Jak przenieść witrynę WordPress z localhost na Live Server

Wirtualny serwer internetowy zainstalowany na twoim komputerze (lub serwerze lokalnym) pozwala łatwo i szybko zbudować i dostosować stronę internetową WordPress. Ponieważ każda edycja wymaga zapisywania i odświeżania, opracowanie witryny WordPress na serwerze na żywo może łatwo zmienić się w koszmar, biorąc pod uwagę ograniczenia przepustowości i ruchu internetowego.


Z tego powodu większość programistów słusznie decyduje się na wykonanie drobiazgowego rozwoju WordPress na lokalnym serwerze, a następnie przesłać gotową stronę internetową na serwer na żywo. Podobnie, przyszłe aktualizacje strony są wykonywane i testowane lokalnie przed przesłaniem do środowiska na żywo.

W tym poście omówię proces przenoszenia witryny WordPress z serwera lokalnego na serwer na żywo. Ten proces pozwala bezpiecznie przenieść całą zawartość witryny (obrazy, posty i strony), a także motywy i wtyczki z katalogu na komputerze na serwer produkcyjny hosta. Oczywiście istnieje kilka przydatnych wtyczek, które mogą sprawić, że ten proces będzie prosty, ale zawsze dobrze jest nauczyć się procesu ręcznego.

Wymagania wstępne

W tym samouczku założę, że spełniłeś już kilka wymagań wstępnych. To tylko kilka prostych wymagań, których potrzebujesz, zanim zaczniesz.

1. Lokalna instalacja WordPress

Powinieneś mieć witrynę WordPress działającą na komputerze. Aby dowiedzieć się więcej na temat konfigurowania własnego środowiska localhost, zapoznaj się z naszymi przewodnikami, jak zainstalować WordPress lokalnie, lub sprawdź lokalnie przez Flywheel.

2. Plan hostingowy

Będziesz także potrzebować aktywnego planu hostingowego, który oferuje obsługę PHP i MySQL. Na szczęście większość dostawców hostingu obsługuje PHP i MySQL. Co więcej, wielu dostawców oferuje skrypty instalacyjne do WordPress za jednym kliknięciem, więc nie musisz przeprowadzać ręcznej konfiguracji.

Oczywiście zalecamy hosting WordPress zarządzany przez WP Engine – w ten sposób zasilamy wszystkie nasze witryny i prezentacje motywów na żywo. Ponadto WP Engine ułatwia zarządzanie witrynami dzięki intuicyjnemu panelowi administracyjnemu. Plany zaczynają się od 29 USD miesięcznie na jedną instalację (ale możesz uzyskać 2 miesiące za darmo na abonament roczny, korzystając z naszego łącza). Jeśli nie jesteś gotowy na tę cenę, możesz znaleźć świetny startowy wspólny plan hostingowy za około 3 USD miesięcznie od takich firm jak Bluehost lub SiteGround.

3. Dostęp SFTP

I wreszcie powinieneś mieć dostęp SFTP do swojego konta hostingowego wraz z programem klienckim, takim jak FileZilla. Będziesz go używał do przesyłania plików do swojego hosta. Alternatywnie możesz użyć opcji Menedżera plików w cPanel, ale w przeciwieństwie do SFTP, cPanel nie zapewnia widoku lokalnej struktury katalogów. Dobra, z tym wszystkim, powinniśmy być gotowi do wyjścia.

Metoda 1: Eksportuj i importuj zawartość za pomocą podstawowych funkcji WordPress

Szybkim i łatwym sposobem na przeniesienie strony WordPress z lokalnego serwera do środowiska produkcyjnego jest użycie wbudowanego narzędzia do eksportu w WordPress. Ta metoda zakłada, że ​​WordPress jest już zainstalowany i skonfigurowany na Twoim koncie hostingu na żywo i że tak jest brak treści na Twojej stronie na żywo. Jest to bardzo ważne, ponieważ funkcja importu WordPress nie zastąpi istniejącej zawartości, po prostu ją doda. Jeśli masz starą zawartość, zawsze możesz skorzystać z naszego przewodnika, aby zresetować witrynę WordPress, aby zapewnić czystą instalację do pracy.

Dobra – aby rozpocząć przenoszenie witryny, przejdź do lokalnie zainstalowanego pulpitu nawigacyjnego WordPress i przewiń w dół do Przybory. Wybierz Eksport i sprawdź przycisk promieniowy „Cała zawartość”.

WordPress Pobierz plik eksportu

Spowoduje to pobranie pliku XML na komputer. Plik będzie zawierał wszystkie szczegóły dotyczące zawartości witryny (chyba że wybrałeś opcję pobierania pojedynczej zawartości, na przykład tylko Twoje posty, strony, niestandardowy typ postów lub Twoje multimedia).

Teraz zaloguj się do swojej strony WordPress na żywo, a następnie aktywuj motyw i wtyczki, których użyłeś na serwerze lokalnym. Po zakończeniu przejdź do Narzędzia> Importuj.

WordPress Importuj zawartość LocalHost

Jeśli pojawi się monit o zainstalowanie wtyczki importu WordPress, zrób to, a następnie aktywuj. Na koniec użyj wtyczki, aby zaimportować plik .xml wyeksportowany z lokalnego hosta. Aby to zrobić, najpierw kliknij Uruchom narzędzie Importer opcje pod nagłówkiem WordPress (Uwaga: możesz również użyć funkcji importera, aby przenieść zawartość z innych źródeł, takich jak Blogger, Tumblr itp.).

WordPress Wybierz plik XML do zaimportowania

Następnie użyj Wybierz plik wybierz plik XML, a następnie kliknij, aby przesłać i zaimportować. Teraz poczekaj na zaimportowanie treści. Czas oczekiwania zależy od tego, ile treści zaimportujesz i Twojego planu hostingowego.

Ta metoda przeniesie Twoje posty, strony, media i menu do Twojej działającej witryny. Oczywiście będziesz musiał ustawić lokalizacje menu i ponownie dodać widżety, ale biorąc pod uwagę, że wszystko inne zostało dla Ciebie przeniesione, jest to świetna opcja, jeśli nie chcesz instalować żadnych dodatkowych wtyczek lub ręcznie przetwarzać przenoszenia.

Metoda 2: Użyj wtyczki, aby przenieść witrynę WordPress

Jeśli chcesz bezproblemowo przenieść swoją stronę internetową, najlepiej rozważyć wtyczkę. Szybka wyszukiwarka Google wyświetli mnóstwo bezpłatnych i płatnych opcji, ale oto nasze trzy ulubione (wraz z krótkim objaśnieniem, jak z nich korzystać przy migracji witryny).

DesktopServer

Dlaczego warto korzystać z DesktopServer

DesktopServer to oprogramowanie klasy premium, którego można użyć do zainstalowania WordPress lokalnie na komputerze (Mac lub PC). Ułatwia to konfigurację wirtualnego hosta, duplikowanie witryn testowych, tworzenie lokalnych wielu witryn, archiwizowanie witryn itp. Ale jedną z najlepszych cech DesktopServer jest to, że możesz łatwo migrować lokalną stronę na serwer miłości za darmo Wtyczka DesktopServer.

Wystarczy zainstalować wtyczkę, wyeksportować witrynę z lokalnej konfiguracji DesktopServer (koniecznie zaznacz opcję „Pobierz szczegóły serwera hostingowego na żywo”) i zaimportować za pomocą wtyczki. Voila! Możesz jednak odwiedzić ich dokumenty online, aby zobaczyć więcej przewodników jak wdrożyć DesktopServer do twojego serwera na żywo.

BackupBuddy

Utwórz kopię zapasową witryny WordPress za pomocą BackupBuddy

Kolejnym fantastycznym rozwiązaniem jest BackupBuddy od iThemes. Ta urocza wtyczka to najlepsze rozwiązanie do zarządzania własnymi kopiami zapasowymi witryny. Dzięki niemu możesz tworzyć pełne kopie zapasowe stron internetowych (bazy danych i wszystkie), planować regularne kopie zapasowe, przechowywać własne kopie (lokalnie lub przez BackupBuddy Stash), a nawet przywracać witrynę za pomocą ImportBuddy.

Ale czy wiesz, że możesz również skorzystać z BackupBuddy, aby przenieść swoją lokalną stronę do swojej działającej? Możesz użyć wbudowanych funkcji migracji BackupBuddy, aby przenieść swoją witrynę z komputera do Internetu (lub z hosta na hosta). Wtyczka obsługuje zmiany domen, automatycznie zastępuje adresy URL i wiele więcej, aby bezproblemowo przenieść witrynę na wielki debiut.

Powielacz

Duplikator wtyczki WordPress

Wreszcie, Duplicator to niesamowita wtyczka freemium, której możesz użyć do zarządzania własnymi kopiami zapasowymi i migracjami witryny. Z Wtyczka bez duplikatora możesz łatwo tworzyć własne kopie zapasowe na żądanie, projektować pakiety witryn (pakiet treści, motywu i wtyczek do ponownego wykorzystania na stronach klienckich) i łatwo przenosić swoją witrynę z lokalnej na aktywną (wystarczy zainstalować wtyczkę lokalnie, aby ją spakować, a następnie zainstalować na twoja strona na żywo przy użyciu tej samej wtyczki).

Alternatywnie, jeśli korzystasz z Duplicator Pro, możesz skorzystać z funkcji premium do zaplanowanych kopii zapasowych, zsynchronizowanego przechowywania (Amazon, Dropbox, Dysk Google itp.), Kompatybilności z wieloma witrynami, API cPanel, powiadomień e-mail, wsparcia pro i innych. Jeden rok kosztuje mniej niż parę trenerów Nike, a świadomość, że Twoja witryna jest bezpieczna, jest więcej niż warta.

Metoda 3: Ręcznie przenieś pliki z serwera lokalnego na serwer Live

Ostatnią opcją jest ręczne przeniesienie plików witryny. Będzie to wymagać dostępu do serwera. Zasadniczo proces ten polega na pobraniu pliku bazy danych z instalacji lokalnej, edycji go pod kątem prawidłowych ścieżek przed zaimportowaniem go do nowej bazy danych na serwerze, a na koniec przesłaniu całej zawartości lokalnej instalacji WordPress.

Wyeksportuj plik bazy danych

Aby rozpocząć, uruchom serwer lokalny i przejdź do phpMyAdmin – po prostu wpisz localhost / phpmyadmin do przeglądarki internetowej. W tym przykładzie używam XAMPP i oto, co moje phpMyAdmin interfejs wygląda następująco:

phpMyAdmin

Panel po lewej stronie zawiera wszystkie bazy danych. Wybierz bazę danych dla lokalnej witryny WordPress i kliknij Eksport u góry phpMyAdmin okno. Domyślnie wybrana jest „szybka” metoda eksportu. Pozostaw to nietknięte i kliknij Udać się.

Eksportuj tabele bazy danych

Plik SQL (taki jak my_test.sql) zostanie wyeksportowany do folderu pobierania na twoim komputerze.

Zmodyfikuj ścieżki plików

Kiedy budujesz witrynę WordPress lokalnie od podstaw, pamiętaj, że wszystkie adresy URL będą ścieżkami bezwzględnymi. Innymi słowy, zaczną się wszystkie linki do twoich plików treści (posty, obrazy, typy postów) http: // localhost /. Musisz zmodyfikować tę strukturę linków dla instalacji na żywo, inaczej zawartość nie wyświetli się poprawnie po przesłaniu pliku bazy danych.

Aby to zrobić, użyj edytora kodu, aby wykonać „znajdź i zamień” na właśnie wyeksportowanym pliku bazy danych. Korzystam z Notepad ++, aby wyszukać i zastąpić „http: // localhost / my_test” i zastąpić go moim aktywnym adresem URL. Po prostu utworzyłem folder „mój_test” w folderze głównym mojej domeny. Jeśli zamierzasz zainstalować bezpośrednio w katalogu głównym, nie musisz tworzyć żadnego folderu, więc Twój zastępczy adres URL powinien po prostu mieć adres http://www.twoja_domena.com. Będziesz przesyłać swoje lokalne foldery WordPress do public_html (katalog główny konta hostingowego).

Zmodyfikuj ścieżki plików

Po zakończeniu zastępowania adresów URL zapisz i zamknij.

Utwórz nową bazę danych na swoim koncie hostingowym

Teraz skończyłeś z główną częścią na lokalnym serwerze. Czas skonfigurować środowisko na żywo i wreszcie przesłać pliki, aby Twoja witryna mogła zostać uruchomiona. Sposób skonfigurowania nowej bazy danych dla witryny WordPress będzie zależał od hostingu.,

Jeśli Twój plan korzysta z cPanel (np. Bluehost lub HostGator), otwórz go z konta hostingowego i przejdź do Bazy danych MySQL.

Utwórz nową bazę danych

Kiedy wybierzesz Bazy danych MySQL, zostaniesz poproszony o podanie nazwy użytkownika i hasła. To jest nowe konto użytkownika, które zostanie powiązane z nową bazą danych Twojej witryny. Zanotuj dane osobowe, takie jak nazwa użytkownika i hasło, ponieważ będą one potrzebne podczas konfigurowania pliku bazy danych w WordPress. Nowo utworzona baza danych będzie miała taką samą nazwę jak nazwa użytkownika, którą wybrałeś.

Jeśli korzystasz z zarządzanego konta hostingowego, możesz nie mieć cPanel. Na przykład za pomocą WP Engine możesz utworzyć nową instalację w swoim planie, po prostu logując się na swoje konto i klikając Dodaj instalację połączyć.

WP Engine Dodaj instalację

Następnie wypełnij wymagane informacje (które, nawiasem mówiąc, możesz skonfigurować jako witrynę przejściową, jeśli nie masz jeszcze gotowej domeny).

WP Engine Dodaj informacje o instalacji

Otóż ​​to! Twoja nowa strona (i baza danych) jest gotowa.

Prześlij plik bazy danych do nowej bazy danych

Teraz, gdy masz nową (pustą) bazę danych na serwerze na żywo, czas przesłać plik bazy danych zapisany na komputerze. Przejdź do phpMyAdmin interfejs hosta i wybierz Import. Przeglądaj i wybierz plik bazy danych SQL wyeksportowany ze swojej witryny na serwerze lokalnym.

Jeśli twój host nie ma phpMyAdmin, użyj Przywracanie bazy danych opcja w Bazy danych MySQL. Robi to samo – pozwala przeglądać i wybierać plik SQL.

baza danych mySQL

Użyłem opcji przywracania, aby zaimportować plik bazy danych. Pamiętaj, że jest to kluczowy krok, ponieważ pozwala przywrócić witrynę dokładnie tak, jak w lokalnej instalacji. Teraz pozostaje tylko edycja wp-config.php plik, prześlij pliki witryny i napraw łącza bezpośrednie, a my będziemy działać.

Naprawić wp-config.php Plik

Otworzyć wp-config.php plik w edytorze kodu (przejdź do lokalnego folderu instalacyjnego WordPress). Oto jedyne szczegóły, które musisz zmienić:

  • zdefiniuj („DB_NAME”, „twoja_bazy_danych”);
  • zdefiniuj („DB_USER”, „twoja_bazy_danych”);
  • zdefiniuj („DB_PASSWORD”, „twoje_bazy_danych”);
  • zdefiniować („DB_HOST”, „localhost”);

Po prostu wprowadź ustawienia zdefiniowane podczas tworzenia bazy danych na serwerze na żywo w kroku 3. Jako nazwę hosta wpisz adres IP serwera lub pozostaw go jako Lokalny Gospodarz jeśli Twój gospodarz tak wyraźnie mówi. Zostawię moją jako hosta lokalnego, jak jest tu wyraźnie powiedziane: „Aby połączyć się z tą bazą danych za pomocą skryptu działającego na twoim serwerze, powinieneś użyć „localhost” jako nazwy hosta. ” Po zakończeniu edycji ustawień zapisz i zamknij plik. Nie zmieniaj nic innego.

Uwaga: Pamiętaj, aby zapisać kopię swoich starych wartości, na wypadek, gdyby coś poszło nie tak, zawsze możesz przywrócić.

Przesyłanie plików z witryny

Nadszedł czas, aby przenieść rzeczywiste pliki witryny WordPress, ponieważ wszystko skonfigurowaliśmy na serwerze na żywo. Uruchom klienta SFTP i połącz się z kontem hostingowym, korzystając ze szczegółów połączenia SFTP. Możesz je uzyskać od swojego hosta, jeśli jeszcze ich nie masz. W przypadku niektórych dostawców hostingu loginy SFTP są takie same jak dane cPanel.

Po nawiązaniu połączenia przejdź do public_html lub www folder (lub folder w katalogu głównym, w którym chcesz zainstalować witrynę WordPress) i skopiuj wszystkie pliki z folderu instalacyjnego WordPress na serwerze lokalnym do tego katalogu na serwerze na żywo.

Zmodyfikuj łącza bezpośrednie

Ostatnim krokiem jest zmodyfikowanie struktury bezpośredniego łącza nowej witryny tak, aby pasowała do starej witryny na serwerze lokalnym. Aby to zrobić, przejdź do pulpitu administratora nowej witryny i przejdź do Ustawienia> Permalinki. Wybierz strukturę używaną do instalacji lokalnej i zapisz. Twoja witryna WordPress powinna być teraz dostępna.

Wniosek

Do tej pory powinieneś mieć dokładny wgląd w to, co dzieje się podczas przenoszenia lokalnej instalacji WordPress na serwer na żywo. WordPress zapewnia dużą elastyczność i łatwość użytkowania. Programowanie na localhost pozwala na nieograniczone poprawki i dostosowania, ponieważ możesz sobie pozwolić na popełnianie błędów, których nie możesz popełnić w środowisku produkcyjnym na żywo.

Jaka jest Twoja najlepsza metoda przesłania witryny WordPress z lokalnego hosta na serwer na żywo? Jeśli już przeszedłeś ten proces, jakie było twoje doświadczenie? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me