Jak skonfigurować AMP w WordPress

 1. 1. Wprowadzenie do Google AMP dla WordPress
 2. 2). Teraz czytam: Jak skonfigurować AMP w WordPress

Witamy w drugiej części Przewodnika AMP dla WordPress. W naszym ostatnim artykule dowiedzieliśmy się, jak ważna jest strategia internetowa na urządzenia mobilne oraz w jaki sposób AMP może potencjalnie zmienić grę. W dzisiejszym przewodniku dowiemy się o:


 • Jak zintegrować AMP z WordPress
 • Najlepsze wtyczki WordPress do dostosowywania AMP
 • Czy naprawdę musimy wdrożyć AMP w naszej witrynie WordPress??

Zacznijmy.

Przewodnik wideo AMP dla WordPress

Poczynając od miejsca, w którym zakończył się ostatni post z naszej serii, możesz śledzić wraz z filmem WPCrafter, jak łatwo skonfigurować AMP na swojej stronie WordPress. Film Adama przeprowadzi Cię przez każdy etap naszego przewodnika – ciesz się!

Jak skonfigurować AMP dla WordPress

amp-plugin-wordpress-hero

Konfiguracja AMP dla WordPress to bardzo prosty proces. Wszystko, co musisz zrobić, to zainstalować wtyczkę AMP WordPress opracowaną przez Automattic, a reszta nastąpi.

 • Przejdź do WordPress Dashboard> Wtyczki> Dodaj nowe
 • Szukaj „AMP”

Wybierz wtyczkę i kliknij Zainstaluj teraz

how-to-install-amp-wordpress-plugin

Po aktywacji wtyczki wszystkie adresy URL postów w Twojej witrynie będą miały wersję AMP. Możesz przejść do linku dowolnego wpisu, dołącz / amp / na końcu adresu URL, a zobaczysz wersję AMP.

Rzućmy okiem na normalną wersję strony.

test-site-no-amp_rz

A to jest wersja AMP tej samej strony:

test-site-amp_rz

To wszystko – pomyślnie skonfigurowałeś AMP w WordPress. Trudno uwierzyć, że to takie proste, prawda??

Jeśli jednak nie masz ładne permalinki włączone, możesz uzyskać wersję wzmacniacza, dołączając ?amp = 1 do linku do wpisu. Na przykład link do posta to:

 • Wersja normalna: http://example.com/2016/01/01/hello-mobile-web/
 • Wersja AMP: http://example.com/2016/01/01/hello-mobile-web/amp/
 • Wersja AMP (z wyłączonymi Pretty Permalinks): http://example.com/2016/01/01/hello-mobile-web/?amp=1

Wtyczka AMP dodaje standardowy metatag w nagłówku „normalnych” stron HTML, dzięki czemu Google i inne wyszukiwarki mogą rozpoznać istniejącą wersję AMP stron. Wykorzystuje logo witryny, które można ustawić w Dostosowywanie motywów WordPress.

Należy zauważyć, że wtyczka obsługuje tylko konwersję postów do wersji AMP. Zgodnie z opisem wtyczki dostępnym na 1św Listopad 2016, obsługa stron WordPress w wersji AMP jest w fazie rozwoju i już wkrótce.

Mierzenie wpływu na wydajność AMP

Postanowiliśmy zmierzyć wpływ wydajności wersji AMP strony w Pingdom. Wyniki były diametralnie różne. Pamiętaj, że nasza konfiguracja WordPress odbywała się we współdzielonym środowisku hostingowym przy użyciu domyślnego motywu Twenty Fourteen bez zainstalowanych wtyczek buforowania ani optymalizacji.

Poniższy zrzut ekranu pokazuje test porównawczy podstawowej wersji strony:

test-site-no-amp-pingdom

A to wynik wersji strony AMP:

test-site-amp-pingdom

Wyniki są uderzająco różne.

Każdy z elementów doświadczył ogromnej poprawy:

 • Rozmiar strony zmniejszony o 70%
 • Czas ładowania zmniejszony o 35% do poniżej 900 milisekund
 • Liczba wniosków została zmniejszona o prawie 60% z 17 do tylko 7!

Wszystko to zostało osiągnięte przez AMP przy zachowaniu zawartości strony. Poniższa tabela przedstawia szczegóły testu w celach informacyjnych:

Czynnik NormalnaAMPPoprawa
Rozmiar strony (KB)563,816770%
Czas ładowania (s)1.420,92935%
Liczba wniosków17759%

Patrząc na te liczby, oczywiste jest, że uzyskanie AMP nie stanowi problemu. Pomoże to nie tylko poprawić wyniki SEO, ale także zapewni piękny, przejrzysty interfejs użytkownika.

Ponadto możesz włączyć mechanizmy śledzenia w wersji strony AMP. Omówimy to w następnej sekcji.

Rozszerzanie możliwości AMP

Optymalizacja treści pod kątem czytelników jest dobrą praktyką, ale ważne jest również zachowanie spójności marki. Oznacza to, że nawet istniejące wersje AMP istniejących treści powinny być zgodne ze schematem kolorów marki, czcionkami i ogólnym interfejsem użytkownika.

Wtyczka AMP WordPress nie ma opcji wprowadzania takich zmian. Jego celem było zapewnienie szybkiego i łatwego sposobu dostosowania całej istniejącej zawartości WordPress do AMP – zadanie, które wykonuje się całkiem dobrze.

Wejdz do AMP dla WP – Przyspieszone strony mobilne podłącz.

amp-for-wp-plugin-2-hero

Ta darmowa wtyczka rozszerza możliwości AMP w WordPress, oferując dodatkowe funkcje, takie jak:

 • Integracja z Google Analytics
 • Wsparcie dla stron AMP WooCommerce
 • Powiązane posty poniżej postu
 • Lista ostatnich komentarzy
 • Przesyłanie niestandardowego logo
 • Pasek udostępniania społecznościowego
 • Obsługa osadzania bogatej zawartości, w tym filmów i treści z platform treści, takich jak YouTube, Instagram, Twitter, Vine itp.

Jako warunek wstępny, wtyczka wymaga instalacji i aktywacji wtyczki AMP, aby działała poprawnie. Jak zwykle możesz zainstalować tę wtyczkę podobnie, jak my zainstalowaliśmy wtyczkę AMP na początku tego postu.

amp-for-wp-plugin-2-install-Activ

Po aktywacji możesz skonfigurować różne opcje, które ma do zaoferowania wtyczka. Udaj się do WordPress Dashboard> AMP aby uzyskać dostęp do ustawień.

Spośród wielu ustawień, które oferuje wtyczka, wypróbowaliśmy:

 • Włączanie komentarzy
 • Dodawanie powiązanych postów
 • Dodawanie nawigacji do następnych / poprzednich postów

Oto zrzut ekranu, jak wyglądała wersja AMP po zapisaniu zmian:

amp-for-wp-plugin-2-hero-test-page-500-px

A oto wydajność:

amp-for-wp-plugin-2-speed-test

Oto zrzut ekranu waniliowej strony AMP do porównania:

test-site-amp-pingdom

Czas ładowania dodatkowo spadł o kolejne 7,4%. Warto zauważyć, że chociaż rozmiar strony i liczba żądań nieznacznie wzrosły, nastąpiła poprawa ogólnej oceny wydajności (wzrost o 3 punkty).

Podsumowując, ta wtyczka jest doskonała, jeśli poważnie myślisz o silniejszym dążeniu do AMP i sprawieniu, by Twoje treści, reklamy i analizy dobrze współpracowały z platformą.

Wniosek

Biorąc pod uwagę gwałtowny wzrost użycia telefonu komórkowego w ciągu ostatnich kilku lat, nie jest to już takie opcja dla firm internetowych, które chcą zacząć od mobilności. To jest absolutna konieczność. Projekt Accelerated Mobile Pages to ambitny wysiłek na rzecz tego celu, a coraz więcej domów mediowych szybko go dostosowuje.

Chociaż nowsze blogi mają łatwiejsze korzystanie z AMP, blogi zawierające tysiące stron treści mogą z pewnością być szczególnie trudne. Powód jest prosty – nie wszyscy przestrzegają odpowiednich standardów publikując online. Organizacje ewoluują. Nawet technologie sieciowe, które były „gorące” pięć lat temu, są obecnie przestarzałe. Podczas gdy AMP stara się opierać na istniejących technologiach internetowych, może istnieć wiele przypadków, w których występują pewne niezgodności / błędy. Błędy te mogą negatywnie wpłynąć na Twoje wyniki SEO.

Najlepiej byłoby, gdyby firmy mierzyły źródła ruchu przychodzącego – jaki procent pochodzi z urządzenia mobilnego? Ile z nich pochodzi z wyszukiwania mobilnego? Jaki jest współczynnik odrzuceń użytkowników mobilnych? Oto pytania, które powinieneś zadać przed rozważeniem AMP.

Jeśli jesteś przekonany, że zawartość Twojej witryny ma techniczną strukturę zgodną z najnowszymi standardami, to na pewno – skorzystaj z AMP! Poprawisz tylko SEO.

Jeśli jednak wiesz, że istnieje wiele wewnętrznych błędnych konfiguracji, niedziałających linków i błędów, najlepiej rozwiązać te problemy (i być może je rozwiązać) przed przystąpieniem do AMP.

Jakie są twoje przemyślenia na temat AMP? Czy używasz go do konsumpcji treści? Czy wdrożyłeś go na swojej stronie? Chcielibyśmy usłyszeć od ciebie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map