Jeśli mieszkasz pod kamieniem, Coachella 2016 rozpoczęła się dzisiaj. Przygotuj się dla miłośników muzyki, trendsetterów i oczywiście celebrytów, aby przejąć media społecznościowe w ten weekend i następny. Chcesz dołączyć do zabawy?


Czy jest lepszy sposób na ustalenie swojego niesamowitego smaku w muzyce, modzie i popkulturze niż z niesamowitym blogiem! Nie martw się – nie musisz być projektantem stron internetowych ani programistą, aby utworzyć własnego bloga. Wystarczy kilka zapasowych dolarów, godzinę lub mniej, aby uzyskać konfigurację i kilka świetnych treści. Usiądź wygodnie i zacznijmy!

Krok 1: Uzyskaj nazwę domeny i hosting

Hosting jest ważny. Cały czas rozmawiamy o tym na WPExplorer i nie bez powodu. Istnieje wiele czynników, które mogą wpłynąć na wybór odpowiedniego hostingu dla witryny WordPress, takich jak przestrzeń internetowa, gwarancja czasu pracy (procent czasu, w którym witryna będzie uruchomiona), kopie zapasowe, skalowalność, wbudowane zabezpieczenia i więcej.

Ponieważ jednak prawdopodobnie po raz pierwszy tworzysz blog, założymy, że cena jest ważnym czynnikiem. Nie ma w tym nic złego! Nadal możesz znaleźć niezawodny hosting nowego bloga w uczciwej i rozsądnej cenie. Poza tym w przypadku nowego bloga wspólny plan hostingowy będzie działał dobrze – nie ma sensu płacić za mega-super-naładowany hosting, gdy nie jest on jeszcze potrzebny (i zawsze można go później skalować).

Wiele firm hostingowych oferuje nowe promocje dla klientów, a dzięki naszym ekskluzywnym linkom promocyjnym możesz zaoszczędzić na swoim hostingu przez pierwszy rok lub dłużej. Oto dwie opcje idealne dla festiwalowego blogera, który dopiero zaczyna.

GoDaddy Web Hosting

GoDaddy 1 USD Web Hosting

W tej chwili istnieje szalony program hostingowy GoDaddy, w którym możesz zapisać się na plan hostingowy Economy tylko za 1 USD / miesiąc (przez pierwszy rok) plus pochodzi z darmowa nazwa domeny (ponownie, przez pierwszy rok – musisz co roku odnawiać rejestrację nazwy domeny wraz z hostingiem). Możemy osobiście zaświadczyć, że GoDaddy to bardzo łatwa opcja hostingu do skonfigurowania (możesz postępować zgodnie z naszym Przewodnikiem szybkiej instalacji GoDaddy). Zwykle nie zalecamy hostingu za 1 USD (szczególnie nie w przypadku witryn o dużym natężeniu ruchu), ale GoDaddy jest zaufaną firmą i obecnie mamy nawet dwie mniejsze witryny z nimi hostowane i nie mieliśmy żadnych problemów.

Bluehost Web Hosting

Bluehost 3,49 USD Hosting

Inną firmą, którą polecamy, jest Bluehost i nie jesteśmy jedyni – są nawet polecani przez sam WordPress. Dzięki specjalnej promocji dla nowych klientów możesz uzyskać hosting dzielony za jedyne 3,49 USD / miesiąc (z 36-miesięczną umową) plus darmowa nazwa domeny. Konfiguracja WordPress z Bluehost jest bardzo podobna do GoDaddy – jest to instalacja jednym kliknięciem. Podczas tworzenia konta wystarczy wybrać opcję WordPress, a oni instalują i konfigurują wszystkie pliki WordPress, abyś mógł przejść do wyboru motywu, dodawania wtyczek i blogowania!

Krok 2: Wybór odpowiedniego motywu WordPress

Teraz, gdy masz już nazwę domeny gotową do wprowadzenia na plan hostingowy, możesz zalogować się do pulpitu WordPress po raz pierwszy i zacząć przygotowywać witrynę do blogowania. Obejmuje to wybór motywu na swoją stronę! Najważniejsze pytanie brzmi: czy chcesz iść z ta wolny motyw (0 USD, ale ograniczone funkcje) lub premia jeden (kosztuje, ale ma więcej funkcji i możesz poprosić autora motywu o pomoc, jeśli jej potrzebujesz)? Oto nasze ulubione motywy przygotowane na festiwal na każdy budżet!

Twenty Sixteen WordPress Theme (bezpłatny)

2016 Darmowy motyw WordPress

Z czystym i prostym domyślnym motywem WordPress nie ma nic złego. Został zbudowany dla blogerów i nie ma wielu dodatkowych funkcji, ale wszystkie podstawowe informacje są dostępne dzięki opcjom wbudowanym w rdzeń WordPress. Jeśli przejdziesz do wyglądu pulpitu nawigacyjnego> dostosuj, możesz wprowadzić kilka poprawek, takich jak niestandardowe logo i tło, ale za pomocą kilku bezpłatnych wtyczek (przejdziemy do nich za chwilę) możesz dodać wiele innych funkcji do ten podstawowy motyw.

Motyw WordPress Premium Noir (59 USD)

Noir Prosty motyw WordPress dla infoprenuers

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Noir to motyw premium, który zawiera niesamowity blog, opcje dostosowywania kolorów, niestandardowe opcje czcionek Google, a nawet wbudowane spoty reklamowe (dodaj Google Adsense lub dodaj linki partnerskie, aby generować kilka dodatkowych dolarów każdego miesiąca). Dodatkowo, jeśli kiedykolwiek planujesz coś sprzedać (niestandardowe ubrania festiwalowe, odbitki zdjęć, które robisz na imprezie, oryginalne pliki MP3 lub cokolwiek innego) Noir oferuje pełne wsparcie dla wtyczki e-commerce WooCommerce, dzięki czemu możesz sprzedawać własne cyfrowe lub dobra fizyczne bezpośrednio z twoich stron internetowych (żegnaj opłaty Etsy!).

Dzisiaj motyw WordPress (bezpłatny)

Dzisiaj Blog i Magazyn Darmowy motyw WordPress

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Kolejną świetną darmową opcją jest nasz własny motyw Today WordPress. Ten styl wiadomości i blogu zawiera proste opcje dostosowywania do wyboru układu kolumny, linków społecznościowych, przestrzeni reklamowych i nie tylko. Ponadto obsługuje wiele formatów postów – dzięki czemu można łatwo udostępniać zestawy zdjęć z wydarzeń, vlogi z tygodnia, nagrania audio lub wywiady i oczywiście standardowe posty tekstowe.

Motyw świąteczny Premium WordPress (39 USD)

Świątecznie premium motyw WordPress

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Nie daj się zwieść „wakacyjnej” reklamie tego tematu – jest on idealny dla blogerów zajmujących się modą i muzyką. Duże, odważne obrazy, niestandardowe opcje kolorów, opcje czcionek i niestandardowe widżety to tylko kilka wspaniałych funkcji wbudowanych w ten motyw. Dodatkowo są zabawne niestandardowe widżety do linków społecznościowych, sekcja „o mnie” i wiele więcej.

Krok 3: Dodanie przydatnych wtyczek

Wtyczki mogą być nieco przytłaczające. Prawdopodobnie są ich setki tysięcy, jeśli połączysz wszystkie dostępne opcje bezpłatne i premium. Ale jest tylko kilka kluczowych wtyczek, które zalecamy wszystkim, a także kilka zabawnych, które ułatwią Ci kontakt z innymi uczestnikami festiwalu.

Wtyczka JetPack WordPress

Wtyczka Jetpack WordPress

Jetpack to uniwersalne wtyczki do wszystkich Twoich potrzeb WordPress. Ta wtyczka zawiera opcje bezpieczeństwa WordPress, optymalizacji obrazu, udostępniania społecznościowego, powiązanych postów i innych.

Akismet Antispam WordPress Plugin

Akismet Antispam Plugin

Akismet to filtr spamu w komentarzach również od zespołu Automattic. Filtruje wszystkie śmieci, więc pozostały tylko prawdziwe komentarze prawdziwych czytelników. Musisz aktywować klucz API, ale jest on całkowicie darmowy dla blogów personalnych (woohoo!).

Wtyczka Yoast SEO WordPress

Wtyczka Yoast SEO

Każdy blog potrzebuje wtyczki SEO goof, aby pomóc we wszystkich skomplikowanych sprawach, które wpływają na pozycję w wyszukiwarkach. Gorąco polecamy Yoast SEO. To jest to, z czego korzystamy (wraz z ponad milionem innych osób), ponieważ sprawia, że ​​tworzenie mapy witryny, dodawanie tytułów i fragmentów gotowych na SEO jest jeszcze łatwiejsze.

Darmowy Instagram Feed Plugin

Kiedy jesteś poza domem, na pewno będziesz robić zdjęcia i udostępniać zdjęcia na Instagramie. Nie chcesz też udostępniać tego na swoim blogu? Z bezpłatnym Kanał na Instagramie Dzięki wtyczce możesz dodawać insta do postów, stron, a nawet widżetów za pomocą wygodnego shortcode.

Darmowy Instagram Feed Plugin

Udostępniasz zdjęcia i cytaty na Twitterze? Użyj Łatwy widget kanału Twitter wtyczka, aby dodać ostatnie tweety do obszarów paska bocznego lub stopki. W ten sposób wszyscy czytelnicy mogą zobaczyć, co porabiasz!

wtyczka społecznościowa-stream-wordpress

Ale jeśli chcesz udostępnić to, co udostępniasz we wszystkich mediach społecznościowych, nie szukaj dalej niż Social Stream. Ta wtyczka premium (tylko 19 USD) może łączyć się z Twitterem, Facebookiem, Google+, Instagramem, kanałem RSS na blogu, Pinterest, Youtube, Vimeo, Tumblr, last.fm i nie tylko! Scalenie wszystkich kont społecznościowych tworzy doładowany strumień mediów, dzięki czemu czytelnicy mogą śledzić wydarzenia festiwalowe i czuć się, jakby byli z Tobą.

Krok 4: Rozpocznij blogowanie swojego serca

Wyloguj swoje serce

Kroki od 1 do 3 polegały na przygotowaniu witryny WordPress, ale teraz nadszedł czas, aby faktycznie dodać treść do swojego bloga. Naprawdę nie ma żadnych zasad dotyczących tego, co możesz i czego nie możesz robić (z wyjątkiem tego, że nie plagiatuj pracy innych ludzi i nie rozpowszechniaj materiałów do kopiowania w porządku?). Ale oto kilka krótkich wskazówek, o których należy pamiętać podczas pisania:

  • Użyj poprawnych nagłówków: Tytuł H1 dotyczy tytułu postu, jeśli chcesz dodać więcej nagłówków w treści, użyj nagłówka H2 z podtytułami H3 pod nim itp..
  • Udziel kredytu swoim źródłom: Jeśli chcesz udostępnić czyjeś zdjęcie lub film, pamiętaj o tym! Jeszcze lepiej, najpierw poproś o pozwolenie (oryginalny twórca ci podziękuje!).
  • Link do innych: Wspaniale jest link do innych blogów w swoich postach, aby czytelnicy mogli czytać o bieżącym temacie, budować koleżeństwo z innymi blogerami i dobrze wyglądać dla Twojego SEO.
  • Sprawdzanie pisowni i przegląd: Sprawdzanie pisowni jest świetne w naprawianiu błędów ortograficznych, ale pamiętaj, aby przeczytać swoją pracę po raz drugi, zanim opublikujesz przeglądanie pod kątem błędów gramatycznych (w przeciwnym razie obiecujemy, że otrzymasz co najmniej jeden „pomocny” komentarz wskazujący).

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że ten niewielki przewodnik pomoże Ci przygotować blog na czas festiwalu! Czy masz jeszcze jakieś wskazówki, którymi możesz się podzielić? A może użyłeś naszego przewodnika do stworzenia własnego bloga festiwalowego? Chcielibyśmy usłyszeć twoje przemyślenia lub zobaczyć, co stworzyłeś – dlatego podziel się z nami komentarzami poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me