Jak prowadzić podcast za pomocą WordPress za pomocą PowerPress

Jak prowadzić podcast za pomocą WordPress za pomocą PowerPress

Czy chcesz prowadzić podcast w WordPress? Jeśli to brzmi tak, na pewno polubisz ten post. Dziś pokażemy Ci dokładnie, jak stworzyć udany podcast na swojej stronie WordPress za pomocą fajnej wtyczki znanej jako PowerPress. Dlaczego PowerPress? Wtyczka jest dostarczana z milionem i jedną funkcją, która pomaga hostować podcasty jak szef.


Ponadto PowerPress pomaga rozpowszechniać swoje podcasty między Apple Podcasty (wcześniej iTunes Podcasty), Spotify i Google Podcasty. Jako taka, wtyczka pozwala dotrzeć do milionów słuchaczy bez schylania się do tyłu. Najlepszą częścią jest wtyczka wolny i niezwykle łatwy w konfiguracji i obsłudze.

To powiedziawszy, weź sobie gorący kubek kawy i chodźmy. Och, nie wahaj się zadawać pytań i dzielić się przemyśleniami w sekcji komentarzy na końcu tego postu.

Pobierz PowerPress z WordPress.org

Jak korzystać z PowerPress do prowadzenia podcastu za pomocą WordPress

Nie marnując ani sekundy, skonfigurujmy PowerPress do tworzenia i hostowania podcastów za pomocą WordPress. Nie martw się ani trochę; możesz skonfigurować wtyczkę, nawet jeśli jesteś idealnym początkującym bez znajomości programowania. Przejdźmy do interesów.

Instalowanie PowerPress

PowerPress jest dostępny na repozytorium wtyczek WordPress.org, co oznacza, że ​​możesz go zainstalować bezpośrednio z pulpitu administracyjnego WordPress. W jaki sposób? W menu administratora WordPress przejdź do Wtyczki> Dodaj nowe jak pokazano niżej.

instalowanie nowej wtyczki wordpress

Następnie wprowadź PowerPress w polu wyszukiwania i gdy znajdziesz wtyczkę, naciśnij Zainstaluj teraz przycisk, jak podkreślamy na obrazku poniżej.

instalowanie wtyczki wordpress powerpress

Następnie naciśnij Aktywuj przycisk.

aktywacja wtyczki powerpress

Aktywując PowerPress dodaj nowy element do menu administratora WordPress. Kliknij to PowerPress element menu, jak zaznaczamy na zrzucie ekranu poniżej.

powerpress podcasting plugin w menu administratora wordpress

Konfigurowanie PowerPress

Na następnym ekranie skonfiguruj podstawowe ustawienia podcastu. Możesz dodać ustawienia, takie jak tytuł podcastu, skonfigurować podcasty Apple, zintegrować usługi Blubrry (hosting mediów i statystyki), a także połączyć swoje konto blubrry.com (jeśli je masz) między innymi.

ustawienia powerpress do hostowania podcastów z WordPress

Skonfiguruj ustawienia (obiecuję, że jest to łatwe jak A, B, C), przewiń w dół do dołu strony i naciśnij Zapisz zmiany przycisk.

zapisz ustawienia powerpress

Tworzenie pierwszego podcastu

Po przygotowaniu podstawowych ustawień możesz rozpocząć tworzenie podcastów. Kliknij Utwórz post na blogu z odcinkiem link, jak pokazano na obrazku poniżej.

tworzenie podcastu za pomocą powerpress

Kliknięcie tego linku przekierowuje do znanego edytora postów WordPress. Widzieć? Czy nie mówiłem, że PowerPress ułatwia prowadzenie podcastu za pomocą WordPress?

powerpress wordpress plugin podcast

Co następne? Wpisz tytuł i treść podcastu w taki sam sposób, jak tworzysz post na blogu. Ale podcast nie jest kompletny z plikiem audio / wideo. Jak to dodajesz? To proste, przewiń w dół u dołu strony, aż zobaczysz następną sekcję.

dodanie pliku multimedialnego podcastu powerpress w edytorze postów wordpress

W tym momencie powinieneś mieć gotowy plik podcastu. Najlepsze jest to, że możesz hostować swoje pliki na dowolnej stronie z mediami.

Przesyłanie ogromnych plików na ten sam serwer, na którym mieszka Twoja witryna WordPress, może prowadzić do spowolnienia szybkości stron, oczywiście w zależności od hosta.

Jednak na potrzeby tego samouczka przesłałem plik muzyczny do biblioteki multimediów WordPress. Następnie wkleiłem adres URL pliku, jak pokazano na zrzucie ekranu poniżej.

W tym momencie skopiuj i wklej adres URL pliku do powyższej sekcji, sprawdź, czy wszystko jest w porządku, i kliknij Publikować przycisk. Zobaczmy, co dotychczas osiągnęliśmy.

Tak ogólnie to nieźle. Co myślisz? Czy to było łatwe czy co?

Prześlij swój podcast do katalogów podcastów

Po przygotowaniu podcastu nadszedł czas, aby przejść do większej liczby gałek ocznych. Oczywiście musisz opracować plan marketingowy dla podcastu, w taki sam sposób, w jaki promujesz swoje inne treści.

Dodatkowo możesz przesłać go do katalogów podcastów. Teraz PowerPress sprawia, że ​​przesyłanie podcastu do różnych katalogów jest niezwykle łatwe. Jak to robisz??

Wróć do PowerPress panel administratora i kliknij Prześlij swój podcast do iTunes i innych katalogów podcastów link, jak podkreślamy poniżej.

przesyłanie podcastów do katalogów podcastów za pomocą wtyczki powerpress

Nastąpi przekierowanie na stronę Blubrry. Jeśli nie masz jeszcze konta, pojawi się monit o jego utworzenie. Jeśli masz już konto, zostaniesz przekierowany na następną stronę.

Na powyższej stronie możesz przesłać podcast do Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, Google Play Music, TuneIn i Stitcher Podcast Radio. Wszystkie linki potrzebne do przesłania podcastu do tych katalogów można znaleźć na stronie nawigacja menu po prawej stronie (patrz obrazek powyżej).

To nie wszystko, możesz zrobić o wiele więcej na pulpicie podcastów Blubrry, więc nie wahaj się eksplorować.

Co więcej?

PowerPress ma więcej funkcji, dzięki którym podcasting staje się nie tylko rzeczywistością, ale także niezwykle zabawą. Na przykład możesz importować podcasty z SoundCloud, LibSyn, PodBean, Squarespace, Anchor.fm i kanału RSS. Ponadto możesz importować ustawienia i odcinki z wtyczek podcastów PodPressWtyczka podcastingu od TSG.

Ponadto można importować odcinki podcastów z innych platform blogowych, takich jak między innymi Blogger, Joomla, Movable Type i TypePad. A ponieważ Blubrry oferuje hosting multimediów, możesz migrować swoje pliki multimedialne do ich usług za pomocą kilku kliknięć.

Martwisz się o SEO? PowerPress SEO to nowa funkcja, która pomaga zoptymalizować odcinki podcastów dla wyszukiwarek bez zerwania. Ponadto możesz w pełni dostosować odtwarzacze audio i wideo PowerPress do własnych potrzeb.

Ponadto możesz zdefiniować tagi MP3 ID3 (tytuł, album, wykonawca, rok itp.), Które pojawiają się obok odcinków podcastu. PowerPress jest wyposażony w wiele innych narzędzi, które sprawiają, że wtyczka jest rozwiązaniem preferowanym dla podcastów dla ponad 60 000 użytkowników WordPress w momencie pisania.

Wniosek

Niezbędne jest posiadanie strony internetowej, która pozwala hostować podcast i publikować go w wielu katalogach podcastów. Witryna nie tylko daje słuchaczowi szansę na słuchanie i subskrybowanie, ale także daje społeczności możliwość platformy do omawiania każdego odcinka.

Możesz użyć każdego posta, który prowadzi do odcinka podcastu, jako obszaru do szczegółowych notatek o programie lub dalszych informacji. Możesz użyć sekcji komentarzy do każdego postu, aby uzyskać opinie od słuchaczy na temat każdego odcinka. Ponadto strona internetowa oferuje archiwum dla wszystkich odcinków podcastów bez korzystania z usług stron trzecich.

Posiadanie potężnej wtyczki, takiej jak PowerPress, do prowadzenia podcastu z WordPress prowadzi do namacalnych rezultatów. Dlaczego? Ten niegrzeczny chłopiec robi ciężkie wysiłki, aby uzyskać darmową wtyczkę WordPress. Szczerze mówiąc, nie sądzę, że można uzyskać lepszą wtyczkę do podcastów dla WordPress.

Czy prowadzisz podcast z WordPress? Chcielibyśmy usłyszeć, jak to robisz, a także Twoje przemyślenia na temat całego procesu w komentarzach.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map