Jak sprzedawać muzykę online za pomocą WordPress (3 proste kroki)

Sprzedawaj muzykę online za pomocą WordPress

Stworzenie i prowadzenie sklepu internetowego wymaga trochę pracy – nie ma w tym nic złego. Jeśli jednak zrobisz to dobrze, możesz zmienić swój sklep internetowy w rentowną firmę. Aby osiągnąć ten poziom sukcesu, musisz zaprojektować sklep tak, aby pasował do rodzaju produktu, który sprzedajesz, a jeśli zamierzasz sprzedawać muzykę online, musisz rozważyć jeszcze więcej.


Na przykład Twój sklep będzie musiał być skonfigurowany inaczej, aby oferować produkty takie jak muzyka, w przeciwieństwie do odzieży lub elektroniki. Potrzebujesz sposobu na łatwą sprzedaż plików cyfrowych w swoim sklepie, na przykład popularnej wtyczki WooCommerce, a także metody wyświetlania muzyki w przejrzysty i uporządkowany sposób.

Chociaż zawsze możesz sprzedawać swoje utwory za pośrednictwem iTunes lub BandCamp, świetnym pomysłem jest oferowanie własnej muzyki, utworów dodatkowych lub nawet pamiątek z limitowanej edycji (takich jak niestandardowe płyty winylowe) we własnym sklepie. W tym poście pokażemy, jak sprzedawać muzykę online za pomocą WordPress. W szczególności, jak korzystać z WooCommerce i Tabela produktów WooCommerce wtyczka do sprzedaży własnej muzyki online. Chodźmy do pracy!

1. Zainstaluj i skonfiguruj WooCommerce, aby sprzedawać muzykę online

Zanim zaczniemy, założymy, że masz skonfigurowaną witrynę WordPress i jesteś gotowy do pracy. WordPress jest zarówno potężny, jak i elastyczny, i można go łatwo wykorzystać do stworzenia dobrze prosperującego sklepu e-commerce.

W ten sposób następnym zadaniem jest dodanie WooCommerce do Twojej witryny. Ta prosta, ale bogata w funkcje wtyczka przekształca twoją witrynę WordPress w funkcjonalną witrynę sklepową, dodając łatwe opcje faktycznej sprzedaży muzyki online za pomocą WordPress:

Wtyczka WooCommerce

Aby rozpocząć, przejdź do Wtyczki> Dodaj nowe na pulpicie nawigacyjnym WordPress. Użyj pola wyszukiwania, aby znaleźć „WooCommerce”, i kliknij Zainstaluj teraz przycisk:

Zainstaluj WooCommerce

Po chwili nowy przycisk oznaczony Aktywuj pojawi się. Wybierz to również, a WooCommerce zostanie w pełni skonfigurowane na Twojej stronie!

W tym momencie przejdziesz do krótkiego kreatora konfiguracji:

Kreator konfiguracji WooCommerce

Zdecydowanie zalecamy przejrzenie kilku krótkich ekranów. Pomogą Ci skonfigurować nowy sklep, utworzyć ważne strony i skonfigurować kluczowe elementy, takie jak ceny wysyłki. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz kompletny przewodnik na temat instalacji WooCommerce.

2. Dodaj swoją muzykę do sklepu

Po zainstalowaniu WooCommerce i przejściu przez kreatora konfiguracji będziesz mieć pusty sklep. Oznacza to, że nadszedł czas, aby dodać produkty.

WooCommerce zapewnia specjalny niestandardowy typ postu WordPress, aby dodawać produkty na wschód. Niestandardowe typy postów są podobne do dodawania postów na blogu, tylko z różnymi opcjami specyficznymi dla typu postu (inne typy postów mogą obejmować portfolio, referencje, kalendarz pracowników lub wydarzeń). Aby dodać nowy element WooCommerce ze swojego pulpitu nawigacyjnego, przejdź do Produkty> Dodaj nowe:

Dodaj nowy produkt WooCommerce

Tutaj możesz stworzyć swój pierwszy produkt. Rozpocznij od nadania mu tytułu i opisu przy użyciu dwóch pierwszych pól. Na prawym pasku bocznym możesz także przypisać produkt do jednej lub więcej kategorii, nadać mu opisowe tagi, a nawet przesłać zdjęcia.

Jednak „mięso” WooCommerce znajduje się w Dane produktu Sekcja:

Dane produktu WooCommerce

Tutaj dodasz wszystkie istotne informacje o każdym elemencie. Ponieważ Twoim celem jest sprzedaż muzyki online, pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić, jest sprawdzenie obu Wirtualny i Do pobrania pola u góry. Spowoduje to zmianę opcji, które widzisz nieznacznie, aby uwzględnić sprzedaż plików muzycznych online, a nie fizycznych produktów:

Produkty do pobrania WooCommerce

Następnie możesz przejść do wprowadzenia ceny produktu i załadować plik (i), które klienci otrzymają przy zakupie w ramach Pliki do pobrania. Możesz także skonfigurować, czy powinna istnieć granica liczby pobrań plików i ich wygaśnięcia.

Pozostałe ustawienia w tej sekcji są opcjonalne, chociaż i tak możesz je przejrzeć. Ponadto sprawdź Krótki opis produktu pole tuż poniżej. Możesz tam dodać wbudowane odtwarzacze audio, aby klienci mogli usłyszeć, jak brzmi Twoja muzyka.

Aby to zrobić, kliknij Dodaj media. Prześlij plik audio z komputera, wypełnij jego dane i upewnij się, że dokonałeś wyboru Osadź odtwarzacz multimedialny pod Osadź lub Połącz:

WooCommerce Embed Media Player

Spowoduje to dodanie prostego odtwarzacza audio do pola krótkiego opisu:

WooCommerce Media Player Krótki opis

Po zakończeniu konfiguracji pierwszego produktu kliknij przycisk Publikować przycisk, aby udostępnić go w Twoim sklepie. Następnie powtarzaj ten proces, aż dodasz wszystkie utwory, albumy itp., Które chcesz sprzedać.

3. Utwórz tabelę produktów, aby wyświetlić swoją muzykę

Technicznie rzecz biorąc, pierwsze dwa kroki są niezbędne do uruchomienia sklepu. Tradycyjna konfiguracja WooCommerce nie jest jednak najlepszym sposobem na sprzedaż muzyki online.

Jeśli pozostawisz rzeczy takimi, jakie są, klienci będą musieli przejść do każdej strony produktu, aby sprawdzić całą muzykę, posłuchać próbek utworów i zamówić, co chcą. To znacznie je spowalnia, co może prowadzić do utraty sprzedaży. Co więcej, pliki muzyczne zwykle nie wymagają skomplikowanego opisu ani dużych obrazów, a domyślny układ WooCommerce zwraca szczególną uwagę na te elementy.

Zamiast tego możesz pochwalić się wszystkim, co masz do zaoferowania, na jednej stronie, korzystając z tabeli produktów. Jest to zorganizowany, atrakcyjny wizualnie sposób wyświetlania muzyki. Klienci mogą zobaczyć wszystko, co jest dostępne w Twoim sklepie na raz, i możesz podać wszystkie kluczowe szczegóły, nie przytłaczając ich informacjami. Ponadto mogą dodawać wszystko, co chcą, do swoich koszyków bezpośrednio z tej strony. Możesz nawet osadzić przykładowe odtwarzacze audio bezpośrednio w tabeli dla każdego produktu.

Aby skonfigurować taką stronę, potrzebujesz Tabela produktów WooCommerce podłącz:

To narzędzie jest zoptymalizowane do płynnej współpracy z WooCommerce i pozwala dokładnie dostosować wygląd tabeli produktów i sposób działania. Po zakupie wtyczki możesz zainstalować ją jak każdą wtyczkę innej firmy. Iść do Wtyczki> Dodaj nowe i wybierz pobrany plik wtyczki. Aktywuj wtyczkę, tkura, idź do WooCommerce> Ustawienia na desce rozdzielczej. Przejdź do Produkty kartę i wybierz Tabele produktów aby wprowadzić klucz licencyjny:

Ustawienia tabeli produktów WooCommerce

Wiele dostępnych tu ustawień pozwala dostosować sposób działania tabeli produktów. Na przykład poniżej Kolumny, możesz dokładnie dostosować, jakie informacje będą wyświetlane:

Kolumny tabeli produktów WooCommerce

Pamiętaj, aby dołączyć obraz do każdego elementu, a także krótki opis (więc twoje odtwarzacze multimedialne zostaną uwzględnione).

Filtruj listy rozwijane to kolejne kluczowe ustawienie:

Filtry tabeli produktów WooCommerce

Włączając to, umieścisz menu nad tabelą, co pozwoli klientom sortować je według kluczowych atrybutów, takich jak kategorie. Dzięki temu mogą szybko znaleźć to, czego chcą.

Na koniec zaznacz pole oznaczone Skróty w tabeli. Jest to wymagane, jeśli chcesz, aby wbudowane odtwarzacze multimedialne działały poprawnie:

Skróty WooCommerce w ustawieniach tabeli

Aby uzyskać więcej informacji na temat wszystkich ustawień, które możesz modyfikować, powinieneś rzucić okiem dokumentacja wtyczki.

Po zakończeniu zapisz zmiany, a następnie otwórz nową stronę (przez Strony> Dodaj nowe). Kliknij na Przełącz pasek narzędzi ikonę, a następnie wybierz Wstaw tabelę produktów. Spowoduje to umieszczenie krótkiego kodu na stronie:

Krótki kod tabeli produktów WooCommerce

Ten krótki kod pobiera wszystkie właśnie spersonalizowane ustawienia i automatycznie konfiguruje tabelę produktów. Możesz zobaczyć, jak to wygląda, używając Zapowiedź przycisk:

Stół audio WooCommerce

Jeśli chcesz, możesz nadal ulepszać tabelę produktów, aż będzie w porządku. Następnie śmiało i opublikuj to! Możesz sprzedawać muzykę online. Klienci mogą następnie użyć go, aby zobaczyć całą dostępną muzykę i łatwo dokonywać zakupów.

Wniosek

Najlepsze sklepy są zoptymalizowane pod kątem rodzaju oferowanych produktów. Na przykład musisz starannie zaprojektować swój sklep, jeśli zamierzasz sprzedawać muzykę online za pomocą WordPress. WooCommerce jest doskonałym punktem wyjścia, ale będziesz także chciał zapewnić klientom usprawniony sposób eksploracji muzyki i dokonywania wyborów, a także dodać inne rozszerzenia WooCommerce, aby uzyskać więcej funkcji i funkcjonalności.

Czy masz pytania dotyczące konfiguracji produktów WooCommerce lub zaprojektowania tabeli produktów? Zapytaj w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map