Jak dostosować interfejs użytkownika administratora WordPress

  1. 1. Dostosuj obszar administracyjny WordPress za pomocą brandingu White Label
  2. 2). Teraz czytam: Jak dostosować interfejs użytkownika administratora WordPress

W najnowszej wersji WordPress zaobserwowaliśmy radykalną zmianę stylu i wyglądu pulpitu administratora. Cały interfejs deski rozdzielczej został zaktualizowany, aby wyglądał bardziej nowocześnie i czysto, i daje nam możliwość zmiany schematów kolorów dla poszczególnych użytkowników.


Jednak nawet w przypadku tych drobnych poprawek projektowych nadal istnieje ograniczenie dostępnych opcji dostosowywania. Nie wprowadzono żadnej znaczącej poprawy w zakresie ograniczeń dotyczących poszczególnych użytkowników lub ról.

Opracowywanie pulpitu nawigacyjnego WordPress jest zawsze w toku, podobnie jak reszta oprogramowania, ale jeśli chcesz zacząć wprowadzać poważne zmiany w obszarze administracyjnym, możesz teraz.

Wszystko czego potrzebujesz to jedna wtyczka.

Wtyczka dostosowywania interfejsu administratora WP

podłącz

Za pomocą wtyczki WP Admin UI Customize można wprowadzać poważne zmiany w dostępności elementów na pulpicie administracyjnym witryny.

Na przykład zawsze zezwalasz administratorowi witryny na pełny dostęp do wszystkiego na pulpicie administracyjnym. Jeśli jednak masz wielu autorów w swojej witrynie, możesz użyć innej roli użytkownika, na przykład współpracowników, aby upewnić się, że mają oni ograniczony dostęp do pulpitu nawigacyjnego i mogą wyświetlać tylko to, co chcesz..

Ta wtyczka działa najlepiej, gdy masz dwie wyraźne role w swojej witrynie, ale można jej także używać do modyfikowania innych ról z tymi samymi ustawieniami.

Pobierz WP Admin UI Dostosuj

Przyjrzyjmy się bliżej wtyczce i jej możliwościom.

Konfigurowanie wtyczki

Po zainstalowaniu i aktywowaniu wtyczki na swojej stronie internetowej otrzymasz nowy element menu paska bocznego z różnymi ustawieniami do skonfigurowania.

Pierwsza strona ustawień wtyczki określa, do której roli użytkownika chcesz zastosować wszystkie swoje ustawienia. Dostępna jest wtyczka premium, która pozwoli Ci zastosować określone ustawienia dla każdej roli użytkownika. Jeśli jednak masz tylko administratora witryny i współpracowników, możesz uzyskać bezpłatną wersję.

Strona ustawień

Kolejnym elementem w menu jest Ustawienia strony. Pozwala to dyktować różne rzeczy, takie jak wyświetlanie paska administratora dla roli lub wyświetlanie różnych pól meta używanych przez WordPress. W większości przypadków można to pozostawić w stanie domyślnym. Wprowadzanie jakichkolwiek zmian na tej stronie ustawień jest bardzo niewielkie.

Trzeci element menu to Ogólne ustawienia ekranu. To tutaj zaczynają być podejmowane decyzje dotyczące roli użytkownika. Na tej stronie ustawień możesz zdecydować, czy dostosowywana rola jest powiadamiana, gdy mają być zastosowane aktualizacje, czy mogą zmienić opcje ekranu lub wyświetlić kartę pomocy na dowolnej stronie administratora, dodać informacje do stopki lub załadować dodatkowe pliki CSS.

Ogólne ustawienia ekranu

Element menu pulpitu nawigacyjnego pozwala ukryć różne elementy na pulpicie nawigacyjnym, aby ta rola użytkownika nie miała pojęcia, że ​​istnieją. Chociaż możesz ukryć te widżety pod Opcje ekranu kartę dla poszczególnych użytkowników, co nie powstrzymuje tych użytkowników przed ponownym dodawaniem ich do pulpitu nawigacyjnego.

Edycja deski rozdzielczej

Ukrywanie elementów za pomocą tej wtyczki całkowicie usuwa tę opcję. Te elementy obejmują każdy zainstalowany widget pulpitu nawigacyjnego, niezależnie od tego, czy jest to ostatnie komentarze widżet pulpitu nawigacyjnego lub Statystyki WordPress widżet pulpitu nawigacyjnego. Jest to szczególnie przydatne, gdy chcesz tylko, aby Twoi Współtwórcy mieli dostęp do tych konkretnych rzeczy, których potrzebują, aby napisać treść dla Twojej witryny.

The Pasek menu Strona ustawień menu pozwala całkowicie zmienić pasek administratora u góry ekranu dla tej roli użytkownika. Możesz dodać kolejne elementy menu do paska administratora, aby zwiększyć jego użyteczność, przenieść wszystko do własnych preferencji lub możesz usunąć wszelkie obce elementy, jeśli uważasz, że nie są one konieczne dla tej roli użytkownika.

Edycja paska administratora

The Ustawienia menu bocznego pozwalają całkowicie zmienić pasek boczny na pulpicie WordPress. Jest to bez wątpienia najbardziej przydatna funkcja wtyczki. Te ustawienia pozwalają ukryć pozycje menu w menu po lewej stronie dla tej roli użytkownika.

Menu boczne

Możesz użyć tych ustawień, aby usunąć każdy element, którego rola użytkownika nie powinna widzieć, lub tylko te, które Twoim zdaniem odciągną ich od konkretnej roli. Przykładem może być to, że tylko administrator witryny może zobaczyć Wygląd, ustawienia, narzędzia, wtyczki i potencjalnie Strony pozycje menu na pasku bocznym. Współtwórcy nie powinni mieć żadnych wymagań, aby wiedzieć, że te rzeczy istnieją, a tak naprawdę nie potrzebują niczego poza Posty pozycja w menu.

The Zarządzaj Meta Box ekran ustawień pozwala dostosować różne aspekty tworzenia postów. Obejmuje to ukrywanie różnych rzeczy, takich jak kategoria, Polecany obraz, format i kilka innych opcji. Możesz także zmienić nazwę każdego z tych obszarów, jeśli chcesz.

Zarządzaj Meta

Istnieje kilka ustawień umożliwiających dodawanie komentarzy do nowych artykułów i zmianę bezpośrednich linków do wpisu, jeśli są ustawione na domyślny WordPress. Ustawienia te prawdopodobnie nigdy nie będą musiały być zmieniane z domyślnego stanu.

Przedostatnie menu ustawień to takie, które pozwala modyfikować, czy rola użytkownika może zobaczyć którekolwiek z nich Ustawienia menu nawigacji. Jest to używane, jeśli chcesz zmusić rolę do skorzystania z menu, które już utworzyłeś i upewnić się, że nie mogą dokonywać żadnych zmian w celu zmiany menu nawigacji w Twojej witrynie.

Ostateczne menu ustawień dotyczy strony logowania. Te ustawienia umożliwiają wprowadzanie drobnych zmian na stronie logowania WordPress, takich jak zastąpienie tytułu logo i ścieżki obrazu w celu zastąpienia domyślnego logo WordPress. Pozwala także załadować dodatkowy CSS na stronę, a także dodać wiadomość stopki do strony.

Ekran logowania

Wniosek

Ta wtyczka pozwala całkowicie zmienić pulpit administratora dla witryny WordPress. Dzięki temu ukrywanie wielu niepotrzebnych menu i widżetów nigdy nie było łatwiejsze.

Za pomocą tej wtyczki możesz wprowadzać zmiany do wielu ról, jednak wszystkie zmieniane role muszą mieć te same ustawienia. Aby mieć zupełnie inną konfigurację pulpitu administratora dla poszczególnych ról, musisz kupić WP Admin UI Dostosuj wiele dodatków. Większość ludzi będzie w stanie sobie poradzić z bezpłatną wersją wtyczki, ponieważ bardzo rzadko w użyciu są więcej niż dwie różne role użytkowników. Jedyny raz, gdy byłby to problem, dotyczył witryn w stylu magazynu z wieloma autorami i redaktorami.

Pobierz WP Admin UI Dostosuj

Jest to przydatna wtyczka do ograniczania potencjalnych problemów, które mogą powodować twoi współpracownicy. Warto przyjrzeć się, jeśli masz wielu autorów, a zwłaszcza tych witryn, które często korzystają z autorów gości. Idealnie na czas takie funkcje będą dostępne jako część podstawowego oprogramowania WordPress. Są niezwykle przydatne do zarządzania witrynami dla wielu użytkowników i wydają się rozsądnym krokiem dla głównego zespołu programistów, który powinien podjąć się zarządzania administracyjnym pulpitem nawigacyjnym.

Czy korzystałeś z wtyczki WP Admin UI Customize lub używasz czegoś innego, aby ograniczyć dostęp do pulpitu administratora? Bardzo chcielibyśmy usłyszeć wasze przemyślenia na ten temat w komentarzach.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map