Jak dodać czcionki Google do WordPress

Jednym ze sposobów na radykalną poprawę wyglądu i profesjonalizmu witryny jest użycie świetnych czcionek.


Większość ludzi nigdy nie zastanawia się nad czcionką używaną na swojej stronie internetowej. Jeśli jednak opracowujesz własny motyw lub edytujesz aktualnie zainstalowany motyw, dobry wybór czcionek powinien stanowić dużą część procesu.

Wybór czcionki lub kombinacji czcionek dla Twojej witryny był kiedyś prostym i szczerze mówiąc nudnym zadaniem. Dostępnych było bardzo niewiele czcionek bezpiecznych dla sieci, ale teraz, gdy stale tworzona jest ogromna liczba czcionek zoptymalizowanych dla Internetu, może być trudno ustalić, które z nich należy użyć.

Wraz z utworzeniem Czcionki Google a ponad 900 rodzin czcionek dostępnych dla ciebie proces wyboru dobrej czcionki jest jeszcze bardziej złożony. Jednak w ciągu ostatnich kilku lat rozwój Google Fonts sprawił, że wdrożenie dowolnego dokonanego wyboru jest o wiele łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Dlaczego warto korzystać z czcionek Google?

Czcionki Google stały się jednym z największych zasobów czcionek dostępnych obecnie w Internecie.

Dostępnych jest nie tylko ponad 900 rodzin czcionek, ale wszystkie są czcionkami typu open source, które może tworzyć i ulepszać każdy.

Projektanci, którzy tworzą czcionki, muszą przejść proces analizy, aby ich czcionka znalazła się w katalogu Google. Oznacza to, że oprócz dostępu do tysięcy projektantów na całym świecie, czcionek nie można dodać do katalogu bez uprzedniego upewnienia się, że są kompletne i zoptymalizowane pod kątem Internetu.

Używanie różnych czcionek w przeszłości oznaczało, że ludzie musieli mieć czcionkę zainstalowaną na własnym komputerze, aby umożliwić przeglądarce prawidłowe ich wyświetlanie. Dzięki czcionkom Google wszystkie czcionki są dostępne bezpośrednio z katalogu Google, zapewniając, że będą działać na praktycznie każdym komputerze z dowolną przeglądarką. Otwiera to niespotykaną dotąd swobodę projektowania stron internetowych.

Jak korzystać z czcionek Google w mojej witrynie?

Niektóre motywy WordPress, takie jak Total WordPress Theme, zawierają opcje wbudowane w motyw ułatwiające zmianę czcionek Google. Wystarczy przejść do Dostosowywanie i kliknij Typografia tab, aby edytować główne czcionki, rozmiar czcionki, grubość czcionki, a nawet odstępy między wierszami dla elementów w całym motywie.

Wszystkie opcje czcionek motywu

Jeśli jednak używasz innego motywu, możesz ręcznie dodać Czcionki Google lub użyć wtyczki.

Wtyczki WordPress do dodawania czcionek Google

Jedną z najlepszych bezpłatnych wtyczek do dodawania czcionek Google do witryny jest bezpłatna wtyczka Easy Google Fonts, którą można pobrać z repozytorium WordPress. Najłatwiejszy do pobrania jest jednak bezpośrednio z pulpitu WordPress. Wystarczy zalogować się na swojej stronie WordPress i przejść do Wtyczki> Dodaj nowe. Następnie wyszukaj „Łatwe czcionki Google”, aby szybko i łatwo zainstalować.

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Inną świetną wtyczką do dostosowywania czcionek na stronie jest wtyczka edytora Yellow Pencil Live CSS (która jest dostępna bezpłatnie w naszym nowojorskim motywie WordPress). Zaletą tej wtyczki jest to, że nie tylko pozwala ona zmieniać czcionki witryny za pomocą prostej metody „kliknij i edytuj”. Możesz także dostosować wszystkie kolory, rozmiary czcionek, grubości czcionek, wypełnienia, marginesy itp. W WordPressie itp..

Których czcionek należy użyć?

Największa siła katalogu czcionek Google może również utrudnić ci życie. Dostępnych jest tak wiele czcionek, że znalezienie i wybranie odpowiedniej kombinacji czcionek może być wyzwaniem.

Czcionki, które wybierzesz, będą zależeć całkowicie od tego, co próbujesz przekazać swoim projektem. Czcionki służą do przyciągnięcia uwagi czytelników witryny. Służą do zwrócenia uwagi na różne aspekty strony internetowej, a świetny projektant potrafi robić cuda z bardzo subtelnymi różnicami w czcionkach, których używają.

Jedną rzeczą, którą musisz zrozumieć, jest różnica między czcionką a krojem pisma. Te dwa terminy są często i nieprawidłowo stosowane zamiennie. Czcionka to kompletny zbiór liter, symboli liczbowych itp. Odnosząc się do projektu tej kolekcji, nazwałbyś ją krojem pisma.

Klasyfikacje czcionek

Istnieją różne klasyfikacje, które można zastosować do krojów pisma. Są to: Serif, Sans Serif, Display, Handwriting (lub Script) i Monospace. Są inne, które są używane w druku, choć nie musimy się teraz nimi przejmować.

Jakie są między nimi różnice?

Szeryfowy kroje pisma mają ogon zwisający z krawędzi każdej postaci.

Czcionka szeryfowa

Sans Serif kroje pisma nie mają ogonów.

Krój pisma bezszeryfowego

Pokaz kroje są niezwykłe i dekoracyjne.

Wyświetl krój pisma

Pismo odręczne kroje pisma wyglądają jak pisanie kursywą lub pisanie blokowe.

Krój pisma ręcznego

W końcu, monospace Czcionki składają się ze znaków, z których każdy zajmuje dokładnie tyle samo miejsca.

Krój pisma Monospace

Czcionki Najlepsze praktyki projektowania stron internetowych

Wybierając czcionki, których należy użyć, należy przestrzegać kilku wskazówek dotyczących najlepszych praktyk.

To jest dobry pomysł unikaj używania więcej niż dwóch różnych czcionek w projekcie witryny. Równoważenie więcej niż dwóch czcionek może być trudne. A mieszanie więcej niż dwóch krojów pisma w jednej witrynie może powodować poważne problemy wizualne.

Jeśli używasz dwóch różnych czcionek, na przykład jednej dla tytułów i jednej dla treści, upewnij się, że nie wybierasz ich z tej samej klasyfikacji kroju pisma. Jego najlepiej łączyć czcionki. Innymi słowy, unikaj używania dwóch różnych czcionek Serif lub dwóch różnych czcionek bezszeryfowych.

Istnieją czcionki, które działają naprawdę dobrze w tytułach, ale nie są idealne do treści i odwrotnie. Istnieją witryny, które używają czcionek do treści, które mogą być trudne do odczytania. Czcionki zawartości powinny być czyste i łatwe do odczytania natomiast Czcionki tytułowe powinny być używane w celu uzyskania maksymalnego efektu i zwrócić uwagę na określone obszary witryny.

Podsumowanie czcionek Google dla WordPress

Jak być może zaczynasz doceniać, wybór czcionek do projektu witryny może być trudnym i wymagającym procesem. Decyzja ma znacznie więcej niż tylko wybór dowolnych dwóch czcionek.

Jest kilka rzeczy, które powinieneś starać się zapewnić w swoich wyborach. Upewnij się, że hierarchia klas nagłówków jest zrównoważona, a znaczniki nagłówków zmniejszają swój rozmiar względny.

Połowa sukcesu w dobrym projekcie strony i typografii ma być zgodna z wyborem czcionek. Obejmuje to rozmiary czcionek, gramatury i odstępy. Korzystanie z czcionek Google i wtyczki Google Typography znacznie ułatwia ten proces. Nawet przy tych zasobach posiadanie profesjonalnej i zrównoważonej typografii nadal stanowi wyzwanie.

Jeśli nadal nie masz pewności, jakich wyborów dokonujesz, i zgubisz się, próbując zrozumieć różnice między wszystkimi opcjami. Być może nadszedł czas, aby profesjonalny projektant zajrzał do Twojej witryny.

Czy wdrożyłeś czcionki Google w swojej witrynie? Czy zbudowałeś od podstaw motyw zawierający Czcionki Google? Chętnie poznamy Twoje uwagi na temat typografii i ulubionych czcionek w komentarzach poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me