Jak dostosować panel administracyjny WordPress

Samochody niestandardowe. Zabiorą Cię z punktu A do B, tak jak każdy inny samochód. Są wykonane z tych samych materiałów i spalają galony gazu, tak jak każdy inny pojazd silnikowy. Jednak my (a przynajmniej miłośnicy samochodów wśród nas) głęboko kochamy samochód na zamówienie. Dlaczego?


 • Wyglądają znacznie lepiej niż ich odpowiedniki prosto z linii montażowej
 • Są zoptymalizowane pod kątem lepszej wydajności

WordPress jest jednym z najlepszych pojazdów, które możesz wykorzystać do spełnienia swoich marzeń online. Ma świetny pulpit nawigacyjny i od razu WordPress pomoże Tobie i / lub Twoim klientom w tworzeniu świetnych stron internetowych w krótkim czasie.

Ale pulpit administracyjny WordPress jest zbyt „główny nurtem” pod względem wyglądu i wyglądu. Mam na myśli, że chociaż jest piękny, nie wydziela dokładnie osobistego stylu. Jest to nieco ogólne i prawdopodobnie nie zrobi wrażenia na kliencie, który wcześniej korzystał z platformy. Do licha, nie zrobi to wrażenia na klientach, którzy cenią sobie osobistą stylizację lub pewne podobieństwo do brandingu.

Z drugiej strony niestandardowe pulpity nawigacyjne WordPress są osobiste i zapewnią Twojemu klientowi dodatkowy komfort, który sprawi, że będą chcieli więcej. Możesz zbudować swoją markę lub dostosować pulpit WordPress do potrzeb klienta, pozostawiając świetny produkt w świetnym opakowaniu – w swoim własnym, niestandardowym opakowaniu. W dzisiejszym poście będziemy:

 • Wyeliminuj niepotrzebne widżety i menu, aby stworzyć czystszy i lżejszy niestandardowy pulpit
 • Dostosuj link stopki pulpitu nawigacyjnego
 • Pozbądź się ogólnych elementów, takich jak logo WordPress
 • Dotknij opcji na ekranie
 • Dotknij kilku wtyczek, których możesz użyć, aby dostosować swój pulpit

Pod koniec tego postu powinieneś być w stanie stworzyć piękne i osobiste pulpity administratora WordPress, które będą rezonować z Twoimi klientami lub wzmocnią Twoją obecność w Internecie. Ciesz się do końca i zachwyć nas swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej!

Czekać! Zanim zaczniemy, utwórz motyw podrzędny

Możesz edytować podstawowe pliki motywu lub użyć Edytora w sekcji Wygląd na pulpicie nawigacyjnym motywu, ale to oznacza, że ​​nigdy nie zaktualizujesz ponownie motywu WordPress. Przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w plikach motywów powinieneś utwórz motyw potomny. W ten sposób po zaktualizowaniu głównego motywu wszystkie zmiany pozostaną taktowane. Oto kilka szybkich kroków, które pozwolą Ci przygotować się tylko do tego samouczka, ale mamy również pełny przewodnik tworzenia motywów podrzędnych lub możesz odwołać się do Kodeks WordPress po więcej pomocy.

 1. Utwórz folder motywów podrzędnych: Zaloguj się do instalacji WordPress i zlokalizuj wp-content / themes / yourthemename teczka. W tym folderze dodaj nowy folder i nadaj mu nazwę „child-theme” lub „yourthemename-child” (masz pomysł).
 2. Utwórz plik CSS motywu dziecka: Teraz, gdy masz nowy folder motywów podrzędnych, możesz dodawać nowe pliki w celu ulepszenia lub zastąpienia stylu i funkcji bieżącego motywu. Najpierw utwórz nowy plik style.css w folderze motywu podrzędnego, a następnie edytuj nowy plik, aby dodać podstawowe informacje o nagłówkach (abyś Ty lub inni programiści wiedzieli, co się dzieje):
  / *---------------------------------------------------
  Nazwa motywu: nazwa folderu motywu podrzędnego tutaj
  Opis: motyw potomny dla nazwy motywu nadrzędnego tutaj
  Autor: Twoje imię i nazwisko tutaj
  Szablon: nazwa motywu nadrzędnego tutaj
  ----------------------------------------------------* /

  Po nagłówku możesz dodać wszystkie swoje niesamowite CSS, aby zmienić wygląd motywu nadrzędnego za pomocą motywu podrzędnego.

 3. Utwórz plik PHP motywu podrzędnego: Wewnątrz nowego folderu motywu podrzędnego utwórz plik functions.php. Następnie edytuj nowy plik funkcji, aby dodać kod, który załaduje oryginalną stylizację motywu „nadrzędnego”:

  Pamiętaj tylko, aby dodać poprawki funkcji.php po tym ostatnim otwartym tagu PHP.

Możesz oczywiście dodać wiele więcej do motywu podrzędnego, aby wprowadzić zmiany w szablonach nagłówka, stopki lub cokolwiek innego. Ale na potrzeby tego samouczka wszystko gotowe! Więc zaczynamy…

Eliminowanie niepotrzebnych widżetów pulpitu WordPress

Po zalogowaniu się do pulpitu WordPress zauważysz kilka sekcji (widżetów), takich jak W skrócie, Statystyki strony, Szybki szkic, i Wiadomości WordPress pośród innych. Większość tych widżetów deski rozdzielczej jest dodawanych przez WordPress, ale liczba wyświetlanych widżetów może się zwiększać lub zmniejszać w zależności od motywu i / lub wtyczek. Niektóre motywy i wtyczki dodają własne widżety do pulpitu nawigacyjnego.

Chociaż niektóre z tych widżetów są przydatne, czy Twoi klienci muszą je widzieć? Czy musisz widzieć każdy z tych widżetów przy każdym logowaniu? Być może musiałeś znosić widżety, ponieważ nie miałeś sposobu, aby się ich pozbyć. Dzisiaj jest twój szczęśliwy dzień. Za pomocą kilku wierszy kodu możesz łatwo usunąć dowolną liczbę widżetów deski rozdzielczej:

// Usuń widżety pulpitu nawigacyjnego
funkcja remove_dashboard_meta () {
if (! current_user_can ('manage_options')) {
remove_meta_box („dashboard_incoming_links”, „dashboard”, „normal”);
remove_meta_box („dashboard_plugins”, „dashboard”, „normal”);
remove_meta_box („dashboard_primary”, „dashboard”, „normal”);
remove_meta_box („dashboard_secondary”, „dashboard”, „normal”);
remove_meta_box („dashboard_quick_press”, „dashboard”, „side”);
remove_meta_box („dashboard_recent_drafts”, „dashboard”, „side”);
remove_meta_box („dashboard_recent_comments”, „dashboard”, „normal”);
remove_meta_box („dashboard_right_now”, „dashboard”, „normal”);
remove_meta_box („dashboard_activity”, „dashboard”, „normal”);
}
}
add Działalności („admin_init”, „remove_dashboard_meta”); 

Kopiowanie powyższego kodu do pliku functions.php motywu podrzędnego (znajdującego się pod adresem wp-content / themes / yourthemename / child-theme / functions.php) i zapisanie zmian wyeliminuje wszystkie widżety pulpitu nawigacyjnego, z wyjątkiem tych dodanych przez Twój motyw lub wtyczki. Z powyższego kodu wszyscy użytkownicy z mniej niż możliwości administracyjne nie zobaczy widżetów dzięki tej części kodu:

if (! current_user_can ('manage_options'))

… Który sprawdza, czy użytkownik ma („opcje_zarządzania”) dostępne tylko dla administratorów. Być może nie chcesz pozbywać się pulpitu nawigacyjnego ze wszystkich widżetów. Zamiast tego możesz użyć następującego kodu:

// Utwórz funkcję do użycia w haku akcji
funkcja wpexplorer_remove_dashboard_widget () {
remove_meta_box („dashboard_quick_press”, „dashboard”, „side”);
}
działanie dodatkowe („wp_dashboard_setup”, „wpexplorer_remove_dashboard_widget”);

Skopiuj powyższy kod do pliku functions.php i zapisz zmiany, aby się go pozbyć Szybki szkic widżet. Aby usunąć dowolny inny widget, po prostu zamień „Dashboard_quick_press”, „dashboard”, „side” z odpowiednim ślimakiem dla każdego widżetu. Inne standardowe ślimaki widgetów obejmują:

 • dashboard_incoming_links
 • dashboard_plugins
 • dashboard_primary
 • dashboard_secondary
 • dashboard_quick_press
 • dashboard_recent_drafts
 • kokpit_recent_comments
 • dashboard_right_now
 • kokpit_aktywność

Ale możesz mieć dodatkowe widżety dodane przez motyw nadrzędny, inne zainstalowane wtyczki lub nawet hosting (WP Engine dodaje jeden o nazwie wpe_dify_news_feed). Aby znaleźć informacje o dodanych widżetach, użyj inspektora przeglądarki (podoba nam się ten w Chrome – jest to część ich domyślnych narzędzi dla programistów stron internetowych, więc wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć prawym przyciskiem myszy element i wybrać „inspekcję”), a następnie skopiować identyfikator div dla widżetu, który chcesz usunąć.

Dodawanie widżetów Dashboard WordPress

Teraz, gdy możesz dowolnie eliminować widżety pulpitu nawigacyjnego, spróbujmy dodać własne niestandardowe widżety. Możesz wyświetlać dowolne widżety, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć niestandardowy pulpit swoich marzeń. Najlepsze jest to, że superduper łatwe dodawanie widgetu do pulpitu WordPress. Dodaj następujący kod do swojego wp-content / themes / yourthemename / child-theme / functions.php plik:

/ **
* Dodaj widżet do deski rozdzielczej.
*
* Ta funkcja jest dołączona do akcji „wp_dashboard_setup” poniżej.
* /
funkcja wpexplorer_add_dashboard_widgets () {
wp_add_dashboard_widget (
„wpexplorer_dashboard_widget”, // Slug Widget.
„My Custom Dashboard Widget”, // Title.
'wpexplorer_dashboard_widget_function' // Funkcja wyświetlania.
);
}
działanie dodatkowe („wp_dashboard_setup”, „wpexplorer_add_dashboard_widgets”);

/ **
* Utwórz funkcję, aby wyświetlać zawartość widgetu Dashboard.
* /
funkcja wpexplorer_dashboard_widget_function () {
echo „Cześć, jestem świetnym widgetem Dashboard. Edytuj mnie!”;
}

Zapisz zmiany. Oczywiście możesz edytować wtyczkę odpowiednio do swoich potrzeb. Umieść swój HTML, PHP lub cokolwiek tam, gdzie masz:

echo „Cześć, jestem świetnym widgetem na desce rozdzielczej. Edytuj mnie!”;

Twój nowy niestandardowy widżet pojawi się na absolutnym dole – pod wszystkimi widżetami – który może znajdować się poza oknem ekranu, jeśli masz wiele widżetów. Możesz jednak przeciągnąć i upuścić widżet u góry (lub w dowolnym innym miejscu)..

Niestandardowa strona pulpitu WordPress

Załóżmy, że chcesz utworzyć zupełnie inny pulpit nawigacyjny. Ten, który ma własny niestandardowy HTML, PHP, a nawet stylizację. Jeśli chcesz wyjść poza dodawanie / usuwanie widżetów deski rozdzielczej, sprawdź jak utworzyć niestandardową stronę deski rozdzielczej WordPress przez Remi Corson.

Stworzył świetną wtyczkę, która pomoże Ci przyspieszyć tworzenie własnej niestandardowej strony deski rozdzielczej (custom-dashboard.php). Musisz odświeżyć swoje umiejętności programistyczne w PHP, aby rozwidlić wtyczkę odpowiednio do swoich potrzeb. W sumie próbowałem Sweet Custom Dashboard i to jest niesamowite. Twój niestandardowy pulpit nawigacyjny może być zainstalowany :). Chcesz dostosować wiadomość powitalną, sprawdź nasz post na temat dostosowywania wiadomości powitalnej na pulpicie WordPress.

Usuwanie menu pulpitu nawigacyjnego WordPress

Możemy dodawać lub eliminować widżety pulpitu WordPress, a nawet zmieniać jego wygląd (dzięki Remi). Teraz przejdźmy do następnej części: eliminowanie niepożądanych elementów menu.

Dlaczego? Chcesz usunąć niektóre menu, aby zapewnić klientom uproszczony pulpit nawigacyjny i uniemożliwić im dostęp do „ograniczonych” obszarów. Jeśli klient nie zna się na WordPressie, może popsuć witrynę, jeśli odwiedzi i zmieni opcje na takich stronach, jak Ustawienia lub Wtyczki. Dodaj następujący kod do pliku functions.php:

funkcja wpexplorer_remove_menus () {
remove_menu_page ('themes.php'); // Wygląd
remove_menu_page ('plugins.php'); // Wtyczki
remove_menu_page ('users.php'); // Użytkownicy
remove_menu_page ('tools.php'); // Narzędzia
remove_menu_page ('options-general.php'); // Ustawienia
}
add Działalności („admin_menu”, „wpexplorer_remove_menus”);

Powyższy kod usuwa linki menu do ustawień, wtyczek, wyglądu, użytkowników i narzędzi dla wszystkich użytkowników. Możesz także usunąć podmenu. Oto przykładowy kod, który usuwa podmenu Widżety w sekcji Wygląd:

funkcja wpexplorer_adjust_the_wp_menu () {
$ page = remove_submenu_page ('themes.php', 'widgets.php');
}
działanie dodatkowe („admin_menu”, „wpexplorer_adjust_the_wp_menu”, 999);

W powyższym przykładzie użytkownicy uzyskają dostęp do wszystkich podmenu w obszarze Wygląd oprócz Widżetów. Możesz usunąć dowolną liczbę menu lub podmenu. Pamiętaj tylko, że nie powstrzyma to użytkowników przed bezpośrednim dostępem do tych stron. Mam na myśli, że jeśli użytkownik wejdzie, na przykład twojadomena.com/wp-admin/options-general.php, uzyska dostęp do Twojej strony Ustawienia. Dobrze, że większość użytkowników nie będzie się przejmować, jeśli elementu nie ma w menu.

Jeśli nie możesz lub nie chcesz edytować pliku functions.php, zawsze możesz go zainstalować Wtyczka Edytora menu administratora, co daje pełną kontrolę nad menu. Zawiera kilka fajnych funkcji, w tym ograniczenia menu oparte na rolach, możliwość ukrywania menu i tworzenia niestandardowych pozycji menu wśród innych fajnych funkcji.

Dostosowywanie stopki deski rozdzielczej WordPress

Do tej pory wprowadziliśmy „znaczące” dostosowania do pulpitu administracyjnego WordPress. Jedyne słuszne jest uznanie za genialną pracę, którą wykonujesz. Dostosowywanie stopki („Dziękujemy za utworzenie za pomocą WordPress.”) Może dodatkowo pomóc wzmocnić markę (lub klienta). Zmieńmy stopkę na „Zbudowane z miłością według twojego imienia”. Wystarczy dodać następujący fragment kodu do pliku functions.php i zapisać zmiany:

// Niestandardowa stopka administratora
funkcja wpexplorer_remove_footer_admin () {
Echo 'Zbudowany z miłością przez WPExplorer„;
}
add_filter ('admin_footer_text', 'wpexplorer_remove_footer_admin');

Zamień „Twoje imię” na swoje imię i nazwisko, stronę internetową, adres e-mail itp., A twojadomena.com na rzeczywistą nazwę domeny. Iść dalej…

Dostosowywanie formularza logowania

Do tej pory masz wszystko, czego potrzeba, aby dostosować pulpit administratora WordPress. Przejdźmy krok dalej i dostosuj stronę logowania, aby Twoi użytkownicy mogli cieszyć się naprawdę spersonalizowaną obsługą od samego początku. W końcu, po co zawracać sobie głowę dostosowywaniem pulpitu WordPress, aby rozdawać go tylko strona logowania?

Na tej stronie musimy dostosować dwa elementy: domyślne logo WordPress i dołączony do niego link wordpress.org. Ale zanim pokażę ci kod ��, możesz łatwo dostosować swoją stronę logowania, korzystając z jednej z 15 najlepszych niestandardowych wtyczek strony logowania dla WordPress. Teraz, aby uzyskać ciepłe wrażenie rozmycia wynikające z gry kodem, skopiuj następujące polecenie do swoich funkcji. Php:

funkcja wpexplorer_login_logo () {?>

Zamień logo.png na niestandardową nazwę pliku logo, którą należy najpierw przesłać wp-content / themes / yourtheme / images. Trzymaj własne logo poniżej 80 x 80 pikseli, nawet jeśli możesz to zmienić za pomocą niestandardowego CSS. Po umieszczeniu niestandardowego logo logowania nadszedł czas, aby zmienić link dostarczany z oryginalnym logo WordPress. Połączmy Twoje nowe logo z Twoją witryną. Skopiuj ten kod do pliku functions.php i zapisz zmiany:

funkcja wpexplorer_login_logo_url () {
return esc_url (home_url ('/'));
}
add_filter ('login_headerurl', 'wpexplorer_login_logo_url');

funkcja wpexplorer_login_logo_url_title () {
zwróć „Nazwa witryny i informacje”;
}
add_filter ('login_headertitle', 'wpexplorer_login_logo_url_title');

Pamiętaj, że zawsze możesz stylizuj swoją stronę logowania według własnego uznania za pomocą CSS. Możesz też po prostu zacząć od niesamowitego motywu, takiego jak Total Multi-purpose & Responsive WordPress, który ma wbudowane opcje niestandardowej strony logowania i brandingu witryny.

Dostosuj pulpit WordPress: Opcje ekranu

Jeśli nie chcesz zagłębiać się w kod ani instalować wtyczek, możesz skorzystać z opcji ekranu, aby utworzyć niestandardowy pulpit WordPress. Zaloguj się do pulpitu WordPress, a u góry ekranu po prawej stronie zobaczysz menu rozwijane Opcje ekranu. Kliknij na to, aby rozwinąć i zaznaczyć / odznaczyć, aby włączyć / wyłączyć widżety. Następnie możesz przeciągnąć i upuścić widżety, aby ustawić je według własnego uznania.

Jedyną wadą jest to, że ta metoda zapisuje twoje ustawienia dla poszczególnych użytkowników, co oznacza, że ​​nie przyniesie ci wiele dobrego, jeśli masz bloga z wieloma autorami. Ponadto nie możesz powstrzymywać użytkowników przed ponowną aktywacją widżetów.

Bonus: użyj wtyczki

Większość czasu poświęciliśmy na opcje kodu. Ale jeśli nie masz czasu, wtyczka może być pomocna.

Opcja 1: Ultimate Tweaker Plugin do WordPress

Ultimate Tweaker dla WordPress

Po pierwsze, coś nieco innego: Ultimate Tweaker dla WordPress, dostępny w CodeCanyon. Naprawdę najlepsza opcja wtyczki do edycji administratora WordPress (i kilka innych funkcji WordPress).

Większość wtyczek obsługuje funkcje do jednego określonego celu, ale nie Ultimate Tweaker; ta wtyczka jest wszechstronnym i wszechstronnym urządzeniem, jakiego nigdy wcześniej nie widziałem. Zasadniczo Ultimate Tweaker obsługuje ponad 240 różnych hacków, sztuczek i narzędzi WordPress, aby ułatwić Ci życie. Dzięki temu jest użyteczny na wiele sposobów: poprawa wydajności, usuwanie elementów WordPress, które Cię denerwują, i rozszerzenie podstawowej funkcjonalności WordPress poza to, co Twoim zdaniem było możliwe.

Te 240 hacków jest naprawdę różnorodnych i można je podzielić na 35 różnych kategorii. Aby dać Ci wyobrażenie o tym, co potrafi Ultimate Tweaker, oto tylko kilka jego „hacków”:

 • Dodaj logo nad menu paska bocznego
 • Zmień nazwę pulpitu nawigacyjnego i strony logowania WordPress
 • Wyłącz przycisk prawym przyciskiem myszy lub przycisk Drukuj ekran w swojej witrynie
 • Zwiększ bezpieczeństwo, dodając reCaptcha 2 do ekranu logowania
 • Ustaw jakość JPEG, aby zmniejszyć rozmiar pliku obrazów
 • Włącz skróty w widżetach tekstowych
 • Utwórz minimalną liczbę słów dla postów
 • Wyłącz nieprawidłowe hasło „potrząśnij” na ekranie logowania
 • Dodaj kod Google Analytics do swojej witryny
 • 19 nowych skrótów klawiaturowych do WordPress
 • Utwórz niestandardową stronę 404
 • Wyłącz automatyczne aktualizacje WordPress

Wiele z tych hacków do WordPressa to rzeczy, o które wszyscy w pewnym momencie zwróciliśmy się do Google. Większość z nich jest sama w sobie stosunkowo niewielka, ale z obszerną listą kilkuset, wtyczka może zaoferować dużą wartość. Społeczność WordPress zwykle wypowiada się głośno na temat tego, co chcieliby zobaczyć z rdzenia WordPress, więc naprawdę mam nadzieję, że programiści posłuchają społeczności i zastosują niektóre z ich sugestii w przyszłych aktualizacjach tej wtyczki.

Opcja 2: Las - Revolution WordPress Admin Theme

Motyw administratora Forest WordPress

Chcesz tylko zmienić markę backendu swojej witryny? Chociaż zazwyczaj zalecamy użycie odrobiny kodu, możesz także użyć wtyczki. Jeśli znudzisz się domyślnym wyglądem deski rozdzielczej, motyw administratora Forest WordPress pozwala Ci nieco poprawić wygląd. A za jedyne 9 USD. Las nie zmieni sposobu wykonywania znanych zadań w WordPress, takich jak dodawanie postów / stron, po prostu sprawi, że WordPress Popatrz lepiej, kiedy je robisz! Wtyczka pozwala również modyfikować domyślną stronę logowania WordPress.

Zrzut ekranu z motywem administratora lasu

Forest umożliwia dodanie własnego obrazu tła do pulpitu nawigacyjnego WordPress - lub możesz użyć jednego z sześciu dostarczonych bezpłatnie obrazów, w tym jednego z powyższego zrzutu ekranu. Możesz dostosować pulpit przy użyciu własnej kreatywności (przy użyciu nieograniczonej liczby kolorów) lub przy użyciu jednego z domyślnych schematów kolorów WordPress. Możesz dodatkowo dostosować pulpit, wybierając własną typografię spośród ponad 600 czcionek Google. Wtyczka obsługuje jasną i ciemną skórkę i możesz skonfigurować poziomy krycia każdego elementu. Jeśli na pulpicie nawigacyjnym znajduje się kilka przycisków, których nie używasz, możesz je nawet ukryć - jest to idealne rozwiązanie dla witryn klienckich, w których zbyt wiele opcji może je przeciążyć.

Uwaga: Forest w żaden sposób nie zmieni wyglądu Twojej działającej witryny, tylko dla zaplecza.

Zasoby dotyczące dostosowywania pulpitu WordPress

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat dostosowywania pulpitu WordPress? Oto kilka dodatkowych zasobów dla Twojego profesjonalnego zestawu narzędzi:

Do Ciebie…

Utworzenie niestandardowego pulpitu administracyjnego WordPress jest jednym z najlepszych sposobów wzmocnienia wizerunku marki i zapewnienia spersonalizowanego doświadczenia swoim klientom. To proste i nie zajmie dużo czasu. Więc na co czekasz? Dostosuj.

Poza tym, czego nauczyłeś się tutaj dzisiaj? Czy kiedykolwiek stworzyłeś niestandardowy pulpit administracyjny WordPress? Podziel się z naszą chętną społecznością w komentarzach poniżej. Twoje zdrowie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me