Jak dodać czat na żywo do swojej witryny WordPress

Zaledwie kilka minut temu rozmawiałem na czacie na żywo i otrzymałem wszelką możliwą pomoc w związku z problemem technicznym, jaki miałem przy wypłacie, którą zrobiłem wcześniej. Na szczęście dla ciebie, mój usługodawca był na żywo (online), co oznacza, że ​​rozwiązałem problem i wróciłem do pracy w mniej niż 10 minut. Teraz jestem szczęśliwszym pisarzem.


Ale co to ma z tobą wspólnego? Pierwszy akapit to próba rzucenia światła na natychmiastową korzyść, jaką cieszysz się, gdy dodajesz czat na żywo do swojej witryny WordPress. Zapewniasz lepszą i szybszą obsługę czatu na żywo.

W tym krótkim samouczku omawiamy:

 • Plusy i minusy czatu na żywo WordPress
 • Jak dodać czat na żywo do swojej witryny WordPress
 • Szybka lista wtyczek czatu na żywo WordPress

W jednym wierszu chcemy wyposażyć Cię w wskazówki i narzędzia potrzebne do dodania funkcjonalnego czatu na żywo do witryny WordPress w ciągu kilku minut. Jeśli masz założone buty do tańca, chodźmy tango mi amigo.

Plusy i minusy czatu na żywo WordPress

Zachowajmy to tak proste.

Najpierw plusy

Konfiguracja czatu na żywo WordPress jest łatwa i tania (jeśli nie darmowa). Po drugie, możesz dopasować aplikację czatu do swojej witryny. Czy ktoś wspomniał o wygodzie? Spójrz na to w ten sposób, czat na żywo jest wszędzie. Dlaczego? Szybsze wsparcie oznacza, że ​​odwiedzający nie będzie musiał czekać.

Oszczędza również czas; mniej połączeń telefonicznych i e-maili. To Internet, wsparcie jest znacznie łatwiejsze dzięki czatowi na żywo. Pomyśl o zerowych zakłóceniach usług, co oznacza więcej chedda. I nie zapominaj, że jeden operator czatu może obsługiwać wielu klientów.

Możesz również zlecić czat na żywo. Pula talentów jest imponująca. Oznacza to, że możesz z łatwością zapewnić złoty standard wsparcia dla całego świata 24/7.

Ukierunkowany czat na żywo

Możesz zbierać dane analityczne z wtyczki czatu; informacje, które pomogą Ci zaoferować lepsze wsparcie.

Możesz sprzedawać swoje inne produkty za pośrednictwem czatu na żywo, ponownie dzięki analityce. Co powiesz na powstrzymanie potencjalnego klienta przed wyjściem z interesującego czatu? Widzisz, oznacza to, że możesz zbierać e-maile, dla każdej kampanii e-mailowej?

Praktycznie kontrolujesz wtyczkę czatu i możesz banować każdego, kto nie przestrzega twoich przepisów czatu. Ponadto zawsze fajnie jest czatować z klientami, ponieważ zbierasz wiele opinii. Możesz zginać czat WordPress w dowolny sposób, ponieważ się nie zepsuje.

Podsumowując, możesz zapewnić światowej klasy wsparcie z dowolnego miejsca w dowolnym czasie.

Jeśli ma profesjonalistę, musi istnieć oszustwo. Więc zagrajmy.

Wady

Jeśli zainstalujesz czat na żywo i nie poinformujesz klientów o twojej dostępności, będą bardzo źli, gdy drzemiesz. Ponieważ nie możesz wiecznie toczyć się bez snu, zlecać na zewnątrz lub stać się dostępnym.

Oznacza to również jasne określenie godzin dostępności. Lub użyj wtyczki, która zmienia czat na żywo w formularz e-mail do generowania potencjalnych klientów po przejściu do trybu offline.

I mamy nadużywających klientów, którzy zamykają wsparcie, ale wtedy możesz zakazać każdemu, kto miesza się z Zohanem nie przestrzega zasad.

To najlepsze, co wymyśliłem i próbowałem. Znasz jakieś inne wady? Powiadom nas.

Ponieważ czat na żywo WordPress jest dzisiaj oczywistym zwycięzcą, dodamy wtyczkę czatu na żywo do Twojej witryny, abyś mógł się przejechać. Nie masz nic do stracenia, to wszystko za darmo.

Jak dodać czat na żywo do swojej witryny WordPress

wtyczka wsparcia czatu na żywo WP

Tutaj użyjemy Wtyczka WP Live Chat Support przez WP-LiveChat i firmę. Mamy taką ufność do tej wtyczki i zrozumiesz dlaczego. Będzie fajnie.

Zainstaluj i aktywuj wtyczkę WP Live Chat Support:

wp-live-chat-support-welcome-screen

Dwa przyciski dwie zakładki; Pomiń wprowadzenie, wsparcie, powitanie i kredyty w tej kolejności. Karta powitalna zawiera kilka ciekawych szczegółów, jeśli chcesz przeczytać. Faceci wymienieni w zakładce Kredyty wyjaśniają, że oferują wsparcie, więc nie utknij.

U dołu ekranu powitalnego kliknij „Ok! Zacznijmy ”i Voila! – prowadzisz dla ciebie czat na żywo:

wp-live-chat-support-plugin zainstalowany

Tak samo ludzie mogą czatować z tobą na żywo w Twojej witrynie WordPress. Wtyczka obsługi WP Live Chat ma imponujące funkcje, w tym dzwonki powiadomień, sygnały dźwiękowe i inne.

Skonfiguruj czat na żywo

Jak widać, link do dostosowania wtyczki znajduje się na pierwszym planie. Może odkryjemy, co kryje się za tym linkiem. Kliknij zmodyfikuj ustawienia swojego czatu:

ekran ustawień wsparcia czatu na żywo WP

No cóż, spójrz na to. Wygląda to na obszerną listę funkcji i jest to tylko darmowa wersja. Oczywiście jest wersja pro z jeszcze większą liczbą funkcji. Zobaczmy, co możemy zrobić z czatem. Kliknij pozycję menu Chat Box:

wp czat na żywo obsługa ustawień czatu

No cóż, cóż … co my tu mamy? Wszystko, czego potrzebujesz, aby od razu porozmawiać z potencjalnymi klientami. Więcej funkcji jest zablokowanych w wersji pro. Profesjonalne plany kosztują od 39 do 100 dolarów. To jednorazowa sprawa; brak powtarzających się płatności, chyba że odnawiasz licencję, co robisz ręcznie. Wracając do funkcji, jest tyle do zrobienia.

Stylizacja

Chcesz dodać kolor lub dostroić czat dla swojej marki? To takie proste, po prostu przejdź do sekcji stylizacji i zaprojektuj według własnego uznania:

wp-live-chat-support-styling-screen

Czy wiesz, że możesz ankietować swoich odbiorców za pomocą tej wtyczki? Ponadto możesz:

 • Dodaj agentów
 • Dostosuj swoją wiadomość offline
 • Zainstaluj niestandardowy CSS lub JS
 • Użyj interfejsu API REST, dopóki nie zostanie wyświetlone menu rozwijane
 • Blokuj odwiedzających według adresu IP tylko dlatego, że możesz
 • Przekieruj użytkowników na określoną stronę po zakończeniu czatu
 • Dodaj linki do bazy wiedzy przed rozpoczęciem sesji czatu
 • I wiele więcej!

Pod koniec procesu konfiguracji powinieneś mieć przycisk czatu na żywo, taki jak ten:

wp-live-chat-support-live-chat-box

Gdy użytkownik kliknie przycisk Start, aby zainicjować sesję czatu, otrzymasz powiadomienie (w tym powiadomienia wypychane, ale najpierw musisz dodać powiadomienia wypychane do swojej witryny). Oto jak wygląda pulpit administratora czatu:

Panel kontrolny wp-live-chat-support-admin-chat-dashboard

Sesja czatu administratora wygląda następująco:

wp-live-chat-support-admin-chat-window

Analityka

Jak widać, możesz zebrać wiele informacji o użytkowniku, a nawet zobaczyć jego zdjęcie, jeśli używa gravatar. Zobaczysz strony, na których się znajdują, skąd został zainicjowany czat, adres IP i wiele więcej w zależności od zdefiniowanych przez Ciebie pól niestandardowych.

Sesja czatu na żywo z perspektywy użytkownika:

wp-live-chat-support-live-chat-box-live

Możesz nawet aktywować serwer węzłów, aby odciążyć serwer od wielu rozmów. Oznacza to szybką stronę internetową, co zawsze jest dobrą rzeczą.

W przypadku darmowej wtyczki czatu na żywo wtyczka WP Live Chat Support wygrywa w wielu obszarach, nawet jeśli najlepsze funkcje są zablokowane w wersji Pro. Między tobą a mną zakochałem się w tej wtyczce i teraz jej używam. A ty?

Wyróżnienia

Oto lista innych wtyczek czatu na żywo WordPress, o których warto wspomnieć, wybranych w losowej kolejności:

Ostatnie słowa

Czat na żywo pomaga zwiększyć zaangażowanie użytkowników w witrynie, co prowadzi do lepszych konwersji w dalszej linii. Konserwacja jest niewielka, ponieważ dzięki świetnemu zespołowi, narzędziom i czasowi możesz wygrać duże pieniądze w obszarze obsługi klienta.

Czy masz czat na żywo w swojej witrynie WordPress? Jakiej wtyczki używasz? Jeśli nie masz czatu na żywo w swojej witrynie, jaką masz wymówkę, żeby się powstrzymywać? Daj nam znać, co myślisz. Z góry dziękuję!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me