1. 1. Przewodnik dla początkujących do zrozumienia funkcji wewnętrznych WordPress
 2. 2). Co to jest buforowanie WordPress i dlaczego jest ważne?
 3. 3). Teraz czytam: Jak działa buforowanie WordPress?
 4. 4. Jak zainstalować i skonfigurować buforowanie WordPress z WP Super Cache
 5. 5. Jak skonfigurować buforowanie WordPress za pomocą W3 Total Cache (W3TC)
 6. 6. Recenzja MaxCDN: najlepszy CDN dla WordPress?

Witamy w nowym rozdziale naszej serii buforowania WordPress, gdzie dowiemy się, jak działa buforowanie WordPress. Zanim przejdziemy do sedna tego tematu, upewnij się, że dokładnie śledziłeś każdy z poprzednich tematów (z tej serii), ponieważ w tym rozdziale wykorzystano wiedzę z nich uzyskaną. Na początek porozmawiajmy o dwóch podstawowych typach dostępnych protokołów buforowania, opartych na modelu klient-serwer:


 • Buforowanie po stronie klienta i
 • Buforowanie po stronie serwera

Buforowanie po stronie klienta

Model klient-serwer

Model klient-serwer

Witryna zawiera wiele nietekstowych, statycznych danych, takich jak obrazy, pliki CSS i Javascript. Po ich pobraniu przeglądarka jest wystarczająco inteligentna, aby nie pobierać ich ponownie po każdym naciśnięciu przycisku F5. Po prostu podaje te dane z lokalnej pamięci podręcznej – tj. Buforowane dane zapisane na dysku twardym komputera. Dlatego zaleca się czyszczenie pamięci podręcznej przeglądarki co jakiś czas – oszczędza to dużo miejsca i poprawia wydajność.

Ten proces ponownego wykorzystywania buforowanych danych z komputera klienta (lub końca klienta) jest znany jako buforowanie po stronie klienta i korzysta z niego prawie każda nowoczesna witryna internetowa i każda przeglądarka go obsługuje. Buforowanie po stronie klienta pomaga uniknąć nadmiarowości danych (tj. Ciągłe pobieranie tych samych danych), a tym samym oszczędza dużo zasobów serwera i, co najważniejsze – czas!

Buforowanie po stronie serwera

serwer

Buforowanie po stronie serwera obejmuje wszystkie różne protokoły buforowania używane w ramach buforowania WordPress. Obejmują one:

 • Buforowanie strony
 • Buforowanie zapytań do bazy danych
 • Buforowanie obiektowe
 • Buforowanie kodów operacyjnych

WordPress wykorzystuje te cztery główne protokoły buforowania po stronie serwera. Przyjrzymy się każdemu z nich z osobna i zobaczymy, jak buforowanie każdego z nich może zaoszczędzić wiele cennego czasu obliczeniowego, przyspieszając w ten sposób Twoją witrynę.

Buforowanie strony

1381630448_HTML-2Buforowanie stron jest najprostszym ze wszystkich protokołów buforowania i założę się, że już o tym wiesz. Odnosi się to po prostu do zapisywania dynamicznie generowanych plików HTML na dysku twardym lub w pamięci serwera (RAM) (powszechnie zwanej „pamięcią podręczną”) i serwowania ich z pamięci podręcznej (tj. Ponownego wykorzystywania wcześniej wygenerowanych danych) za każdym razem, gdy wysyłane jest żądanie . Oszczędza to nakładów związanych z wykonywaniem kodu PHP i zapytań do bazy danych MySQL.

Buforowanie bazy danych

Baza danychPierwszą rzeczą, którą należy wiedzieć o bazach danych, jest to, że są ogromne i wymagają zasobów. Są dosłownie sercem każdej firmy – czy to online, czy nie. To samo dotyczy WordPress. Celem bazy danych jest wydajne przechowywanie, aktualizacja i dostarczanie danych. Ponieważ są zwykle ogromne, każde zapytanie wymaga czasu (zwykle rzędu kilkuset mikrosekund). Lepszy sprzęt, szybsze generowanie wyników zapytania. Pomyśl o tym. Ponieważ WordPress jest bardzo zależny od swojej bazy danych, od czasu do czasu wykonuje zapytania. A gdy dane nie są zmieniane w bazie danych, wykonywanie zapytań w celu odzyskania tych samych danych przypomina ponowne pobieranie tych samych obrazów w kółko – zgodnie z opisem w sekcji Buforowanie po stronie klienta. Dlatego zapisywanie wyników zapytania w lokalnej pamięci ma sens, prawda? Zapisywanie wyników zapytań w bazie danych w pamięci lokalnej nazywa się buforowaniem bazy danych i jest jednym z podstawowych czynników buforowania WordPress.

Jednak po zaktualizowaniu bazy danych (na przykład po zaktualizowaniu lub opublikowaniu postu lub przesłaniu komentarza) bardzo ważne jest, aby wcześniej zapisana pamięć podręczna bazy danych została usunięta i ponownie buforowała wyniki zapytania do bazy danych. Nie jest to zbędne, ponieważ pomaga wyeliminować niepotrzebne lub błędne wyniki zapytań do bazy danych.

Buforowanie obiektów

Kod operacjiWordPress ma wewnętrzny system buforowania, który obejmuje kilka podsystemów (tj. Caching API, Object Cache i Transient API). Rdzeń WordPress umożliwia wtyczkom kontrolowanie tego systemu buforowania w celu zmniejszenia liczby wywołań bazy danych. Jest to dość zaawansowany temat i nie jest odpowiedni dla zwykłego użytkownika.

Buforowanie kodów operacyjnych

Kod PHPPodobnie jak buforowanie bazy danych, gdzie chodzi o zmniejszenie liczby zapytań do bazy danych, buforowanie opcode odnosi się do zapisywania skompilowanego kodu PHP między każdym żądaniem. Jeśli spojrzysz na dowolny plik PHP, zobaczysz, że kod jest w rzeczywistości listą instrukcji do użycia przez kompilator. PHP jest zorientowanym obiektowo językiem programowania i ma swoje zalety od samego początku! Aby kod PHP mógł zostać wykonany, kompilator PHP musi najpierw go skompilować i wygenerować kod wykonywalny dla serwera WWW. Buforowanie danych wyjściowych kompilatora PHP dla wielu wykonań jest tym, o co chodzi w buforowaniu opcode. Ponownie, są to rzeczy wewnętrzne – rzeczy, o które nie powinieneś się bardzo martwić!

Pamięć lokalna – pierwotna kontra dodatkowa

Lokalny magazyn

Aby zaimplementować buforowanie po dowolnej stronie po stronie serwera, należy rozumieć, że dane muszą być przechowywane w pamięci lokalnej. Termin „lokalne przechowywanie” może oznaczać jedną z dwóch rzeczy. Jeden to dysk twardy serwera, a drugi to podstawowa pamięć serwera – czyli pamięć RAM.

Pamięć RAM, która oznacza Random Access Memory, jest formą pamięci ulotnej i jest o rząd wielkości szybsza niż dyski twarde, która jest nieulotną, dodatkową pamięcią. Jest też droższy. Oczywiście, że wszyscy o tym wiecie.

Zapisanie danych w pamięci podręcznej ma ogromną różnicę. Jeśli znajduje się na dysku twardym, jest zdecydowanie wolniejszy niż w pamięci RAM. Znowu liczy się szybkość HDD. Dyski twarde serwerów mają zakres od 7200 RPM do 15 000 RPM i mogą mieć różne poziomy RAID – RAID 0 jest najszybszy i najbardziej niepewny, a RAID 4 ma odpowiednią równowagę. Masz także dyski SSD. Dlatego buforowana lokalizacja danych ma poważny wpływ na szybkość.

W przypadku osób korzystających z udostępnionych serwerów hostingowych nie masz innego wyboru, jak zapisać je na dysku twardym. W przypadku osób korzystających z własnego serwera dedykowanego lub VPS masz dodatkową opcję zapisania pamięci podręcznej w pamięci podstawowej, co również należy wykonać z dużą ostrożnością – niewłaściwa konfiguracja może prowadzić do niestabilności (brak pamięci RAM itp.) i częste awarie serwera.

Wniosek

Teraz, gdy dobrze rozumiesz różne protokoły buforowania WordPress, przejdźmy do sedna naszej serii postów – Jak wdrożyć buforowanie WordPress.

Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie dotyczące ulepszenia tego rozdziału, możesz je zadać lub udostępnić – chcielibyśmy usłyszeć twoje przemyślenia!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me