlili moduł karuzeli i teraz oferują go jako samodzielną wtyczkę znaną jako Galeria Karuzela bez plecaka.

Wystarczy zainstalować i aktywować wtyczkę na swojej stronie WordPress, a następnie przejść do Ustawienia -> Media, aby wybrać opcje karuzeli:

opcje karuzeli w galeriach wordpress

Odśwież swój post w galerii i kliknij dowolny obraz. Twoja galeria otwiera się teraz w pięknym lightbox:

wordpress galerie zdjęć w lightbox

Słodkie.

Teraz, gdy możesz tworzyć galerie WordPress jak profesjonalista, co powiesz na wypróbowanie kilku wtyczek galerii WordPress, które zwiększą moc całej galerii WordPress? Brzmi wspaniale, prawda?

Wtyczki galerii WordPress

Jeśli chcesz doładować swoje galerie WordPress, na rynku wtyczek WordPress nigdy nie brakuje potrzebnych wtyczek. Wybierając, pamiętaj o czynnikach takich jak oceny wtyczek, szybkość, łatwość użycia i oferowane funkcje. Na marginesie, oto lista najlepszych wtyczek, które znaleźliśmy:

Galeria autorstwa Envira

galeria galerii wordpress autorstwa envira

Zacznijmy od wtyczki galerii WordPress jak żadna inna. Galeria Envira pozwala budować piękne iw pełni responsywne galerie WordPress w kilka minut. Jest zoptymalizowany pod kątem najlepszej wydajności sieci i serwerów, ponieważ, zdaniem autorów, „… prędkość jest ważna, jeśli chodzi o SEO i konwersję”.

Oprócz tego, że jest przyjazny dla urządzeń mobilnych, ta wtyczka galerii WordPress jest dostarczana z narzędziem do przeciągania i upuszczania galerii, które sprawia, że ​​tworzenie galerii WordPress jest łatwe i szybkie. Co więcej, możesz łatwo dodać integrację z mediami społecznościowymi i sprzedawać swoje zdjęcia, nie tracąc potu. Po prostu utwórz galerie WordPress i dodaj je do swoich postów / stron za pomocą skrótów.

lightbox w galerii Envira

Aby uruchomić, możesz tworzyć galerie wideo, dodawać znaki wodne w celu ochrony zdjęć, porządkować zdjęcia w albumach wraz ze zdjęciami na okładkę, tworzyć niesamowite pokazy slajdów, chronić galerie hasłem, dodawać niestandardowe style CSS i wiele więcej. Wersja pro oferuje najlepsze funkcje.

WP Canvas

wordpress galleries wp canvas gallery

Opracowane przez Chrisa Baldelomara, WP Canvas robi tylko dodatkowe opcje do galerii WordPress. Innymi słowy, ta wtyczka „… rozszerza galerie WordPress o galerię kamieni, galerię karuzelową i galerię suwaków”.

A kiedy mówimy o dodatkowych opcjach, mamy na myśli wiele fajnych opcji, które pozwalają zmieniać galerie WordPress w dowolny sposób..

wordpress galerie wp canvas

Możesz na przykład wybierać spośród 5 stylów podpisów, 6 typów podpisów, 8 stylów wyświetlania, 15 rozmiarów wyskakujących, dodawać niestandardowe łącza, otwierać obrazy w nowych kartach i ukrywać elementy sterujące galerii, aby wspomnieć o najważniejszych wydarzeniach.

Galeria zdjęć

wtyczka galerii zdjęć

Po zainstalowaniu i aktywacji wtyczki galerii WordPress dodaje ona element Galerii fotografii w menu administratora, dzięki czemu tworzenie galerii WordPress jest tak proste, jak tworzenie postów. To bardzo smutne, że nie mogłem wybrać zdjęć z mojej biblioteki multimediów, co oznaczało ponowne przesłanie tych samych zdjęć. Oznacza to również, że wtyczka tworzy dodatkowy katalog w folderze przesyłania! Nie fajni ludzie.

ekran administratora galerii zdjęć

Po przesłaniu zdjęć dostosowywanie galerii jest tak proste, jak A, B, C. Możesz dodać zdjęcie podglądu (okładkę), dodać opisy, ustawić znaki wodne, dodać tekst alternatywny, cofnąć zdjęcia, odtworzyć miniatury, dodać tagi i tak dalej wiele z jednego ekranu.

Następnie dodajesz galerie WordPress z ekranu Edytuj post, gdzie możesz wybrać dalsze opcje. Mówimy o funkcjach, takich jak wiele stylów wyświetlania, możliwość wyświetlania reklam, ukrywanie / pokazywanie elementów sterujących, pole wyszukiwania, tryb pełnoekranowy i wiele więcej.

Ci faceci muszą jednak coś zrobić z interfejsem użytkownika, ponieważ Galeria zdjęć pozostawia wiele do życzenia pod względem przyjazności dla użytkownika.

Galeria NextGEN

galeria Nextgen

Prawdopodobnie najpopularniejsza wtyczka galerii WordPress, NextGEN faluje w kręgach WordPress od 2007 roku. Każdego roku średnio około 1,5 miliona pobrań, nie wspominając o niesamowitych ocenach, które zbiera. Dostarczone przez Imagely, fotografów WordPress, możesz liczyć na NextGEN, który ożywi Twoje galerie WordPress.

Szybko zobaczmy, co jest w torbie. Na początek NextGEN oferuje solidny system zarządzania galerią WordPress, który jest wyposażony w niezliczone opcje przesyłania, edycji i publikowania zdjęć.

Kreator galerii nextGEN

Jedną z cech, która przyniosła mi ten dzień, jest intuicyjny Kreator galerii, który krok po kroku prowadzi przez tworzenie pierwszej galerii NextGEN. Kreator jest tak łatwy w użyciu, że powinieneś stworzyć galerię w kilka sekund. Musimy pochwalić tę wtyczkę ze względu na łatwość użycia.

WP Photo Album Plus

WP Photo Album Plus galerie WordPress

Po aktywacji WP Photo Album Plus zostanie wyświetlony link (u góry ekranu administratora WordPress) do strony ustawień, umożliwiający szybką wstępną konfigurację. Ta strona szybkiej konfiguracji zawiera wiele opcji, które pozwalają zaprojektować galerię z marzeń.

Na przykład możesz wybrać, czy motyw jest responsywny, zmniejszyć rozmiar zdjęć podczas przesyłania, zezwolić odwiedzającym na przesyłanie zdjęć, aktywować system oceny, komentowania i udostępniania społecznościowego, dodawać pliki audio i wideo, ustawiać szerokość obrazu (istnieje niezliczona liczba opcji tutaj!), dodaj bułkę tartą, opublikuj zdjęcie dnia i wiele więcej.

album zdjęć wp oraz strona ustawień

Jest to najlepsza wtyczka do galerii, która ma więcej funkcji niż kiedykolwiek będziesz potrzebować. Poza ustawieniami tworzenie nowej galerii jest tak proste, jak ciasto. Wtyczka dodaje element Albumy fotograficzne w menu administratora WordPress, który pomaga w łatwym tworzeniu i uzyskiwaniu dostępu do galerii WordPress. Interfejs użytkownika pozostawia wiele do życzenia, ale dzięki wszystkim opcjom, które oferuje to dziecko, nie będziesz narzekać.

Po utworzeniu albumu fotograficznego przejdź do ekranu Edytuj post / stronę i dodaj galerię do postu lub strony za pomocą przycisku WPPA + Generator krótkich kodów:

album ze zdjęciami wp oraz dodaj galerię

To da ci własny album ze zdjęciami WordPress, a oto przykład:

wp album fotograficzny plus post

Powiązane czytanie

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o galeriach WordPress i pokrewnym temacie fotografii WordPress, przygotowałem krótką listę dla Twojej przyjemności oglądania:

Wniosek

Galerie WordPress skutecznie publikują, udostępniają, a nawet sprzedają zdjęcia. Można je łatwo tworzyć i rozszerzać za pomocą wtyczek galerii WordPress. Szczerze mówiąc, nic nie powinno Cię powstrzymywać przed tworzeniem pięknych galerii WordPress jak szef.

Czy pominęliśmy twoją ulubioną wtyczkę galerii WordPress? Jakiej wtyczki lub dodatku do galerii WordPress używasz w Twojej witrynie? Czy masz pytania lub sugestie dotyczące galerii WordPress? Daj nam znać w polu komentarza poniżej. Twoje zdrowie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me