Jak przeprowadzić migrację do WordPress

Jeśli kiedykolwiek chciałeś przenieść swoją obecną witrynę do WordPress, gratulacje – dokonałeś mądrego wyboru. Wybrana platforma jest zaufana przez miliony ludzi i firmy z całego świata, od młodych blogerów, początkujących pisarzy po gigantów takich jak The New York Times.


Celem tego samouczka jest kompleksowe omówienie procesu migracji z dowolnej witryny internetowej do WordPress. Nauczymy się następujących rzeczy:

 • Planowanie procesu migracji
 • Lista rzeczy do zrobienia przed migracją witryny
 • Rzeczywisty proces migracji

Kontrola gruntu

sygnalizacja świetlna-876055_1280

Zacznijmy od początku. Mamy nasze strona źródłowa i mamy docelowa (lub docelowa) witryna które będą obsługiwane przez WordPress. Witryna źródłowa to ta, która jest obecnie online. W kontekście naszego przewodnika definiujemy dwa typy witryn źródłowych:

 1. Uruchamianie w CMS
 2. Witryna nieobsługiwana przez CMS

Rozróżniamy to, aby zrozumieć pracę, która nas czeka.

Migracja z innego CMS

Jeśli witryna źródłowa jest obsługiwana przez platformę CMS, możemy mieć szczęście, używając wtyczki WordPress w celu ułatwienia procesu migracji. W marcu 2016 r. Lista kodeksów WordPress zawiera ponad 53 samouczki dotyczące migracji do importowania treści z różnych rozwiązań do zarządzania treścią, platform blogowych itp. Sprawdź, czy Twój CMS znajduje się na liście (istnieje duża szansa) i wykonaj niezbędne kroki do migracji. Jeśli Twojego CMS nie ma na liście w kodeksie WordPress, możesz to sprawdzić Repozytorium wtyczek WordPress, lub poszukaj kilku samouczków online. W najgorszym przypadku musisz ręcznie przeprowadzić migrację witryny.

Migracja ze statycznej strony internetowej

Ręczna migracja witryny do WordPress może być trudna, ale mimo to niezwykle ważna. Oto kilka zalet tego:

 • Masz większą kontrolę nad zawartością witryny – znasz wszystkie utworzone posty, strony, kategorie i tagi, głównie dlatego, że tworzysz je ręcznie.
 • To solidne doświadczenie edukacyjne – ręczna migracja witryny do WordPress zapewnia dokładne zrozumienie funkcji i funkcji WordPress. Otrzymasz praktyczną praktyczną sesję całego procesu.

Budowanie solidnego planu migracji

napisz 593333_1280

Moim zdaniem istnieją dwa sposoby planowania procesu migracji.

 • Myślenie z perspektywy bieżącej / źródłowej witryny.
 • Planowanie z punktu widzenia WordPress.

Nie jestem fanem metody (a), ponieważ powoduje to wiele niepotrzebnych kosztów ogólnych w procesie migracji. Aby zachować płynność, zaplanujemy proces migracji, pamiętając o docelowym systemie CMS – tj. WordPress.

WordPress zasadniczo przechowuje zawartość w postaci postów i stron (oraz jako niestandardowe typy postów dla zaawansowanych użytkowników), oraz organizuje je za pomocą kategorii i tagów. Dlatego celem naszego planu reorganizacji treści byłoby uporządkowanie go pod kątem postów i stron oraz kategoryzowanie ich za pomocą tagów i kategorii.

Na przykład, jeśli Twoim obecnym CMSem był Tumblr, najlepiej zaplanować sposób reorganizacji Twój zawartość w celu spełnienia struktury witryny WordPress, zamiast instalowania wtyczek, które replikowałyby zachowanie Tumblr w WordPress.

Zaplanujemy naszą nową witrynę WordPress pod następującymi nagłówkami:

1. Zreorganizuj istniejącą zawartość

office-supplies-1149055_1280

 • Wyraźnie określ posty i strony w bieżącej witrynie. Jeśli nie masz pewności, co to jest post i strona, możesz to odświeżyć. Witryny statyczne nie mają typowego „posta”.
 • Rozważmy na przykład witrynę źródłową, która prezentuje menu restauracji. Strona główna, o nas i strony menu byłyby klasyfikowane jako WordPress strona. Z drugiej strony ogłoszenia, takie jak nowe wydarzenia, promocje i aktualności, kwalifikowałyby się jako WordPress Poczta.

2. Wybierz odpowiedni hosting

hosting

 • Jeśli chcesz uruchomić witrynę WordPress we współdzielonym środowisku hostingowym, muszą być dostępne dwa podstawowe komponenty – PHP i MySQL. Prawie wszystko współdzielone firmy hostingowe, takie jak HostGator i BlueHost, mają te komponenty (i wiele innych) zainstalowane w swoich pakietach startowych. Niektóre firmy hostingowe, takie jak SiteGround, oferują wyspecjalizowany hosting WordPress w cenach hostingu dzielonego.
 • Alternatywnie możesz również hostować swoją witrynę w WordPress.com, która znowu ma własny zestaw ograniczeń i zalet.
 • Jeśli pochodzisz z witryny o dużym natężeniu ruchu, najlepszym rozwiązaniem byłoby wybranie usługi hostingowej Managed WordPress, takiej jak WPEngine, która zazwyczaj rozlicza Cię na podstawie liczby unikalnych wyświetleń strony. Główne zalety hostowanego zarządzania WordPress to najwyższe bezpieczeństwo, błyskawicznie szybkie ładowanie i gwarancja, że ​​twoja strona nie ulegnie awarii podczas skoków ruchu.

3. Zaplanuj nową strukturę witryny

hierarchia

 • Domena: Najlepiej jest zainstalować nową witrynę WordPress w tej samej domenie. Nie zaszkodzi to twojemu obecnemu wynikowi SEO.
 • Katalog instalacyjny: Jeśli planujesz używać WordPressa jako platformy blogowej, niezależnie od swojej głównej witryny, możesz zainstalować go w innym folderze lub subdomenie. Podczas instalacji WordPress należy zachować ostrożność przy wyborze katalogu instalacyjnego.
 • Subdomeny: W przypadku domen lub subdomen, chcesz zainstalować WordPress w swoim katalogu podstawowym lub „głównym”, a nie w folderze. Domyślny instalator zawsze tworzy nowy folder o nazwie „wp” – prawdopodobnie tego nie chcesz.
 • Menu: Planowanie menu ma kluczowe znaczenie dla dobrego doświadczenia użytkownika i SEO. Zaplanuj elementy struktury swojego menu, aby łatwo było je śledzić.

4. Śledź zmiany SEO

seo

 • Opisy meta: Jeśli chodzi o SEO WordPress, nigdy nie możesz też ostrożny. Najlepszym miejscem do nauki WordPress SEO jest postępowanie zgodnie z instrukcjami Moz lub Yoast. Jeśli czas na to pozwala, przeczytaj i zastosuj przewodnik od końca do końca.
 • Przekierowanie: Jeśli masz niestandardowe adresy URL wbudowane w poprzedniej witrynie, upewnij się, że nadal działają po migracji, za pomocą Wtyczka przekierowania. Wtyczka zasadniczo zarządza przekierowaniami 301 i śledzi błędy 404 bez konieczności znajomości plików .htaccess Apache.

5. Formularze kontaktowe i spam

litera-1

 • Formularze kontaktowe: Nawet jeśli dopiero zaczynasz i wydaje się, że nikt nie ma powodu, by się z tobą kontaktować, radziłbym nie kontaktować się z Tobą. Informuje czytelników, że jesteś otwarty na sugestie, opinie, nowe możliwości biznesowe itp. Polecam Formularz kontaktowy 7, ponieważ jest bardzo prosty w konfiguracji i mój ulubiony. Możesz również sprawdzić najlepsze wtyczki formularza kontaktowego dla WordPress.
 • Spam: Spam zawsze stanowi problem dla każdej strony internetowej. Na blogach jest to większy problem, ponieważ każdy post ma formę komentarza. Dlatego zaleca się zainstalowanie takiej wtyczki antyspamowej Akismet.

6. Wybierz motyw

wpexplorer

 • Darmowy lub Premium Theme? Wybierz motyw, który pasuje do twoich obecnych i przyszłych wymagań. Jeśli jest to darmowy motyw, upewnij się, że pochodzi z renomowanego źródła, takiego jak repozytorium motywów WordPress. Motywy premium, takie jak motyw Total z WPExplorer, są zwykle lepiej zaprojektowane i oferują więcej funkcji, które pasują do wielu portfeli.
 • Szybkość motywu: Wiele motywów nie jest zoptymalizowanych pod kątem szybkości strony. Miałoby to nieumyślnie wpływ na Twoje SEO i zabiłoby komfort użytkowania. Zanim wybierzesz motyw, oceń go za pomocą Test Google Mobile-Friendly i Test ładowania strony Pingdom.
 • Ramy tematyczne: Jeśli jednak chcesz, aby Twoja nowa witryna WordPress wyglądała dokładnie tak, jak poprzednia witryna, powinieneś rozważyć opracowanie niestandardowego motywu. Jest to jednak zwykle znacznie droższe niż zakup premium motywu WordPress. W takim przypadku wybierz ramy motywów WordPress, takie jak Thesis, Headway Themes lub Genesis Framework. Zasadniczo będą one zabezpieczać Twój motyw na przyszłość pod względem struktury i bezpieczeństwa.

7. Kopie zapasowe

Zapasowy klucz komputera w kolorze niebieskim do archiwizacji i przechowywania

Nie mogę podkreślić znaczenia kopii zapasowych – były, są i zawsze będą ratunkiem dla prawie każdego, kto prowadzi własną stronę internetową. Sprawdź listę wtyczek kopii zapasowych Vishnu dla WordPress, aby znaleźć odpowiednie rozwiązanie.

8. Bezpieczeństwo

bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo WordPress jest jedną z najbardziej podważanych przez początkujących członków społeczności WordPress. Gorąco polecam przeczytanie tych wskazówek i zainstalowanie jednej z tych wtyczek bezpieczeństwa do WordPress.

9. Handel elektroniczny

e-commerce-1

Jeśli planujesz uruchomić sklep e-commerce za pomocą WordPress, polecam WooCommerce z góry mojej głowy. WooThemes, firma stojąca za tą niesamowitą bezpłatną wtyczką, została niedawno przejęta przez Automattic (firmę, która stworzyła WordPress), co czyni ją jedną z najlepszych wtyczek eCommerce na rynku.

10. Inne czynniki

Wielkanoc-1247634_1280

Biorąc pod uwagę szeroki zakres naszego tematu, całkiem możliwe jest, aby nie uwzględniać pozycji, której możesz szukać, na tej liście. Mogą to być skrypty do celów śledzenia, wtyczki do udostępniania w mediach społecznościowych, wbudowane odtwarzacze wideo, takie jak Wistia itp.

Oto dobra wiadomość. Biorąc pod uwagę ogromną popularność WordPress, jest całkiem możliwe, że twórcy konkretnego oprogramowania / usługi internetowej, z której korzystaliście, mają dedykowane rozszerzenie WordPress. Google słowa kluczowe „ dla wordpress ”lub„ jak korzystać w wordpress ”- możesz być zaskoczony tym, co znajdziesz.

Jak wykonać proces migracji WordPress

pit-crew-554352_1280

Oto krok po kroku proces planu migracji WordPress.

 1. Utworzyć kopię zapasową: Po pierwsze, wykonaj kopię zapasową bieżącej witryny.
 2. Jeśli instalujesz WordPress na tym samym hoście, utwórz stronę serwisową i zmień jej nazwę na index.html.
 3. Zainstaluj WordPress: Następnie zainstaluj świeżą kopię WordPress.
 4. Jeśli utworzyłeś plik index.html w poprzednim kroku, usuń go.
 5. Wyłącz widoczność w wyszukiwarkach: Zaloguj się do pulpitu WordPress i wyłącz widoczność wyszukiwarki. Ten krok jest kluczowy, ponieważ wstrzymuje wyświetlanie treści w wyszukiwarkach, dopóki nie zorganizujesz swojej witryny.
 6. Importuj zawartość: Teraz zaczniemy importować zawartość z poprzedniego CMS. Sprawdź oficjalny kodeks WordPress aby dowiedzieć się, jak przeprowadzić migrację z CMS do WordPress.
 7. Jeśli korzystasz ze strony statycznej, czas ubrudzić sobie ręce. Musisz ręcznie skopiować i wkleić każdą stronę na starej stronie. Gdy już tam jesteś, pamiętaj o rozróżnieniu między wpisami a stronami – pomoże to lepiej uporządkować treść.
 8. Porządkowanie treści: Po zaimportowaniu treści nadszedł czas na ich uporządkowanie. Najpierw utwórz niezbędne kategorie, podkategorie, tagi, widżety i menu. Po zakończeniu uporządkuj odpowiednio swoje treści. Oznacza to koniec fazy importu treści.
 9. Zainstaluj Essentials: Następnie zainstaluj motyw WordPress i niezbędne wtyczki. Pamiętaj, aby zainstalować formularz kontaktowy, moduł antyspamowy, kopię zapasową i wtyczkę bezpieczeństwa. Być może zauważyłeś, że nie wspomniałem o wtyczce SEO. To dlatego, że wbudowane SEO WordPressa jest dość potężne.
 10. Test zapewnienia jakości: Uruchom swoją witrynę za pośrednictwem Test Google Mobile-Friendly i Test ładowania strony Pingdom – tylko tym razem będzie z twoją treścią. Jeśli wyniki wyglądają dobrze, wybrałeś dobry motyw WordPress.
 11. Utwórz mapę witryny: Mapy witryn są kluczowym elementem każdej witryny. Po zakończeniu tworzenia struktury treści możesz użyć Mapy witryn Google XML wtyczka, aby szybko wygenerować mapę witryny Twojej witryny WordPress.
 12. Napraw uszkodzone linki: Uszkodzone linki to buzzkill. Naturalne jest, że wraz z rozwojem witryny może gromadzić wiele linków, które nie są już istotne, co powoduje uszkodzenie linków. W takich przypadkach możesz po prostu przekierować je na stronę główną witryny, a nawet na dedykowaną stronę wyjaśniającą wygaśnięcie linku.
 13. Przejdź na żywo: Włącz widoczność w wyszukiwarkach, odśwież stronę w Narzędziach Google dla webmasterów, a nowa witryna będzie aktywna.

Podsumowanie

Migracja do WordPress jest rzeczywiście jedną z najmądrzejszych decyzji dla blogera. Biorąc pod uwagę jego wszechstronność, WordPress jest w stanie sprostać większości typowych wymagań właściciela sieci.

Próbowałem uwzględnić podstawowe elementy procesu migracji. Jeśli coś przeoczyłem – przepraszam! Jeśli masz jakieś pytania, wiesz, gdzie mnie znaleźć. Czekam na wasze komentarze i sugestie! Szczęśliwa migracja!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me