Jak ręcznie zainstalować WordPress na dowolnym hoście

Jak ręcznie zainstalować WordPress na dowolnym hoście

W tym samouczku nauczymy się, jak to zrobić zainstaluj WordPress ręcznie na dowolnym współdzielonym hoście internetowym, używając cPanel. Chociaż istnieją szybsze sposoby instalacji WordPress, takie jak użycie instalatorów skryptów, takich jak Softaculous, ten przewodnik zabiera nas z powrotem do podstaw. Pozwoli nam to lepiej zrozumieć, w jaki sposób różne składniki WordPress są wewnętrznie połączone.


Jeśli chcesz zainstaluj WordPress lokalnie bez zakupu współdzielonego serwera hostingowego masz szczęście! Mamy podobne samouczki dotyczące instalowania WordPressa offline w Windows, MacOS i Linux. Zasady są takie same.

Ręczna instalacja WordPress składa się z trzy podstawowe kroki:

 1. Prześlij pliki WordPress na swój serwer
 2. Utwórz i połącz bazę danych
 3. Uruchom słynną 5-minutową instalację WordPress

Kroki te pozostają niezmienione w prawie każdej konfiguracji WordPress – czy to hosting współdzielony, zarządzany hosting WordPress lub konfiguracja offline. Oczywiście złożoność zwiększyłaby się w przypadku hostingu zarządzanego, ale nie będziemy musieli się tym martwić, prawda? (Wskazówka: Ponieważ to jest zarządzany usługa!)

W tym samouczku będziemy instalować WordPress ręcznie za pomocą cPanel. Następnie, jako bonus, pokażemy Ci, jak używać automatycznego instalatora skryptów (Softaculous), aby zainstalować WordPress na tym samym współużytkowanym serwerze hostingowym.

Korzystanie z cPanel

Wraz z pojawieniem się cPanel wiele pracy zostało zredukowanych. Prawie każdy współdzielony dostawca hostingu, który znajdziesz dzisiaj, będzie zawierał licencję cPanel na Twoim koncie hostingowym. Jeśli uda Ci się znaleźć, że nie oferuje cPanel, lepiej wybrać jedną z najlepszych firm hostingowych WordPress.

Okej, więc podzielmy ten samouczek. Najpierw wymienimy wymagania wstępne, a następnie przejdziemy do tabeli głównych zadań.

Wymagania wstępne dotyczące tego przewodnika:

 • Zakładamy, że jesteś na wspólnym hoście Zainstalowano cPanel. Jeśli masz trudności z wybraniem hosta współdzielonego, możesz wypróbować BlueHost.
 • Ty masz Dostęp FTP dla Twojej public_html informator. To jest folder, w którym będą przechowywane pliki instalacyjne WordPress.
 • Masz standardową bazę danych, taką jak MySQL.
 • Pobrałeś wordpress.zip plik i są w stanie wyodrębnić zawartość.

Najważniejsze etapy instalacji ręcznej:

1. Prześlij pliki WordPress na udostępniony serwer hostingowy

Najpierw pobieramy najnowsza wersja WordPress z repozytorium WordPress.org. Przesyłanie plików WordPress na serwer hostingowy może odbywać się na dwa główne sposoby.

 1. Możesz użyć Menedżera plików cPanel, aby załadować plik zip, LUB
 2. Prześlij plik za pomocą dostępu FTP.

Podkreślimy obie metody.

Krok # 1.1 – Przesyłanie archiwum ZIP WordPress za pomocą Menedżera plików cPanel

 • Zaloguj się do swojego dostawcy usług hostingowych Strefa Klienta i uruchom cPanel.
 • Jeśli nie możesz go znaleźć, możesz spróbować twoja_nazwa.com:2082 ponieważ domyślnym portem cPanel jest 2082 (2083 dla cPanel przez SSH).
 • Jeśli nie możesz zalogować się do cPanel, skontaktuj się ze wsparciem firmy hostingowej.
uruchomienie menedżera plików cpanel

Uruchamianie Menedżera plików z cPanel

Znajdź i uruchom cPanel’s Menedżer plików.

Domyślny katalog Menedżera plików cPanel

Domyślny katalog Menedżera plików cPanel

menedżer plików cpanel

Menedżer plików cPanel

Jeśli pojawi się komunikat podobny do pokazanego powyżej, wybierz katalog główny. W innych przypadkach Menedżer plików uruchomi się automatycznie.

Krok # 1.1.1 – Zrozumienie, który katalog zainstalować WordPress

Zakładamy, że mamy jedna domena podłączony do naszego wspólnego konta hostingowego. The Katalog główny katalog jest również nazywany katalog www. Rzeczywisty folder katalogu www nazywa się public_html teczka. Ten folder zawiera wszystko pliki, które są publicznie dostępne na naszej stronie internetowej.

Technicznie rzecz biorąc, internetowy katalog główny domeny lub subdomeny jest katalogiem podstawowym zawierającym wszystkie pliki dostępne dla publicznego portu HTML (tj. Portu 80). Jeśli ostatni wiersz jest dla ciebie mumbo-jumbo, rozważ przykład.

Załóżmy, że kupiłeś domenę i powiązałeś ją z kontem hostingowym. Powiedzmy, na przykład, treść witryny www.twojastrona.com będą dostępne w katalog www (tj folder public_html). Podczas tworzenia nowego folderu (powiedz „enigma„) W katalogu www, będzie dostępny w Twojej domenie poprzez link www.yourwpsite.com/enigma

Zastosujmy tę nową wiedzę, aby pomóc nam zdecydować o naszym katalogu instalacyjnym WordPress.

 • Korzystając z tych samych zasad, jeśli chcesz, aby witryna WordPress była dostępna pod twoją witryną.com, zainstaluj ją w katalogu głównym.
 • W przeciwnym razie możesz utworzyć folder i zainstalować tam WordPress. Pamiętaj o tym kroku, ponieważ będzie on przydatny, gdy mówimy o instalacji WordPressa za pomocą zautomatyzowanych instalatorów skryptów, takich jak Softaculous.

Krok # 1.1.2 – Prześlij, wyodrębnij i przenieś

Do tej pory pobraliśmy plik wordpress.zip i zdecydowaliśmy, w którym folderze zainstalować WordPress. Fajnie, teraz przejdziemy do (lub utworzymy) folder, w którym chcemy zainstalować WordPress i rozpakujemy archiwum wordpress.zip w tym folderze.

Powiedzmy, że chcemy zainstalować WordPress w folderze o nazwie nasza strona, znajduje się w public_html. W takim przypadku nasza strona WordPress byłaby dostępna pod yousitename.com/ourwpsite

katalog instalacyjny wordpress w cpanel

Na powyższym zrzucie ekranu utworzyliśmy folder nasza strona i obecnie w nim jesteśmy.

Prześlij archiwum

 • Teraz prześlemy plik wordpress.zip do tego folderu za pomocą Menedżera plików Przekazać plik funkcjonować.
 • Po kliknięciu Przekazać plik przycisk, otwiera się nowa karta.
 • Wybierz wordpress.zip plik, a przesyłanie rozpocznie się automatycznie.

przesyłanie archiwum zip WordPress na serwerze za pomocą menedżera plików cpanel

Po zakończeniu przesyłania zamknij kartę i wróć do Menedżera plików. Jeśli nadal nie widzisz pliku w katalogu nasza strona, kliknij Menedżera plików (a nie przeglądarki) Przeładować przycisk. Powinieneś zobaczyć wordpress.zip zgłoś teraz.

Wypakuj archiwum

rozpakuj pliki wordpress w cpanel

 • Teraz wybierz ostatnio przesłany plik ZIP WordPress i kliknij Wyciąg.
 • Pozostaw katalog ekstrakcyjny bez zmian i kliknij Rozpakuj pliki) aby rozpocząć proces ekstrakcji.

pliki wordpress wyodrębnione w cpanelu

Po zakończeniu rozpakowywania kliknij ponownie przycisk Przeładować przycisk. Powinieneś zobaczyć folder o nazwie wordpress.

Przenieś zawartość wyodrębnionego archiwum

Być może zdałeś sobie sprawę, że jeśli pozostawisz go w tym stanie (tj. Nie przeniesiesz zawartości folderu wordpress), to nasza strona WordPress będzie dostępna z www.yoursite.com/ourwpsite/wordpress.

niewłaściwe zarządzanie podkatalogiem wordpress

Co dzieje się, gdy WordPress jest zainstalowany w podfolderze.

 • Dlatego musimy przenieś zawartość folderu WordPress z powrotem rodzicowi (lub preferowany) katalog.
 • Aby to zrobić, możemy użyć FTP lub cPanel. Przejdźmy do tego drugiego.

Wejdź do folderu wordpress i kliknij Zaznacz wszystko przycisk. Następnie kliknij Ruszaj się.

przenoszenie plików WordPress do nowego katalogu

Katalog źródłowy plików WordPress

Teraz znajdziesz moduł wyskakujący z pytaniem o katalog docelowy (tj. Gdzie przenieść wybrane pliki)

poprawny katalog docelowy plików wordpress

Katalog docelowy plików WordPress

Ponieważ nie chcemy tego w folderze o nazwie wordpress, po prostu przeniesiemy pliki do katalogu nadrzędnego. W ten sposób usuwamy słowo „wordpress” i klikamy Przenieś plik (i). Pliki powinny zostać przeniesione, a folder wordpress powinien być pusty. Możesz go usunąć wraz z oryginalnym archiwum ZIP WordPress.

przenoszenie plików WordPress zakończone

Wróć do poprzedniego folderu (nasza strona) i powinieneś znaleźć wszystkie pliki WordPress gotowe i czekające na instalację.

Krok # 1.2 – Przesyłanie archiwum wordpress.zip przez FTP

przesyłanie archiwum zip WordPress przez ftp

Przesyłanie archiwum ZIP WordPress przez FTP

Przede wszystkim potrzebujesz klienta FTP, takiego jak FileZilla.

 • Następnie musisz zapoznać się z koncepcjami omówionymi w krokach od 1.1.2 do 1.1.3. To da ci zrozumienie gdzie zainstalować WordPress.
 • Po zrozumieniu kroku 1.1.2 zaloguj się do witryny za pośrednictwem FTP, utwórz nasza strona folder i prześlij do niego plik wordpress.zip.
 • Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami w kroku 1.1.3, aby wyodrębnić pliki i przenieść je do odpowiedniego folderu za pomocą cPanel.

W innym przypadku, jeśli chcesz to uprościć, możesz wyodrębnić archiwum wordpress.zip na komputerze lokalnym i przesłać wyodrębnione pliki do żądanego katalogu instalacyjnego na serwerze. Proces przesyłania zajmie jednak dużo czasu. Na plus można całkowicie pominąć krok 1.1.3. Oznacza to koniec kroku 1.

2. Tworzenie nowej bazy danych MySQL i użytkownika

W naszym przewodniku po funkcjach wewnętrznych WordPress widzieliśmy, że WordPress potrzebuje bazy danych do przechowywania tekstu i danych konfiguracyjnych. W tej sekcji będziemy:

 1. Utwórz nową bazę danych MySQL
 2. Utwórz nowego użytkownika bazy danych.
 3. Połącz nowego użytkownika z bazą danych.

Krok # 2.1 – Utwórz nową bazę danych MySQL w cPanel

uruchomienie kreatora bazy danych mysql z cpanel

Zaloguj się do swojego cPanel i uruchom Kreator bazy danych MySQL.

tworzenie nowej bazy danych mysql w nazwie bazy danych cpanel 1

Ustaw unikalną nazwę bazy danych. Dobrym środkiem bezpieczeństwa jest używanie znaków alfanumerycznych. W tym przypadku nasza pełna nazwa bazy danych to souravku_wpexplorer2018

Krok # 2.2 – Utwórz nowego użytkownika MySQL w cPanel

tworzenie nowej bazy danych mysql w cpanel 2 db użytkownik i hasło

W tym kroku utworzymy nowego użytkownika. Ustawiliśmy nazwę użytkownika na souravku_wpexplorer. Powinniśmy również wygenerować silne hasło i zapisać je w bezpiecznym miejscu. cPanel automatycznie wypełni wygenerowane hasło. Kliknij Stwórz użytkownika kontynuować.

Krok # 2.3 – Podłączanie użytkownika MySQL do bazy danych

tworzenie nowej bazy danych mysql w cpanelu 3, nadawanie uprawnień użytkownika db

Nadawanie uprawnień nowo utworzonemu użytkownikowi do nowej bazy danych.

Nowy użytkownik został utworzony. W tym kroku przyznamy uprawnienia użytkownikowi, aby mógł on uzyskać dostęp do bazy danych.

 • Po prostu kliknij WSZYSTKIE PRZYWILEJE udzielić wszystkich uprawnień.
 • Kliknij Następny krok kontynuować.
 • cPanel wprowadzi teraz niezbędne zmiany do użytkownika zgodnie z zaleceniami.
pomyślnie utworzono nową bazę danych mysql w cpanelu

Pomyślnie utworzono i połączono nową bazę danych i użytkownika w cPanel za pomocą Kreatora bazy danych MySQL

Gotowy! Pomyślnie utworzyłeś nową bazę danych i użytkownika. To kończy krok 2.

3. Końcowa konfiguracja (instalacja WordPress na 5 minut)

Teraz, gdy zakończyliśmy procedurę instalacji, uruchommy słynny pięciominutowa instalacja WordPress. Udaj się do katalogu WordPress za pośrednictwem swojej domeny (a nie poprzez cPanel). W naszym przypadku byłoby yoursite.com/ourwpsite. Spowoduje to uruchomienie procesu instalacji.

W pierwszym kroku wybierz preferowany język, aby kontynuować.

wordpress 5 minut instalacji 2 start

Oto niektóre informacje dotyczące rozwiązywania problemów, jeśli nie można zapisać pliku wp-config.php. W większości przypadków instalacja powinna zakończyć się bez żadnych czkawek.

wordpress 5 minut instalacji 3 wprowadź dane bazy danych

Wprowadzanie bazy danych i informacji o użytkowniku w 5-minutowej instalacji WordPress

Wprowadź informacje o bazie danych z ostatniego kroku. Upewnij się, że prefiks tabeli nie jest „wp_„, Co utrudnia hakerom zaatakowanie Twojej witryny. Na przykład użyliśmy „wpe_„. Najlepiej jest wybrać wartość alfanumeryczną.

wordpress Instalacja 5-minutowa Instalacja 4-uruchomowa

Kliknij Uruchom instalację aby rozpocząć proces instalacji.

wordpress 5 minut instalacji 5 informacji o konfiguracji witryny

Jeśli zobaczysz powyższy ekran, oznacza to, że WordPress został pomyślnie zainstalowany. Następna część jest prosta, ale ważny.

 • Wpisz nazwę użytkownika, hasło i adres e-mail, którego chcesz używać w tej konfiguracji WordPress. Zapisz te szczegóły na swoim komputerze.
 • Raz kluczowym krokiem jest nie używać admin jako nazwy użytkownika, zgodnie z naszym Przewodnikiem bezpieczeństwa WordPress.
 • Ponieważ jest to tymczasowa eksperymentalna instalacja WordPress, wyłączone indeksowanie wyszukiwarek. To samo powinieneś zrobić, gdy pracujesz z nową witryną. Możesz ją włączyć, gdy masz już trochę treści w swojej witrynie.
wordpress 5 minut instalacja 6 zakończona

WordPress został pomyślnie zainstalowany, skonfigurowany i gotowy do użycia

Gotowy. Pomyślnie zainstalowaliśmy WordPress 100% ręcznie.

nowy pulpit nawigacyjny witryny wordpress

Bonus: Zainstaluj WordPress ręcznie z Softaculous w cPanel

Większość współdzielonych firm hostingowych oferuje automatyczny instalator skryptów o nazwie Softaculous wraz z cPanel. Pomyśl o Softaculous jak o sklepie Google Play lub App Store. Sklep Softaculous oferuje wiele aplikacji (znanych również jako oprogramowanie lub skrypty), które można zainstalować za pomocą zaledwie kilku kliknięć. WordPress jest przykładem takiego oprogramowania CMS, które można zainstalować za pomocą kilku kliknięć za pomocą Softaculous. Zobaczmy, jak:

uruchomienie instalatora aplikacji softaculous za pomocą cpanel

Zaczynamy od zalogowania się do cPanel i uruchomienia Softaculous.

1. Wybierz WordPress

zainstaluj wordpress z miękkim panelem 1

Następnie wybieramy CMS WordPress do instalacji za pomocą Softaculous. Jeśli Twój Softaculous nie jest podobny do mojego, możesz przejść do menu w lewym górnym rogu Blogi> WordPress.

zainstaluj wordpress z softaculous cpanel 2 zainstaluj teraz

Rozpoczęcie procesu instalacji WordPress z Softaculous

Kliknij Zainstaluj teraz aby utworzyć nową instalację WordPress. Dodatkowo możesz użyć Moje aplikacje opcja, aby wyświetlić wszystkie istniejące instalacje WordPress wykonane przy użyciu Softaculous.

2. Skonfiguruj ustawienia

zainstaluj wordpress z softaculous cpanel 3 zainstaluj informacje o lokalizacji-2

Ustawienia lokalizacji instalacji WordPress w Softaculous

Teraz w tym kroku konfigurujemy szczegóły instalacji WordPress.

 • W większości przypadków opuścisz Informator pole puste. W ten sposób WordPress będzie dostępny w twoim katalogu podstawowym.
 • Protokół powinien być HTTPS.
 • Jeśli masz w swojej domenie subdomeny, możesz je wybrać z Wybierz domenę opcja.

Po wprowadzeniu tych informacji przewijamy w dół do następnego kroku.

zainstaluj wordpress z miękką informacją o cpanel 4

W tej sekcji wprowadzamy nazwę, opis, nazwę użytkownika administratora, hasło i adres e-mail naszej witryny WordPress. Pamiętaj, aby nie używać administratora jako nazwy użytkownika, jako dodatkowego środka bezpieczeństwa. Przewiń do następnej sekcji.

zainstaluj wordpress z 5 zaawansowanymi opcjami softaculous cpanel 5

W tej sekcji wprowadź nazwę bazy danych i prefiks tabeli. Nie martw się, nie musimy tworzyć bazy danych i użytkowników. Softaculous zrobi to za nas automatycznie!

 • Możesz także wybrać opcję Auto Upgrade WordPress Themes and Plugins, aby włączyć automatyczne aktualizacje tej instalacji. Polecam włączenie tej funkcji.
 • Zainstalowaliśmy również Ogranicz próby logowania wtyczka jako dodatkowy środek bezpieczeństwa. Wtyczka zasadniczo blokuje próby logowania z adresu IP na 15 minut po trzech nieudanych próbach logowania.

Po zakończeniu możesz rozpocząć instalację WordPress, klikając zainstalować.

zainstaluj wordpress z miękkim przetwarzaniem cpanel 6

Softaculous następnie weryfikuje przesłane informacje i rozpoczyna proces instalacji. Zwykle zajmuje to mniej niż minutę.

zainstaluj wordpress z softaculous cpanel 7 complete

Gdy Softaculous pomyślnie zainstaluje WordPress, pojawi się powyższy ekran. To wszystko, WordPress został pomyślnie zainstalowany przy użyciu Softaculous.

Dlaczego warto korzystać z Softaculous (lub innych automatycznych instalatorów skryptów)?

Największą zaletą używania Softaculousa do instalacji WordPressa jest wygoda użytkowania. W przeciwieństwie do procesu instalacji ręcznej, musimy jedynie wprowadzić odpowiednie informacje o witrynie, a Softaculous zajmie się resztą. Jest to bardzo przydatne do tworzenia szybkich stron internetowych w celu wypróbowania nowego motywu lub wtyczki.

Jednej rzeczy brakuje jednak możliwość wyłączenia widoczności wyszukiwarki podczas procesu konfiguracji. Dlatego po zainstalowaniu WordPress powinieneś się zalogować i wyłączyć widoczność wyszukiwarki. Dzięki temu istniejące wyniki SEO Twojej domeny nie zostaną utrudnione.


Mamy nadzieję, że podobał ci się ten samouczek „powrót do podstaw” tak samo, jak pisanie go! Jeśli masz jakieś pytania, napisz do nas komentarz lub napisz tweet na @souravify.

Jeśli uważasz, że przegapiłem krok lub masz dla nas jakieś sugestie; Daj nam znać. Chcielibyśmy usłyszeć od ciebie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map