Jak śledzić wskaźniki społecznościowe dla witryn WordPress

Jak śledzić wskaźniki społecznościowe dla witryn WordPress

Kiedy ostatni raz sprawdzałeś, w jaki sposób użytkownicy udostępniają Twoje posty i strony na swoich kontach w mediach społecznościowych? Początkowo może wydawać się dziwne martwienie się o to, ile osób opublikowało tweeta na ostatnim blogu. Ale takie liczby i trendy dają wgląd w to, jak popularna jest Twoja witryna i które strony lub posty działają. Na szczęście łatwo jest dodawać i śledzić wskaźniki społecznościowe dla witryny WordPress.


Ponieważ media społecznościowe są tak silnym pomiarem wiarygodności i sprawności wyszukiwarek, przyjrzyjmy się, jak możesz śledzić swoje dane społecznościowe na swojej stronie WordPress. Pierwszą częścią śledzenia danych społecznościowych jest zebranie wszystkich wykresów i statystyk, które łączą się ze stronami mediów społecznościowych.

Idealnie będziesz mieć dostęp do ważnych wskaźników społecznościowych dla WordPress, takich jak:

 • Dosięgnąć: ogólne wyświetlenia, wzmianki lub inne źródła widoczności Twoich postów (z zaangażowaniem lub bez)
 • Zaręczynowy: polubienia, komentarze, retweety i wszelkie inne interakcje odbiorców z twoimi treściami
 • Konwersje: ile kliknięć postów społecznościowych prowadzi do osiągnięcia celu (sprzedaż w sklepie, subskrypcje newslettera itp.)
 • Udział w głosie: patrzy na to, jak porównujesz się do konkurencji i jaki masz wpływ

Ale to tylko kilka dużych – istnieje mnóstwo innych danych do śledzenia, takich jak wzrost liczby odbiorców, ROI, kanały, czasy odpowiedzi, słowa kluczowe i inne w zależności od celów i rodzaju danych, których szukasz. Na szczęście istnieje wiele zaufanych usług, za pomocą których możesz zautomatyzować ten proces.

Uwaga: Ceny podane są na dzień 4 czerwca 2020 r., Czas aktualizacji tego postu.

1. Sprout Social

Sprout Social

Sprout Social Analytics

Sprout Social reklamuje się jako sposób na dotarcie i zaangażowanie odbiorców dzięki zintegrowanemu zarządzaniu i raportowaniu. I nie możemy ich winić. Ta usługa premium oferuje mnóstwo wspaniałych funkcji do monitorowania wskaźników społecznościowych dla Twojej witryny WordPress przy niewielkim wysiłku z twojej strony. Dzięki Social Sprout możesz połączyć się z kontami mediów społecznościowych, aby zaplanować harmonogram publikacji, śledzić i monitorować zaangażowanie postów, śledzić analizy, a nawet włączyć funkcje odsłuchu, aby wyświetlić szczegółowe informacje o odbiorcach (wiek, płeć, urządzenie i inne).

Sprout Social Reporting Social Metrics

Wbudowane raporty w mediach społecznościowych ułatwiają gromadzenie i interpretację danych, śledzenie celów i optymalizację strategii w mediach społecznościowych. Sprout Social oferuje również specjalistyczne raporty dotyczące zgrupowanych kont społecznościowych, oznaczonych wiadomości, konkurentów, płatnych reklam oraz zespołów / zadań. Istnieje nawet konfigurowalny konstruktor raportów, ponad 150 wskaźników, zaawansowane filtrowanie i opcje porównania, aby uzyskać jak najwięcej z danych społecznościowych.

Kompatybilne platformy: Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest, LinkedIn
Cena £: 99 USD na użytkownika miesięcznie z maksymalnie 5 profilami społecznościowymi

2. HootSuite

HootSuite

HootSuite Analytics

Następny na naszej liście jest platforma zarządzania mediami społecznościowymi Hootsuite. Dzięki opcjom planowania postów, wyboru treści, monitorowania wydajności, analiz, a nawet zarządzania zespołem, jest to kolejne świetne narzędzie do rozważenia dla Ciebie. Hootsuite oferuje nawet darmowy 30-dniowy okres próbny, co sprawia, że ​​jest to szczególnie dobra opcja, jeśli po prostu chcesz po raz pierwszy sprawdzić swoje dane.

Hootsuite Reporting Social Metrics

Co obejmuje Hootsuite? Po połączeniu ze swoimi kontami będziesz mógł przeglądać raporty dotyczące swoich postów, zaangażowania, wydajności, ram czasowych i innych. Dzięki ponad 200 wskaźnikom do wyboru możesz dostosowywać raporty do swoich potrzeb, co jeszcze bardziej ułatwia optymalizację strategii. Hootsuite integruje się również z innymi narzędziami pomiaru społecznego, takimi jak Brandwatch, Unmtric, Weibo i innymi w celu dalszej analizy ROI.

Kompatybilne platformy: Facebook, Twitter, Instagram, YouTube, Pinterest, LinkedIn
Cena £: 29 USD miesięcznie na jednego użytkownika z maksymalnie 10 kontami społecznościowymi

3. SEMRush

SEMRush

SEMRush Social Media Toolkit

SEMrush zawiera mnóstwo funkcji optymalizujących witrynę pod kątem SEO, w tym audyt, śledzenie pozycji, inteligencję konkurencji, linki zwrotne, analizy, a nawet zestaw narzędzi do mediów społecznościowych. Podczas gdy strona SEO jest bardzo pomocna, dodatkowe wskaźniki społecznościowe sprawiają, że SEMrush jest jeszcze bardziej atrakcyjny, jeśli szukasz jednej usługi do obsługi obu aspektów.

SEMrush Reporting Social Metrics

Za pomocą zestawu narzędzi społecznościowych SEMrush możesz połączyć swoje konto z Facebookiem, Instagramem i Linkedinem, aby planować swoje posty, tworzyć reklamy, ulepszać posty i śledzić konkurencję. Ponadto zobaczysz intuicyjne raporty, które dają wgląd w to, które posty są wyszukiwane, kiedy angażują odbiorców, tworzą konwersje i wiele więcej. Ponadto, jak wspomniano, SEMrush oferuje całą masę funkcji optymalizacji SEO, których można używać w połączeniu z danymi społecznościowymi w celu dalszego doskonalenia strategii marketingowych online.

Kompatybilne platformy: Statystyki dostępne tylko na Facebooku, Instagramie i LinkedIn (inne funkcje są również zgodne z Twitterem, YouTube, Pinterest)
Cena £: 99,95 USD miesięcznie na abonament Pro, który umożliwia monitorowanie do 50 profili społecznościowych

Sprawdź swoje raporty

Czas sprawdzić, jak sobie radzisz. Użyj swoich danych społecznościowych, aby wyszukać, które posty są najbardziej popularne. Zanotuj, które platformy społecznościowe (Facebook, Twitter, Pinterest itp.) Stanowią większość akcji tego wpisu. Pomoże to w rozszyfrowaniu treści, która jest najbardziej popularna. Następnie możesz formułować przyszłe posty w oparciu o to, co odbiorcy najprawdopodobniej polubią i udostępnią, i będziesz wiedział, która platforma społecznościowa jest najbardziej przydatna dla Twojej witryny.

Co z majsterkowaniem?

Oczywiście możesz zrobić to wszystko sam. Całkowicie możliwe jest ręczne śledzenie swoich postów, komentarzy, postów w mediach społecznościowych, takich jak ponowne udostępnianie, obserwujących i innych. w rzeczywistości, Egzaminator mediów społecznościowych ma świetny 10-krokowy przewodnik na temat tworzenia własnego arkusza kalkulacyjnego w celu śledzenia wszystkich ważnych danych. Jest to jednak pracochłonne i czasochłonne. Dlatego zalecamy skorzystanie z jednego z wyżej wymienionych narzędzi, jeśli poważnie myślisz o sprawdzaniu własnych danych społecznościowych.


Dane w mediach społecznościowych nie są tak złożone, jak zarządzanie ogólnymi statystykami witryny w Google Analytics. Ale ponieważ media społecznościowe odgrywają tak ogromną rolę w wiarygodności i rankingach wyszukiwarek, mądrze jest trzymać narzędzie metryk mediów społecznościowych w swoim arsenale.

Każda z wymienionych usług oferuje wskaźniki społecznościowe, których możesz użyć do ulepszenia strategii mediów społecznościowych, ale w zależności od potrzeb (lub budżetu) możesz wybrać jedną z nich. Sprout Social oferuje najwięcej, jeśli chodzi o analitykę i raportowanie (szczególnie jeśli uaktualnisz do ich planu Professional 150 USD / mc). Ale jeśli masz ograniczony budżet, korzystaj z Hootsuite z przystępną ceną i bogactwem funkcji. Lub zamiast tego, jeśli chcesz monitorować swoje SEO i serwis społecznościowy za pomocą usługi, SEMrush może być lepszym rozwiązaniem.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące śledzenia danych z mediów społecznościowych w witrynie WordPress, upuść wiersz w sekcji komentarzy poniżej. Czy korzystałeś z innych narzędzi analitycznych w mediach społecznościowych, aby śledzić swoje wyniki na platformach takich jak Facebook i Twitter? Bardzo chciałbym o nich usłyszeć!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map