Skuteczne korzystanie z AdSense dla WordPress

Zarabianie w witrynie WordPress często wiąże się z marketingiem afiliacyjnym, reklamami lub handlem elektronicznym. Czasami wiąże się to nawet ze sprzedażą członkostwa, tworzeniem tablic ofert pracy lub organizowaniem imprez.


Wiele osób uważa, że ​​reklamy to stare wiadomości w świecie zarabiania pieniędzy, ale to nie może być dalsze od prawdy. Reklamy są szczególnie przydatne do zarabiania na czasopismach internetowych, blogach i witrynach internetowych, w których nie sprzedaje się bezpośrednio produktu fizycznego.

Ponieważ posty sponsorowane są często postrzegane przez użytkowników jako brudne, a marketing afiliacyjny może również podnieść czerwone flagi w zależności od tego, jak są prezentowane, wracamy do reklam. I widząc, jak narzędzia takie jak AdSense sprawiają, że jest to o wiele łatwiejsze niż kiedyś, nie jest niespodzianką, że reklamy nigdzie się nie pojawią.

Co najciekawsze, AdSense nie kosztuje żadnych pieniędzy na wdrożenie, więc możesz przynajmniej przetestować wody i sprawdzić, czy możesz na tym zarobić. Ponadto daje to możliwość sprawdzenia, czy użytkownicy uważają reklamy za denerwujące. Aby zapewnić, że Twoi użytkownicy się nie denerwują, ważne jest, aby dowiedzieć się, jak skutecznie korzystać z AdSense w WordPress. Zanim jednak porozmawiamy o tym, jak skonfigurować reklamy, dowiedzmy się trochę o Google Adsense i zobacz, jak się zarejestrować.

Co to jest Google AdSense?

Strona główna Google AdSense

Popularny program monetyzacji witryny Google AdSense to świetna opcja dla początkujących i profesjonalistów.

Google AdSense to program firmy Google, który umożliwia marketerom (zwanym w tym programie wydawcami) płynne wyświetlanie reklam na swoich stronach internetowych i blogach. Jego głównym celem jest zarabianie, dzięki czemu możesz zarabiać na WordPressie, po prostu umieszczając w swojej witrynie specjalistyczne reklamy.

Jeśli jesteś sprzedawcą, możesz wybrać kilka podobnych programów. Jednak AdSense oferuje kilka wyjątkowych korzyści:

  • Wiarygodność: Jako firma o światowej renomie nie możesz być bardziej wiarygodny niż Google.
  • Wszechstronność: AdSense oferuje różne typy reklam, w tym tekst, obraz, multimedia, wideo i audio.
  • Elastyczność: Ten program działa z wieloma platformami i innymi narzędziami, w tym WordPress i Blogger.

Zanim wskoczysz od razu, AdSense ma wiele zasady będziesz chciał przejrzeć. Jest też kilka wymagania dla swoich reklamodawców. Na przykład musisz mieć dobrze ugruntowaną stronę internetową (co najmniej sześć miesięcy) i musisz mieć ukończone 18 lat.

Jeśli chcesz rozpocząć korzystanie z AdSense, z przyjemnością dowiesz się, że proces jest prosty. W rzeczywistości można to zrobić w zaledwie trzech krokach.

Krok 1: Zarejestruj się w Google AdSense

Ponieważ AdSense to program na platformie Google, wystarczy mieć konto Google, aby zacząć korzystać z jego różnorodnych funkcji. Kiedy rejestracja w Google AdSense, masz dwie opcje. Możesz zalogować się przy użyciu istniejącego konta Google lub możesz utworzyć nowe konto.

Obie te czynności można wykonać ze strony logowania. Jeśli masz już konto, po prostu dodaj dane logowania i kliknij Zaloguj się. Jeśli chcesz utworzyć konto, kliknij Więcej opcji, i wybierz Utwórz konto z menu podręcznego:

Strona logowania do Google AdSense

Po zalogowaniu się (lub zakończeniu procesu rejestracji) przejdziesz do następnego etapu programu.

Krok 2: Uzupełnij zgłoszenie do programu AdSense

Podobnie jak w przypadku każdego programu partnerskiego, będziesz musiał wypełnić wniosek. Na szczęście proces jest prosty i można go zakończyć w ciągu kilku minut.

Zalecamy zacząć od przeczytania i zrozumienia Zasady i warunki AdSense. Jest to krok, który może Cię kusić, aby przeoczyć, ale ważne jest, aby dokładnie wiedzieć, czego Google oczekuje od swoich użytkowników. Wynika to z tego, że jeśli zostaniesz zatwierdzony jako wydawca, będziesz musiał przestrzegać wszystkich zasad i wytycznych.

Następnie możesz wypełnić trzyczęściowy wniosek. Najpierw musisz podać podstawowe informacje, takie jak adres URL witryny. Następnie zostaniesz poproszony o podanie szczegółów adresu płatności (aby AdSense mógł wysyłać Ci płatności i ważne informacje o koncie). Na koniec będziesz musiał zweryfikować swój numer telefonu.

Po ukończeniu tych trzech stron aplikacji, Google musi sprawdzić jeszcze jedną stronę. Zostaniesz poproszony o dodanie kodu HTML do swojej witryny, który zostanie podany w formacie pokazanym poniżej:

Instrukcje podłączenia AdSense do strony internetowej

Po dodaniu kodu do witryny zaznacz pole potwierdzające, że akcja została zakończona, i kliknij Gotowy. Teraz wystarczy cierpliwie czekać. Sprawdzenie aplikacji może zająć od 48 godzin do dwóch tygodni, a po podjęciu decyzji otrzymasz wiadomość e-mail.

Krok 3: Utwórz reklamy Google AdSense

Po wypełnieniu wniosku możesz zalogować się do AdSense, aby uruchomić piłkę. Pulpit nawigacyjny AdSense pokazuje kilka kart po lewej stronie, ale jedyną rzeczą, o którą musisz się teraz martwić, jest Moje reklamy patka. Kliknij, aby kontynuować.

Jeśli nigdy nie tworzyłeś reklamy, zobaczysz pustą stronę. Kliknij na Nowa jednostka reklamowa przycisk do generowania reklamy i edytowania jej w celu dopasowania do Twojej witryny.

Pierwszym krokiem jest nadanie nazwy reklamie. To nie pojawi się w Twojej witrynie, więc nazywasz ją głównie dla własnego odniesienia. Następnie wyświetlają zalecane rozmiary reklam. Wybierz ten, który Twoim zdaniem jest najbardziej odpowiedni.

Musisz także określić, czy chcesz reklamę tekstową i displayową, czy tylko jedną lub drugą. Reklamy tekstowe nie zawierają żadnych zdjęć, więc wybieraj ostrożnie.

Następnie zostaniesz zapytany, jak chcesz wyglądać. Zazwyczaj wybieram styl domyślny, ponieważ wiadomo, że dość dobrze konwertuje. Jednak niektóre inne kolory i wzory mogą wyglądać lepiej na Twojej stronie internetowej. Fajne jest to, że mają przycisk podglądu, aby zobaczyć, jak to będzie wyglądać.

Google AdSense oferuje kilka gotowych stylów, ale nadal możesz dostosować każdy element projektu reklamy, jak pokazano na zrzucie ekranu poniżej. Na przykład pozwala zmienić kolor tytułu, kolor adresu URL, ramkę i rodzinę czcionek.

Jeśli chcesz zgrupować wiele jednostek reklamowych (dla celów śledzenia), możesz otworzyć obszar Kanały niestandardowe, aby tak się stało. Masz również opcję tworzenia reklam zapasowych. Zasadniczo odnosi się to do faktu, że AdSense wyświetla pustą reklamę, jeśli nie może wymyślić czegoś istotnego. Jeśli wolisz zobaczyć domyślną reklamę zapasową, możesz ją utworzyć.

Po zakończeniu tego procesu kliknij przycisk Zapisać i Zdobądź szyfr przycisk.

Wskazówka: Google AdSense ma teraz opcję wyboru całkowicie responsywnego modułu reklamowego, co znacznie ułatwia reagowanie reklam na urządzenia mobilne i ekrany o różnych rozmiarach. Osobiście korzystałbym z tego za każdym razem. Jednak wiadomo również, że wymiary 336 × 280 i 300 × 260 działają dobrze, jeśli chodzi o dopasowanie witryny i konwersję.

Krok 4: Zaimplementuj AdSense w swojej witrynie

Chociaż mogą istnieć inne mniej wydajne sposoby, istnieją zasadniczo trzy sposoby dodawania reklam Google Adsense do witryny WordPress:

  1. Wstawianie reklam według kopiowanie i wklejanie kod jednostki reklamowej w widżety, strony i posty.
  2. Kupowanie WordPressa motyw który obsługuje Google AdSense.
  3. Pobieranie i aktywacja podłącz który integruje Google AdSense.

Idealnie, dwa drugie są najłatwiejsze, ponieważ wiele motywów i wtyczek nie wymaga ciągłego kopiowania i wklejania kodu do widżetów. Ponadto niektóre motywy mają ustawione moduły, dzięki którym reklamy wyglądają pięknie i częściej można je kliknąć. Ale spójrzmy na każdy z nich.

Metoda 1: Skopiuj i wklej swój kod Google Adsense do widżetu

Pierwszą metodą jest stara, dobra kopia i wklej. Kod ujawniony w poprzedniej sekcji służy do kopiowania na twoją stronę, więc starta, kopiując ten kod z AdSense.

Następnie otwórz pulpit WordPress. Iść do Wygląd> Widżety.

Najprawdopodobniej wstawisz reklamę na pasku bocznym lub nad nagłówkiem. W tym przykładzie chcę umieścić reklamę na pasku bocznym. Dlatego możesz przeciągnąć widget Tekst do tego obszaru paska bocznego i wkleić skopiowany wcześniej kod.

Nie ma powodu, aby wypełniać pole Tytuł, ponieważ jest to reklama.

Następnie możesz odświeżyć swoją witrynę, aby zobaczyć odpowiednie nowe reklamy AdSense wyświetlane w Twojej witrynie.

Metoda 2: Użyj motywu z obszarami AdSense

Użyj motywu z obszarami AdSense

Chociaż nie zamierzam polecać określonych tematów, możesz zacząć od wyszukania „Motywy AdSense WordPress”W bibliotece ThemeForest.

Będziesz także miał szczęście w następujących miejscach:

  • MHThemes
  • MyThemeShop
  • StudioPress
  • Najpierw

Oczywiście możesz mieć tylko nasz własny motyw Total. Jest zoptymalizowany pod kątem SEO i oferuje mnóstwo wspaniałych funkcji tworzenia stron, których można używać do wstawiania reklam Google do swoich postów i stron. Opracowaliśmy nawet pomocny fragment do wstawiania i banerów reklamowych powyżej lub poniżej postów na blogu (Dokumenty ogółem).

Metoda 3: Zainstaluj wtyczkę Google Adsense

Korzystanie z widżetu dla AdSense jest najbardziej podstawową ze wszystkich metod, a motyw nie zapewnia dużej elastyczności podczas umieszczania reklam. Wtyczka może jednak służyć jako lepsze rozwiązanie, jeśli potrzebujesz dodatkowych funkcji do swoich reklam. Na przykład niektóre wtyczki usuwają potrzebę kopiowania i wklejania kodu, podczas gdy inne generują raporty i mają ustawienia dotyczące np. Wyboru przedziału czasu.

Wiele wtyczek Google AdSense pojawiło się i zniknęło w przeszłości, ale spójrzmy na najbardziej obiecujące dzisiaj.

Ads Pro

Wtyczka Ads Pro WordPres

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Jeśli chcesz mieć jak najwięcej narzędzi do tworzenia, zarządzania i śledzenia reklam, wtyczka Ads Pro jest najlepszym wyborem. Ta wtyczka premium oferuje mnóstwo funkcji związanych ze stylami reklam, wyskakującymi oknami, integracją społecznościową, planowaniem, kampaniami reklamowymi kierowanymi na lokalizację geograficzną, statystykami online i nie tylko. Więc nie tylko możesz zarabiać na swojej witrynie za pomocą AdSense, ale możesz też sprzedawać najlepsze konwersje spotów reklamowych konkretnym klientom po wyższej cenie.

Zaawansowane reklamy (za darmo)

Wtyczka Advanced Ads działa dobrze w celu grupowania reklam w suwaki, sprzedaży reklam w Twojej witrynie i ustawiania dat, kiedy publikować nowe reklamy. AdSense bezproblemowo integruje się z wtyczką.

System reklamowy WP Pro

ADNING (WP Pro Advertising System) Wtyczka WordPress

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Oto wtyczka obsługująca wszelkiego rodzaju narzędzia reklamowe. Ma wiele lokalizacji do umieszczania reklam, a także wyskakujących reklam integrujących się z AdSense.

WP Proste wstawianie AdSense (bezpłatny)

WP Simple Adsense Insertion Free WordPress Plugin

Ta wtyczka z pewnością zasługuje na swoją nazwę, ponieważ sprawia, że ​​reklamy reklamowe WordPress AdSense są proste i bezbolesne. Ta wtyczka zapisuje od jednego do trzech kodów Google AdSense i zaśmieca je w całej witrynie, umożliwiając skupienie się tylko na kilku reklamach. Jego główną cechą jest funkcja krótkiego kodu, która umożliwia wstawianie reklam poprzez kopiowanie i wklejanie skrótów generowanych przez wtyczki niemal w dowolnym miejscu na stronie.

AdSense przez WP QUADS (bezpłatny)

Bezpłatna wtyczka AdSense WordPress firmy WP QUADS

Wtyczka z kilkoma bardziej zaawansowanymi funkcjami, jest to doskonały wybór dla każdego, kto chce w pełni dostosować swoje miejsca docelowe reklam. Godne uwagi funkcje obejmują pełną szybkość reakcji oraz możliwość ustawienia warunków widoczności.

To, czy zdecydujesz się na użycie wtyczki, zależy od twoich preferencji. Mimo to wypróbowanie jednej z powyższych wtyczek nie zaszkodzi!


Efektywne korzystanie z AdSense w WordPress nie zajmuje dużo czasu. W rzeczywistości interfejs AdSense jest wyjątkowo przyjazny dla użytkownika, a wszystkie wtyczki, motywy i widżety są łatwe w zarządzaniu.

Czy masz pytania dotyczące korzystania z AdSense lub wstawiania go do swojej witryny WordPress? Dołożymy wszelkich starań, aby pomóc w komentarzach poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me