Cloudways Zarządzane WordPress Cloud Hosting Podręcznik instalacji

Istnieją dosłownie setki opcji hostingu w Internecie, każda z mnóstwem różnych opcji hostingu. Hosting współdzielony. Zarządzany hosting WordPress. VPS. Serwer dedykowany. I oczywiście jest hosting w chmurze. Kiedy szukasz zarządzanego hostingu w chmurze, Cloudways jest jednym z pierwszych, który pojawia się i nie bez powodu. Od momentu ich powstania w 2011 r. Cloudways zapewniło jedną z najlepiej zarządzanych usług hostingu w chmurze, a dziś chcieliśmy pokazać, o co w tym wszystkim chodzi..


Przegląd Cloudways Hosting

Cloudways jest jednym z najlepszych dostawców hostingu w chmurze. Co to jest hosting w chmurze? Jest to dokładnie tak, jak to brzmi – hosting za pośrednictwem „chmury”. Zasadniczo ogromna liczba serwerów w świecie rzeczywistym działa razem jako jeden system, aby zapewnić stabilny i bezpieczny hosting serwerów wirtualnych. Oznacza to wyższą wydajność przy mniejszym przestoju przy niższych kosztach i jeszcze większą elastyczność hostingu.

Co wyróżnia Cloudways?

Hosting w chmurze jest dostępny od wielu znanych firm hostingowych, ale Cloudways wziął go na wyższy poziom. Udoskonalili tradycyjną chmurę, aby zapewnić kilka opcji hostingu w chmurze zarządzanej z wyjątkowymi funkcjami.

Po pierwsze używają najnowsze serwery i systemy (Nginx, Redis, MySQL, Varnish, Memcached i Apache, a konkretnie) jako część ich stosu wydajności. Ponadto wstępnie instalują swoje pomocne Wtyczka Breeze Cache który obejmuje funkcje wykluczania, grupowania i minimalizacji plików, a także kompresję Gzip dla zoptymalizowanych rozmiarów plików. To niesamowite połączenie sprawia, że ​​hosting Cloudways jest szybki i niezawodny.

Inną wielką zaletą Cloudways w przeciwieństwie do niektórych konkurentów jest to, że zapewniają zarządzanie bezpieczeństwem po stronie serwera ze wszystkimi ich planami. Korzystają z wielu warstw ochrony (takich jak zapory ogniowe, uwierzytelnianie dwuskładnikowe i biała lista adresów IP) wraz z automatycznymi aktualizacjami, aby zapewnić aktualność wszystkich serwerów na swojej platformie.

Ponadto trudno będzie znaleźć innego hosta, który umożliwia wybór różnych platform (do wyboru DigitalOcean, linode, VULTR, Amazon, Google), nieograniczona liczba instalacji, współpraca zespołu, łatwe skalowanie serwera oraz niezwykle łatwa w użyciu konsola do kont (której później zobaczysz mnóstwo migawek) i bezpłatny SSL certyfikaty przez Szyfrujmy.

Cloudways Zarządzane plany hostingowe w chmurze

Teraz, gdy wiesz, co to jest Cloudways, powinieneś rzucić okiem na ich plany. Jedną z najlepszych cech Cloudways jest to, że oferują różnorodne opcje hostingu w celu dostosowania do budżetu i potrzeb związanych z danymi.

Cloudways Zarządzane plany hostingowe w chmurze

Możesz wybierać spośród serwerów w chmurze już od 10 USD miesięcznie, skontaktować się z nimi, aby uzyskać niestandardowy plan budowy lub wybrać jeden z innych planów serwerów w środku. Wszystkie plany hostingowe w chmurze Mange pozwalają dodawać tyle instalacji witryn, ile chcesz, więc jeśli jesteś programistą, możesz łatwo utworzyć wiele witryn pośrednich dla klientów bez żadnych problemów. A jeśli nie jesteś programistą i po prostu chcesz przenieść swojego bloga do Cloudways, z przyjemnością dowiesz się, że pomogą Ci nawet przenieść jedną witrynę na nowy serwer w celu wolny.

Cloudways WordPress Hosting Guide

Jeśli Cloudways brzmi jak odpowiedni host dla Twojej witryny (lub jeśli chcesz tylko zobaczyć, co oferuje ich hosting), to nasz przewodnik konfiguracji jest idealnym następnym krokiem. przeprowadzi Cię przez proces konfiguracji serwera chmury w Cloudways. Jesteś gotowy?

Zarejestruj darmowe konto Cloudways

Aby rozpocząć, przejdź do strony głównej Cloudways, kliknij link, aby rozpocząć bezpłatnie. Nastąpi przeniesienie do głównej strony rejestracji w Cloudways. Możesz zalogować się na swoje konto LinkedIn lub Github, ale my wolimy logować się po staremu za pomocą e-maila.

Zarejestruj bezpłatne konto Cloudways

Po prostu wpisz swój adres e-mail i hasło. Powinieneś otrzymać e-mail aktywacyjny za kilka minut.

E-mail weryfikacyjny konta Cloudways

Po otrzymaniu e-maila aktywacyjnego kliknij duży zielony przycisk, aby aktywować konto teraz.

Uwaga: Jeśli zobaczysz błąd podczas rejestracji lub jeśli nie otrzymasz od razu e-maila weryfikacyjnego, nie martw się. Po prostu otwórz okno czatu obsługi klienta 24/7 w prawym dolnym rogu dowolnej strony Cloudways. Pomoc techniczna w Cloudways powinna być w stanie pomóc.

Skonfiguruj serwer Cloudways Hosting Server

Teraz nadszedł czas, aby rozpocząć konfigurowanie serwera do obsługi witryny (lub witryn). Po kliknięciu linku „Aktywuj konto” w wiadomości e-mail powinien zostać wyświetlony następujący ekran.

Skonfiguruj serwer Cloudways Hosting Server

Najpierw wybierz swoją aplikację. Cloudways wie, że WordPress jest jedną z najpopularniejszych platform internetowych, więc wygodnie umieścił ją na szczycie. Istnieją cztery opcje do wyboru:

 • Standardowy WordPress
 • WordPress Plus WooCommerce
 • WordPress Multisite
 • Czysty WordPress (bez optymalizacji Cloudways)

Wybierz opcję, która odpowiada Twoim potrzebom. Jeśli nie jesteś pewien, skorzystaj z pierwszej opcji standardowego WordPressa. Łatwo jest później dodać WooCommerce, a nawet włączyć wiele witryn w późniejszym terminie (mamy przewodnik dotyczący włączania wielu witryn WordPress, jeśli potrzebujesz pomocy). Ponadto uważamy, że optymalizacje Cloudways są bardzo przydatne.

Następnie dodaj własne niestandardowe nazwy aplikacji, serwera i projektu. To jest tylko dla twoich oczu, więc wybierz coś, co pomoże ci zapamiętać, dla której witryny konfigurujesz to.

Następnie po dokonaniu wyboru aplikacji zobaczysz dostępne opcje dla swojego dostawcy chmury, rozmiaru serwera i lokalizacji centrum danych. Wszystkie plany oferują bezpłatny 3-dniowy okres próbny, aby dać Ci szansę przetestowania swojego hostingu. Obecnie dostępne opcje dostawcy obejmują:

 • Cyfrowy ocean: Pamięć masowa oparta na SSD z 7 centrami danych w 3 krajach
 • linode: dostawca chmury z 8 centrami danych w 3 regionach
 • VULTR: Pamięć masowa oparta na SSD z 13 centrami danych na całym świecie
 • Amazon EC2: konfigurowalny rozmiar dysku, 8 centrów danych w 6 krajach
 • Google Cloud: 4 lokalizacje na 3 kontynentach, zaprojektowane specjalnie dla dużych firm lub witryn wymagających dużej ilości zasobów

Wszystkie platformy chmurowe Cloudways oferują podobne usługi, a największą różnicą jest cena i niezawodność. Digital Ocean i VULTR oferują prawie nieograniczoną przepustowość dla twoich witryn przy niższych kosztach, co czyni je świetnymi opcjami dla programistów z ograniczonym budżetem. Amazon i Google z drugiej strony zapewniają przepustowość na zasadzie płatności zgodnie z rzeczywistym użyciem, co oznacza, że ​​Twoje miesięczne opłaty będą prawdopodobnie wyższe, ale masz pewność, że Twoja witryna nigdy nie zostanie ograniczona, ponieważ płacisz za każdy zasób używasz.

Jeśli chodzi o wybór rozmiaru serwera, postaraj się wybrać plan, który według szacunków spełni twoje potrzeby. Jeśli nie masz pewności, który wybrać, wybierz mniejszy plan – zawsze możesz w razie potrzeby dodać więcej zasobów do swojego serwera. Cloudways ułatwia aktualizację planu serwera w dowolnym momencie bezpośrednio z konsoli serwera (co pokażemy później).

Po ustawieniu dostawcy i rozmiaru serwera ostatnim krokiem jest wybranie lokalizacji serwera. Zalecamy wybór serwera zbliżonego do głównej grupy odbiorców. Jeśli więc większość ruchu pochodzi z USA, wybierz lokalizację serwera w tym kraju.

Konfigurowanie serwera CLoudways

Po wykonaniu tej czynności jesteś gotowy do uruchomienia serwera! Powinieneś zostać przeniesiony do konsoli, gdzie zobaczysz szacowany czas oczekiwania na konfigurację serwera (szacujemy, że to 7 minut, a dla nas instalacja zajęła około 8 minut – tak blisko!). Podczas oczekiwania możesz uzupełnić profil konta o informacje o swojej firmie.

Po zakończeniu konfiguracji serwera możesz przejść do zarządzania nim. Kliknij na przygotowany serwer, aby otworzyć konsolę.

Zarządzanie serwerem Cloudways Server

Gdy po raz pierwszy otworzysz konsolę serwera Cloudways, otworzy się przewodnik, który zapozna Cię z podsumowaniem serwera, paskiem nawigacji, dostępnymi działaniami i szczegółami.

Twój serwer Cloudways

Domyślnie twoja konsola będzie otwarta dla ciebie Master Credentials. Stąd możesz edytować swoją nazwę użytkownika i hasło, zarządzać kluczami SSH i wyświetlać swój adres IP.

Monitorowanie serwera Cloudways

Następny jest Monitorowanie patka. Istnieje mnóstwo różnych wykresów i opcji monitorowania serwera i aplikacji, jednak istnieją dwie kluczowe opcje serwera, na które trzeba uważać. Pierwszy jest twój Bezczynny procesor. Na naszym wykresie widać, że serwer jest w większości w zakresie 95-100% wolnego procesora, co oznacza, że ​​w tej chwili jest dużo miejsca na działanie naszej witryny. Gdyby wykres został odwrócony i istniała znaczna liczba przypadków, w których nasz wolny procesor miał 0%, nadszedłby czas na zwiększenie skali do większego planu serwera.

Drugi wykres monitorowania do sprawdzenia to twój Wolna pamięć. Małe plany serwerów mogą działać idealnie z zaledwie 15-50 MB wolnej pamięci, ale jeśli Twoja firma kupiła plan z 4 GB lub więcej, wolna pamięć powinna stale przekraczać 100 MB. Jeśli nie, może to być kolejny znak, że nadszedł czas, aby zwiększyć swój plan.

Usługi Cloudways Server Manager

Po monitorowaniu zobaczysz Zarządzaj usługami zakładka, w której można zobaczyć różne podstawowe usługi Cloudways, które utrzymują działanie serwera. Obejmuje to usługi Apache, buforowanie, bazy danych i opcjonalne usługi monitorowania aplikacji (za pośrednictwem New Relic). Stąd możesz ponownie uruchomić różne usługi, a także wyczyścić pamięć podręczną.

Ustawienia i pakiety serwera Cloudways

Ponieważ używasz WordPress, może być konieczne dostosowanie niektórych ustawień serwera, aby móc przesłać określony plik lub zainstalować dużą wtyczkę lub motyw. Wszystkie te ustawienia serwera i więcej można znaleźć w konsoli Ustawienia i pakiety patka. Pamiętaj tylko, aby zapisać zmiany.

Cloudways Server Security

Bezpieczeństwo, jeśli ma ogromne znaczenie dla każdej witryny, a Cloudways pomaga w zapewnieniu bezpieczeństwa serwera. Cloudways utrzymuje zapory ogniowe i regularnie wdraża łaty serwerowe, aby chronić swoje instalacje. Monitorują również podejrzane działania na serwerze. Więc jeśli masz wiele nieudanych prób logowania, ponieważ zapomniałeś hasła, możesz zostać zablokowany na swoim koncie. Jednym ze sposobów, aby temu zapobiec, jest edycja Bezpieczeństwo ustawienia w menedżerze serwerów, aby dodać własny adres IP do białej listy. Jest to całkowicie opcjonalne i większość użytkowników może pominąć tę sekcję.

Skalowanie pionowe serwera Cloudways

Jeśli uznasz, że potrzebujesz więcej miejsca na serwerze, możesz łatwo zwiększyć swój plan Cloudways w dowolnym momencie z poziomu Skalowanie w pionie Sekcja. Wybierz potrzebny większy rozmiar serwera i kliknij, aby zastosować zmiany (co zostanie odzwierciedlone w następnej miesięcznej opłacie).

Kopie zapasowe serwera Cloudways

Kopie zapasowe są również wbudowane w opcje serwera Cloudways i są domyślnie pobierane codziennie. Z tej zakładki możesz włączyć tworzenie kopii zapasowych tak często, jak co godzinę lub tylko raz w tygodniu. Możesz także włączyć Lokalne kopie zapasowe która udostępnia kopię najnowszej kopii zapasowej do pobrania za pośrednictwem SFTP / SSH, dzięki czemu można przechowywać własne kopie zapasowe na komputerze.

Mimo że dołączone kopie zapasowe są świetne, nadal zalecamy korzystanie z usług takich jak VaultPress aby mieć zawsze pod ręką pełną kopię swojej witryny.

Serwer SMTP Cloudways

SMTP jest ostatnią sekcją w menedżerze serwera. Jest to wbudowana funkcja umożliwiająca korzystanie z zewnętrznych usług e-mail jako bramy do dostarczania wiadomości e-mail z serwera. Po prostu kliknij, aby wybrać własny SMTP, a następnie dodaj i skonfiguruj dostawcę poczty e-mail lub włącz elastyczną pocztę e-mail z dodatków (przejdziemy do następnego).

Dodatki Cloudways

Cloudways oferuje garść pomocnych Dodatki do którego można uzyskać dostęp za pośrednictwem menedżera serwera. Aby aktywować dodatki, po prostu kliknij ikonę siatki w menu głównym.

Dodatki Cloudways

Obecnie dostępnych jest sześć dodatków, a trzy ostatnie opcje dodają opcje konfiguracji do serwera po aktywacji:

 • DNS to proste: Cloudways nie oferuje domyślnie systemu nazw domen (DNS) do zarządzania nazwami domen, zamiast tego pozwala na korzystanie z własnego DNS strony trzeciej (np. GoDaddy) lub na subskrypcję usługi DNS Made Easy. Ten dodatek zaczyna się od 2,50 USD / miesiąc dla maksymalnie 5 domen. Ten dodatek wymaga ręcznej aktywacji przez Cloudways, więc po włączeniu dodatek zostanie ustawiony w oczekiwaniu, aż członek pomocy technicznej może zatwierdzić zmianę.
 • E-mail do Rackspace: Aby dodać usługę e-mail do swojej witryny, możesz włączyć dodatek Cloudways Rackspace. Ta usługa jest po prostu 1 USD / miesiąc za e-mail. Ten dodatek wymaga również ręcznej aktywacji przez zespół pomocy technicznej Cloudways, więc po aktywacji dodatku będzie on w toku, dopóki członek wsparcia nie skontaktuje się z Tobą, aby ukończyć konfigurację skrzynki pocztowej.
 • Elastyczny adres e-mail: Aby wysyłać dużą liczbę comiesięcznych wiadomości e-mail, warto rozważyć dodatek Elastic Email, ponieważ zapewnia on szybki i łatwy sposób kontaktu z listą mailingową. Plany zaczynają się od 0,10 USD / miesiąc za 1000 e-maili (z rabatami stosowanymi dla większych ilości), a wszystko, co musisz zrobić, to aktywować dodatek i poczekać, aż zespół pomocy technicznej Cloudways potwierdzi, że Twoja subskrypcja została włączona. Ten dodatek jest również zarządzany za pośrednictwem sekcji Dodatki do zarządzania serwerem.
 • Migracja aplikacji: Jeśli chcesz przenieść swoją witrynę WordPress z innego hosta, ten dodatek jest najprostszym sposobem na rozpoczęcie migracji do Cloudways. Pierwsza migracja jest w końcu bezpłatna, a wszelkie dodatkowe ruchy są wycenione na 25 USD (lub 49 USD, jeśli jest to wiele witryn)
 • Aktualizacja aplikacji: Chcesz zainstalować określoną wersję WordPress? Skorzystaj z tej usługi premium (od 50 USD), aby Cloudways pro zarządzał aktualizacją za Ciebie.
 • CloudwayCDN: Jeśli Twój plan obejmuje CloudwaysCDN, możesz sprawdzić, która z instalacji WordPress jest z nim powiązana. CDN to świetny sposób na przyspieszenie witryny WordPress – więc jeśli masz CloudwaysCDN w swoim planie, zalecamy korzystanie z niego.

Po dokładnym zapoznaniu się z ustawieniami i usługami serwera możesz przejść do ustawień aplikacji!

Zarządzanie instalacjami WordPress

Jeśli klikniesz Aplikacje w menu głównym, przejdziesz do swojego menedżera aplikacji. Stąd możesz uzyskać dostęp do wszystkich instalacji na serwerze (WordPress, a także wszystkie inne, które możesz mieć).

Aplikacje kont Cloudways

Po prostu kliknij jedną z zainstalowanych aplikacji, aby wyświetlić powiązane szczegóły i ustawienia.

Szczegóły aplikacji Cloudways

Po kliknięciu jednej z instalacji nastąpi przejście do ekranu Szczegóły dostępu. Zapewnia to wszystkie podstawowe informacje o Twojej instalacji, takie jak tymczasowy adres URL, dane logowania administratora do Twojej witryny i informacje MySQL.

Zarządzanie domenami aplikacji Cloudways

Gdy po raz pierwszy zaczniesz korzystać z serwera Cloudways, instalacje zostaną skonfigurowane jako witryny przejściowe w głównej witrynie Cloudwaysapps. Aby przejść do działającej witryny, musisz przejść do strony Zarządzanie domenami kartę, aby dodać adres URL (pamiętaj tylko o skierowaniu domeny na).

Aplikacja SSL Cloudways

SSL staje się niezbędną funkcją dla blogów i stron internetowych. Ta dodana warstwa bezpieczeństwa informuje odwiedzających, że dostęp ich przeglądarki do serwera jest szyfrowany, więc wszelkie informacje lub dane przekazywane między nimi a użytkownikiem są bezpieczne. Aby dodać to bezpieczeństwo do witryny hostowanej w Cloudways, po prostu przejdź do Certyfikat SSL sekcji Menedżera aplikacji i użyj wbudowanego narzędzia, aby utworzyć bezpłatny certyfikat SSL przy użyciu Szyfrujmy. Po prostu dodaj wymagane informacje i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Alternatywnie możesz przełączyć opcję SSL, aby przesłać własny certyfikat niestandardowy. Aby skorzystać z tej opcji, musisz utworzyć i pobrać żądanie podpisania certyfikatu, utworzyć i kupić certyfikat SSL za pośrednictwem usługi strony trzeciej, a następnie zainstalować go na serwerze.

Przywracanie aplikacji w chmurze

Pozostałe dwie sekcje, o których większość użytkowników będzie chciała zanotować, to: Narzędzia do migracji i Przywracać patka. Oba są dość oczywiste. Kiedy zaczynasz pracę z Cloudways, możesz użyć ich darmowej wtyczki migratora, aby pomóc przenieść twoją stronę ze starego hosta na nowy serwer Cloudways (chociaż twoja pierwsza asystowana migracja jest darmowa, więc jeśli przenosisz tylko jedną stronę internetową, równie dobrze możesz niech Cloudways sobie z tym poradzi). Później, jeśli coś stanie się z twoją witryną i chcesz przywrócić ją tak, jak to było po prostu przejdź do karty Przywróć. Stąd możesz wybrać kopię zapasową z menu rozwijanego, a następnie kliknij przycisk, aby przesłać.

Jeśli jesteś programistą, być może zainteresuje Cię jeszcze kilka wbudowanych narzędzi, które Cloudways udostępnia na wyciągnięcie ręki. The Menedżer zadań Cron ułatwia dodawanie zaplanowanych zadań (takich jak usuwanie plików tymczasowych lub wysyłanie powiadomień e-mail) do instalacji. Jest też zakładka dla Wdrożenie przez Git dzięki czemu łatwo jest wygenerować klucz SSH potrzebny do połączenia z repozytorium oraz Ustawienia aplikacji zakładka z opcjami wyłączenia buforowania lakieru podczas testowania / przemieszczania.

Przed przejściem do instalacji WordPress jest tylko kilka innych opcji w głównej konsoli konta Cloudways, które chcemy Ci udostępnić.

Dodawanie członków zespołu do serwera Cloudways

Dodawanie członków zespołu do serwera Cloudways

Jeśli pracujesz z zespołem i pracujesz nad wieloma projektami, zdecydowanie powinieneś skorzystać ze wszystkich opcji, które oferuje moduł Team. Stąd możesz dodać swój zespół, edytować jego dostęp do określonych serwerów lub aplikacji i ograniczyć operacje na serwerach, do których mają dostęp (na przykład, prawdopodobnie najlepiej, aby tylko główny administrator miał dostęp do skalowania lub usuwania serwerów).

Zarządzanie projektami za pomocą Cloudways

Zarządzanie projektami za pomocą Cloudways

Ostatnią sekcją konsoli do obejrzenia jest strona zarządzania projektami. z tego miejsca możesz zobaczyć szybką migawkę wszystkich swoich projektów na żywo. Wystarczy kliknąć projekt, aby wyświetlić powiązane aplikacje lub zmienić nazwę projektu. Ta funkcja służy przede wszystkim do uporządkowania wszystkich instalacji, dzięki czemu można szybko sprawdzić, co należy do którego klienta itp.

Skrócona instrukcja obsługi WordPress

Teraz, gdy zobaczyłeś najważniejsze opcje w konsoli Cloudways, czas przejść do Twojej prawdziwej witryny WordPress. Wróć do menedżera aplikacji, kliknij instalację WordPress, nad którą chcesz pracować, i skopiuj podaną nazwę użytkownika i hasło panelu administracyjnego. Teraz kliknij link, aby przejść do administratora WordPress.

Cloudways: WordPress Dashboard

Podczas pierwszego logowania przy użyciu poświadczeń pulpit powinien wyglądać podobnie do powyższego obrazu. Cloudways instaluje dla Ciebie najnowszą wersję WordPress oraz ich wtyczkę Breeze Cache (Uwaga: jeśli wolisz użyć innej wtyczki pamięci podręcznej, pamiętaj o dezaktywacji i usunięciu Breeze, aby zapobiec konfliktom wtyczek).

Pierwszym priorytetem powinno być oczyszczenie instalacji i przygotowanie jej do kompozycji i treści. Oto pierwsze kroki, które zalecamy.

 • Idź do swojego Posty i Strony aby usunąć przykładowy post i stronę już w swojej witrynie.
 • Nawigować do Ustawienia aby edytować Generał tytuł i slogan witryny, a także Twój Permalinks (zalecamy użycie nazwa postu opcja).

Po odrobinie oczyszczenia witryny możesz teraz zainstalować motyw WordPress i wszelkie dodatkowe wtyczki, których możesz potrzebować.

Jak zainstalować motyw WordPress

Instalacja motywu jest bardzo prosta dzięki WordPress. Wszystko, co musisz zrobić, to przejść do Wygląd> Tematy i kliknij przycisk, aby Dodaj nowe. Stąd możesz przeglądać darmowe motywy dostępne na WordPress.org lub możesz kliknąć Prześlij motyw przycisk, aby dodać własny motyw WordPress.

Cloudways: zainstaluj motyw

W sieci istnieje mnóstwo świetnych opcji motywów WordPress, a wybór motywu WordPress może być nieco przytłaczający. Aby dowiedzieć się, jaki motyw możesz chcieć, zacznij od kolekcji najlepszych motywów WordPress lub wypróbuj nasze bezpłatne motywy WordPress.

Gdy znajdziesz motyw odpowiedni dla Twojej witryny (na przykład osobiście podoba nam się nasz uniwersalny motyw WordPress), możesz go zainstalować. Podczas przesyłania motywu instalowalny plik WordPress powinien mieć format .zip.

Cloudways: Prześlij plik zip motywu WordPress

Po prostu kliknij przycisk, aby Wybierz plik i przeglądarkę zip, a następnie kliknij Zainstaluj teraz.

413 Błąd żądania

W zależności od tego, jak duży jest Twój plik motywu, możesz zobaczyć błąd 413, taki jak powyższy. Nie martw się! Oznacza to po prostu, że plik, który próbujesz przesłać, jest większy niż maksymalny rozmiar wysyłania, na którym aktualnie ustawiony jest serwer.

Zwiększ rozmiar przesyłanego pliku Cloudways Server

Aby to naprawić, po prostu zaloguj się ponownie na swoje konto Cloudways, kliknij sekcję Serwery, wybierz używany serwer i kliknij Ustawienia i pakiety. Następnie zwiększ rozmiar pliku do 20 MB i kliknij zapisz.

Cloudways: potwierdzenie instalacji motywu

Teraz wróć do instalacji WordPress, ponownie załaduj plik zip motywu i kliknij Zainstaluj teraz. Wszystko powinno przebiegać bezproblemowo i powinna zostać wyświetlona strona z potwierdzeniem motywu, taka jak powyżej. Po prostu kliknij, aby Aktywuj temat! Dzięki nowemu motywowi możesz rozpocząć dodawanie zawartości lub zainstalować kilka przydatnych wtyczek WordPress.

Jak zainstalować wtyczki WordPress

Wtyczki WordPress są instalowane podobnie jak motywy WordPress i mogą dodawać mnóstwo wspaniałych funkcji i funkcji do Twojej witryny.

Cloudways: zainstaluj wtyczki WordPress

Z pulpitu nawigacyjnego przejdź do Wtyczki> Dodaj nowe przeglądać wszystkie bezpłatne wtyczki WordPress.org. Podobnie jak motywy, istnieje wiele darmowych i premium wtyczek dostępnych w Internecie. Oto kilka zaleceń od naszych autorów, które pomogą Ci zacząć:

 • Ponad 50 najlepszych wtyczek WordPress
 • 15 wtyczek doładowania komentarzy WordPress
 • Najlepsze wtyczki tłumaczeniowe, dzięki którym Twoja witryna WordPress będzie wielojęzyczna
 • Top 9 najlepszych darmowych wtyczek WordPress Slider
 • 10+ najlepszych wtyczek antyspamowych do WordPress
 • Najlepsze wtyczki WordPress zgodne z RODO

Zainstaluj zalecane wtyczki WordPress

Oczywiście, jeśli Twój motyw premium jest dostarczany wraz z dodatkami premium (np. W jaki sposób Total zawiera potężny program budujący strony WPBakey), będziesz postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie lub komunikatami dotyczącymi instalacji tych wtyczek.

Budowanie witryny WordPress

Po zainstalowaniu i aktywowaniu motywu i wtyczek możesz zacząć budować swoją stronę internetową. Jeśli Twój motyw zawiera przykładowe dane, możesz je przesłać (po prostu przejdź do Narzędzia> Importuj> WordPress aby przesłać przykładowy plik .xml dostarczony z motywem).

Wszystkie próbki przykładowych motywów

Lub jeśli używasz motywu takiego jak Total z ponad 40 przykładowymi demonstracjami dostępnymi za pośrednictwem wbudowanego importera demonstracji, możesz użyć opcji motywu, aby zaimportować swoją ulubioną wersję demonstracyjną. W sumie jest to w panelu motywu> Importer wersji demonstracyjnych.

Chmury zwiększają maksymalny limit wykonania

Podczas przesyłania przykładowych danych serwer może przekroczyć limit czasu, zanim się zakończy. Aby tego uniknąć, po prostu zwiększ maksymalny czas wykonania dla twojego serwera. Aby to zrobić, zaloguj się ponownie na swoje konto Cloudways, przejdź do serwera i kliknij Ustawienia i pakiety aby dostosować limit wykonania do 300 sekund (dla bezpieczeństwa).

Możesz także sprawdzić opcje stylizacji dla motywu i wtyczek Wygląd> Dostosuj a także wszelkie inne opcje za pomocą niestandardowego panelu na pulpicie nawigacyjnym. Gdy witryna będzie już dobrze wyglądać, możesz zacząć dodawać swoje treści.

Wskazówki dotyczące blogowania

W zależności od tego, o czym jest Twoja strona internetowa, w Internecie znajdziesz mnóstwo świetnych wskazówek na temat blogowania, znajdowania własnego stylu pisania, zarabiania na blogu i nie tylko. Oto kilka wskazówek od naszych autorów, jak zacząć – ale szybkie wyszukiwanie w Google przyniesie tysiące innych świetnych artykułów:

 • Wskazówki blogowe WordPress, aby Twój blog odniósł sukces
 • 10+ wskazówek, jak zwiększyć zaufanie i wiarygodność bloga WordPress
 • Jak zarabiać pieniądze na blogu WordPress
 • Wskazówki dotyczące marketingu treści dla małych firm korzystających z WordPress
 • Jak zostać odnoszącym sukcesy blogpreneurem i zarabiać pieniądze dzięki WordPress

Podsumowanie

Mam nadzieję, że po przeczytaniu wszystkich powyższych informacji masz lepsze pojęcie o tym, co Cloudways ma do zaoferowania użytkownikom WordPress i jak rozpocząć korzystanie z WordPress za pomocą hostowanego w chmurze hostingu w chmurze.

Byłem pod wrażeniem ich łatwej w użyciu konsoli serwera i szybkiej konfiguracji WordPress. Osobiście daję im solidne 5/5 jako gospodarza. Dzięki mnóstwu wspaniałych wbudowanych funkcji skalowania serwerów, SSL, zespołów i innych Cloudways pozycjonuje się jako świetna opcja dla zupełnie nowych użytkowników lub małych firm, a także dla doświadczonych agencji projektowych, które mogą zarządzać setkami witryn klientów.

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę Cloudways. Możesz rozpocząć własną 3-dniową wersję próbną, po prostu rejestrując się za pomocą wiadomości e-mail (karta kredytowa nie jest wymagana).

Bezpłatna wersja próbna Cloudways

A jeśli masz pytania dotyczące hostingu w chmurze WordPress w chmurze, ich funkcji lub doświadczenia w korzystaniu z niego, zostaw nam pytanie w komentarzach poniżej. Lub podziel się swoim doświadczeniem z Cloudways – chcielibyśmy usłyszeć, co myślisz!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me