Jak dodać wbudowane reklamy treści do WordPress

Początkujący blogerzy i sprzedawcy online często popełniają błąd, umieszczając reklamy w nagłówkach i paskach bocznych. Chociaż lokalizacje te mogą przynieść przyzwoite wyniki, platformy reklamowe zwykle zalecają nauczenie się, jak dodawać wbudowane reklamy treści do WordPress. Reklama wbudowana jest wyświetlana w poście lub treści strony, więc być może tuż pod pierwszym lub drugim akapitem lub rozproszona w poście w celu poprawy konwersji.


Reklamy wbudowane mogą być postrzegane jako nieco rozpraszające uwagę użytkowników, dlatego ważne jest, aby używać ich oszczędnie i gdzieś u góry iu dołu postu lub strony, aby zapewnić wystarczającą liczbę kliknięć.

Jak dodajesz wbudowane reklamy treści do WordPress?

To brzmi jak skomplikowane zadanie, ponieważ przejście do Google AdSense i ręczne skopiowanie kodu do każdego pojedynczego wpisu potrwa wieczność. Być może uda Ci się to zrobić w przypadku nowszego, mniejszego bloga, ale ostatecznie potrzebujesz sposobu, aby umieścić reklamę w każdym poście (w określonej lokalizacji) bez konieczności ręcznego kopiowania i wklejania kodu.

Na szczęście kilka wtyczek pozwala na taką funkcjonalność, z których większość wycina większość kodowania, którą w przeciwnym razie musiałbyś wykonać. Nadal jest trochę kopiowania kodu z miejsc takich jak AdSense, ale to nie więcej niż pięć minut. W tym samouczku na temat dodawania wbudowanych reklam treści do WordPress przygotujemy demonstrację przy użyciu sieci Google AdSense. Wynika to głównie z tego, że jest to jeden z najpopularniejszych sposobów wyświetlania dynamicznych reklam w witrynie i znany z dostarczania trafnych reklam.

1. Utwórz konto AdSense (lub dowolne inne Dodaj konto sieciowe)

Google Adsense, aby dodać wbudowane reklamy treści do WordPress

Przejdź do witryny AdSense i utwórz konto lub zaloguj się przy użyciu jednego z wcześniej utworzonych kont Google. Nie będziemy tutaj omawiać całego procesu Google AdSense, ale mamy świetny artykuł na temat prawidłowego konfigurowania AdSense na swoim blogu. To powiedziawszy, proces ten polega głównie na aktywacji i weryfikacji konta, a także generowaniu poszczególnych jednostek reklamowych lub przechodzeniu do sekcji Automatycznych reklam w celu uzyskania najbardziej skutecznej metody.

Formaty Google Adsense

Po utworzeniu automatycznych reklam zapewnia kod potrzebny do dynamicznych reklam w oparciu o to, czego użytkownicy szukali w przeszłości.

2. Zainstaluj i aktywuj wtyczkę Ad Inserter WordPress

Ad Inserter - Wtyczka do zarządzania reklamami WordPress

Dostępnych jest sporo wtyczek do dodawania wbudowanych reklam treści do WordPress, ale jedna z najbardziej pełnych funkcji i łatwych w użyciu nazywa się Ad Inserter. Dlatego zainstaluj Wtyczka Ad Inserter, następnie śmiało go aktywuj. Większość ustawień domyślnych jest w porządku od razu po wyjęciu z pudełka, ale musisz wejść i określić, jak i gdzie chcesz wyświetlać reklamy.

3. Ustaw reklamę wyświetlaną poniżej pierwszego akapitu na każdym blogu

Aby znaleźć ustawienia wtyczki Ad Inserter, przejdź do menu panelu WordPress i kliknij Ustawienia> Wstawiacz reklam.

Umieszczanie wbudowanych reklam treści w WordPress

Ten moduł na początku wygląda nieco myląco, ale w rzeczywistości jest dość prosty, gdy go zrozumiesz. Nie tylko to, ale dowiesz się, że jest to zdecydowanie najlepsza wtyczka pod względem elastyczności lub miejsc docelowych reklamy.

Utwórz bloki wstawiania reklam

Liczby u góry modułu reprezentują różne bloki, które można utworzyć, aby dodać wbudowane reklamy w treści do WordPress. Więc jeśli miałbym jedną reklamę wyświetlaną po pierwszym akapicie postu, a drugą reklamę wyświetlaną tuż przed ostatnim akapitem, byłyby to dwa osobne bloki reklam. W tym przykładzie stworzymy tylko jeden.

Generuj i dostosowuj reklamy modułu wstawiającego reklamy

Pobierz kod automatycznej reklamy lub kod jednostki reklamowej ze strony Google AdSense i skopiuj go do schowka. Zwykle jest to kod, który ręcznie wklejasz w treści strony, ale w przypadku wtyczki Ad Inserter wystarczy to zrobić tylko raz – w bloku reklam 1 lub w dowolnym innym celu.

Obszary wstawiania reklam

Domyślnie obszar Automatyczne wstawianie jest wyłączony, ale chcesz to zmienić, aby umieścić reklamę po określonym akapicie, między komentarzami lub w dowolnym innym miejscu. W tym samouczku wybieramy Po akapicie opcja.

Po wybraniu pola Po akapicie możesz wpisać liczbę akapitów. Tak więc, jeśli chcę, aby ta reklama pojawiła się po pierwszym akapicie, wpisałbym cyfrę 1.

Ustawienia modułu wstawiania reklam

Jeśli chcesz indywidualnie włączać lub wyłączać reklamy w każdym poście, masz tę funkcję w menu poniżej. Uważamy jednak, że większość osób będzie chciała, aby reklamy pojawiały się automatycznie w każdym poście. W takim przypadku wybierz pustą opcję, aby usunąć wyjątki od postów.

Ustawienia modułu wstawiania reklam

Za pomocą tej wtyczki możesz bardzo precyzyjnie określić miejsce docelowe, dodając wbudowane reklamy w treści do WordPress. Istnieją narzędzia do wyrównywania, stylu i wyjątków wpisów. Zapraszam do zabawy, aby spełnić własne potrzeby. Ale na razie jest to najprostszy sposób umieszczenia reklamy wbudowanej w poście WordPress.

Oto moje ostateczne ustawienia wyświetlania reklamy Google AdSense poniżej każdego pierwszego akapitu w moich postach WordPress:

Ukończony blok reklamowy wstawiania reklam

Upewnij się, że kliknąłeś na Zapisz wszystkie ustawienia przycisk przed odejściem od strony.

4. Skopiuj kod AdSense do głównego obszaru swojej witryny

Jest też kawałek kodu AdSense, który należy umieścić w obszar twojej witryny. Obszar ten znajduje się w header.php plik. Wyszukaj otaguj i umieść wymagany kod bezpośrednio pod nim, nawet jeśli masz już inne fragmenty kodu pod tagiem. Spycha to wszystko inne i nie powinno wpływać na funkcjonalność Twojej witryny.

Skopiuj kod AdSense

5. Przetestuj kod na interfejsie swojej witryny

Zakładam, że masz już kilka postów na blogu opublikowanych w Twojej witrynie, ale jeśli nie, napisz test. Następnie jedyne, co musisz zrobić, to upewnić się, że w artykule jest wystarczająca liczba akapitów do wyświetlenia reklamy. W tym samouczku potrzebuję tylko dwóch akapitów, ponieważ wtyczka rozpoznaje to pierwsze kliknięcie klawisza Enter jako koniec pierwszego akapitu.

Przygotuj posty na blogu

Jak widać, zaplecze Twojego postu nie wyświetla żadnych reklam, które zaimplementowaliśmy. Możesz jednak kliknąć przycisk Zapowiedź lub Publikować przycisk, aby zobaczyć, jak pokazują się w interfejsie. Wyświetlacz frontendu wymaga niewielkiego formatowania, aby były bardziej widoczne i atrakcyjne, ale wszystko to można zrobić za pośrednictwem Ustawienia modułu wstawiania reklam strona.

Zobacz reklamy modułu wstawiania reklam

Ponadto w każdym poście znajduje się moduł zapewniający ręczną kontrolę nad reklamami wbudowanymi. Jeśli więc dodałeś wyjątki do wtyczki Ad Inserter, możesz mieć pole wyboru, aby usunąć lub uwzględnić reklamę w tym konkretnym poście.

Ustawienia modułu wstawiania reklam: wyjątki

Czy jesteś gotowy, aby dodać wbudowane reklamy treści do WordPress?

Celem Twoich wbudowanych reklam w treści jest, aby reklamy wyglądały tak naturalnie, jak to możliwe. W ten sposób ludzie częściej klikają je i nie denerwują ich zakłócenia.

Jeśli masz pytania dotyczące dodawania wbudowanych reklam treści do WordPress, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me