Jeśli znasz się na Internecie, musisz znać błędy 404. Te strony pojawiają się irytujące podczas wyszukiwania treści w Internecie. Zobaczysz słowa „Strona nie może zostać znaleziona. Strona, której szukasz, mogła zostać usunięta, zmieniono jej nazwę lub jest tymczasowo dostępna.”Zwykle dzieje się tak, gdy nie ma adresu URL do dostarczenia.


Na wypadek, gdybyś nigdy nie widział takiej wiadomości lub chcesz wyświetlić stronę 404 swojej witryny, wpisz adres URL strony, której szukasz, a następnie ciąg bełkotu. Zobaczysz o czym mówię. Dzieje się tak z powodu usterki w interakcji klient-serwer, która może nastąpić z wielu powodów:

 • Strona, której szukasz, może już nie istnieć.
 • Link do wyszukiwanej strony może być uszkodzony.
 • Być może po prostu wpisałeś zły adres URL.

Aktywna strona internetowa nie może całkowicie uniknąć tych błędów, ale można wiele zrobić, aby ograniczyć je do minimum.

404 Błędy i wpływ na SEO

Strona 404 jest zła dla twojego SEO. Odwiedzający jest zagubiony, ponieważ linki w Twojej witrynie nie są odpowiednio obsługiwane. Jeden lub dwa zepsute linki prezentowane czasami wyszukiwarkom nie będą miały większego znaczenia. Ale masz poważniejszy problem, jeśli wyszukiwarka często napotyka te błędy w Twojej witrynie. Zwiększony współczynnik odrzuceń będzie miał negatywny wpływ na SEO i może trochę potrwać, zanim Twoja strona się z tego zregeneruje.

Jeśli używasz Wtyczka Google Analytics, możesz łatwo zobaczyć błędy, ponieważ są one oznaczone. Ale wyszukiwarki napotkają również błędy 404, których normalni użytkownicy nigdy nie popełniają, ponieważ indeksują tylko cokolwiek w Twojej witrynie. Tak więc nawet ukryte linki są źródłem błędów 404 dla wyszukiwarek. Xenu lub Krzycząca żaba może pomóc znaleźć te błędy i je naprawić.

Powinieneś także poszukać uszkodzonych obrazów lub osadzonych filmów. Trudno je znaleźć za pomocą narzędzi dla webmasterów lub Google Analytics, ale Xenu i Screaming Frog również mogą ci w tym pomóc. Możesz także przeszukiwać dzienniki serwera, szukając 404 plus „.jpg” i „.png”. Nie zrobią wiele szkody, ale nie jest to dobre doświadczenie dla odwiedzających.

Naprawianie błędów 404

Istnieje wiele sposobów przekierowania i naprawy błędów 404, a następnie możesz spróbować wykonać następujące kroki:

 1. Możesz ręcznie sprawdzić, czy nie ma uszkodzonych linków i naprawić przekierowania, wyszukując w konfiguracji serwera .htaccess lub NGINX, ale wymaga to trochę umiejętności technicznych z twojej strony. Lub kilka poprawek w pliku 404.php może załatwić sprawę. Jest to najlepszy sposób na naprawienie błędów 404, ale jeśli nie masz doświadczenia z kodem, powinieneś pominąć ten krok.
 2. Jeśli adres URL zostanie zmieniony, przejdź do poprawnego adresu URL. Jeśli plik jest plikiem statycznym, sprawdź, czy plik istnieje, otwierając FTP i sprawdzając.
 3. Jeśli istnieje, ale pojawienie się w przeglądarce jest problemem, oznacza to problem z serwerem lub problem z WordPress. W tym celu utwórz 2 osobne pliki – plik HTML i plik PHP i prześlij go. Jeśli masz dostęp do tych plików, nie ma problemu z serwerem, a problem dotyczy WordPress.
 4. WordPress korzysta z tablicy przepisywania, która zarządza linkami stałymi. Niestandardowe wtyczki, zmiany w katalogu lub niestandardowe typy postów mogą zakłócać bezpośrednie łącza powodujące błąd 404. Aby to ustawić, po prostu przejdź do Permalinks i ponownie zapisz strukturę permalinks w folderze wp.admin. Otwórz Permalinki w Ustawieniach i Zapisz zmiany. Permalinki będą aktualizowane. Ta poprawka w większości wykona pracę.
 5. Jeśli masz zainstalowane wtyczki lub wtyczki tworzące linki bezpośrednie, wyłącz je i sprawdź.
 6. Sprawdź tablicę przepisywania WP za pomocą Debuguj to podłącz. Ta wtyczka, po aktywacji, pokaże reguły przepisywania, a także rzeczywisty napisany ciąg PHP.
 7. Wyłącz wtyczki jeden po drugim i zidentyfikuj wtyczkę, która powoduje błędy.
 8. Nie jest konieczne całkowite usunięcie starych treści. Zamiast tego możesz utworzyć niestandardową stronę pod tym adresem URL i kierować użytkowników do innych podobnych stron lub postów w swojej witrynie.

Istnieje wiele wtyczek, które pomagają w znajdowaniu, monitorowaniu i przekierowywaniu uszkodzonych łączy. Wymieniłem tutaj kilka popularnych, które całkiem dobrze sobie radzą.

Broken Link Checker

Broken Link Checker to darmowa wtyczka z repozytorium WordPress. Jest to jedna z pierwszych wtyczek, które przychodzą na myśl, gdy chcesz pozbyć się tych irytujących stron.

Po zainstalowaniu skanuje twoją witrynę pod kątem linków, które nie działają. W zależności od wielkości witryny może to zająć trochę czasu. Możesz zdecydować się na otrzymywanie powiadomień o uszkodzonych linkach w wiadomości e-mail lub w widżecie Kontroler niedziałających linków na pulpicie nawigacyjnym. Możesz również uniemożliwić wyszukiwarkom korzystanie z tych niedziałających łączy.

Zainstalowano Broken Link Checker

Możesz zobaczyć Broken Link Checker w pracy, otwierając Link Checker w Ustawieniach. Opcji Utwórz filtr niestandardowy można użyć do wyświetlenia tylko niektórych linków, na przykład linków do określonej kategorii postów. To, co wybierzesz z linkiem, można ustalić za pomocą opcji, które otwierają się po najechaniu myszką na każdy link.

Możesz edytować adres URL, a wszystkie wystąpienia tego adresu URL zostaną poprawione. Możesz usunąć link, dzięki czemu tekst pozostanie nienaruszony. Jeśli link jest poprawny, ale wyświetla się jako uszkodzony, możesz go zmienić ręcznie. Opcja Odrzuć pozostawi link niezmieniony do następnej zmiany statusu. Możesz wyłączyć wtyczkę po każdym użyciu i ponownie włączyć ją w celu okresowego skanowania, jeśli to konieczne.

404 Strona przez SeedProd

Bez względu na motyw, na którym zbudowana jest twoja strona, możesz użyć 404 Strona przez SeedProd zaprojektować i skonfigurować niestandardową stronę 404. Możesz całkowicie zastąpić stronę 404 motywu i całkowicie dostosować nową stronę 404. W razie potrzeby możesz nawet użyć HTML5 i CSS3 do dostosowania.

Obraz w tle można rozciągnąć tak, aby obejmował całą przeglądarkę, a wtyczka obsługuje wiele witryn, a także BuddyPress.

Zainstalowano 404 strony według SeedProd

W wersji premium możesz przechwytywać potencjalnych klientów, dotykając informacji e-mail. Informacje mogą być przechowywane w bazie danych WordPress i eksportowane do dowolnego dostawcy usług e-mail. Zintegrowane są MailChimp, Aweber, Get Response, Constant Contact i Campaign Monitor, a także czcionki Google i Typekit.

Osadzaj filmy, wpisując adres URL, włącz formularze grawitacyjne i zbieraj informacje o odwiedzających za pomocą tej wtyczki. Odwiedzający mogą kontynuować wyszukiwanie strony, której szukali w Twojej witrynie.

Koszt licencji wynosi od 29 USD za korzystanie z jednej witryny przez rok do 199 USD za nieograniczoną liczbę witryn przez cały okres użytkowania. Zakup jest objęty gwarancją zwrotu pieniędzy.

Wszystkie 404 Przekieruj na stronę główną

Wszystkie 404 Przekieruj na stronę główną przekieruje wszystkie linki błędów 404 do strony głównej za pomocą przekierowania SEO 301 – przekierowanie informuje użytkownika, że ​​strona została przeniesiona na stałe. Możesz również przekierować go na dowolną niestandardową stronę.

Wszystkie 404 Przekierowanie do strony głównej zainstalowane

Jest to prosta wtyczka, w której musisz włączyć status przekierowania, wpisz adres URL strony, na którą ma zostać przekierowane 404. Po kliknięciu przycisku aktualizacji ustawienia zostaną zapisane w bazie danych.

404–301

404–301 działa prawie jak poprzednia wtyczka, przekierowując wszystkie błędy 404 na dowolną stronę ustawioną za pomocą przekierowań 301, 304 lub 307. Liczby te wskazują, czy strona została przeniesiona tymczasowo czy na stałe. Po zainstalowaniu tej wtyczki okaże się, że pulpit nawigacyjny narzędzia dla webmasterów prawie zawsze zgłasza błędy zero.

404–301

Możesz wybrać monitorowanie błędów, a także włączyć powiadomienia e-mail o błędach 404. Jeśli chcesz po prostu monitorować lub prowadzić dziennik, możesz wyłączyć opcję Przekieruj. Wtyczka jest lekka, gotowa do tłumaczenia i całkowicie bezpłatna, z dożywotnimi aktualizacjami. Programiści i inni użytkownicy mogą uzyskać dostęp do wtyczki na GitHub.

Custom 404 Pro

Możesz użyć Custom 404 Pro aby zastąpić domyślną stronę błędu 404 niestandardową stroną, którą możesz utworzyć w sekcji Strony w panelu administracyjnym. Lub możesz po prostu podać pełny adres URL, aby przekierować 404.

Zainstalowano niestandardowy 404 Pro

Można zapisać 404 danych, a także słowa kluczowe, które trafiły na stronę 404. Obsługa tej wtyczki jest dostępna na GitHub.

404 Error Logger

404 Error Logger to prosta i skuteczna wtyczka, która rejestruje wszystkie błędy powstałe w witrynie WordPress. Dzięki tym wszystkim informacjom możesz zidentyfikować uszkodzone linki i brakującą treść. Jeśli chcesz, możesz również zapisać dodatkowe informacje, takie jak adres IP, programy użytkownika i strony odsyłające. I możesz zablokować adresy IP, jeśli chcesz.

404 Dziennik błędów zainstalowany

Ta wtyczka nie będzie działać, jeśli używasz wtyczki buforującej, która buforuje wszystkie błędy 404.

Przekierowanie

Przekierowanie pomaga śledzić błędy 404 przy użyciu przekierowania 301. Jest to popularna wtyczka do repozytorium WordPress, z ponad 500 000 aktywnych instalacji. Możesz przekierować wszystkie adresy URL, nie tylko strony błędów. Jest to szczególnie pomocne, jeśli przenosisz witrynę lub zmieniasz katalog instalacji WordPress.

Przekierowanie zainstalowano całą stronę

Wtyczka monitoruje błędy 404 i przechowuje pełne dzienniki. Możesz go również skonfigurować, aby niektóre adresy URL mogły przechodzić do innej strony, pliku lub witryny. Możesz skonfigurować różne przekierowania na podstawie statusu logowania, przekierowania na losowe strony lub na podstawie stron odsyłających.

Wtyczka automatycznie doda przekierowanie 301 po zmianie adresu URL postu. Można to również zrobić ręcznie. Działa w pełni na twojej stronie WordPress i .htaccess nie jest potrzebny. W dzienniku możesz sprawdzić, kto próbował się zalogować i ile prób logowania.

Wtyczka WordPress Ultimate 404

Wtyczka WordPress Ultimate 404 zapewnia całkowitą kontrolę nad 404 stronami. Oferuje 4 gotowe szablony do wyboru, które mają być wyświetlane jako strona błędów. Szablony można dostosować. Obsługiwany jest również domyślny szablon 404 motywu WordPress.

Ostateczny zrzut ekranu

Wtyczka przechowuje rejestr wszystkich błędów 404, więc masz pomysł, która strona jest najczęściej odwiedzana. W razie potrzeby możesz dodać adres URL przekierowania. Słowo kluczowe użyte do wyszukiwania przez użytkownika jest rejestrowane, dając cenne informacje o SEO.

Możesz kupić tę wtyczkę w CodeCanyon za 19 USD. Pochodzi z przyszłymi aktualizacjami i 6-miesięcznym wsparciem. Wsparcie można przedłużyć do 12 miesięcy za dodatkowe 5,70 USD

Google 404

Google 404 tak naprawdę nie jest wtyczką WordPress. To tylko rozszerzony skrypt 404 stron od Google.

Nagłówek Google 404

Osadza pole wyszukiwania na stronie 404, więc użytkownik jest proszony o kontynuowanie wyszukiwania w witrynie. Tutaj można umieścić przydatne informacje dotyczące wyszukiwanego słowa użytego przez użytkownika. Możesz też pomóc odwiedzającemu w inny sposób znaleźć informacje, których szuka.

Aby wtyczka była w pełni skuteczna, Google wymaga przesłania mapy XML witryny WordPress i skonfigurowania konta Google dla webmasterów.

404 strony

Nie zepsułeś się 404 strony. Utwórz stronę 404 w witrynie WordPress, tak jak zwykle tworzysz strony w WordPress. Po zakończeniu otwórz Ustawienia na pulpicie nawigacyjnym WordPress. Kliknij stronę błędu 404 i wybierz nowo utworzoną stronę jako stronę błędu 404. To wszystko.

Nagłówek strony 404

Wtyczka nie tworzy przekierowania. W przypadku przekierowania adres URL pozostaje w indeksie wyszukiwania, co może mieć wpływ na SEO. Ta wtyczka zapewnia, że ​​poprawny kod 404 zostanie dostarczony do wyszukiwarek. Wtyczka bardzo różni się od innych. Żadne żądania nie są wysyłane do serwera. Zamiast tego wykorzystywane są własne zasoby WordPress.

404, aby rozpocząć

404, aby rozpocząć wyłapuje błąd 404, nawet zanim zrobią to wyszukiwarki. Możesz ustawić przekierowanie na 301 (na stałe), co jest ustawieniem domyślnym. Lub możesz ustawić go na 302, które są tymczasowymi przekierowaniami.

404, aby rozpocząć instalację

Przekierowuje wszystkie 404 strony internetowe na stronę początkową lub dowolną inną stronę. Możesz wybrać opcję otrzymywania powiadomienia e-mail. Za każdym razem, gdy użytkownik zostanie przekierowany, będziesz wiedział, jakiej przeglądarki używa i jaki adres URL próbuje uzyskać dostęp. Możesz wybierać spośród ustawień, które umożliwiają przekierowanie 404 stron do dowolnego wybranego adresu URL – strony głównej lub dowolnej innej strony w Twojej witrynie.

Linki wewnętrzne RB

Linki wewnętrzne RB to przydatna wtyczka dla właścicieli blogów. Dzięki tej wtyczce mogą łączyć posty i strony w swojej witrynie WordPress przy użyciu shortcode. Nie musisz wpisywać długiego adresu URL.

Zainstalowane łącza wewnętrzne RB

Struktura linku do strony nie jest zakłócona, a do utworzenia linku do wpisu służy krótki kod. Tag ten jest następnie wstawiany ręcznie lub za pomocą wtyczki wysiwyg. Ta wtyczka ułatwi przejście z jednego linku do drugiego w witrynie. Umożliwi także wyszukiwanie postów według kategorii.

Wtyczka przekierowania szybkiej strony

Wtyczka przekierowania szybkiej strony wykonuje pracę w dwóch płaszczyznach. Jedną z nich jest metoda szybkiego przekierowania, w której wystarczy wpisać URL żądania i docelowy adres URL. Wtyczka przekieruje następnie zgodnie z wpisanymi adresami URL.

Quick PAge przekierowuje zainstalowany pełny ekran

Nie trzeba tworzyć żadnej strony, ani nie trzeba mieć istniejącej strony. Ta wtyczka przyda się naprawdę, gdy trzeba naprawić literówki, które pojawiły się podczas tworzenia strony lub gdy chcesz przekierować stare adresy URL na nowe adresy URL. Będzie to również świetny pomocnik podczas przenoszenia witryny.

W przypadku istniejących stron lub postów na ekranie edycji dodawana jest meta box, w którym można wpisać nowy adres URL. Działa to dobrze w przypadku pozycji menu i zduplikowanych postów. Najlepiej jest również pracować w strukturze bezpośredniego łącza WordPress.

Wtyczka przekierowania SEO

Podczas budowania Wtyczka przekierowania SEO, autorzy skupili się na prostocie dla wszystkich poziomów użytkowników i można to zobaczyć w sposobie działania wtyczki. Zaawansowany panel sterowania pomaga kontrolować wszystkie rzeczy, które może zrobić wtyczka.

Zainstalowane przekierowanie SEO

Możesz monitorować strony błędów 404 i przekierowywać je wszystkie za pomocą jednego kliknięcia. Możliwe jest przekierowanie 301, 302 lub 307, podobnie jak przekierowanie z użyciem dzikiej karty. Całą zawartość folderu można przekierować, zmieniając ustawienia folderu na karcie przekierowania. Można przekierować historię przekierowań.

Aby przekierować dowolny post, możesz wypełnić pełny adres URL i folder docelowy i kliknąć Dodaj. Możesz też edytować docelowy adres URL na stronie postu lub edytować i kliknąć Zapisz. Wtyczka przyda się również po zmianie nazwy domeny lub przeniesieniu witryny. Pamiętaj, że ta wtyczka nie obsługuje instalacji na wielu serwerach.

Menedżer bezpiecznego przekierowania

Menedżer bezpiecznego przekierowania to skuteczna wtyczka do obsługi błędów 404 w instalacjach wielostanowiskowych. Możesz przekierowywać na nowe adresy URL, używając ramek kodów stanu HTTP.

Menedżer bezpiecznego przekierowania zainstalowany

Umożliwia przekierowanie tylko do hostów z białej listy za pomocą funkcji wp_safe_redirect.

Wreszcie

Ważne jest, aby zachować proaktywność i w miarę możliwości chronić witrynę przed błędami 404. Na liście zadań związanych z obsługą WordPress możesz –

 • Zaplanuj sprawdzanie w dziennikach statystyk witryny, aby wyszukać raporty o błędach 404.
 • Regularnie sprawdzaj linki wewnętrzne i zewnętrzne. Małe strony internetowe mogą przeprowadzać kontrolę raz w miesiącu, duże strony internetowe raz w tygodniu.
 • Częstotliwość sprawdzania zależeć będzie od zawartości strony internetowej, a nie odwiedzających. Witryny o dużej zawartości muszą sprawdzać częściej.

Przy tak wielu dostępnych wtyczkach wysokiej jakości nie ma powodu, aby nie utrzymywać linków w jak najlepszym stanie. Wypróbuj je i utrzymuj swoją witrynę na najwyższym poziomie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me