Jak ponownie zainstalować WordPress Przewodnik krok po kroku

WordPress może rzucić ci krzywą jako początkujący. W jednej chwili wszystko działa dobrze, aw następnej tkwisz w upartym błędzie.


Chociaż większość błędów WordPressa jest łatwa do naprawienia, czasami jedyną opcją jest ponowna instalacja całości od zera. Innym razem nie jesteś winny. Haker może uniemożliwić korzystanie z witryny, a ponowna instalacja może być Twoją oszczędnością.

W dzisiejszym poście pokazujemy dokładnie, jak ponownie zainstalować WordPress bez utraty zawartości. Jeśli chcesz rzucić okiem na swoją witrynę WordPress i zacząć od pustego konta, również to omówimy.

Ważna uwaga: Zanim cokolwiek zrobisz, ważne jest, aby utworzyć kopię zapasową witryny. Chociaż kopia zapasowa WordPress może nie być potrzebna, konieczne jest zachowanie kopii zapasowej na wypadek, gdyby coś poszło nie tak. Aby być bezpiecznym, zautomatyzuj tworzenie kopii zapasowych i upewnij się, że zawsze masz kopie swojej witryny zapisane na komputerze lub w Internecie.

Bez zbędnych ceregieli zabierzmy się do pracy.

Dlaczego / Kiedy ponownie zainstalować WordPress?

Po pierwsze, dlaczego lub kiedy trzeba ponownie zainstalować WordPress? Zwykle ponownie instalujesz WordPress, gdy:

  • Utrzymują się błędy nawet po wypróbowaniu wszystkich technik rozwiązywania problemów w książce – Nie uruchamiaj, aby ponownie zainstalować WordPress za każdym razem, gdy pojawia się błąd, ponieważ, jak powiedzieliśmy wcześniej, większość błędów WordPress jest zwykle łatwa do naprawienia.
  • Musisz zresetować i ponownie użyć testowej witryny – być może testujesz kompozycje lub wtyczki. Programiści cały czas ponownie instalują WordPress ze względu na charakter swojej pracy. Zrobiłem to również kilka razy na mojej stronie testowej.
  • Musisz odbudować lub zmienić przeznaczenie witryny – gdy hakerzy splunęli mi w twarz jakiś czas temu, musiałem odbudować witryny od zera. Szybko ponownie zainstalowałem WordPress, jednocześnie oszczędzając trochę moich treści, co pozwoliło mi zaoszczędzić dużo czasu i wysiłku.

Innymi słowy, ponowna instalacja WordPress w celu naprawy witryny jest ostatecznością, gdy wszystko inne zawiedzie. To na marginesie, podwinąć rękawy i zabrać się do pracy.

Jak ponownie zainstalować WordPress: Metody

Ponowna instalacja WordPressa jest łatwa, nawet jeśli na początku może wydawać się trudna. To też jest fajne, więc przygotuj się na dobry czas. W poniższej sekcji omawiamy cztery metody ponownej instalacji WordPress.

Metoda 1: Jak ponownie zainstalować WordPress z panelu administracyjnego

Czy wiesz, że możesz ponownie zainstalować WordPress bezpośrednio z pulpitu administratora? Och, tak, możesz i to jest niezwykle proste.

Aby ponownie zainstalować WordPress z pulpitu nawigacyjnego, przejdź do Pulpit nawigacyjny> Aktualizacje i kliknij Zainstaluj ponownie teraz przycisk, jak podkreślamy na obrazku poniżej.

jak ponownie zainstalować WordPress z pulpitu administratora

WordPress przeinstaluje się automatycznie, a kilka sekund później powinieneś zobaczyć stronę powitalną:

strona powitalna wordpress

Należy pamiętać, że ta metoda ponownie instaluje tylko podstawowe pliki WordPress. Twój motyw, wtyczki, projekt, treść i wszystko inne pozostaje nienaruszone. Jest to najłatwiejsza i najbardziej przyjazna dla początkujących metoda ponownej instalacji WordPress bez uszkadzania witryny.

Na bok: Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz uzyskać dostępu do pulpitu administracyjnego WordPress, nadal możesz ponownie zainstalować WordPress, używając innych metod w poście.

Metoda 2: Jak ponownie zainstalować WordPress przy użyciu WP-CLI

WP-CLI jest skrótem od interfejsu wiersza polecenia WordPress. Jest to bezpłatne, otwarte i przyjazne dla programistów narzędzie, którego wiele osób używa do instalowania wtyczek, konfigurowania instalacji w wielu witrynach i robienia o wiele więcej bez korzystania z przeglądarki internetowej.

Obecnie wiele hostów obsługuje WP-CLI. Musisz tylko opanować Polecenia WP-CLI skorzystać z narzędzia. Jeśli znasz się na WP-CLI, jest prosty polecenie, aby ponownie zainstalować WordPress.

Uruchom następujące polecenie, aby ponownie zainstalować WordPress:

wp core install --skip-content --force

Powyższe polecenie pobierze i zainstaluje WordPress bez szkody dla treści. Ta metoda nie jest przeznaczona dla absolutnie początkujących – musisz znać swoją drogę do WP-CLI i serwerów.

Metoda 3: Jak ponownie zainstalować WordPress przez FTP

Teraz część zabawy. W poniższej sekcji dowiesz się, jak ręcznie ponownie zainstalować WordPress. Lubimy takie rzeczy, prawda? Jeśli się zgodzimy, przejdźmy do tego.

Na początek przejdź do WordPress.org i pobierz najnowszą wersję WordPress:

oficjalna strona wordpress

Następnie wyodrębnij plik ZIP WordPress na komputer, a następnie usuń plik wp-content teczka:

Uwaga: Kasowanie wp-content folder zapewnia, że ​​nie zastąpisz odpowiedniego folderu na swoim serwerze internetowym. The wp-content folder zawiera Twoje motywy, wtyczki i pliki multimedialne – wszystkie te błyszczące rzeczy, których nie chcesz stracić.

Następnie zaloguj się do swojej witryny przez FTP:

Następnie prześlij pozostałe pliki z folderu WordPress na swoją stronę:

Twój program FTP (używam WinSCP) powinien wyświetlić komunikat z informacją, że zamierzasz zastąpić pliki. Zgadzam się i pozwól, aby proces przesyłania trwał do momentu przesłania wszystkich plików.

I to wszystko; właśnie ponownie zainstalowałeś WordPress ręcznie przez FTP, jednocześnie zachowując zawartość ��

Metoda 4: Jak ponownie zainstalować WordPress bez zachowania zawartości

Powiedzmy, że chcesz zacząć od pustej tablicy. Chcesz rzucić wszystko na całość i zacząć od nowa bez zachowania treści, motywów lub wtyczek.

Uwaga: Zanim przejdziesz dalej, upewnij się, że jesteś gotowy stracić swoje treści. Jeśli chcesz zachować swoje posty, tagi, komentarze, kategorie itd., Rozważ eksport danych do pliku XML. Ewentualnie możesz utworzyć awaryjną kopię zapasową, jeśli będziesz jej potrzebować później.

Nie wiesz, jak wyeksportować swoje posty WordPress? 

Cóż, to proste.

Na pulpicie nawigacyjnym WordPress przejdź do Narzędzia> Eksportuj, jak pokazano niżej.

Następnie wybierz Cała zawartość i kliknij Pobierz plik eksportu na dole ekranu.

Zapisz wynikowy plik eksportu bezpiecznie na swoim komputerze. Jeśli nie musisz zachować żadnej zawartości, zignoruj ​​powyższe kroki i kontynuuj czytanie.

Usuń instalację WordPress w cPanel

Większość hostów internetowych oferuje instalator za jednym kliknięciem, aby skonfigurować WordPress w mniej niż pięć minut. Ale czy wiesz, że możesz użyć tego samego instalatora, aby usunąć swoją witrynę WordPress? Tak, to zaskakująco łatwe!

Jeśli używasz cPanel, kliknij WordPress ikona pod Softaculous Apps Installer. Niektóre hosty używają Fantastyczne instalator aplikacji, ale proces pozostaje względnie taki sam.

miękki instalator aplikacji

Na następnym ekranie przewiń w dół, znajdź witrynę, którą chcesz usunąć, i kliknij ikonę (x) Usuń:

Następnie naciśnij Usuń instalację przycisk u dołu następnej strony.

Po usunięciu witryny WordPress możesz zainstalować nową pustą witrynę za pomocą instalatora za pomocą jednego kliknięcia lub słynnej 5-minutowej instalacji WordPress.

Bonus: Resetowanie WordPressa za pomocą wtyczki

Wszyscy uwielbiamy WordPress prawdopodobnie dlatego, że do każdej potrzebnej funkcji istnieje wtyczka, która zapobiega majstrowaniu przy kodzie i przerażających rzeczach technicznych.

Jeśli nie masz czasu na FTP i cPanel (i nadal masz dostęp do pulpitu administratora WordPress), możesz użyć wtyczki, aby całkowicie zresetować witrynę.

Wtyczki resetowania WordPress są szczególnie przydatne dla twórców motywów i wtyczek, którzy chcą szybko utworzyć nową stronę testową.

Wtyczki resetowania WordPress usuwają wszystkie dostosowania, tabele bazy danych, posty, strony lub określone części, takie jak ustawienia motywu. Zresetuj wtyczki nie usuwają jednak przesłanych multimediów, motywów i wtyczek. Zwykle wtyczki dezaktywują motywy i wtyczki.

Aby zresetować instalację WordPress, możesz użyć wtyczki takiej jak WP Reset lub Zaawansowany reset WordPress.

W podsumowaniu

Ponowna instalacja WordPress jest prosta. Zazwyczaj proces ten polega na wymianie podstawowych plików WordPress w Twojej witrynie. Teraz możesz to zrobić ręcznie lub wybrać dowolną z automatycznych opcji, które już omówiliśmy. Trasa, którą wybierzesz, zależy od osobistych preferencji.

Dla idealnych początkujących zalecamy wypróbowanie opcji automatycznych. Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz uzyskać dostępu do pulpitu administratora, masz do dyspozycji ręczne procedury. Pamiętaj, że ponowna instalacja WordPress powinna być ostatnią deską ratunku, jeśli próbujesz naprawić błąd. Poza tym pamiętaj, aby tworzyć kopie zapasowe przed usunięciem czegokolwiek.
Czy masz pytania lub sugestie? Daj nam znać w komentarzach!
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me