Witamy w jedynym przewodniku, którego potrzebujesz, aby przyspieszyć WordPress. Stworzyliśmy ten przewodnik krok po kroku, aby przedstawić najlepsze narzędzia i praktyki, które możesz zastosować, aby przyspieszyć WordPress w swojej witrynie.


Przewodnik po tym przewodniku

Podzieliliśmy ten przewodnik na kilka sekcji, aby ułatwić Ci śledzenie lub nadrobienie zaległości, jeśli czytasz w połowie drogi.

 • Po pierwsze, porozmawiamy o dlaczego bycie szybką stroną ma znaczenie. Jesteśmy prawie pewni, że czytałeś o tym mnóstwo razy, ale jednak może być ktoś, kto tego nie zrobił – i to jest właśnie dla tej osoby!
 • Omówimy również technologia bazowa. W WPExplorer wierzymy, że zrozumienie przyczyny problemu jest najlepszym sposobem na jego rozwiązanie. Dlatego w przeszłości pisaliśmy przewodniki, takie jak Przewodnik dla początkujących o funkcjach wewnętrznych WordPress, który ma na celu zrozumienie, w jaki sposób kilka tysięcy wierszy kodu może zasilać prawie 46% stron internetowych. W tej sekcji omówiono podstawowe czynniki wpływające na szybkość i ogólną wydajność. Przeczytaj to trochę uważnie, ponieważ przy każdym czynniku omówimy najlepsze praktyki.
 • Porozmawiamy o tym poprawki wydajności i optymalizacja dotyczy to motywów i wtyczek WordPress.
 • W pozostałej części przewodnika zgrupowaliśmy poprawki według kategorii takich jak optymalizacja obrazu, optymalizacja bazy danych i poprawki bezpieczeństwa. Uważamy, że ta kategoryzacja pomoże ci zrozumieć i zrozumieć istotę poprawek szybciej – dzięki czemu możesz zacząć pracę od razu.

Dobra, weźmy oddech! Zakończyliśmy prolog. Teraz zacznijmy od faktycznego przewodnika, aby przyspieszyć WordPress.

Spis treści:

Oto krótki spis treści, w którym znajdują się wskazówki dotyczące przyspieszenia witryny. W ten sposób możesz pominąć całą sekcję dotyczącą znaczenia szybkości strony, szybko przewinąć w dół do dowolnej sekcji tego przewodnika lub nawet dodać zakładkę do określonej sekcji, jeśli chcesz wrócić później:

 • Dlaczego szybkość strony ma znaczenie
 • Technologia podkreślenia
 • Proste wskazówki, jak przyspieszyć WordPress
  • Włącz buforowanie WordPress
  • Włącz kompresję Gzip
  • Zaktualizuj silnik PHP
  • Wybierz mądrze swój hosting
  • Wybierz optymalną lokalizację serwera
  • Użyj sieci dostarczania treści
 • Urządzenie klienckie
  • Zoptymalizuj swój widok mobilny
 • Rozszerzenia WordPress: motywy i wtyczki przyspieszające WordPress
  • Ostrożnie wybierz motyw
  • Użyj odpowiedniej liczby wtyczek
  • Pozbądź się puchu
 • Optymalizacja obrazu
  • Zmniejsz wszystkie obrazy
  • Odłóż ładowanie obrazu
  • Wyłącz Hotlinkowanie obrazu
  • Zdefiniuj rozmiary obrazu
 • Optymalizacja bazy danych
  • Zoptymalizuj bazę danych WordPress
  • Ogranicz zmiany postów
  • Opróżnij kosz częściej
  • Zapewnij wydajne połączenia z bazą danych
 • Poprawki bezpieczeństwa
  • Zapobiegaj atakom siłowym
  • Wyeliminuj spam
 • Wniosek

Dobra, weźmy oddech! Zakończyliśmy prolog. Teraz zacznijmy od faktycznego przewodnika, aby przyspieszyć WordPress.

Dlaczego szybkość strony ma znaczenie

Dlaczego szybkość strony ma znaczenie

Spróbuję to streścić. Wszyscy wiemy, że każdy lubi szybką stronę internetową. Prawdopodobnie słyszałeś również, że Google woli obecnie szybszą stronę niż wolniejszą – co oznacza, że ​​szybsza strona daje lepsze wyniki SEO. Chociaż nie ma na to jednoznacznego wyjaśnienia, większość filmów i wywiadów wskazuje na to prawdopodobne wyjaśnienie.

Ludzie szukają rzeczy, na które potrzebują natychmiastowych odpowiedzi. Więc hit musi szybko się załadować. Google po prostu nie może umieścić wolnej witryny z góry, ponieważ utrudniłoby to wyszukiwanie.

Wyobraź sobie, że pierwsza strona w Google SERP ładuje się przez ponad 10 sekund – istnieje szansa, że ​​opuścisz witrynę przed 5 sekundami oczekiwania.

Studia pokazały, że za każdą dodatkową sekundę dodaną do czasu wczytywania witryny tracisz 7% konwersji, 11% wyświetleń strony i ogólny spadek zadowolenia klientów o 16%. Pogrupuj to wszystko w jednym zdaniu, otrzymasz:

Skrócenie czasu ładowania witryny o 1 sekundę może zapewnić łatwy wzrost zysków o 7%.

Mam nadzieję, że udało nam się cię przekonać, bo właśnie to otrzymamy. Zacznijmy od faktycznego przewodnika, aby przyspieszyć WordPress.

Technologia bazowa

Co powoduje, że strona internetowa działa wolno? A dlaczego miałbyś przyspieszać WordPress? Odpowiedź na to pytanie leży w wielu czynnikach – z których najbardziej znaczące omówimy poniżej.

Strony statyczne a dynamiczne

Porównanie najlepiej wyjaśnić analogią malarza / fotografa. Aby wesprzeć nasz przykład, załóżmy, że oba proszone są o pokazanie zdjęcia kota. Malarz musi zawsze narysować zdjęcie, podczas gdy fotograf może po prostu pokazać zdjęcie kota, który kliknął.

Jak myślisz, kto wygra w konkursie „pokaż mi zdjęcie kota jak najszybciej”?

To samo dotyczy witryn statycznych i dynamicznych. Na statycznych stronach internetowych zasób – lub zdjęcie kota przedstawiające fotografa – jest zawsze obecne. Wystarczy go otworzyć, aby go zobaczyć.

Jednak w przypadku strony dynamicznej strona musi być generowana za każdym razem, gdy ktoś chce ją wyświetlić – podobnie jak malarz, który za każdym razem musi malować zdjęcie kota! Oznacza to, że statyczne strony internetowe są z natury szybsze niż strony dynamiczne.

Strony statyczne są z natury szybsze niż strony dynamiczne.

System zarządzania treścią – podobnie jak WordPress – należy do kategorii dynamicznych generatorów stron internetowych. Jest to oprogramowanie zaprojektowane do tworzenia i utrzymywania strony internetowej z panelem administracyjnym do zarządzania działaniami. Działania takie jak dodawanie nowego posta, strony itp.

Większość ludzi wybiera WordPressa zamiast statycznych stron internetowych. To dobry kompromis.

Wszystkie dane są zapisywane na serwerze bazy danych (którego przykładem jest popularny serwer MySQL), a pliki multimedialne (takie jak obrazy i dokumenty) są zapisywane na samym serwerze internetowym.

Z drugiej strony, dynamiczne strony internetowe są błogosławieństwem dla ludzkości. Wyobraź sobie, że musisz zarządzać tysiącami postów, stron, tagów, kategorii i plików multimedialnych. Zarządzanie nimi indywidualnie doprowadziłoby człowieka do szaleństwa.

Dlatego większość ludzi wybiera WordPressa zamiast statycznych stron internetowych. To dobry kompromis.

Proste wskazówki, jak przyspieszyć WordPress

Teraz poprawki. Możesz skorzystać z tych prostych wskazówek, aby przyspieszyć WordPress na różnych hostach bez żadnych problemów.

1. Włącz buforowanie WordPress

W3 Total Cache Plugin

Buforowanie WordPress to po prostu „zapisywanie wyniku do wykorzystania w przyszłości”. WordPress generuje strona dynamicznie, za każdym razem, gdy użytkownik prosi o stronę. Co by było, gdyby zapisał tak dynamicznie generowaną stronę i podał ją następnemu odwiedzającemu bez konieczności ponownego generowania? Spowodowałoby to znacznie szybszy czas ładowania strony.

Ten proces nazywa się buforowaniem, a WordPress korzysta z tej techniki w wielu miejscach swojego wewnętrznego funkcjonowania. Możesz także zwiększyć poziom / ilość buforowania innych procesów WordPress, używając wtyczki buforowania, takiej jak W3 Total Cache, WP Super Cache lub WP Rocket.

2. Włącz kompresję Gzip

Jest to prosta technika kompresji, która zmniejsza rozmiar przesyłanych danych – a tym samym zwiększa prędkość. Wspomniane wcześniej wtyczki buforowania umożliwią włączenie kompresji Gzip. Na przykład możesz włączyć kompresję Gzip w W3 Total Cache pod Wydajność> Przeglądaj pamięć podręczną opcja.

3. Zaktualizuj silnik PHP

WordPress działa na PHP, co oznacza, że ​​polega na PHP do wykonywania kodu w celu generowania stron internetowych. PHP to oprogramowanie typu open source, które jest instalowane razem z serwerami WWW. Wersja silnika PHP odgrywa ogromną rolę w określaniu wydajności witryny WordPress.

Ludzie z Kinsta Managed Hosting przeprowadził test porównawczy silników PHP na WordPress 4.3.1 i oto, co znaleźli:

Benchmark Kinsta PHP WP

Testy PHP na WordPress 4.3.1. Źródło: Kinsta.com

#Silnik PHPTransakcje / sekundę
1HHVM Repo Autorytatywny375,48
2)HHVM357,69
3)PHP 7306,24
4PHP 5.6.16106,45

Wyniki są oszałamiające. Jeśli porównasz PHP 7 i 5, zobaczysz ogromną różnicę – PHP 7 to 187% – prawie 2x – szybciej niż PHP 5.

PHP 7 jest o 187% szybszy niż PHP 5

HHVM to silnik PHP opracowany przez Facebooka. Od tego czasu tylko garstka webhostów oferuje ten silnik i zwykle ma on sztywną cenę. Jednak PHP 7 jest stosunkowo prosty do wdrożenia. Większość współdzielonych hostów nie ma problemów z uaktualnieniem do PHP 7.

Uaktualnienie ma również niewielką wadę – kilka starych, bardzo nieefektywnych funkcji jest przestarzałych – co oznacza, że ​​nie są już obsługiwane. Jeśli Twój motyw WordPress miałby korzystać z takich funkcji, silnik PHP napotkałby przypadkowe błędy.

To powiedziawszy, większość najlepszych motywów WordPress nie ma takich problemów. Jeśli chcesz zaktualizować swoją wersję PHP, aby przyspieszyć WordPress, prawdopodobnie będziesz musiał ręcznie złożyć wniosek. Najlepsi hoste WordPress proaktywnie robią to za Ciebie. Co prowadzi nas do następnego tematu.

4. Wybierz mądrze swój hosting

WP Engine: Hosting WordPress Premium zarządzany

Prawie wszyscy czytający ten artykuł prawdopodobnie znają różnicę między hostem współdzielonym, VPS i hostem dedykowanym. Rzućmy okiem na nowe typy hostingu.

WordPress Optimized Hosting – są to jak odnowione wspólne plany hostingowe dostosowane do WordPress. Oznacza to, że środowisko serwera jest zoptymalizowane i idealnie nadaje się do obsługi WordPress. Ale zasoby są nadal udostępniane, co oznacza, że ​​przy dużym ruchu witryna może się nie powieść. Jest to świetny wybór hostingu dla nowych blogów / stron WordPress.

Zarządzany hosting WordPress – To absolutnie najlepszy hosting WordPress. Hosty takie jak WP Engine i Flywheel dbają o każdy aspekt twojego hostingu – od optymalizacji serwera po tworzenie listy niedozwolonych wtyczek, dlatego uważamy, że są najlepszą opcją hostingu WordPress. Korzystaj z najbardziej zaawansowanej kombinacji technologii buforowania, silnika PHP, serwerów sieciowych, CDN, oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych i wielu innych niesamowitych rzeczy, aby zapewnić absolutnie najlepsze wrażenia z hostingu – które pozostają stabilne nawet podczas skoków ruchu. Jest to idealne rozwiązanie dla witryn o średnim / dużym natężeniu ruchu.

Hosting w chmurze WordPress – istnieje inny gatunek hostingu, który wykorzystuje infrastrukturę dostawców usług w chmurze, takich jak Amazon AWS, Google Cloud i Microsoft Azure do hostowania witryn WordPress. Oznacza to, że witryna WordPress będzie hostowana w chmurze, a część instalacyjna / konfiguracyjna zostanie wykonana przez firmę. Jest to doskonały wybór dla osób z hostingiem w chmurze lub chcących go podjąć. CloudWays to jedna z takich firm, która obsługuje WordPress w AWS i Google Cloud. Sprawdź naszą recenzję CloudWays, aby uzyskać więcej informacji.

Oczywiście koszty tych planów hostingowych są gdziekolwiek od 20 do 70% wyższe niż w przypadku ich tradycyjnych odpowiedników, ale zwroty są równie owocne, ponieważ dodatkowe funkcje i zasoby znacznie przyczyniają się do przyspieszenia WordPress.

5. Wybierz optymalną lokalizację serwera

Fizyczna lokalizacja serwera odgrywa istotną rolę w czasie ładowania witryny. Jeśli większość odwiedzających pochodzi z New Jersey, nie ma sensu wybierać serwera w centrum danych w Singapurze, w odległości 9500 mil. Chociaż nie miałoby to większego znaczenia dla pojedynczego pliku 1 GB; wywarłoby to ogromny wpływ na 100 plików po 10 MB każdy. Dlatego wybierz lokalizację serwera najbliższą docelowym odbiorcom.

6. Użyj sieci dostarczania treści

CDN: Content Delivery Network

CDN jest bezpośrednim rozszerzeniem koncepcji lokalizacji serwera. Jego celem jest replikacja danych witryny WordPress (pliki multimedialne, pliki CSS i JS) na wielu serwerach na całym świecie. Te lokalizacje replikacji nazywane są punktami obecności POP. Im większa liczba POP, tym lepsza jest sieć CDN. Zalecamy zacząć od niedrogiego bezpłatnego CDN, a następnie uaktualnić swój plan, jeśli lub kiedy potrzebujesz więcej zasobów.

Urządzenie klienckie

W świecie, w którym jest więcej wyszukiwań w Google na urządzeniach mobilnych niż komputerowych, uczciwe jest założenie, że znaczna część użytkowników pochodzi z urządzeń mobilnych. Rosnące znaczenie urządzeń klienckich wynika z faktu, że twórcy stron internetowych odkładają część obciążenia przetwarzania w przeglądarce klienta.

Oznacza to, że podczas pracy nad przyspieszeniem WordPress wrażenia użytkownika mobilnego powinny być tak samo ważne jak komputer. Twój motyw może być responsywny – ale działa płynnie w widoku mobilnym?

7. Zoptymalizuj swój widok mobilny

Jak działa na starszym urządzeniu? Podczas gdy Apple może wypuszczać nowego iPhone’a co roku we wrześniu, wielu ludzi nadal używa 4-letniego iPada – czy twoja strona działa tam dobrze?

Podział użycia iPada

Podział użycia iPada. Źródło: david-smith.org

Być może słyszałeś o „pełna wdzięku degradacja”. Chociaż może nie dotyczyć WordPress, dobrze jest mieć pomysł. Zasadniczo oznacza to udostępnianie zredukowanej wersji witryny na urządzenia, które nie są w stanie obsłużyć ciężkiej, bogatej w funkcje wersji. Umożliwia użytkownikom posiadającym stare / starsze urządzenia wyświetlanie najważniejszego fragmentu treści bez „dodatków”.

Klasycznym przykładem jest BJ Leniwy ładunek wtyczka korzystająca z bibliotek JavaScript do wyświetlania obrazów tylko wtedy, gdy jest widoczna w rzutni. Jeśli przeglądarka nie obsługuje JS lub ma ją wyłączoną, wtyczka z wdziękiem ulega degradacji – tzn. Zatrzymuje swoją główną funkcję i ładuje obrazy normalnie.

Sprawdź te wtyczki optymalizacji mobilnej, aby uzyskać płynną witrynę mobilną.

Rozszerzenia WordPress: motywy i wtyczki przyspieszające WordPress

Koncepcja motywów i wtyczek znacząco przyczyniła się do popularności WordPress jako CMS. Chociaż większość popularnych wtyczek i motywów jest zgodna z najlepszymi praktykami programistycznymi, niektóre z nich nie. Omówmy kilka przykładów, w których praktyki programistyczne wpływają na wydajność witryny WordPress.

8. Ostrożnie wybierz motyw

Całkowicie responsywny, uniwersalny motyw WordPress

Najlepiej sprzedający się motyw Total WordPress

Jeśli chodzi o najlepsze motywy WordPress premium, musisz postępować ostrożnie.

Pirackie motywy? Absolutnie nie. Nie jest tajemnicą, że możesz zdobyć piracką kopię najnowszej wersji najlepiej sprzedającego się motywu Themeforest – raczej łatwo mogę dodać. Ale tutaj jest haczyk – istnieje duże prawdopodobieństwo, że w pirackim motywie są osadzone złośliwe skrypty, które są niewidoczne nawet dla zaawansowanych użytkowników. Tylko przeszkoleni programiści z wieloletnim doświadczeniem mogą wykryć takie skrypty. Szkodliwe skrypty mają na celu kradzież danych klienta (karty kredytowe, e-maile, adresy itp.), Wstrzykiwanie złośliwych plików odwiedzającym i używanie serwera do wysyłania spamu, między innymi czynnościami. Zanim się zorientujesz, zostaniesz zablokowany w Google, a Twoja reputacja i wiarygodność gwałtownie spadły.

Dobrze zaprojektowane motywy? tak. Jak zdefiniujemy dobry motyw? Czy to jest projekt? Typografia? Czy jest to responsywność? I tak dalej. Faktem jest, że projektowanie jest kwestią wysoce subiektywną. Przekazuje odbiorcom wizerunek Twojej marki. Pozostawiamy to twojemu osądowi.

Chcemy zmierzyć się z technicznym aspektem dobrze zaprojektowanego motywu. Powinno:

 • Bądź lekki – im mniejszy motyw, tym szybciej się ładuje.
 • Miej mniej żądań – mniejsza liczba żądających, szybsze ładowanie strony. Zmniejsza również wpływ odległości między serwerem a gościem.

Porównaliśmy motyw Parallax Pro ze StudioPress i nasz własny motyw Total. Oto liczba żądań w każdym z nich.

MotywLiczba wnioskówCzas ładowaniaPerf. StopieńWynik Pingdom
Parallax Pro191009 ms75Połączyć
Całkowity21506 ms87Połączyć

Test Genesis

Wynik testu porównawczego dla motywu Parallax Pro od StudioPress

test całościowy

Wynik testu porównawczego dla całego motywu z WPExplorer

Motyw Total był hostowany w superszybkim zarządzanym środowisku hostingowym WordPress WPEngine, które dało mu 50% krótszy czas ładowania i 12 punktów wyżej ocena wydajności.

Narzędzia handlu

Motyw Sprawdź wtyczkę WordPress

 • Możesz użyć Pingdom do pomiaru liczby żądań używanych przez szablon WordPress.
 • The Kontrola motywu wtyczka może zweryfikować, czy aktywny motyw jest zgodny z najlepszymi praktykami.

9. Użyj odpowiedniej liczby wtyczek

Odpowiednia wtyczka może rozszerzyć zestaw funkcji WordPress do niewiarygodnych wysokości. Z drugiej strony zbyt wiele wtyczek może mieć wpływ na wydajność. Pomyśl o tym jako o instalowaniu zbyt wielu aplikacji w telefonie. Szybciej rozładowuje baterię i spowalnia Twój telefon.

 • Wtyczki takie jak Theme Check lub wtyczka do resetowania WordPressa są używane raz na jakiś czas – to po co utrzymywać je aktywowane na zawsze? Aktywuj – użyj – dezaktywuj. To właśnie entuzjaści wydajności pluginów powinni podążać.
 • Wtyczka P3 Performance Profiler, która znalazła się na naszej niezbędnej liście wtyczek WordPress, mierzy wpływ aktywnych wtyczek na twoją stronę WordPress. Kontynuuj dezaktywację wtyczek, aż dojdziesz do etapu, w którym dezaktywacja nawet pojedynczej wtyczki spowoduje uszkodzenie komponentu witryny.

10. Pozbądź się puchu

Może to oznaczać wiele różnych rzeczy dla różnych ludzi. Widzieliśmy, że wiele z tych witryn wydaje się zbyt zagraconych wspaniałymi elementami projektu. Ale ludzie, którzy są regularnymi gośćmi, na ogół nie dbają o to, a czasem może być nieprzyjemne, aby powtarzać te same czasochłonne efekty projektowe.

Z punktu widzenia wydajności te efekty projektowania zwiększają liczbę skryptów do załadowania wraz z motywem – co z kolei wydłuża czas ładowania.

Optymalizacja obrazu

Być może czytałeś o optymalizacji obrazów do Internetu – jak kompresowanie ich lub zapisywanie jako progresywne pliki JPG. Kraken.io i TinyPNG są doskonałymi narzędziami do tego celu. Ale możesz zrobić więcej.

11. Zmniejsz wszystkie obrazy

Kompresja obrazu Smush

Ale co z tonami zdjęć, które zostały już przesłane? Tutaj przydają się wtyczki do optymalizacji obrazu. Skanują i optymalizują bibliotekę obrazów oraz zajmują się wszystkimi przesyłanymi obrazami w przyszłości – więc nie musisz wykonywać ich ręcznie. Przykłady obejmują Kompresja obrazu Smush albo EWWW Image Optimizer.

12. Odłóż ładowanie obrazu

BJ Lazy Load Plugin

Wspominaliśmy o BJ Leniwy ładunek wtyczka wcześniej w tym przewodniku. Możesz odłożyć ładowanie obrazów tylko wtedy, gdy są one widoczne w rzutni przeglądarki. Innymi słowy, obraz zacznie się ładować tylko wtedy, gdy użytkownik przewinie w dół, aby go zobaczyć. Ma to wiele zalet:

 • Po pierwsze, zmniejsza liczbę początkowych żądań – w razie potrzeby odkładaj żądania obrazów
 • Rozmiar strony maleje, co powoduje szybszy czas ładowania
 • Odroczenie obrazów oszczędza przepustowość zarówno dla gościa, jak i serwera.

13. Wyłącz Hotlinkowanie obrazu

Pamiętasz freeloaderów? Cóż, hotlinkowanie jest jak freeloading. Osoby, które prowadzą do Twojej witryny za pomocą linku, po prostu wklejają adresy URL na swojej stronie. Obraz jest wyświetlany na ich końcu, ale koszt przepustowości ponosi użytkownik.

To podwójna strata – płacisz za przepustowość i nie otrzymuj żadnych odwiedzających w zamian. Oto, w jaki sposób możesz zapobiec tworzeniu linków do obrazów, aby pomóc zablokować strony trzecie i przyspieszyć WordPress.

14. Zdefiniuj rozmiary obrazu

Motyw ma zdefiniowaną maksymalną szerokość obrazu dla każdego rozmiaru ekranu. Wyświetlanie obrazów większych niż maksymalna rozdzielczość jest raczej nieefektywne. Możesz ręcznie ustawić wiele rozmiarów swoich zdjęć za pomocą add_image_size () funkcjonować. Po przesłaniu obrazu WordPress wykona wiele kopii w różnych rozmiarach – jeden dla miniatury, ikon postów itp.

Optymalizacja bazy danych

Podobnie jak obrazy, ważne jest, aby zoptymalizować bazę danych witryny, jeśli chcesz przyspieszyć WordPress.

15. Zoptymalizuj bazę danych WordPress

WP Optymalizuj wtyczkę WordPress

Z biegiem czasu twoja strona zapełnia się niepotrzebnymi rzeczami. Podobnie jak dane z usuniętych metadanych wtyczek, przeszłe zmiany motywów i poprawki postów. Może to pozostawić setki wierszy w bazie danych nieprzyłączonych do żadnego elementu. The Optymalizacja WP wtyczka całkiem dobrze porządkuje bazę danych WordPress takich niepotrzebnych elementów (co z kolei przyspieszy WordPress na twojej stronie).

16. Ogranicz zmiany postu

Podczas gdy wolę używać Microsoft Word lub Google Docs do pisania artykułów, wielu z nas preferuje dobry stary edytor wizualny WordPress. WordPress automatycznie zapisuje wiele poprawek każdego postu, abyś nie stracił pracy, gdy Internet się zepsuje. Ma to jednak niewielką wadę.

Każdy długi post musi zawierać wiele poprawek. Te kumulują się i ostatecznie zwiększają rozmiar bazy danych. Jak na ironię, w przyszłości nie będziesz potrzebować tych poprawek. W związku z tym możesz ograniczyć korekty wpisów do – powiedzmy 3 – i zaoszczędzić miejsce w bazie danych.

Aby ograniczyć korekty postów, po prostu wklej następujący kod w swoim wp-config.php plik.

zdefiniuj („WP_POST_REVISIONS”, 3);

17. Opróżnij kosz częściej

Podczas gdy WordPress opróżnia kosz co 30 dni, możesz ustawić limit czyszczenia na 7 dni i zachować ładność bazy danych. Ponownie wklej następujący kod do swojego wp-config.php plik:

zdefiniuj („EMPTY_TRASH_DAYS”, 7);

18. Zapewnij wydajne połączenia z bazą danych

Query Monitor Darmowa wtyczka WordPress

Przede wszystkim programiści muszą unikać surowych zapytań do baz danych w WordPress. Do dyspozycji masz mnóstwo funkcji, które pozwalają uzyskać wszystko, od postów po komentarze, niestandardowe systematyki i metadane.

Jednak jeśli programista musieć odpytuj bazę danych, powinien to zrobić przy użyciu klasy WPDB, dla maksymalnej wydajności. W bazie danych nie należy wykonywać złożonych, zasobochłonnych funkcji, takich jak łączenia tabel, ponieważ wpłynęłoby to negatywnie na wydajność. W wielu przypadkach lepiej jest użyć dwóch oddzielnych, ale znacznie szybszych zapytań.

Istnieje mnóstwo narzędzi takich jak Monitor zapytań aby dowiedzieć się, czy twoje zapytania są dobrze napisane, i zobaczyć, czy wszystkie zapytania są uruchamiane podczas żądania. WAŻNY: Ta wtyczka jest BARDZO intensywna pod względem zasobów i sama może i prawdopodobnie spowolni Twoją witrynę, więc upewnij się, że TYLKO aktywujesz wtyczkę podczas testowania i dezaktywujesz ją, gdy nie przeprowadzasz testów. Podczas sprawdzania należy również patrzeć na wyniki wtyczki, a nie na testowanie czasów ładowania na żywo, ponieważ wtyczka ogólnie spowolni działanie witryny.

Poprawki bezpieczeństwa

Trzy poprawki opisane w tej sekcji mają zabezpieczenia i wpływ na wydajność witryny podczas próby przyspieszenia WordPress.

19. Zapobiegaj atakom siłowym

Ataki mogą nadejść z dowolnego miejsca w dowolnym momencie. Twoim obowiązkiem jest zabezpieczyć się przed nimi.

 • Dobre firmy hostingowe już teraz ograniczają liczbę nieudanych prób logowania użytkownika. Na przykład WP Engine może zidentyfikować, kiedy bot próbuje się zalogować i automatycznie zwróci pustą odpowiedź, aby zapobiec przyszłym atakom.
 • All-in-One WordPress Security and Firewall plugin to kompleksowy pakiet bezpieczeństwa dla WordPress z różnymi funkcjami bezpieczeństwa dla nowych i istniejących użytkowników. Wtyczka obsługuje wiele wrażliwych aspektów Twojej witryny i zapewnia ścisłe bezpieczeństwo między nimi.

20. Wyeliminuj spam

Spam jest poważnym problemem dla stron internetowych. Spam obciąża bazę danych WordPress i obniża Twoją wiarygodność jako webmastera. Musi zostać wyeliminowany na dobre. Chociaż istnieje mnóstwo świetnych wtyczek, te, które wyróżniają się to Akismet i Pszczoła antyspamowa, wśród innych.

Wniosek

Chociaż optymalizacja witryny do szczytowej wydajności jest ważna, pamiętaj, że szybkość to nie wszystko. Chociaż z pewnością warto wydać pieniądze i skrócić czas ładowania z 5 sekund do 2 sekund – nie byłoby optymalnie wydać podwójnej kwoty, aby dodatkowo skrócić czas do 1,8 sekundy.

Szybkość jest ważna… ale to nie wszystko!

Te pieniądze można raczej lepiej wykorzystać w kampanii promocyjnej. Nie zapominajmy – ostatecznym celem poprawy wydajności jest uzyskanie większej liczby konwersji.

Na tym kończy się nasz przewodnik dotyczący przyspieszenia WordPress – dziękuję za przeczytanie i podziękowania za dotarcie do końca! Jak zawsze, jeśli uważasz, że poprawka należy do tej listy – daj nam znać, a my zajmiemy się nią natychmiast. Ale na razie mamy nadzieję, że możesz skorzystać z podanych przez nas wskazówek, aby przyspieszyć WordPress w swoich witrynach!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me