Jak rozwinąć swoją społeczność online za pomocą WordPress

Jako elastyczny system zarządzania treścią, który pozostanie, WordPress jest doskonałym miejscem do skonfigurowania społeczności online. Jednak możesz być przyzwyczajony do korzystania z platformy do blogowania i nie wiesz, jak najlepiej dostosować ją do witryny społecznościowej.


Na szczęście możesz tworzyć niemal każdą społeczność online, jaką możesz sobie wyobrazić, dzięki różnorodności odpowiednich wtyczek, które bezproblemowo integrują się z WordPress. Istnieją narzędzia, które pomogą Ci zbudować strony dla fanów, sieci wsparcia, grupy oparte na zainteresowaniach i wiele innych.

W tym poście porozmawiamy o tym, dlaczego możesz chcieć stworzyć społeczność online. Następnie wyróżnimy kilka najlepszych wtyczek do tego celu i przedstawimy ich kluczowe funkcje. Zacznijmy!

Dlaczego warto utworzyć społeczność online?

Forum Envato

Forum to świetny przykład strony społecznościowej, która pozwala użytkownikom spotkać się i omówić niszowy temat.

Społeczność internetowa – taka jak forum, sieć społecznościowa, strona internetowa lub witryna członkowska – to platforma, na której osoby o podobnych poglądach mogą się łączyć. Społeczności te mogą być przeznaczone na wsparcie, nawiązywanie kontaktów, a nawet po prostu dla zabawy.

Utworzenie własnej społeczności przynosi wiele korzyści, niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem firmy, blogerem, czy po prostu kimś, kto szuka miejsca na spotkanie online. Na przykład:

  • Jeśli jesteś właścicielem firmy, możesz wyróżnić się na tle konkurencji i głębiej zaangażować odbiorców docelowych.
  • Jeśli jesteś blogerem lub osobą wpływową, masz możliwość dotarcia do konkretnej, niszowej publiczności i zbudowania dedykowanego czytelnictwa.
  • Bez względu na cel witryny społecznościowej możesz kontrolować jej zawartość i wygląd, w przeciwieństwie do restrykcyjnej platformy, takiej jak Facebook.

Oczywiście każda witryna społeczności ma swój unikalny cel i cele. Na szczęście WordPress umożliwia zaprojektowanie twojego projektu tak, aby spełniał potrzeby Twojej społeczności dzięki wielu przydatnym wtyczkom.

Starannie wybraliśmy pięć poniższych narzędzi, koncentrując się na ocenach, recenzjach i kluczowych funkcjach. Chociaż nie jest to lista obejmująca wszystkie osoby, uważamy, że są to najlepsze opcje, które pomogą Ci zacząć od właściwej stopy lub pomogą rozwinąć istniejącą witrynę. Wskakujmy!

1. BuddyPress

BuddyPress

BuddyPress umożliwia tworzenie sieci społecznościowych dla współpracowników, grup o szczególnych zainteresowaniach, rodziny lub kogokolwiek innego. Oferuje prostą, ale konfigurowalną platformę do budowania społeczności i współpracy z nią.

Dzięki BuddyPress członkowie Twojej sieci mogą budować profile osobiste, łączyć się z innymi użytkownikami, a nawet tworzyć i wchodzić w interakcje w ramach własnych grup. Otrzymujesz wszystkie zalety własnej, ekskluzywnej platformy mediów społecznościowych, bez konieczności kodowania.

Najlepszą rzeczą w BuddyPress jest to, że jest bezpłatny i podobnie jak WordPress istnieje wiele dodatków BuddyPress, które można pobrać za darmo lub kupić, aby rozszerzyć jego podstawową funkcjonalność.

2. Posty przesłane przez użytkownika

Wtyczka wysłanych postów użytkownika

Posty przesłane przez użytkowników umożliwiają przekształcenie witryny WordPress w bloga z wieloma autorami. Jest to podobne do bloga użytkownika zgodnego z wtyczką BuddyPress, ale z większą funkcjonalnością.

Jako samodzielna wtyczka posty przesłane przez użytkowników to świetna opcja dla witryn z ukierunkowaniem na treść. Niezależnie od tego, czy prowadzisz grupę hobby, społeczność branżową, czy witrynę o szczególnych zainteresowaniach, Twoi użytkownicy mogą stać się częścią społeczności, oferując własny wgląd i doświadczenie. Oczywiście ta wtyczka umożliwia pełną kontrolę nad zatwierdzonymi postami. Aby włączyć te posty, wystarczy skopiować i wkleić krótki kod na stronie, postu lub widżecie.

Wtyczka jest bezpłatna i zawiera podstawowy formularz zgłoszeniowy oraz ograniczone wsparcie. Możesz jednak uaktualnić do wersji premium i otrzymać dożywotnią aktualizację, pełne wsparcie i dodatkowe opcje dostosowywania formularza przesyłania.

3. Wtyczka Mongoose Page

Wtyczka Mongoose Page

Wtyczka Mongoose Page to lekka wtyczka kanału, która umożliwia przeniesienie Twojej aktywnej społeczności na Facebooku – i wszystkich jej obserwujących – na Twoją stronę WordPress.

Dzięki dodaniu krótkiego kodu na stronie, wpisie lub widżecie możesz dodać swój kanał Facebook bezpośrednio do strony społeczności WordPress. Co więcej, użytkownicy mogą wchodzić w interakcje z Twoim kanałem – polubienie, udostępnianie i komentowanie – wszystko bez opuszczania Twojej witryny!

Prostota i przejrzystość tej wtyczki sprawiają, że jest doskonałym dodatkiem do każdej witryny. Ponadto łatwy w obsłudze pulpit ułatwia dostosowywanie. Podobnie jak w przypadku innych wtyczek wymienionych na naszej liście, Facebook Page Plugin jest całkowicie darmowy.

4. Proste członkostwo

Prosta wtyczka członkowska

Simple Membership to wtyczka do członkostwa w witrynie, która jest lekka, przyjazna dla użytkownika i konfigurowalna. Po zainstalowaniu tej wtyczki możesz łatwo utworzyć witrynę członkowską dla swojej społeczności online.

Niezależnie od tego, czy chcesz zbudować bardziej prywatną witrynę – pozwalającą na uczestnictwo tylko zatwierdzonym członkom – czy oferować różne uprawnienia dla różnych poziomów członkostwa, ta wtyczka wykona to zadanie. Proste członkostwo umożliwia tworzenie nieograniczonych poziomów subskrypcji, zarówno bezpłatnych, jak i płatnych. W przypadku płatnych subskrypcji dodatkowa korzyść polega na akceptowaniu bezpiecznych płatności za pośrednictwem PayPal.

Ta wtyczka jest bezpłatna, a ponieważ koncentruje się na prostocie, nie są oferowane żadne dodatkowe wtyczki ani dodatki. Sam w sobie jest w pełni funkcjonalny i szybko uruchomi się.

5. bbPress

Wtyczka bbPress

Wtyczka forum bbPress umożliwia utworzenie w pełni funkcjonalnego forum w witrynie WordPress, a także świetny sposób na rozpoczęcie rozmowy na blogu. Ponieważ fora są prostym sposobem komunikowania się z osobami o podobnych poglądach, jest to świetny wybór wtyczek, jeśli chcesz szybko rozpocząć tworzenie swojej społeczności online.

Co więcej, ta wtyczka jest dobrze zaprojektowana zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych moderatorów forum. Dzięki bbPress możesz łatwo konfigurować i moderować swoje fora. Ponadto możesz podzielić swoją witrynę na sekcje, a nawet zezwolić na treści tworzone przez użytkowników.

Jako oprogramowanie typu open source, bbPress można pobrać i używać bezpłatnie. Ponadto istnieje wiele wtyczek kompatybilnych z bbPress – takich jak Powiadom (bez spamu) – które rozszerzają funkcjonalność narzędzia i poprawiają komfort użytkowania.


Niezależnie od tego, czy chcesz zaoferować wsparcie, zbudować bazę fanów lub zapewnić miejsce dla osób o podobnych poglądach na spotkania, WordPress to świetna platforma do tworzenia społeczności online. W rzeczywistości dostępne są dziesiątki wtyczek do tego właśnie celu.

W tym poście przedstawiliśmy Ci pięć naszych zalecanych wtyczek do tworzenia społeczności. Które z tych wtyczek tworzących społeczność najbardziej Cię interesują i dlaczego? Czy masz taki, który powinien zostać dodany do listy Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me