Jak naprawić błąd 502 Bad Gateway dla witryn WordPress

Każdy błąd, który powoduje, że Twoja witryna WordPress nie nadaje się do użytku, jest poważnym powodem do niepokoju, ponieważ oznacza utratę dochodów, słabe pozycje w rankingu SEO i wiele niepotrzebnego stresu. Jednym z najbardziej znanych błędów, jakie kiedykolwiek pojawił się w Internecie, jest błąd 502 złej bramy. Jest to paskudny i frustrujący problem, ponieważ może pojawić się z wielu powodów, które utrudniają rozwiązywanie problemów i naprawę.


Ale nie martw się, mamy twoje plecy. Jeśli chcesz naprawić błąd 502 nieprawidłowej bramy w swojej witrynie WordPress, odetchnij trochę, ponieważ oferujemy kilka sprawdzonych rozwiązań. Pod koniec dzisiejszego postu powinieneś raz na zawsze pozbyć się błędu 502 błędnej bramy.

Jeśli brzmi to jak umowa, o której nie marzyłbyś, że ją ominiesz, weź kubek kawy i rzućmy.

Co to jest błąd 502 Bad Gateway?

Po pierwsze, co w imię pytania oznacza błąd 502 błędnej bramy? Oto mała lekcja na temat hostingu materii. Hosting witryny WordPress zwykle wymaga kilku serwerów.

Najbardziej podstawowa konfiguracja może obejmować cztery do pięciu (ish) serwerów, a mianowicie:

 • Serwer aplikacji, który przetwarza kod PHP i wszelkie inne dynamiczne treści w Twojej witrynie
 • Serwer bazy danych, na którym mieszkają Twoje bazy danych
 • Odwrotny serwer proxy np. Nginx i Apache, które kontrolują, które żądania HTTP idą gdzie
 • Serwer internetowy, który przechowuje wszystkie pliki statyczne, takie jak obrazy, CSS i JavaScript
 • CDN (opcjonalny serwer wydajności)

Teraz, kiedy wpiszesz adres URL swojej witryny w przeglądarce i naciśniesz WCHODZIĆ, przeglądarka wysyła kilka żądań HTTP do odwrotnego serwera proxy.

Rezerwowy serwer proxy kieruje następnie żądania do odpowiednich serwerów. Na przykład żądania dotyczące danych przechowywanych w bazie danych są kierowane do serwera bazy danych. Żądania dotyczące plików statycznych są kierowane do serwera WWW, a żądania wymagające PHP są przetwarzane przez serwer aplikacji.

Każdy serwer wysyła następnie dane do serwera zwrotnego serwera proxy, który następnie przesyła dane do przeglądarki i ładuje witrynę. Proste jak A, B, C – nie daj się zwieść trudnym słowom, takim jak odwrotne proxy.

Jeśli jeden z serwerów wyśle ​​nieprawidłową odpowiedź do zwrotnego serwera proxy, witryna nie ładuje się w przeglądarce zgodnie z oczekiwaniami. Zamiast tego odwrotny serwer proxy pokazuje błąd 502 błędnej bramy.

Zwierzę o wielu różnych formach

Błąd nieprawidłowej bramy 502 może i przybiera wiele różnych form, takich jak:

 • Błąd 502
 • 502 Zła bramka NGINX
 • Błąd proxy 502
 • 502 Usługa tymczasowo przeciążona
 • Błąd HTTP 502 Zła brama
 • 502. To jest błąd. Serwer napotkał tymczasowy błąd i nie mógł zrealizować żądania. Spróbuj ponownie za 30 sekund. To wszystko co wiemy.

Co powoduje błąd 502 Bad Gateway?

Chociaż błąd nieprawidłowej bramy 502 zwykle występuje po stronie serwera, może również wystąpić z powodu problemów po twojej stronie. Oto kilka powodów, dla których napotykasz błąd błędnej bramy 502 w żadnej kolejności:

 • Twój serwer nadrzędny może być przeciążony z powodu wzrostu ruchu
 • Serwer offline wyrzuci ci błąd 502 błędnej bramy
 • Błędne konfiguracje serwerów, które mogą zostać pominięte z wielu powodów, takich jak błąd ludzki, zwłaszcza gdy serwer przenosi serwery
 • Problemy z siecią dostarczania treści (CDN)
 • Nieprawidłowe zachowanie pamięci podręcznej przeglądarki
 • Problemy z DNS
 • Wadliwy kod PHP dzięki problematycznej wtyczce lub motywowi

Jak widać z naszej krótkiej listy powyżej, błąd nieprawidłowej bramy 502 może być spowodowany wieloma przyczynami. Oznacza to, że musisz wypróbować różne rozwiązania, aby naprawić błąd.

To powiedziawszy, rozwiążmy problem i napraw błąd 502 złej bramy w witrynie WordPress.

Jak naprawić błąd 502 Bad Gateway w WordPress

Chociaż ten błąd może wydawać się problematyczny dla przeciętnego Joe, w rzeczywistości jest niezwykle łatwy do naprawienia. Potrzebujesz tylko cierpliwości, aby wypróbować następujące rozwiązania.

1. Odśwież / odśwież stronę

Jak już wspomnieliśmy, najczęściej niesławny błąd 502 nieprawidłowej bramy występuje po stronie serwera, szczególnie jeśli korzystasz z hostingu współdzielonego. Gwałtowny wzrost ruchu może wyczerpać zasoby serwera, pozostawiając cię w obliczu tego paskudnego błędu. Innym razem Twoje serwery mogą działać w trybie offline lub offline z wielu powodów.

Dostawcy hostingu zazwyczaj rozwiązują problem natychmiast, ponieważ właściciele witryn internetowych z pasją nienawidzą przestojów. Ponadto tracą przychody, gdy strony są offline.

Więc zanim wyciągniesz włosy i doświadczysz ataków paniki, spróbuj odświeżyć stronę WordPress kilka razy, aby sprawdzić, czy błąd sam się usunie. Ponadto wypróbuj inną przeglądarkę lub urządzenie, aby sprawdzić, czy błąd sam się rozwiąże. Mimo to, aby upewnić się, że problem nie występuje po stronie serwera, przetestuj swoją witrynę za pomocą narzędzia takiego jak isup.me.

Jeśli jednak błąd nadal występuje po wypróbowaniu powyższych poprawek, przejdź do następnego rozwiązania w tym poście.

2. Wyczyść pamięć podręczną przeglądarki

Czy nie jesteś w stanie naprawić błędu 502 uszkodzonej bramy nawet po odświeżeniu przeglądarki? Jeśli tak, wykonaj twarde odświeżanie w przeglądarce (CTRL + F5 w systemach Windows i CMD + CTRL + R w systemach OS X). Czy wykonanie twardego odświeżania pozbywa się uciążliwości, jaką jest błąd 502 błędnej bramy? Nie?

Możesz spróbować wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki bezpośrednio, korzystając ze wskazówek, które opisujemy w jaki sposób wyczyścić pamięć podręczną WordPress. Czy zniknął nieprzyjemny błąd po wyczyszczeniu pamięci podręcznej? Jeśli tak, przestań czytać i zrób szczęśliwy taniec. Nawet przewrócenie do tyłu. Żarty na bok.

Jeśli nadal masz problem z błędem, pomocne może być następujące rozwiązanie.

3. Tymczasowo wyłącz CDN

Czy korzystasz z sieci dostarczania treści, takiej jak CloudFlare, KeyCDN lub innej sieci CDN dla WordPress? Sieci CDN zwykle kierują ruch witryny do swoich serwerów, aby zapewnić lepszą wydajność i bezpieczeństwo witryny.

Problem na ich serwerach może powodować problem z 502 błędną bramą. Ponadto możesz wylądować na błędzie błędnej bramki 502, jeśli nieprawidłowo skonfigurujesz swoją sieć CDN.

Aby dowiedzieć się, czy Twój CDN znajduje się na dole 502 nieszczęść, wstrzymaj CDN i odśwież stronę. To zmusza witrynę do ładowania bezpośrednio z serwerów hosta.

Czy błąd zniknął po wstrzymaniu CDN? Jeśli tak, zatrzymaj usługę i skontaktuj się z działem wsparcia. Zwykle szybko rozwiązują problem, co oznacza, że ​​będziesz musiał obejść się bez CDN przez chwilę.

Każdy CDN ma inny interfejs, co oznacza, że ​​musisz sprawdzić w CDN, w jaki sposób wstrzymać usługę. Z mojego doświadczenia wynika jednak, że wstrzymywanie CDN jest tak proste jak ciasto, więc nie oczekuję, że napotkasz jakiekolwiek problemy.

4. Problemy z DNS

DNS (skrót od systemu nazw domen) to sposób, w jaki nazwy domen (np. Wpexplorer.com) pasują do odpowiednich adresów IP. Jeśli czegoś brakuje w ustawieniach DNS, możesz spodziewać się błędu 502 złej bramy między innymi problemami.

Przeprowadziłeś się niedawno do nowego hosta? Migracja obejmuje ponowną konfigurację serwerów DNS. Rozpowszechnianie DNS wymaga czasu, czasem nawet 48 godzin lub więcej.

Jeśli po migracji napotykasz błąd zepsutej bramy 502, poczekaj na rozpowszechnienie zmian DNS, w razie potrzeby skontaktuj się z hostem w celu uzyskania dalszych porad i pomocy.

A ponieważ mówimy o DNS, możesz również spróbować opróżnić lokalną pamięć podręczną DNS. W przypadku użytkowników systemu Windows otwórz wiersz polecenia (cmd.exe) i uruchom następujące polecenie: ipconfig / flushdns. Jako użytkownik Mac OS X uruchom dscacheutil -flushcache w terminalu dowodzenia.

5. Sprawdź swój motyw i wtyczki

Nie możesz do tej pory naprawić błędu? Być może problem leży w Twoich wtyczkach lub motywie. Twój motyw lub jedna z wtyczek może uruchamiać skrypt, który nie działa dobrze na twoim serwerze.

W rezultacie serwer zabija skrypt, co powoduje błąd 502 błędnej bramy. Co robić? Zacznijmy od twoich wtyczek.

6. Rozwiązywanie problemów z wtyczkami

Prawdopodobnie nie możesz zalogować się do panelu administracyjnego WordPress dzięki uprzejmości błędu. Jak wtedy rozwiązywać problemy z wtyczkami bez dostępu do administratora WordPress?

Cóż, to proste. Zaloguj się do katalogu głównego WordPress (zazwyczaj tak jest public_html ale może to być coś innego, w zależności od miejsca zainstalowania witryny) za pomocą aplikacji FTP, takiej jak Filezilla lub Menedżer plików w cPanel.

Następnie przejdź do wp-content i zlokalizuj wtyczki teczka. Zmień nazwę folderu na coś podobnego plugins.old aby dezaktywować wszystkie wtyczki na raz. Nie martw się, nie stracisz żadnych danych.

Odśwież stronę, aby zobaczyć, czy błąd zniknął. Jeśli zamiast błędu widzisz witrynę, problem stanowi jedna z wtyczek.

Przemianować plugins.old wrócić do wtyczki i zaloguj się do pulpitu administracyjnego WordPress. Czas znaleźć problematyczną wtyczkę.

Aktywuj wtyczki jeden po drugim podczas przeładowywania witryny po każdej aktywacji. Powtarzaj tę czynność, dopóki nie wskażesz wtyczki, która powoduje problemy. Problematyczna wtyczka oczywiście odtworzy błąd 502 błędnej bramy podczas aktywacji, co może zablokować cię poza obszarem administracyjnym.

Dezaktywuj lub całkowicie wyeliminuj wtyczkę przez FTP lub Menedżer plików, uzyskaj alternatywę lub skontaktuj się z programistą, aby uzyskać dalsze wsparcie.

7. Rozwiązywanie problemów z Twoim aktywnym motywem

Jeśli Twoje problemy zaczęły się po aktualizacji witryny, tj. Motywy, wtyczki i WordPress, a dezaktywacja wtyczek niczego nie naprawia, musisz rozwiązać problem z motywem WordPress.

Sprawdzenie, czy motyw jest problemem, różni się nieco od wtyczek do rozwiązywania problemów. Skończmy z tym.

Zaloguj się do katalogu głównego WordPress za pośrednictwem FTP lub Menedżera plików. Następnie przejdź do wp-content> motywy i znajdź swój aktywny motyw.

Zmień nazwę aktywnego folderu motywów na coś podobnego total.old. Spowoduje to dezaktywację aktywnego motywu i aktywację domyślnego motywu WordPress.

Załaduj ponownie witrynę, aby sprawdzić, czy błąd zniknął. Czy błąd nadal występuje? Oznacza to, że Twój motyw jest w porządku, w takim przypadku należy zmienić nazwę folderu motywu z powrotem na pierwotną nazwę.

Jeśli błąd zniknie, skontaktuj się z twórcą motywu, aby uzyskać dodatkową pomoc, lub zainwestuj w profesjonalnie zbudowany motyw, taki jak nasza własna Total.

8. Jeśli problem będzie się powtarzał, skontaktuj się z gospodarzem

Nadal nie mogę naprawić błędu 502 nieprawidłowej bramy w witrynie WordPress, nawet po wypróbowaniu wszystkich powyższych rozwiązań?

Być może problem leży po stronie serwera, więc po prostu skontaktuj się z hostem i uzyskaj profesjonalną pomoc. W tym przypadku rozważ inwestowanie w hosta najwyższego poziomu, aby uniknąć tego błędu z powodu niższych zasobów serwera dostępnych w udostępnianych planach hostingowych.

Wniosek

Trochę mylące i frustrujące jest naprawienie błędu błędnej bramki 502 dzięki rozwiązaniom, które przedstawiliśmy w tym poście. Mamy nadzieję, że nasz post wskazał właściwy kierunek w tym zakresie.

Czy masz jakieś przemyślenia, pytania lub dodatkowe poprawki? Pomóż nam rozwinąć ten post, dzieląc się wskazówkami, zapytaniami i pomysłami w sekcji komentarzy poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me