Jak osadzić pliki PDF w WordPress

Mogą wystąpić sytuacje, w których chciałbyś osadzić plik PDF w swoim poście lub stronie:


  • Autor książki może chcieć dać czytelnikom darmową kopię.
  • Aby dodać katalogi produktów na swojej stronie internetowej.
  • Aby udostępnić swoje projekty w formacie PDF klientom.
  • Być może prowadzisz biuro podróży i chcesz wyświetlić plan podróży.

Ale jest problem!

Chociaż WordPress umożliwia osadzanie plików audio, wideo i oczywiście obrazów, osadzanie plików PDF w swoich postach i stronach nie jest możliwe. Ta funkcja nie jest do tej pory dostępna, być może zostanie dodana w przyszłości.

Jeśli chcesz dodać plik PDF, możesz przesłać go za pomocą Dodaj media opcję, wstaw go, a link do tego pliku zostanie dodany do Twojej strony. A odwiedzający mogą go pobrać lub wyświetlić w przeglądarce internetowej, opuszczając witrynę.

Ale co, jeśli chcesz osadzić pliki PDF w swoich postach i pozwolić odwiedzającym je przeglądać bez opuszczania witryny? Czy jest na to jakieś rozwiązanie? Krótka odpowiedź brzmi TAK.

W tym poście pokażę, jak osadzić plik PDF w poście lub stronie WordPress. Zanim zaczniesz, prawdopodobnie chcesz utworzyć dobrze sformatowany, czysty dokument PDF za pomocą Edytor PDF. Następnie będziesz gotowy, aby dodać go do swoich postów z użyciem wtyczki lub bez niej. Zacznijmy.

Jak osadzić plik PDF za pomocą wtyczki

Istnieje wiele wtyczek, których można użyć do dodania pliku PDF do posta WordPress.

Będziemy jednak używać wtyczki o nazwie PDF Osadzanie. Jest to darmowa wtyczka dostępna w katalogu wtyczek WordPress. Najlepszą rzeczą w tej wtyczce jest to, że używa ona javascript do wykonywania swoich zadań, a nie jakiejkolwiek usługi strony trzeciej lub ramek iframe.

Krok 1: Zainstaluj wtyczkę PDF Embedder

Zaloguj się do pulpitu WordPress i przejdź do Wtyczki> Dodaj nowe. Teraz szukaj PDF Osadzanie w polu wyszukiwania. Po znalezieniu wtyczki zainstaluj ją i aktywuj. Proste, prawda??

Zainstaluj wtyczkę Embedder PDF

Krok 2: Zainstaluj wtyczkę

Chociaż możesz rozpocząć osadzanie plików PDF po zainstalowaniu tej wtyczki, możesz najpierw zmodyfikować ustawienia, aby osadzone pliki wyglądały lepiej. Aby otworzyć stronę ustawień tej wtyczki, przejdź do Ustawienia> Osadzanie plików PDF z lewego paska bocznego pulpitu WordPress.

Ustawienia osadzania plików PDF

Darmowa wersja tej wtyczki umożliwia zmianę następujących elementów:

  • Szerokość i wysokość – Możesz zmodyfikować szerokość i wysokość przeglądarki PDF. Akceptuje wartości całkowite (w pikselach) lub max (100% szerokości).
  • Lokalizacja paska narzędzi – Pasek narzędzi tej przeglądarki PDF umożliwia odbiorcom powiększanie i pomniejszanie oraz przejście do następnej lub poprzedniej strony. Możesz mieć pasek narzędzi u góry, u dołu lub na obu.
  • Aktywowanie paska narzędzi – Możesz wybrać, czy pasek narzędzi ma być widoczny tylko po najechaniu myszką na dokument, czy nie.

Teraz są to ustawienia uniwersalne. Ale co, jeśli chcesz zmienić ustawienia określonego pliku? Możesz to zrobić za pomocą skrótów. Oto przykład:

[pdf-embedder url = ”http://yoursite.com/wp-content/uploads/2019/01/April.pdf” width = ”500 ″ toolbar =” top ”toolbarfixed =” on ”]

W powyższym przykładzie szerokość jest ustawiona na 500 pikseli, położenie paska narzędzi jest ustawione na górze, a pasek narzędzi zostanie naprawiony. Możesz także ustawić pasek narzędzi na dolny i pasek narzędzi na wyłączony.

Ta wtyczka ma również wersję premium, która oferuje takie funkcje, jak przycisk pobierania, wyświetlenia i pobieranie ścieżki, ciągłe przewijanie strony i otwieranie łączy w nowym oknie.

Krok 3: Osadź plik PDF w swoim poście lub stronie

Po zakończeniu ustawień możesz zacząć wykonywać brudną robotę. Teraz, niezależnie od tego, czy korzystasz z edytora klasycznego, czy edytora Gutenberga, możesz łatwo użyć tej wtyczki, aby uzyskać pożądany efekt.

Jeśli korzystasz z Klasyczny edytor, Osadzanie pliku PDF jest podobne do tego, co można zrobić dla obrazu lub wideo.

Przede wszystkim utwórz nowy post lub otwórz istniejący, a następnie kliknij Dodaj media przycisk. Teraz prześlij plik PDF, kliknij Wstaw do posta przycisk, a do wpisu zostanie dodany krótki kod.

Osadź plik PDF Classic Editor

To wszystko – teraz możesz wyświetlić podgląd swojego posta, aby sprawdzić, czy działa poprawnie, czy nie.

Co powiesz na Redaktor Gutenberg? Wtyczka PDF Embedder zawiera określony blok. Utwórz nowy post i kliknij ikonę Dodaj blok. Następnie wyszukaj PDF Osadzanie zablokuj i wybierz go.

Osadź plik PDF Edytor Gutenberga

Na koniec kliknij blok, aby wybrać (lub przesłać) plik PDF i zadanie zostanie wykonane.

Oto końcowy wynik, niezależnie od używanego edytora:

Ostateczny osadzony plik PDF

Popularne wtyczki przeglądarki PDF

Chociaż wtyczka PDF Embedder ma dobrą robotę, zawsze dobrze jest mieć jakieś alternatywy. Pozwólcie, że udostępnię teraz niektóre bezpłatne i premium wtyczki przeglądarki plików PDF, w żadnej kolejności:

Przeglądarka plików PDF dla WordPress

Przeglądarka plików PDF dla wtyczki WordPress

Informacje i pobieranie

Dzięki ponad 3900 sprzedaży, przeglądarka plików PDF dla WordPress jest sprzedawaną wtyczką do przeglądania plików PDF w CodeCanyon. Jest to w pełni responsywna i kompatybilna z różnymi przeglądarkami wtyczka. Ta wtyczka umożliwia włączanie i wyłączanie opcji, takich jak drukowanie, pobieranie, powiększanie, nawigacja po stronach i udostępnianie w serwisach społecznościowych. Możesz także używać Google Analytics z WordPress do śledzenia liczby odwiedzających czytających twoje pliki PDF.

Google Drive Embedder

Wtyczka osadzania na Dysku Google

Google Drive Embedder to darmowa wtyczka, która umożliwia dostęp do Dysku Google z pulpitu WordPress i osadzanie plików PDF, dokumentów Word lub arkuszy kalkulacyjnych w poście lub stronie. Jednak aby użyć tej wtyczki, musisz zainstalować Logowanie do Google Apps również – celem tej wtyczki jest połączenie Dysku Google z witryną WordPress.

Przeglądarka PDF Algori

Wtyczka Algori PDF Viewer

Szukasz wtyczki blokowej Gutenberg do osadzania plików PDF? Możesz wypróbować wtyczkę Algori PDF Viewer. Ta bezpłatna wtyczka jest kompatybilna ze wszystkimi przeglądarkami internetowymi, takimi jak Google Chrome, Firefox, Safari, Opera i Internet Explorer 11. Umożliwia ładowanie wielu plików na jednej stronie i obsługuje tryb prezentacji.

Real3D FlipBook WordPress Plugin

Real3D FlipBook WordPress Plugin

Informacje i pobieranie

Jak sama nazwa wskazuje, Real3D FlipBook to responsywna i przyjazna w dotyku wtyczka 3D flipbook do wyświetlania plików PDF i obrazów. Został opracowany przy użyciu HTML5 i nie wymaga użycia Flasha. Możesz dostosować ustawienia, takie jak szybkość odwracania, dźwięk odwracania, poziom powiększenia i kąt kamery. Ta wtyczka obsługuje także tryb lightbox i tryb pełnoekranowy.

Osadź dowolny dokument Plus

Osadź dowolny dokument Plus

Informacje i pobieranie

Embed Any Document Plus to jedyna w swoim rodzaju wtyczka, która umożliwia łatwe przesyłanie i osadzanie plików dokumentów (PDF, Word, PPT, Excel itp.) Na stronach WordPress. Wtyczka dodaje przycisk „Dodaj dokument” nad edytorem wizualnym. Spowoduje to otwarcie wyskakującego okienka EAD Plus, z którego możesz wybrać źródło swojego dokumentu. Jest również ściśle zintegrowany z usługami Google Drive, Dropbox i Cloud.com. Możesz pozostać w swojej witrynie WordPress i przesyłać pliki do usług w chmurze i od tego momentu osadzać.

Po przesłaniu lub wybraniu dokumentu chcesz go osadzić, pojawi się również opcja wyboru usługi dokumentu, którą chcesz osadzić. Wtyczka rozpozna format pliku automatycznie i zasugeruje Ci przeglądarkę. Przeglądający mogą obsługiwać pliki o maksymalnym rozmiarze od 5 do 8 MB. W przypadku większych plików programiści zalecają przesłanie ich na Dysk Google i stamtąd.

Jak osadzić plik PDF bez wtyczki

Cóż, jeśli jesteś jednym z tych, którzy zawsze szukają rozwiązań bez wtyczki, ta sekcja jest dla Ciebie. Z pewnością możemy osadzić plik PDF w postach i stronach WordPress bez instalowania kolejnej wtyczki.

Pomysł jest prosty – musisz przesłać plik PDF na konto Dysku Google, a następnie użyć kodu iframe, aby osadzić ten plik w swojej witrynie. Chociaż ta metoda jest bezpieczna, jedynym problemem jest użycie ramek iframe.

Krok 1: Iść do dysk Google i zaloguj się na swoje konto.

Krok 2: Prześlij tutaj plik PDF, który chcesz osadzić w poście WordPress. Aby to zrobić, kliknij Nowy z lewego paska bocznego konta Dysku Google wybierz Udostępnianie pliku, i prześlij plik z komputera lokalnego.

Przesyłanie pliku z Dysku Google

Krok 3: Po przesłaniu pliku na dysk kliknij go dwukrotnie, aby wyświetlić podgląd pliku. Teraz kliknij 3 pionowe kropki (Więcej akcji) obecne w prawym górnym rogu i wybierz Otworzyć w nowym oknie.

Krok 4: W nowym oknie kliknij Więcej działań (3 pionowe kropki w prawym górnym rogu) i wybierz Udostępnij.

Udostępnianie PDF na Dysku Google

Krok 5: Otworzy się wyskakujące okienko „Udostępnij innym”. Kliknij tutaj Uzyskaj link do udostępnienia – dzięki temu każdy, kto ma link do pliku PDF, może go wyświetlić. Jeśli tego nie zrobisz, plik pozostanie prywatny i nie będzie widoczny dla odbiorców Twojej witryny.

Uzyskaj link do udostępniania

Krok 6: Jeśli nie chcesz, aby użytkownicy pobierali lub drukowali plik, a także wyłączali funkcję kopiowania tekstu, kliknij zaawansowane w tym samym oknie podręcznym. Zaznacz opcję „Wyłącz opcje pobierania, drukowania i kopiowania dla komentujących i przeglądających” i kliknij Gotowy.

Wyłącz drukuj kopię do pobrania na Dysku Google PDF

Krok 7: Nadszedł czas, aby uzyskać kod do osadzenia, którego użyjemy w naszym poście. Aby to zrobić, ponownie kliknij Więcej działań, wybierz Umieść element, i skopiuj kod iframe.

Skopiuj kod z Dysku Google

Krok 8: Udaj się do pulpitu WordPress i utwórz lub edytuj post lub stronę, na której chcesz osadzić plik PDF. Teraz, jeśli używasz Klasyczny edytor, wystarczy przejść do zakładki Tekst i wkleić kod:

Klasyczna karta Tekst edytora

Dla Redaktor Gutenberg, musisz dodać nowy blok, wyszukać niestandardowy kod HTML, a na końcu dodać kod iframe w niestandardowym bloku HTML:

Niestandardowy blok HTML

Krok 9: To wszystko – wyświetl teraz podgląd posta lub strony, aby sprawdzić osadzony plik PDF.

Przypis końcowy na temat osadzania plików PDF w WordPress

WordPress pozwala na linkowanie do plików PDF – ale nie osadzanie ich. Jednak ten samouczek rozwiązuje ten problem. Pokazuje, jak można osadzać pliki PDF we wpisach lub stronach, podobnie jak obrazy i filmy, z użyciem wtyczki lub bez niej.

Czy kiedykolwiek osadziłeś plik PDF na swojej stronie internetowej przy użyciu jednej z dwóch metod? Czy masz na myśli alternatywną wtyczkę i uważasz, że jest lepsza niż te wymienione w tym artykule? Daj mi znać, co myślisz w sekcji komentarzy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me