Zarządzaj rezerwacjami i spotkaniami za pomocą WordPress

Niezależnie od tego, czy prowadzisz restaurację, posiadasz wypożyczalnię na wakacje, czy zarządzasz miejscem, rezerwacje są siłą napędową Twojego biznesu. Klienci coraz częściej oczekują, że będą mogli dokonywać rezerwacji i rezerwacji szybko i sprawnie, w dowolnym czasie i z dowolnej lokalizacji. Ciągłe obsadzanie telefonów i natychmiastowe reagowanie na e-maile jest niepraktyczne i po prostu niemożliwe do zarządzania dla wielu firm.


System rezerwacji online umożliwia klientom sprawdzenie Twojej dostępności i dokonywanie rezerwacji w dowolnym miejscu i czasie – a WordPress ma mnóstwo świetnych wtyczek, które zaspokoją Twoje potrzeby. Właściwy wybór pozwoli Twojej witrynie wyświetlać aktualne harmonogramy i dostępność, a także przyjmować rezerwacje i rezerwacje.

W tym artykule pokażemy, jak wybrać odpowiednią wtyczkę rezerwacyjną dla swojej witryny WordPress, a następnie przedstawimy sugestie w zależności od rodzaju prowadzonej działalności. Zacznijmy!

Rezerwacje restauracji

Przy tak wielu stolikach i przedziałach czasowych dostępnych w restauracji obsługa rezerwacji może stać się dość skomplikowana. Dobra wtyczka do rezerwacji WordPress nie tylko umożliwia łatwiejsze łączenie się z klientami, ale także oferuje wydajny system zarządzania rezerwacjami.

Rzućmy okiem na niektóre z najlepszych wtyczek rezerwacyjnych specjalnie dostosowanych do rezerwacji w restauracjach.

1. Otwórz widżet tabeli

Widżet Otwórz tabelę

The Widżet Otwórz tabelę wtyczka umożliwia dodawanie formularzy rezerwacyjnych OpenTable do twojej witryny. Podczas gdy tam jest oficjalna wtyczka, ta alternatywa zapewnia uproszczony projekt i więcej opcji.

Podstawowa wtyczka jest darmowa, ale dostępna jest również opcja premium od 37 USD. Zapewnia to obsługę międzynarodowych restauracji, możliwość dostosowywania treści przed i po opublikowaniu widżetów do optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO) i wiele więcej.

2. Rezerwacje restauracji

Rezerwacje restauracji

Popularny Rezerwacje restauracji Wtyczka umożliwia nie tylko dokonywanie rezerwacji online, ale także pomaga zarządzać systemem rezerwacji. Zgrabna funkcja umożliwia potwierdzanie lub odrzucanie rezerwacji poprzez wysyłanie dostosowanych powiadomień e-mail bezpośrednio z pulpitu wtyczki.

Formularz rezerwacji można dodać do dowolnej strony, postu lub obszaru widżetów. Ma czysty i prosty wygląd i jest łatwy w użyciu. Dostępna jest również seria płatnych dodatków, w tym pola niestandardowe i integracja MailChimp.

3. Rezerwacja restauracji ReDi

Rezerwacja restauracji ReDi

The Rezerwacja restauracji RedDi wtyczka oferuje również rezerwacje online w połączeniu z systemem zarządzania rezerwacjami. Jedna miła dodatkowa funkcja umożliwia wyświetlanie strony rezerwacji w czasie rzeczywistym z tabletu lub urządzenia mobilnego podczas obsługi.

Chociaż tę wtyczkę można pobrać bezpłatnie, miesięczna opłata wynosi około 7 USD. Niski koszt oznacza, że ​​możesz wypróbować go przez miesiąc lub dwa, aby sprawdzić, czy odpowiada Twoim potrzebom.

Terminy i rezerwacje usługodawcy

Niezależnie od świadczonej usługi, zarządzanie rezerwacjami online oferuje szybkie i łatwe rozwiązanie, aby połączyć klientów z Twoimi usługami. Czasami klient nie jest w stanie odebrać telefonu lub poczekać na odpowiedź e-mail. Zapewnienie łatwej rezerwacji online oznacza mniejsze szanse potencjalnych klientów na sprawdzenie konkurencji.

Poniżej przedstawiamy trzy nasze ulubione bezpłatne wtyczki – rzućmy okiem!

1. Harmonogram BirchPress

Kalendarz rezerwacji spotkań - BirchPress Scheduler

The BirchPress Scheduler Wtyczka oferuje doskonałe rozwiązanie dla firm usługowych. Formularze rezerwacyjne można osadzić na stronie lub w poście, a także zoptymalizować pod kątem elastycznych tematów.

Ta wtyczka może obsługiwać wiele lokalizacji, a także wielu pracowników i usług. Umożliwia także ustawienie długości usług, czasów wypełniania i cen. Ceny premium zaczynają się od 75 USD.

2. Rezerwacja Ultra Pro Appointments Plugin

Rezerwacja Ultra Pro Appointments Plugin

Podczas, gdy Rezerwacja Ultra Pro Appointments Plugin działa podobnie do harmonogramu BirchPress, interfejs jest znacznie bardziej estetyczny. Układ czterostopniowego procesu rezerwacji jest nowoczesny i elegancki, a jednocześnie stanowi łatwy w użyciu formularz dla klientów.

Inne kluczowe funkcje tej wtyczki to integracja z systemem PayPal i możliwość zmiany terminów spotkań. Wersja premium zaczyna się od 39,97 USD i oferuje kilka pomocnych dodatkowych funkcji, takich jak integracja Stripe, synchronizacja Kalendarza Google i elastyczne ceny.

3. Łatwe spotkania

Łatwe spotkania

The Łatwe spotkania wtyczka to kolejne świetne rozwiązanie do dokonywania rezerwacji online. Przednia część jest schludna i zwarta, a tylna część jest zarówno estetyczna, jak i łatwa w zarządzaniu.

Wtyczka obsługuje wiele lokalizacji, usług i personelu, a nawet umożliwia tworzenie osobnych kalendarzy dla każdego z nich. Jest to jedna z najłatwiejszych w użyciu wtyczek do spotkań i jest wysoce zalecana dla niedoświadczonych programistów. To świetna opcja, jeśli tworzysz własną witrynę.

Rezerwacje zakwaterowania

Niezależnie od tego, czy zarządzasz hotelem, prowadzisz pensjonat lub wynajmujesz mieszkanie na wakacje, rezerwacje online mogą wyeliminować stres związany z przyjmowaniem rezerwacji. Dla klienta znajdującego się w zupełnie innej strefie czasowej dostępność rezerwacji online przez całą dobę jest ogromną zaletą.

Rzućmy okiem na niektóre z najlepszych darmowych wtyczek dostępnych do rezerwacji zakwaterowania online:

1. WP Prosty kalendarz rezerwacji

WP Prosty kalendarz rezerwacji

The WP Prosty kalendarz rezerwacji wtyczka robi dokładnie to, co obiecuje. Choć wygląda trochę na prosty, jest prosty w instalacji i jest szczególnie polecany użytkownikom nietechnicznym.

Darmowa wersja oferuje świetne podstawowe rozwiązanie do przyjmowania rezerwacji, ale jeśli potrzebujesz wielu kalendarzy, musisz uaktualnić do wersji premium. Ta wersja oferuje wiele innych przydatnych funkcji, w tym synchronizację ze stronami takimi jak Booking.com i Airbnb.

2. Kalendarz rezerwacji

Kalendarz rezerwacji

Kalendarz rezerwacji jest jedną z tych wtyczek, które przetrwały próbę czasu. Pierwotnie opracowany w 2009 roku, pozwala klientom sprawdzić dostępność i szybko dokonać rezerwacji – i nadal wystarcza, aby zaspokoić potrzeby dzisiejszych użytkowników WordPress.

Reaktywne projekty przodu i tyłu w połączeniu z eleganckim, dostosowywalnym wyglądem, stanowią ogólnie solidne rozwiązanie. Chociaż ta wtyczka została zaprojektowana do rezerwacji zakwaterowania, można ją również dostosować do innych usług. Chociaż wiele opcji związanych z wyborem przedziału czasowego nie jest dostępnych w wersji bezpłatnej, możesz dodać tę funkcję, kupując wersję premium, która zaczyna się od dość drogiego 99 USD.

3. System dokładnej rezerwacji

System dokładnej rezerwacji

Chociaż nie jest to najłatwiejsza w użyciu wtyczka, to System dokładnej rezerwacji Wtyczka oferuje znacznie bardziej szczegółowy interfejs niż tradycyjnie wyglądające formularze rezerwacji zakwaterowania. Klienci mają również możliwość zmiany kalendarza w interfejsie, aby wyświetlał wiele miesięcy lub kilka miesięcy.

Pakiet podstawowy jest zintegrowany z PayPal i kompatybilny z WooCommerce, a dla innych dostawców płatności dostępne są również płatne dodatki.

Wniosek

Firmy już tak wiele robią, aby zapewnić świetną obsługę, że przyjmowanie rezerwacji i rezerwacji może być ogromną niedogodnością. Systemy zarządzania rezerwacjami online mogą rozwiązać tak wiele problemów, ale znalezienie rozwiązania, które pasuje do Twojego przepływu pracy i biznesu, może być trudne.

Korzystając z porad i wtyczek, które zasugerowaliśmy, możesz teraz zaoferować swoim klientom elastyczność rezerwacji online. Z Twojego punktu widzenia możesz także efektywniej zarządzać rezerwacjami. Aby rozpocząć, po prostu wybierz wtyczkę, która brzmi dobrze dla Twojej firmy, i spróbuj!

Czy któraś z tych wtyczek będzie integralna z potrzebami Twojej firmy? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me