Jak dodać formularz kontaktowy do WordPress za pomocą formularza kontaktowego 7 i łącznie

Jedną z zalet posiadania witryny jest to, że zawsze możesz być dostępny dla odbiorców, z którymi chcesz się połączyć. I nic tak nie działa, jak dodanie formularza kontaktowego lub strony kontaktowej do swojej witryny. Formularz kontaktowy to jedna z najskuteczniejszych opcji wezwania do działania na stronie internetowej i świetny sposób na zachęcenie odwiedzających do skontaktowania się z Tobą. Krótko mówiąc, jest to idealne narzędzie komunikacyjne, które zwiększa wydajność Twojej witryny.


Często formularz kontaktowy pojawia się na wielu stronach internetowych na stronie kontaktowej w ogólnym formacie. Ale można go również dostosować, aby zachować styl z witryną. Możesz także umieścić go poniżej posta na blogu lub na dole specjalnych stron docelowych, aby przekonać odwiedzających do podjęcia określonych działań.

Formularze kontaktowe zawsze były ogromne w Internecie. Dowiedzmy się, dlaczego:

 • Formularze kontaktowe oferują dostęp 24 × 7: Formularz kontaktowy oferuje szybki, wygodny i całodobowy dostęp do każdego odwiedzającego.
 • Formularze kontaktowe zapewniają lepszą obsługę: Ogólne wrażenia klientów zostały ulepszone dzięki formularzowi kontaktowemu. Możesz umożliwić klientowi skontaktowanie się z Tobą z dowolnego miejsca na stronie. Ponadto formularz kontaktowy może zostać zsynchronizowany z przeglądarką użytkownika. Opcje autouzupełniania mogą następnie znudzić się wypełnianiem formularza. Jeśli jednak zdarzy się, że użyjesz linku e-mail zamiast formularza kontaktowego, uwaga klienta po prostu przeniesie się do innego okna, aby skonfigurować domyślny adres e-mail.
 • Formularze kontaktowe prowadzą rejestr wszystkich wpisów i ułatwiają obsługę danych: Formularz kontaktowy jest cennym źródłem ważnych danych. Określając odpowiednie informacje w polach formularza kontaktowego, możesz zebrać potrzebne informacje. Wszystkie informacje są odbierane przez Ciebie dokładnie w ten sam sposób. Ułatwia to uporządkowanie odpowiedzi w sensowny sposób.
 • Formularze kontaktowe pomagają rozwinąć listę subskrybentów: Dane w formularzu kontaktowym mogą być gromadzone, zestawiane i analizowane w celu usprawnienia marketingu i generowania potencjalnych klientów. Formularze mogą być zaprojektowane do automatycznego zbierania danych i zintegrowane z nimi Google Analytics mieć z tego sens. Proste pole wyboru zapraszające czytelnika do „Subskrybuj nasz biuletyn” może zwiększyć twoją listę e-mailową, bez ingerencji.
 • Formularze kontaktowe mogą wysyłać automatyczne odpowiedzi i usprawniać przepływ pracy: Skonfiguruj formularze, aby automatyczne odpowiedzi były wysyłane do członków zespołu lub klientów. Projektuj arkusze kalkulacyjne i eksportuj zgromadzone dane do tych arkuszy w celu dalszego wykorzystania. Zobaczysz poprawę ogólnego przepływu pracy na zapleczu WordPressa. Ponadto możesz zintegrować formularz z usługami takimi jak Trello, Siły sprzedaży w celu poprawy przepływu pracy.
 • Formularzy kontaktowych można użyć, aby zachęcić użytkowników do odpowiedzi: Możesz zaoferować odwiedzającym zachęty do korzystania z formularza kontaktowego. Jest to jeden ze sposobów zwiększenia zaangażowania użytkowników i poprawy gromadzenia danych.
 • Formularze kontaktowe mogą pomóc w budowaniu marki Twojej witryny: Formularze kontaktowe nie zawsze muszą być ogólne i nudne. Można również stylizować formularze, aby były dostosowane do Twojej marki lub stylu witryny. Może to podnieść świadomość Twojej marki i zwiększyć widoczność Twojej strony internetowej.
 • Formularze kontaktowe są ogólnie bezpieczniejsze: Formularze kontaktowe to bezpieczniejszy i bardziej niezawodny sposób gromadzenia informacji o klientach.
 • Formularze kontaktowe chronią Twój e-mail przed przeciążeniem i spamem: Formularz kontaktowy w Twojej witrynie automatycznie zmniejsza liczbę wiadomości e-mail docierających do skrzynki odbiorczej. Jednocześnie możesz użyć filtrów antyspamowych w formularzach, aby zmniejszyć liczbę odpowiedzi spamowych w formularzach. Ponadto formularze kontaktowe są obsługiwane po stronie serwera, gdzie Twój adres e-mail nie jest łatwo dostępny.
 • Formularze kontaktowe pomagają filtrować niechciane kontakty: Żądając podania niektórych informacji (numeru telefonu lub adresu) na temat osoby w formularzu kontaktowym, możesz powstrzymać niechciane kontakty i upewnić się, że tylko prawdziwie zainteresowani czytelnicy mogą się z tobą skontaktować. Może to jednak powstrzymywać prawdziwych użytkowników, dlatego należy ostrożnie korzystać z tej opcji.
 • Formularze kontaktowe są również przydatne do innych celów: Możesz otrzymać formularz kontaktowy w celu wykonywania podwójnych obowiązków, takich jak przyjmowanie darowizn, dokonywanie rezerwacji i inne. Możesz także użyć formularzy kontaktowych, aby zebrać opinie od odwiedzających lub zachęcić ich do zapytania o szczegóły lub zapytania o twoje produkty.

Jak dodać formularz kontaktowy do swojej witryny

Z wielu powodów motywy zazwyczaj nie mają wbudowanych formularzy kontaktowych. Zazwyczaj zawierają one wtyczkę obsługującą tę funkcjonalność. W tym poście przejdziemy przez procedurę instalowania formularza kontaktowego 7 na stronie WordPress przy użyciu motywu Total.

Total zaleca dwie wtyczki do dodania formularza kontaktowego.  Formularz kontaktowy 7, który jest bezpłatny i Gravity Forms, jeśli wolisz wtyczkę premium. Możesz wybrać dowolną z dwóch opcji i dodać formularze w dowolnym miejscu na swojej stronie.

Dodawanie strony kontaktowej za pomocą formularza kontaktowego 7 i motywu Total

Podczas instalacji motywu Total zaleca się również zainstalowanie formularza kontaktowego 7. Jeśli nie zainstalujesz i nie aktywujesz Formularza Kontaktowego 7 podczas importowania przykładowej wersji demo, musisz pamiętać, aby aktywować ją osobno, aby używać jej w swojej witrynie.

Po aktywowaniu wtyczki Formularz kontaktowy 7 zobaczysz nowy element menu „Kontakt”Na pulpicie nawigacyjnym. Powinien istnieć przykładowy formularz kontaktowy, który pomoże Ci zacząć. Kliknij, aby otworzyć formularz kontaktowy i edytować zawartość formularza zgodnie z wymaganiami. Po zakończeniu edycji zapisz formularz, a następnie skopiuj krótki kod, aby użyć go później.

Zobacz opcję Dodatkowe ustawienia w edytorze? Korzystając z tej opcji, możesz dołączyć dodatkowe ustawienia do każdego formularza kontaktowego. Musisz dodać fragmenty kodu w określonym formacie do odpowiednich pól na ekranie edycji formularza kontaktowego.

Następnie z poziomu pulpitu nawigacyjnego otwórz a Nowa strona. Tytuł strony, jak chcesz, nazwałem swoją stronę „Strona kontaktowa”. Zapisz stronę jako wersję roboczą, a następnie kliknij opcję Visual Composer, z której masz większy komfort. Będziemy używać Edytor frontendu ale jeśli wolisz, możesz wykonać te same kroki w wewnętrznej bazie danych.

Utwórz nową stronę

Spowoduje to otwarcie edytora „przeciągnij i upuść” na żywo. Wstaw formularz kontaktowy, po prostu kliknij niebieski przycisk, aby + Dodaj element.

Cały motyw: Dodaj element

Następnie wybierz Formularz Shortcode moduł.

Total Theme: Formularz Shortcode Module

Następnie wklej skopiowany wcześniej formularz do pierwszego pola. Zapisz, aby wstawić formularz na stronie.

Total Theme: Wstaw formularz

Teraz możesz użyć wbudowanych opcji formularza Total, aby dostosować animację, styl, szerokość i rozmiar czcionki. Po zakończeniu zanurz moduł formularza, a następnie kliknij niebieski przycisk w prawym górnym rogu ekranu, aby Publikować Twoja strona.

Total Theme: Form Form

W dostosowywaniu motywu na żywo dostępne są dodatkowe opcje, do których można uzyskać dostęp za pośrednictwem pulpitu nawigacyjnego WordPress. Nawigować do Wygląd> Dostosuj> Ogólne opcje motywu> Łącza i przyciski aby edytować styl przycisku motywu, który jest używany w formularzu kontaktowym.

Cały motyw: Kolor przycisku formularza

W przypadku innych motywów, które nie zawierają modułu formularza, możesz po prostu wkleić krótki kod do edytora tekstu WordPress lub modułu pola tekstowego,

Dodawanie formularza kontaktowego do widżetów na pasku bocznym

Zamiast pełnej strony kontaktowej (a może oprócz niej) możesz także dodać widżet formularza kontaktowego do paska bocznego wszystkich lub niektórych stron lub postów. Możesz również dodać go do stopki lub dowolnego obszaru na stronie, który może zawierać widżet. Pomoże to użytkownikom dotrzeć do Ciebie z dowolnego miejsca w witrynie.

Total wykorzystuje natywne funkcje WordPress. Zatem znajomość wyglądu i działania Customizera daje przewagę. Menedżer dostosowania jest domyślnie włączony. Dodaje nową stronę administratora o Panel motywów> Menedżer dostosowania, gdzie możesz włączyć / wyłączyć sekcje z WordPress Customizer. Możesz dowiedzieć się więcej o tej funkcji tutaj.

Aby jednak przystąpić do dodawania Widżetu Kontaktowego, musisz przejść do Wygląd> Dostosuj.

Pojawi się zestaw opcji, kliknij Widżety> Główny pasek boczny.

Opcja motywu Obszary widżetów jest domyślnie włączona. Daje to możliwość tworzenia niestandardowych obszarów widżetów w Twojej witrynie. Jeśli zamierzasz korzystać tylko z wbudowanych pasków bocznych / obszarów widżetów, możesz wyłączyć tę funkcję. Możesz dowiedzieć się więcej o dodawaniu niestandardowych obszarów widgetizowanych tutaj.

Zostanie otwarty inny panel w narzędziu Dostosowywanie zawierający wszystkie opcje widgetów. Wybierz Widżet tekstowy, i zostanie automatycznie dodany do istniejących widżetów głównego paska bocznego. Po prostu kliknij, a następnie przeciągnij i upuść, aby zmienić kolejność widżetów i zmienić ich pozycję na pasku bocznym.

Otwórz widżet Tekst, dodaj tytuł do widżetu, a następnie wklej krótki kod, który skopiowałeś podczas tworzenia strony kontaktowej.

Teraz możesz kliknąć Gotowe> Zapisz i opublikuj.

Na pasku bocznym pojawi się podstawowy i funkcjonalny formularz kontaktowy (Total ma także fajny widżet Business Info, który możesz dodać dla swojego adresu, numerów kontaktowych i adresu e-mail). W ten sposób mój formularz kontaktowy na pasku bocznym wyświetla się moim czytelnikom w interfejsie użytkownika.

Zmiana stylu / formatu formularza kontaktowego

Total obsługuje wszystkie pola formularza kontaktowego 7, w tym pola wyboru, przyciski opcji, listy rozwijane, reCaptcha, ukryte pola, tekst zastępczy i wiele innych. Oznacza to, że możesz dostosować ustawienia swoich formularzy, wysyłać automatyczne odpowiedzi, dodawać tytuł tematu i wiele więcej. Spójrz na Formularz kontaktowy 7 dokumentów aby dowiedzieć się więcej o wtyczce i jej niesamowitych funkcjach.

Podsumowując

Dodanie formularza kontaktowego do witryny jest łatwe, nie kosztuje dużo i poprawia wydajność i przepływ pracy. Naprawdę nie ma powodu, dla którego nie należy stosować tej prostej metody, aby zwiększyć wygodę użytkownika, a jednocześnie zyskać ważne kontakty do potencjalnych klientów.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me