Jak dodać Formularze Google do WordPress

Jak dodać Formularze Google do WordPress

Google oferuje szereg narzędzi, które pomogą Ci zrobić więcej w przeglądarce – dokumenty, arkusze, slajdy i formularze. Formularze Google pomagają w tworzeniu i dodawaniu formularzy do witryny WordPress za darmo za pomocą konta Google. Chociaż istnieje już od jakiegoś czasu, ulepszona wersja został wprowadzony w 2016 roku. A teraz łatwiej jest tworzyć i dodawać formularze Google do WordPress.


Dodaj formularze Google do WordPress

Formularze to świetny sposób na zebranie wszelkich informacji online. Od formularzy kontaktowych i ankiet po strony kasy i formularze subskrypcji – są przydatnymi dodatkami do Twojej witryny.

Oto dlaczego powinieneś używać formularzy Google w swojej witrynie:

 • Łatwe tworzenie, dodawanie i używanie.
 • Formularze są responsywne, więc możesz tworzyć, edytować lub odpowiadać na formularze z dowolnego rozmiaru ekranu.
 • Dane można zapisać bezpośrednio w arkuszu kalkulacyjnym.
 • Może utworzyć pojedynczy formularz i udostępnić go na wielu stronach internetowych.
 • Członkowie zespołu mogą łatwo udostępniać online, mogą współpracować.
 • Wszystkie dane są przechowywane na dysku Google.
 • Szybki dostęp do wszystkich formularzy w jednym miejscu.
 • Możesz przeglądać odpowiedzi w czasie rzeczywistym i sprawdzać, w jaki sposób poszczególni respondenci odpowiadali na określone pytania.
 • Odpowiedzi mogą być uporządkowane i uporządkowane.
 • Wiele dodatków, takich jak timery, zapewnia jeszcze większą funkcjonalność.
 • Umożliwia wstawianie zdjęć i filmów z YouTube bezpośrednio do pytań w formularzu.
 • Funkcje takie jak wstępnie wypełnione odpowiedzi, wymagane pola i siatki wielokrotnego wyboru.

Kreatory formularzy WordPress też są świetne, ale formularze Google mogą być lepszą opcją, jeśli chcesz wyświetlać formularze na wielu stronach internetowych lub platformach, zbierać wszystkie odpowiedzi w jednym miejscu i dzielić się nimi z innymi.

Opcja 1: Jak ręcznie dodać formularze Google do WordPress

Na początek odwiedź Witryna formularzy Google i kliknij Utwórz formularz. (Och, musisz mieć konto w Google, zanim to zrobisz).

Utwórz formularz

Masz dwie opcje – utwórz nowy formularz od zera lub przewiń, aby wybrać jeden z wielu dostępnych szablonów.

Na potrzeby tego samouczka wybierzmy formularz oceny kursu, ale naprawdę możesz wybrać wszystko, co chcesz.

Z boku znajduje się pływające menu, które może pomóc w znacznym stopniu zmodyfikować i dostosować formularz. Możesz dodać więcej pytań, wprowadzić tytuł / opis, wstawić zdjęcia lub filmy oraz utworzyć więcej sekcji.

Formularz oceny kursu

Pytania mogą pojawiać się w różnych formatach – wielokrotnego wyboru, listach rozwijanych lub w skali liniowej. Możesz przeciągać i upuszczać pytania, aby uporządkować je w dowolnej kolejności. Możesz także wybrać projekt motywu wizualnego. Poza tym, jeśli dodasz swoje zdjęcie lub logo, Google automatycznie zaproponuje wybór kolorów lub motywów, które nadadzą ton Twojemu formularzowi.

Będziesz mógł zastosować logikę pomijania do swoich pytań, dostosować stronę z potwierdzeniem, użyć dodatków do jeszcze wydajniejszego formularza i wyświetlić podgląd formularza na żywo.

Po skonfigurowaniu wszystkiego znajdź ikonę oka u góry i kliknij ją, aby Zapowiedź formularz. Jeśli jesteś zadowolony ze sposobu wyświetlania formularza, przejdź dalej i kliknij Wysłać przycisk.

Na następnym ekranie znajdziesz opcje dostępu do formularza.

Skopiuj kod

Możesz to zrobić

 • wyślij formularz do siebie
 • udostępnij link innym osobom lub
 • skopiuj kod do osadzenia i wklej go w WordPress

Ponieważ chcemy dodać formularze Google do WordPress, skopiuj kod iframe…

Wklej kod

… I wklej go w nowym poście. Następnie przejdź do podglądu i opublikuj post. Tak wygląda formularz oceny kursu w mojej instalacji WordPress.

Zapowiedź

Innym sposobem skonfigurowania formularzy Google jest użycie dysku Google. Znajdź na Dysku Nowy w lewym górnym rogu i kliknij na niego. Następnie poszukaj Więcej opcja, która prowadzi do Formularzy Google. Tutaj możesz także rozpocząć nowy formularz.

Dysk Google

Opcja 2: Jak dodać formularze Google do WordPress za pomocą wtyczki

Po prostu osadzasz kod w swoim poście lub stronie WordPress, otrzymujesz formularz, który zachowuje domyślny styl Google. Nie stosuje twojego CSS i może nie mieszać się z twoim motywem. Możesz jednak chcieć formularza, który bardziej odpowiada stylowi i marce Twojej witryny WordPress. Aby to zrobić, możesz wypróbować wtyczkę Google Forms WordPress.

Wtyczka formularzy Google

The Wtyczka WordPress do formularzy Google Forms umożliwia dodawanie formularzy Google do WordPress i zarządzanie nimi za pośrednictwem obszaru administracyjnego WordPress. Ponadto lepiej integruje formularze z WordPress, oprócz wielu opcji modyfikowania i stylizowania formularza Google. Usuwa otoki HTML Google i osadza formularz bezpośrednio na stronach i postach Twojej witryny.

Wtyczka jest łatwa w użyciu. Jak zawsze najpierw musisz zainstalować i aktywować wtyczkę. Na pulpicie nawigacyjnym znajdziesz element formularzy Google dodany do menu WordPress.

Instalacja

Kliknij Dodaj nowe Formularze Google.

Dodaj nowy formularz

Na tym etapie wróć do formularza Google i skopiuj adres URL w opcjach Wyślij i wklej go w polu Adres URL formularza.

Kopiuj URL

Wypełnij pozostałe opcje według własnego uznania, pamiętając o ogólnym stylu witryny. Możesz także zmienić tekst, który ma się pojawiać na stronie potwierdzenia.

Publikować formularz i znajdź krótki kod

Znajdź krótki kod

Skopiuj shortcode, otwórz nowy post i wklej go w edytorze tekstu.

Wklej krótki kod

Wygląd formularza będzie teraz zależeć od aktywnego motywu w witrynie lub dowolnego niestandardowego kodu CSS dodanego za pomocą opcji konfiguracji wtyczki.

Należy tutaj zauważyć, że wtyczka obsługuje tylko opublikowane formularze Google. Innymi słowy, musisz mieć możliwość otwarcia formularza URL z przeglądarki. Oznacza to, że te formularze nie działają w przypadku jakichkolwiek formularzy przeznaczonych do użytku prywatnego.

Formularz zgłoszenia formularza

Gromadząc odpowiedzi w dowolnym celu, należy je sformatować w sposób, który ma sens i zapewnia wgląd.

Wtyczka ma sekcję dziennika przesyłania formularzy, w której można wyświetlić wszystkie odpowiedzi. Utrzymywany jest znacznik czasu i adres URL każdego zgłoszenia, które mogą dostarczyć cennych informacji statystycznych. Jeśli nie potrzebujesz już tych rekordów, możesz je zbiorczo usunąć.

W przeciwnym razie możesz uzyskać dostęp do dysku Google i wyświetlić wszystkie odpowiedzi bezpośrednio na dysku. Po otwarciu dysku znajdź formularz, otwórz go i kliknij Odpowiedzi opcja w górnym menu.

Odpowiedzi

Możesz wyświetlić wszystkie odpowiedzi w formacie arkusza kalkulacyjnego, klikając ikonę + (ukrytą na powyższym obrazku), wybierając miejsce docelowe odpowiedzi lub pobierając je w formacie CSV. Możesz także włączyć powiadamianie e-mailem o odpowiedziach lub usunąć je zbiorczo – wszystko za pomocą dysku.

Owinąć

Formularze Google to łatwy i popularny sposób na zbieranie opinii lub odpowiedzi w dowolnym celu. Są wszechstronne i można ich używać do zbierania wiadomości e-mail, przeprowadzania ankiet, otrzymywania aplikacji, kwestionariuszy, ankiet i quizów. Utworzenie formularza Google i udostępnienie go osobom trzecim jest łatwe, zarówno poprzez udostępnienie linku, wysłanie go pocztą elektroniczną, jak i umieszczenie go na swojej stronie internetowej. Mogą też być lepszą alternatywą, gdy chcesz udostępniać formularze i umożliwić innym współpracę przy formularzu.

Formularze nie są jedynymi cennymi dodatkami do Twojej witryny, ponieważ Google oferuje szereg innych usług, takich jak Analytics i czcionki. Opublikowaliśmy post na temat wtyczek WordPress w celu zintegrowania usług Google z WordPress. Oprócz tego istnieje wiele przydatnych aplikacji i rozszerzeń dla Chrome, które mogą ułatwić pracę z WordPress. Możesz skorzystać z tych bezpłatnych usług Google, aplikacji i rozszerzeń, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom.

Czy masz jakieś wskazówki do dodania? A może kolejne pytanie dotyczące dodawania formularzy Google do WordPress? Po prostu zostaw komentarz – chcielibyśmy usłyszeć twoje myśli.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map