Czy chcesz ograniczyć / ograniczyć dostęp do niektórych części witryny WordPress? W tym artykule pokażemy, jak możesz ograniczyć zawartość witryny w zależności od tego, kto jest zalogowany w witrynie za pomocą popularnych wtyczek WordPress. Innymi słowy, jak skonfigurować członkostwo stylowa strona z WordPress.


Istnieje wiele powodów, aby utworzyć stronę internetową dla członków. Obejmują one między innymi,

  • Rozwiń silną społeczność.
  • Zwiększ zaangażowanie i konwersację w swojej witrynie.
  • Ogranicz dostęp do treści według poziomu członka.

Muszę przyznać, że tworzenie witryny członkowskiej nie ogranicza się tylko do ograniczania dostępu do twoich treści na podstawie członkostwa. Ale istnieje wiele witryn, które działają w oparciu o model członkostwa lub subskrypcji. Wall Street Journal to świetny przykład strony internetowej działającej w modelu subskrypcyjnym. Po zasubskrybowaniu ekskluzywnych treści ich witryny zostaniesz uznany za członka i uzyskasz dostęp do treści premium.

Witryna członkowska nie tylko pomaga budować poczucie wspólnoty wśród czytelników, ale także pomaga sprzedawać i zarabiać na niektórych lub wszystkich twoich treściach. Musisz zdecydować, ile treści chcesz udostępnić wyłącznie członkom opłacanym, należy to przeanalizować indywidualnie dla każdego przypadku. To zależy również od branży, w której specjalizuje się Twoja strona.

Potencjalne korzyści dla czytelników z subskrypcji muszą być wymierne finansowo i na tyle znaczące, aby można je było kupić. Ludzie nigdy nie kupią twoich treści, jeśli uważają, że nie jest to absolutnie konieczne. Na niektóre trudne pytania musisz odpowiedzieć,

  • Czy mogę znaleźć kopię mojej zawartości lub podobnej treści za darmo w dowolnym miejscu w sieci ?
  • Czy potencjalny zysk dla użytkownika przewyższa koszty zakupu ?

Zbyt wysoka wycena spowoduje nie tylko mniej subskrypcji, ale będziesz dużo gorącej wody, jeśli nie będziesz w stanie zapewnić swoim abonentom prawdziwej wartości. Jeśli uważasz, że prawdopodobnie nie zarobisz dużo, wprowadzając na swojej stronie model członkostwa oparty na subskrypcji, możesz zamienić dostępność treści na udostępnienia społecznościowe.

Ograniczanie treści przez członka za pomocą kodu (patrz zalecenia dotyczące wtyczek poniżej)

Zanim przejdziesz do różnych wtyczek, które mogą pomóc w ograniczeniu treści w Twojej witrynie, najpierw spójrz na kod, którego możesz użyć, jeśli jesteś programistą, aby sprawdzić, czy dla bieżącego typu użytkownika i odpowiednio go ograniczyć (ponieważ jest to bardzo proste!). Spójrz na dwa fragmenty, poniżej których możesz użyć do inspiracji

// Przykład ograniczenia całych stron tylko dla zalogowanych użytkowników
funkcja wpex_restrict_page_to_logged_in_user () {

// Uzyskaj post globalny
globalny $ post;

// Zapobiegaj dostępowi do strony o identyfikatorze 2 i wszystkich jej potomków
$ page_id = 170;
if (is_page () && ($ post-> post_parent == $ page_id || is_page ($ page_id))) {

// Domyślnie ustaw przekierowanie na true
$ redirect = true;

// Jeśli jesteś zalogowany, nie przekierowuj
// Możesz / powinieneś tutaj umieścić dodatkowe kontrole na podstawie ról użytkownika lub meta użytkownika
if (is_user_logged_in ()) {
$ redirect = false;
}


// Przekieruj osoby bez dostępu do strony głównej
if (przekierowanie $) {
wp_redirect (esc_url (home_url ('/')), 307);
}

}

}
działanie dodatkowe („szablon_redirect”, „wpex_restrict_page_to_logged_in_user”);
// Przykład ograniczenia określonej zawartości według roli użytkownika
$ current_user = wp_get_current_user ();
$ user_role = $ user-> role? $ user-> role [0]: false;

if („subskrybent” == $ user_role) {
echo „Pokaż coś tutaj”;
}

Ok, teraz, kiedy już to usunęliśmy, spójrzmy na kilka wtyczki, które pomagają ograniczyć dostęp do twoich treści.

Ogranicz zawartość Pro dla WordPress

Prawdopodobnie najlepsza wtyczka, jeśli chodzi o ograniczenie dostępu do treści. Powodem, dla którego polecam tę wtyczkę w porównaniu z prawdopodobnie bardziej rozbudowanymi wtyczkami, jest prostota. Możesz wybrać, które z twoich postów / stron lub części twoich stron / postów są dostępne dla różnych poziomów członków.

Pippin001

Jeśli chodzi o poziomy subskrypcji, możesz ustawić dowolną liczbę poziomów subskrypcji i przypisać im różne poziomy dostępu do treści. Pozwala to na pracę w zakresie cen dla różnych poziomów dostępu. Po utworzeniu różnych poziomów subskrypcji i dopuszczeniu subskrypcji publicznej zaczyna działać mechanizm płatności. Wtyczka działa z Paypal, Stripe i Braintree.

Rabaty

Dodatkowo wtyczka pozwala na tworzenie rabatów i skutecznie raportuje Twoje zarobki. Jeśli chodzi o rabaty, wtyczka tworzy krótki kod, który aktywuje rabaty, co ułatwia innym stronom udostępnianie twoich rabatów, w szczególności witryn z kuponami. Możesz ustawić konkretny procent rabatu i ustawić datę ważności rabatów. Jeśli chcesz, możesz ustawić limit liczby przypadków użycia kodu rabatowego.

Dane są bardzo przydatnym zasobem dla każdej firmy, zwłaszcza usługi internetowej lub bloga. Możesz wyeksportować wszystkie dane wygenerowane przez wtyczkę za pomocą pliku CSV dla każdego członka lub każdej płatności lub obu. Alternatywnie możesz zaimportować dane do popularnych wtyczek biuletynów, takich jak aWeber lub MailChimp. Formularz rejestracyjny jest raczej łatwy w użyciu i bardzo prosty.

RegFormPip

Uzyskaj Content Restrict Pro

Prywatna zawartość WordPress Plugin

Możesz chronić praktycznie każdy rodzaj treści w swojej witrynie, w tym doniczki, strony, menu i całe kategorie. Istnieje nawet blokada witryny za jednym kliknięciem, która uniemożliwia dostęp do treści w Twojej witrynie.

PC

Wtyczka pomaga organizować użytkowników i sortować ich za pomocą wewnętrznych wyszukiwań i filtrów kategorii. Zintegrowany kreator krótkich kodów znacznie ułatwia ukrywanie zawartości.

Ustawienia komputera

Funkcja ograniczania w tej wtyczce ma zastosowanie do każdej części witryny WordPress, w tym menu. Możesz blokować niestandardowe typy postów i taksonomie. Masz kilka gotowych szablonów, ale niestandardowy konstruktor skórek pomaga w dostosowywaniu szablonu zablokowanej treści.

Formularz rejestracyjny z dwiema opcjami układu został zahartowany w celu ochrony przed spamem. Ta wtyczka została utworzona podobnie jak wtyczka Contents Restrict Pro, której głównym celem jest ograniczenie dostępu do treści na stronach WordPress.

Pobierz prywatną treść tutaj

Jeśli szukasz bardziej bogatej w funkcje wtyczki członkowskiej z ograniczeniami treści w ramach swojego arsenału, to polecam dwie wtyczki.

Usługa WordPress MemberMouse

MemberMouse to potężny system zarządzania członkostwem dla stron internetowych WordPress. Ten system zarządzania członkostwem pomaga sprzedawać produkty cyfrowe, oprogramowanie jako usługę, działać jako portal sklepu internetowego, a także działa dobrze przy sprzedaży treści subskrypcyjnych.

MemberMouse

Został stworzony, aby pomóc Ci pozbyć się czasochłonnych procesów bez wartości dodanej. Chociaż zapewnia automatyzację wsparcia, zarządzanie klientami oraz raportowanie i analizy dla Twojej firmy, jesteśmy zainteresowani jego zdolnością do ochrony treści.

Możesz łatwo tworzyć obszary tylko dla członków w swojej witrynie, strony chronione hasłem i inne treści. Wtyczka obsługuje również tworzenie ofert próbnych, rabatów i kuponów. Współpracuje z 8 sieciami płatności, co oznacza, że ​​objęty jest prawie każdym potencjalnym klientem.

MemberMouse może być nieco droższy i kosztuje 19,95 USD / m za najbardziej podstawowy plan, ale pozostaje świetną opcją, jeśli chcesz zbudować dedykowaną stronę internetową dla członków na platformie WordPress.

Sprawdź tutaj MemberMouse!

MemberPress WordPress Plugin

MemberPress to kolejna potężna wtyczka do zarządzania członkostwem w witrynach WordPress. Łatwy w konfiguracji i uruchamianiu, MemberPress został zaprojektowany w celu zapewnienia dokładnej kontroli dostępu do treści na podstawie poziomu członkostwa. Dzięki MemberPress możesz ograniczyć dostęp do stron, postów, stron podrzędnych, niestandardowych postów, tagów, kategorii i wszystkich innych plików lub treści hostowanych w Twojej witrynie.

MemberPress

Możesz tworzyć kupony i forum premium dla członków swojej społeczności. Jest znacznie tańszy niż MemberMouse za 99 USD rocznie na Business Plan.

Spraw, aby MemberPress działał w Twojej witrynie

Płatne subskrypcje członków

Pobierz członkostwo i ograniczenia treści - płatne subskrypcje członków

Szybko dodawaj płatne, powtarzające się członkostwa dzięki Płatnym subskrypcjom członków. Ta wtyczka zawiera proste opcje konfiguracji strony rejestracji, planów subskrypcji, niestandardowego logowania, ograniczonej zawartości i innych. Integruje się nawet z WooCommerce, aby oferować członkom ekskluzywne produkty lub rabaty.

Uzyskaj płatne subskrypcje dla członków

Ograniczony dostęp do witryny Darmowa wtyczka WordPress

RestrictedSiteAccess

Prosta wtyczka, która ogranicza dostęp do Twojej witryny dla odwiedzających, którzy są zalogowani lub uzyskują dostęp do zawartości witryny z określonego zakresu adresów IP. Użytkownicy, którzy nie mają dostępu, mogą zostać przekierowani na inną stronę, w tym stronę logowania lub alternatywnie możesz wyświetlić wiadomość.

Pobierz Ograniczony dostęp do witryny

Ultimate Member Free WordPress Plugin

UltMember

Ultimate Member to prosta i jednocześnie skuteczna wtyczka, która umożliwia stworzenie łatwego formularza rejestracyjnego i tworzenie nowych społeczności online. Możesz tworzyć niestandardowe role użytkowników, a także angażować się w ograniczanie treści w skali globalnej i na post / stronę. Rozróżnia trzy kategorie – zalogowani użytkownicy, wylogowani użytkownicy i wszyscy.

Pobierz Ultimate Member

Użytkownicy Ultra Member Free WordPress Plugin

Użytkownicy Ultra Członkostwo

Ponownie, bardzo przydatne narzędzie do budowania zaawansowanych społeczności internetowych, ta wtyczka ma znacznie więcej funkcji integracji społecznej. Wtyczka obsługuje częściowe ograniczenie treści i rozróżnia zalogowanych użytkowników od użytkowników z określonymi pakietami członkostwa.

Pobierz Users Ultra Member

Wniosek

Mam nadzieję, że ten artykuł był pomocny i znalazłeś wtyczkę ograniczającą treść, która działa najlepiej na Twojej stronie WordPress �� Subskrybuj blog WPExplorer, aby otrzymywać więcej wiadomości, samouczków i wiele więcej ze świata WordPress!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me