Jak dodać bułkę tartą do WordPress

Kiedy ostatni raz podążałeś śladem bułki tartej? Odpowiedź na to pytanie? Prawdopodobnie w Internecie, dlatego powinieneś zacząć myśleć o tym, jak dodać bułkę tartą do WordPressa.


Dosłownie ślad okruchów śledził w bajkach i być może twój pies w domu, ale bułka tarta z prawdziwego życia zazwyczaj odnosi się do ważnych kroków nawigacyjnych na stronie internetowej, szczególnie gdy mówi się o witrynie eCommerce z setkami lub tysiącami produktów.

Zrozumienie bułki tartej jest dość łatwe, a proces dodawania jej do witryny zajmuje nie więcej niż kilka minut. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o bułce tartej i umieszczaniu tych cennych małych funkcji w swojej witrynie, czytaj dalej.

Co to jest WordPress Breadcrumbs?

Jeśli kupiłeś coś online, są szanse, że przynajmniej widziałeś bułkę tartą. Są to serie linków nawigacyjnych, które łączą się ze sobą, aby pokazać dokładnie, gdzie nawigowałeś w witrynie.

Bułka tarta jest podobna do standardowych menu nawigacyjnych, z tą różnicą, że są tworzone podczas poruszania się po witrynie. Linki nawigacyjne tworzą strukturę linków, z hierarchią, która pokazuje pierwszą stronę, którą odwiedziłeś, a następnie następną, następną i następną stronę.

W rzeczywistości przykład bułki tartej można znaleźć na WPExplorer, po kliknięciu karty Motywy w menu nawigacyjnym, a następnie wybierz kategorię motywów.

Jak wspomniano, na stronach eCommerce, takich jak Amazon, często można znaleźć bułkę tartą. Możesz zagłębić się w głęboką dziurę kategorii i rodzajów produktów.

Przez większość czasu te elementy nawigacyjne są wyświetlane w górnej części witryny, a użytkownik może kliknąć dowolny link w hierarchii funkcji nawigacyjnej, aby cofnąć się i wyświetlić historię przeglądania.

Dlaczego bułka tarta jest ważna?

Większość firm wybiera bułkę tartą z dwóch powodów:

  1. Bułka tarta pomaga użytkownikom poruszać się po Twojej stronie.
  2. Bułka tarta może poprawić Twoje SEO.

Dla wygody użytkownika czasami menu nawigacyjne nie wystarcza, aby poprowadzić użytkownika i sprawić, że czuje się dobrze w miejscu, w którym się znajduje..

Best Buy ma tysiące kategorii produktów i produktów. Gdy klient zaczyna szukać laptopa, natychmiast znika w tym króliczym dziale z określonymi funkcjami, kategoriami, markami i produktami.

Gdyby ta osoba chciała się wycofać, menu nawigacyjne (lub pasek wyszukiwania) okazałoby się bezużyteczne, ponieważ zwykle zabierałoby ją daleko w przeszłość. Zamiast tego klientowi łatwiej jest sprawdzić, które strony były przeglądane, a następnie kliknąć stronę, która ma sens, aby powrócić do.

Krótko mówiąc, większość marek używa bułki tartej, gdy zawartość staje się zbyt przytłaczająca, aby przesiać ją za pomocą menu nawigacyjnego. Jeśli więc masz tysiące produktów, plików lub postów na blogu, bułka tarta może ci dobrze służyć.

Wiąże się to również z SEO pozycją rzeczy, ponieważ bułka tarta pomaga przenosić wyszukiwarki przez Twoją kolekcję stron. Wzmacnia to wewnętrzną strukturę linków, dzięki czemu boty mogą łatwiej się czołgać i rozpoznawać witrynę jako doskonałą dla użytkowników.

Jak dodać bułkę tartą do WordPressa za pomocą motywu

Gdy już zdecydujesz, że bułka tarta jest odpowiednia dla Twojej witryny, nadszedł czas, aby ją aktywować od początku lub dodać bułkę tartą do WordPress dla istniejącej witryny.

Jeśli dopiero tworzysz nową witrynę internetową z dużą ilością treści, dobrze jest poszukać motywu WordPress z wbudowaną bułką tartą. Na przykład następujące motywy WordPress mają już bułkę tartą jako podstawową funkcję:

  • Całkowity – Uniwersalny motyw z bułką tartą.
  • Baza wiedzy – Zgadłeś. Baza wiedzy WordPress z bułką tartą.
  • SmartMag – Temat magazynu online z bułką tartą.
  • Flatsome – Popularna opcja eCommerce z bułką tartą.
  • Sklepikarz – Kolejny świetny motyw sklepu internetowego z bułką tartą.

W rzeczywistości wydaje się, że większość najlepszych motywów eCommerce ma domyślnie bułkę tartą. W końcu programiści muszą założyć, że możesz sprzedawać duże ilości produktów, więc ma to sens. Niezależnie od tego, przeprowadź badania i przetestuj wersje demonstracyjne przed przystąpieniem do tematu.

Włączanie bułki tartej w WordPress za pomocą wtyczki

Jeśli chcesz dodać bułkę tartą do bieżącej witryny, a pomysł zmiany motywów nie ma sensu dla Twojej marki, nadal masz szczęście.

Wtyczka Yoast SEO to narzędzie, które prawdopodobnie powinieneś już zainstalować na swojej stronie (do celów SEO). SEO jest świetne, ale świetni programiści z Yoast rozwiązali problem, z którym boryka się wielu właścicieli witryn WordPress. W końcu mają tyle treści, że hierarchia bułki tartej miałaby sens. Jedynym problemem jest to, że ich motyw nie ma funkcji nawigacyjnej.

Więc Yoast przejął koło i uprościł nam wszystkim. Oto jak dodać bułkę tartą do WordPress w zaledwie kilka minut.

Krok 1: Dodaj wtyczkę Yoast SEO do swojej witryny

Wtyczka Yoast SEO

Jeśli masz już zainstalowany i aktywowany Yoast, pomiń ten krok. Dla osób bez Yoast przejdź do strona wtyczki do pobrania i zainstaluj. Możesz to również zrobić na pulpicie nawigacyjnym WordPress, przechodząc do Wtyczki> Dodaj nowe, następnie wpisz „Yoast SEO” w pasku wyszukiwania.

Chociaż świetnie, że Yoast SEO oferuje funkcjonalność pozwalającą uzyskać bułkę tartą w Twojej witrynie, zalecamy również zapoznanie się z funkcjami SEO Yoast. To nie tylko poprawi pozycję w wyszukiwarkach, ale sprawi, że będziesz lepiej poinformowany o tym, jak to zrobić.

Krok 2: Aktywuj ustawienia zaawansowane

Ustawienia bułki tartej nie są początkowo wyświetlane w Yoast, więc musisz zacząć, klikając kartę Pulpit nawigacyjny.

Wybierz zakładkę Funkcje.

Przewiń w dół, aby znaleźć nagłówek Strony ustawień zaawansowanych. Domyślnie nie jest to aktywowane przez Yoast. Dlatego kliknij przycisk, aby wyświetlić Włączone.

Następnie zobaczysz kilka dodatkowych opcji w zakładce SEO. Przejdź na kartę Zaawansowane, aby przejść do przodu.

Opcja Breadcrumbs jest pierwszą, która się pojawi, więc możesz zajrzeć poniżej, aby włączyć bułkę tartą.

Po włączeniu poniżej pojawi się kilka innych ustawień. Większość tych pól jest wypełniona ustawieniami domyślnymi, więc możesz je pozostawić tak, jak chcesz. Możesz jednak zmienić sposób działania separatora lub pogrubić ostatnią stronę na liście okruszków.

Taksonomia bułki tartej zależy od tego, co ustawiłeś dla niektórych typów postów. Możesz je pozostawić puste, jeśli nie masz zainteresowania bułką tartą do wpisów, ale masz również możliwość ich edycji. Pamiętaj, aby kliknąć przycisk Zapisz przed opuszczeniem tej strony.

Krok 3: Wstaw kod Breadcrumbs do plików witryny

Bułka tarta nie pojawi się, dopóki nie wstawisz małego kodu do swojej witryny. Zacznij od skopiowania następującego kodu:

„,”

”); } ?>

Kod należy umieścić w dowolnym miejscu, w którym ma się pojawiać bułka tarta. Niektóre z najczęstszych miejsc to:

  • W twoim pliku single.php.
  • W pliku page.php (nad tytułem strony).
  • Na końcu pliku header.php.

Uwaga: Zdecydowanie zalecamy używanie motywu podrzędnego WordPress do wszelkich zmian w podstawowych plikach motywów. W ten sposób nadal możesz instalować aktualizacje motywu bez utraty dostosowań.

Niektóre osoby uważają również, że następujący krótki kod jest najlepszym sposobem na przejście do poszczególnych postów i stron:

[wpseo_breadcrumb]

Otóż ​​to!

Do tej pory powinieneś znaleźć motyw lub użyć wtyczki, aby dodać bułkę tartą do WordPress. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, sprawdź ten artykuł Yoast do obsługi tego kodu. W przeciwnym razie powinieneś mieć wszystko skonfigurowane z bułką tartą na swojej stronie!

Możesz również zostawić nam komentarz w poniższej sekcji – chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące dodawania bułki tartej do WordPress dla czytelników.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me