Na powierzchni zmiana motywu może wydawać się nieszkodliwa. To takie proste, trudno sobie wyobrazić, że może wyrządzić jakąkolwiek krzywdę. W dzisiejszych czasach możesz to zrobić nawet z pulpitu nawigacyjnego, bez konieczności ręcznego przesyłania FTP. Jest szybki, bezbolesny i całkowicie bezpieczny, prawda? Zależy od tego, jak skonfigurowałeś swoją witrynę.


Rzeczą w witrynach WordPress jest to, że z czasem stają się one coraz bardziej układanką lub wieżą jenga. Masz swój motyw, dodane wtyczki i wszelkie niewielkie (lub główne) zmiany, które mogłeś wprowadzić. Wszystko to razem tworzy piękną, funkcjonalną stronę, która odpowiada Twoim potrzebom.

Dlatego ważne jest, aby zachować ostrożność podczas zmiany motywu (lub nawet aktualizacji WordPress na swojej stronie pod tym względem). Jeśli wyciągniesz niewłaściwy element, cała struktura może się zawalić. A potem będziesz musiał przejść przez długi (i przy niektórych hostach internetowych, kosztowny) proces pobierania. Możesz też zastąpić wiele wtyczek, które znasz i kochasz.

Istnieje jednak sposób, aby zmienić motyw na 0% ryzyka, i na szczęście szczegółowo omówiono go poniżej. Zacznijmy!

Krok 1. Wybierz nowy motyw WordPress

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, znajdź nowy motyw, który kochasz. Jeśli nie jesteś programistą, spróbuj znaleźć motyw, który wygląda mniej więcej tak, jak chcesz. Świetnym miejscem do poszukiwania motywów premium jest Themeforest. Znajdziesz tutaj wiele motywów WordPress, które mają wiele opcji kolorów, dodane funkcje, a nawet narzędzia do przeciągania i upuszczania stron (takie jak nasz motyw Total WordPress), aby ułatwić osobom niekodującym dostosowanie motywu WordPress.

Oczywiście, jeśli twój budżet nie pozwala na motyw premium, spójrz na nasze bezpłatne motywy WordPress WPExplorer lub na WordPress.orgOgromne repozytorium, w którym ciągle dodawane są nowe bezpłatne motywy.

Katalog motywów WordPress.org

Wybierając nowy motyw, upewnij się, że nowy motyw obsługuje wtyczki, które uważasz za niezbędne. Jeśli zbudowałeś cały sklep za pomocą WooCommerce, prawdopodobnie będziesz chciał nadal używać WooCommerce z nowym motywem. Więc jeszcze raz sprawdź zgodność wtyczki i główne funkcje motywu przed zatwierdzeniem. Oczywiście, jeśli jesteś programistą, nie musisz się martwić o znalezienie „idealnego” motywu. Prawdopodobnie masz wiedzę, aby samodzielnie stworzyć lub dostosować motyw. Po znalezieniu motywu spełniającego Twoje potrzeby przejdź do kroku drugiego.

Krok 2. Utwórz kopię zapasową witryny WordPress

Przed zmianą motywu warto wykonać bieżącą kopię zapasową witryny WordPress, a jest na to kilka sposobów. W tym poście skupimy się na dwóch różnych metodach: korzystaniu z wtyczek kopii zapasowych i ręcznym tworzeniu kopii zapasowej witryny WordPress. Oba są dość łatwymi procesami (nawet dla nowych użytkowników).

Metoda 1: Używanie wtyczki do tworzenia kopii zapasowych WordPress

VaultPress WordPress Backup Plugin

Najlepsza wtyczka kopii zapasowej (naszym zdaniem) to VaultPress. Jest łatwy w użyciu i wykonuje pełną kopię zapasową witryny. Dodatkowo zaczyna się już od 39 USD rocznie (w przypadku osobistego planu JetPack). Niska cena, biorąc pod uwagę, że oferuje automatyczne kopie zapasowe, 30-dniowe archiwizowanie kopii zapasowych i przywracanie jednym kliknięciem. Ale czekaj… jest więcej! Ponieważ VaultPress jest częścią planów JetPack, możesz również włączyć funkcje premium Akismet i JetPack w swojej witrynie.

Największą zaletą wtyczki do tworzenia kopii zapasowych jest to, że nie musisz się tym martwić.

Kolejną solidną opcją premium jest wypróbowana i prawdziwa aplikacja BackupBuddy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym oldie, ale goodie, sprawdź naszą pełną recenzję BuddyPress. Dołączyłem także wyróżniającą się bezpłatną alternatywę, jaką jest Updraft Plus. Updraft nie tylko tworzy kopię zapasową witryny, ale przesyła ją do wielu lokalizacji „w chmurze”, wszystko za pomocą jednego kliknięcia. Pozwala także na proste przywrócenie jednym kliknięciem, jeśli coś poszło nie tak.

To powiedziawszy, jeśli twoja strona internetowa stanowi dużą część tego, w jaki sposób zarabiasz, lub jest niewiarygodnie ważna dla ciebie w inny sposób, dobrze byłoby zrobić również ręczne tworzenie kopii zapasowych od czasu do czasu. Tylko na pokrycie wszystkich twoich baz.

Metoda 2: Ręcznie wykonaj kopię zapasową WordPress

Chociaż ręczne tworzenie kopii zapasowej witryny WordPress może wydawać się nowemu użytkownikowi dużemu, skomplikowanemu, nawet przytłaczającemu zadaniu, jest bardzo proste.

# 1 Zaloguj się do panelu sterowania hostów dla swojej witryny (czy to cPanel czy coś innego).
Większość webhostów ma opcję zalogowania się na twoje konto lub do panelu sterowania za pośrednictwem swojej strony internetowej, więc wejdź na stronę webhosts i zaloguj się.

# 2 Znajdź dane logowania FTP lub utwórz nowe konto.
Aby to zrobić, kliknij jedną z opcji w menu panelu sterowania, która mówi coś takiego jak „Użytkownicy / konta FTP” lub „Dostęp FTP” lub „Ustawienia FTP”. Jeśli nie widzisz żadnych użytkowników lub nie znasz hasła, możesz szybko utworzyć nowego użytkownika, klikając „dodaj nowego użytkownika”, a następnie tworząc jednego.

ftpaccount

# 3 Zaloguj się i skopiuj wszystkie odpowiednie pliki z właściwego katalogu.
Teraz w tym momencie wiele osób radziłoby ci uzyskać klienta FTP, takiego jak FileZilla, ale możesz faktycznie uzyskać dostęp do swojej witryny przez ftp za pomocą przeglądarki internetowej, a nawet dobrego starego Eksploratora Windows (lub wyszukiwarki / nautilus, jeśli nie używasz systemu Windows ).

ftpadress

Aby to zrobić, po prostu wpisz „” ftp://yoursite.com ”w Eksploratorze lub innym i zaloguj się przy użyciu znalezionych informacji lub utworzonego użytkownika. Lubię korzystać z przeglądarki plików, ponieważ tworzenie kopii zapasowej jest tak proste, jak kopiowanie i wklejanie do wybranej lokalizacji, a następnie przekształcanie folderu w archiwum zip.

ftpcopy

# 4 Wróć do panelu sterowania i otwórz phpMyAdmin.
W przypadku wielu paneli kontrolnych wymaga to przewijania w dół (poszukaj logo pokazanego poniżej).

PhpMyAdmin_logo

# 5 Wybierz odpowiednią bazę danych.
Jeśli masz wiele witryn WordPress działających na tym samym hoście, wiele baz danych będzie znajdować się w tym samym phpMyAdmin. Musisz więc dokładnie sprawdzić, czy wybierasz odpowiedni stół do utworzenia kopii zapasowej. Jednym ze sposobów jest po prostu przejście do baz danych i sprawdzenie, co jest napisane w postach w sekcji „wp_posts”.

Admin

Innym sposobem na sprawdzenie tego jest sprawdzenie pliku wp-config.php w odpowiedniej witrynie. Możesz to zrobić albo za pomocą pulpitu WordPress, albo otwierając kopię zapasową pliku w edytorze tekstu. (Uważaj, aby go nie edytować). Po prostu wyszukaj „db_name”, a znajdziesz go natychmiast.

# 6 Wyeksportuj bazę danych
Po prostu kliknij niestandardowy i wybierz odpowiednią bazę danych, wybierając ją do wyeksportowania, przewiń pozostałe niestandardowe opcje i kliknij przycisk Przejdź. To jest tak proste, jak się wydaje. Kolejną dobrą wiadomością jest to, że import stołu jest równie łatwy. Jeśli coś pójdzie nie tak… i już wiesz, jak to zrobić!

baza danych eksportu

Krok 3. Sklonuj swoją witrynę do testów

Istnieją dwa proste sposoby sklonowania witryny do testowania, albo za pomocą strony pośredniej dostarczonej z planem hostingowym, albo przez skonfigurowanie lokalnego serwera.

Klonowanie witryny WordPress na stronie przejściowej

Wiele planów hostingowych WordPress obejmuje dostęp do etapów za pomocą jednego kliknięcia, takich jak GoDaddy i WPEngine. Są to świetne opcje, ponieważ są online, więc możesz się zalogować, aby przetestować motyw na różnych urządzeniach (coś, czego nie możesz zrobić z lokalnym hostem, ponieważ jest on ograniczony do komputera).

Jeśli używasz WPEngine, proces ten jest niezwykle prosty (jak w przypadku większości hostów). Wszystko, co musisz zrobić, to zalogować się na stronie WordPress, którą chcesz zduplikować, kliknij pozycję menu WPEngine w górnej części pulpitu nawigacyjnego, kliknij kartę stopniowanie i kliknij duży niebieski przycisk, aby „Skopiować witrynę z LIVE do STAGING. ” I to wszystko (kolejny powód, dla którego tak bardzo kochamy WPEngine).

wpengine-staging

Klonowanie strony WordPress na LocalHost

Konfigurowanie hosta lokalnego jest również świetną opcją, ponieważ wersja lokalna jest dostępna nawet bez połączenia z Internetem (co czyni ją szczególnie przydatną). Podobnie jak tworzenie kopii zapasowej witryny, możesz użyć wtyczki, aby pomóc lub ręcznie sklonować witrynę.

Metoda 1: Użycie wtyczki do sklonowania witryny WordPress

W zależności od systemu operacyjnego na pulpicie istnieje kilka opcji konfiguracji serwera localhost.

# 1 Zainstaluj oprogramowanie lokalnego serwera i WordPress.
Możesz wybierać spośród XAMPP, WAMP, MAMP i inni. To, co robi to oprogramowanie, polega na odtworzeniu środowiska serwera WWW na własnym komputerze. Pozwala to nie tylko przetestować nowe motywy, wtyczki i aktualizacje WordPress w witrynie WordPress. Umożliwia tworzenie całkowicie gotowych do opublikowania wersji roboczych w WordPress, gdy nie masz połączenia z Internetem.

Pamiętaj, aby aktywować Apache i mySQL po zakończeniu instalacji. Gdy lokalny host będzie gotowy, musisz także zainstalować WordPress lokalnie.

# 2 Zainstaluj wtyczkę na oryginalnej stronie i wyeksportuj.
Jako przykład użyjemy Migracja urządzenia wielofunkcyjnego tutaj. Możesz jednak użyć dowolnej wtyczki. Wśród innych darmowych wtyczek, Powielacz wydaje się najbardziej zachwycony. Po prostu dodaj i aktywuj wybraną wtyczkę, a następnie odpowiednio wyeksportuj swoją stronę internetową.

eksport

# 3 Zainstaluj wtyczkę na lokalnym hostowanym WordPressie i zaimportuj.
Jest to dość proste. Zaloguj się do lokalnie hostowanej witryny WordPress, zainstaluj i aktywuj wtyczkę, a następnie zaimportuj.

import

# 4 Poczekaj i ciesz się swoim nowym klonem.
Poczekaj chwilę, ponieważ wtyczka importuje kopię witryny (może to potrwać dość długo, w zależności od wielkości witryny). Następnie otwórz i ciesz się, gdy skończysz. To takie proste.

Metoda 2: Ręczne klonowanie witryny WordPress

Ręczne kopiowanie witryny na żywo zawiera tylko kilka dodatkowych kroków.

# 1 Przygotuj lokalny serwer lub witrynę pomostową.
Niezależnie od tego, czy używasz wtyczki, czy nie, ten krok jest taki sam. Nadal będziesz musiał skonfigurować lokalnego hosta i zainstalować WordPress lokalnie.

# 2 Skopiuj i wklej kopię zapasową WordPress
Jeśli planujesz ręcznie utworzyć lokalnego klona (a już jesteś w połowie drogi), musisz po prostu skopiować kopię zapasową plików, które wcześniej zrobiłeś. Po prostu wklej je do odpowiedniego folderu (ampps / www / folder, jeśli używasz AMPPS lub mamp / htdocs, jeśli używasz MAMP). Umieść pliki w osobnym folderze. Ma to na celu uniknięcie problemów z oprogramowaniem „symulatora serwera” (należy je umieścić na przykład w ampps / www / wpclone /, jeśli używasz AMPPS). Jeśli nie wykonałeś już ręcznej kopii zapasowej, wykonaj czynności opisane powyżej.

# 3 Otwórz phpMyAdmin i zaimportuj bazę danych.
Najpierw otwórz pulpit nawigacyjny serwera lokalnego. Stąd otwórz phpMyAdmin (jeśli używasz AMPPS, możesz również po prostu wpisać „localhost / phpmyadmin” w przeglądarce). Kliknij importuj. Następnie wybierz plik kopii zapasowej SQL, który wcześniej zapisałeś, podczas ręcznej kopii zapasowej (ponownie, jeśli nie wykonałeś ręcznej kopii zapasowej, wykonaj powyższe kroki).

sqlimport

# 4 Znajdź poprawne dane użytkownika / hasła do bazy danych i utwórz użytkownika w phpMyAdmin.
Najpierw otwórz kopię zapasową pliku wp-config.php w edytorze tekstu, takim jak notatnik, i wyszukaj DB_USER i DB_PASSWORD. Następnie weź te wartości (znajdujące się tam, gdzie straciłem przytomność) i stwórz nowego użytkownika z tą nazwą użytkownika i hasłem, przechodząc do baz danych w phpMyAdmin, a następnie klikając opcję Sprawdź uprawnienia obok prawej bazy danych, a następnie klikając Dodaj użytkownika.

checkprivilege

# 5 Zastąp niektóre adresy URL
Aby Twoja nowa lokalna witryna nie oszalała, myśląc, że znajduje się gdzie indziej, musisz edytować dwa pola w bazie danych. Siteurl i home, w ramach wp_options (jeśli wyświetla tylko 25 wierszy na stronie, strona główna będzie wyświetlana na 2. stronie). Edytuj je do http: // localhost / wp lub cokolwiek innego, jak chcesz nazwać swój folder, a sklonowana witryna będzie gotowa do użycia.

Strona URL

Krok 4. Testowanie i rozwiązywanie problemów z motywem WordPress w witrynie klonowania

Jest to tak proste, jak zalogowanie się do obszaru administracyjnego na lokalnym klonie lub stronie testowej. Zainstaluj i aktywuj motyw, aby zobaczyć, co się stanie. Wszystkie te kroki nie są wymagane. To tylko niektóre z wielu funkcji motywów, które możesz chcieć przetestować, jeśli zmienisz motywy.

Włącz wp_debug
To świetny sposób na sprawdzenie, czy w Twoim motywie występują błędy. Do włącz wp_debug , otwórz plik wp-config.php i ustaw wp_debug na true, tak jak:

Zdefiniuj („WP_DEBUG”, prawda);

Spowoduje to wyświetlenie wszystkich błędów i powiadomień php na interfejsie witryny WordPress. Pamiętaj, że nie każde wyświetlane powiadomienie spowoduje uszkodzenie witryny, ale nadal warto je naprawić.

wp-debug-error

Niestandardowe typy postów
Jeśli twój stary motyw używał jednego lub więcej wbudowanych niestandardowych typów postów, a nowy motyw nie ma motywu, może to wyglądać, jakbyś stracił całą treść. Ale nie martw się, wciąż jest w twojej bazie danych. Możesz użyć wtyczki innej firmy, takiej jak Łatwe typy treści Wtyczka WordPress firmy Pippins Plugins, aby zarejestrować swoje stare niestandardowe typy postów w nowym motywie. Jeśli nie masz pewności, jakie są nazwy niestandardowych typów postów, możesz poprosić starego programistę motywów lub przeszukać stary motywegister_post_type funkcja i zlokalizuj nazwy swoich starych niestandardowych typów postów.

Widżety
Dobrym pomysłem jest przejrzenie opcji widżetu, miejsc reklamowych, kolumn stopki i szerokości paska bocznego oprócz innych obszarów gotowych dla widżetów. W ten sposób nie będzie później niespodzianek.

Menu
Sprawdź dwukrotnie lokalizacje menu i formaty w nowym motywie. Być może jest więcej pozycji menu lub pionowa nawigacja. Wystarczy przejrzeć motyw, aby wiedzieć, gdzie będą wszystkie menu po aktywacji motywu na stronie na żywo.

Formaty postów
Wiele motywów używa niestandardowych pól. Więc jeśli używasz jednego do zdefiniowania konkretnego wideo / audio / galerii / itd., Być może będziesz musiał zmienić wyjście formatów swoich postów w nowym motywie. Można to zrobić za pomocą motywu potomnego, dzięki czemu można nadal używać starej meta na starych postach lub można użyć funkcji add_post_meta ()

Wtyczki
Wspomnieliśmy wcześniej, że jeśli nie jesteś programistą, powinieneś znaleźć nowy motyw, który będzie zgodny ze wszystkimi wymaganymi wtyczkami WordPress. Dla pewności dobrym pomysłem jest przetestowanie wtyczek, aby upewnić się, że naprawdę działają z Twoim motywem. Jeśli jesteś programistą, który utworzył lub dostosował motyw, teraz jest także dobry moment, aby upewnić się, że twoje poprawki nie wpłynęły na kompatybilność wtyczek.

Sprawdź konsolę przeglądarki
Otwórz przeglądarkę, aby sprawdzić błędy javascript. Jeśli niektóre rzeczy nie działają poprawnie (związane z javascript), takie jak suwaki, menu rozwijane, karuzele itp., Możesz sprawdzić konsolę przeglądarki pod kątem błędów. Po prostu otwórz konsolę, aby zobaczyć błędy javascript, i najedź na nich kursorem, aby zobaczyć, gdzie dokładnie znajduje się błąd.

błąd konsoli

Oto linki do stron, w których znajdziesz konsolę dla różnych przeglądarek:

Sprawdź wybrane rozmiary obrazu
Po przejściu na nowy motyw może być konieczne przesłanie lub poprawienie polecanych zdjęć. Najłatwiejszym sposobem, jaki znaleźliśmy, jest skorzystanie z bezpłatnego Wtyczka WordPress do czyszczenia obrazu. Wtyczka indeksuje wszystkie przycięte i nieużywane rozmiary obrazów, które można usunąć lub przenieść do nowego folderu. Bułka z masłem. Po wyczyszczeniu domu zechcesz ponownie przyciąć wszystkie swoje obrazy o odpowiednich wymiarach. Niektóre motywy, takie jak Łącznie kadruj zdjęcia dynamicznie, więc nie musisz nic robić. Ale jeśli motyw nie robi tego za Ciebie, użyj Regeneruj miniatury Wtyczka WordPress aby zregenerować wszystkie obrazy w odpowiednich rozmiarach.

Kontrola SEO
Niestety istnieją motywy z wbudowanymi opcjami SEO, a jeśli obecnie ich używasz, najprawdopodobniej nie będziesz w stanie przenieść ich na nowy motyw. Zamiast tego powinieneś zainstalować wtyczkę SEO na swojej stronie i wypełnić opcje przed aktualizacją.

Testowanie mobilne / przeglądarki
Jeśli zdecydujesz się na stworzenie strony pośredniej online za pośrednictwem hosta WordPress, masz możliwość samodzielnego przeprowadzenia prawdziwych testów mobilnych. Chwyć tablet i telefon, aby zobaczyć, jak wygląda nowy motyw. Lub jeśli zdecydujesz się zainstalować nowy motyw na lokalnym hoście, możesz wypróbować responsywny symulator online, taki jak Responsinator lub Testowanie w różnych przeglądarkach.

Odwiedź swoje posty, strony i sprawdź, czy wszystko działa. Gdy potwierdzisz, że nie ma żadnych problemów, czas przejść do ostatniego kroku.

Krok 5. Zainstaluj i aktywuj nowy motyw WordPress na swojej stronie na żywo

Po dokładnym przetestowaniu nowego motywu WordPress zaloguj się do pulpitu nawigacyjnego WordPress i zainstaluj go na swojej stronie internetowej. Przed aktywacją motywu wykonaj szybkie podwójne sprawdzenie za pomocą opcji Podgląd na żywo. Możesz użyć tego do kliknięcia kilku stron, aby upewnić się, że wszystko wygląda dobrze.

motyw podglądu

Opcjonalnym krokiem byłoby zainstalowanie wkrótce wtyczki na swojej stronie przed aktywacją nowego motywu. W ten sposób, jeśli po aktywowaniu nowego motywu będziesz musiał wprowadzić poprawki w swojej witrynie na żywo, odwiedzający zobaczą stronę w przygotowaniu lub wkrótce. Dwie wtyczki, które naprawdę nam się podobają Tryb konserwacji WPWkrótce Plugin firmy SeedProd.

Gdy będziesz gotowy, po prostu przejdź do Wygląd> Tematy i kliknij przycisk, aby „Aktywować” nowy motyw WordPress.

Podsumowanie

Dla kogoś, kto nie doświadczył koszmaru wraku pociągu na stronie internetowej, może to wydawać się przesadą. Kompletna nadmierna komplikacja czegoś, co powinno być proste. Zaufaj mi – nie jest. Pomyśl o tym, jak o świetnym ubezpieczeniu zdrowotnym oprócz zdrowego odżywiania się i ćwiczeń fizycznych, ale na swojej stronie WordPress. Ciężka praca nad lokalnym rozwiązywaniem problemu minimalizuje ryzyko, że coś złego wydarzy się w Twojej witrynie.

Czy ten przewodnik był dla Ciebie pomocny? A może masz coś do dodania? Daj nam znać w sekcji komentarzy!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me