Jak łatwo edytować obrazy w WordPress

Jak edytować obrazy w WordPress

Być może w przeszłości przesyłasz obraz do swojego posta lub strony w WordPressie tylko po to, aby zdać sobie sprawę, że wymaga on drobnych poprawek. Nie martw się – możesz edytować obrazy w WordPress i to bardzo proste. Ponadto nie jest wymagana wtyczka.


Tak się składa, że ​​jest wbudowany świetny edytor obrazów, którego większość użytkowników nie zdaje sobie sprawy, więc zazwyczaj nie korzystają z łatwych opcji edycji obrazów w WordPress. Edytor obrazów to fantastyczne narzędzie do zmiany rozmiaru, kadrowania i innego rodzaju manipulacji obrazami po przesłaniu ich do biblioteki multimediów. Wystarczy wykonać poniższe czynności, aby dowiedzieć się, jak edytować obrazy w WordPress bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego!

Krok 1: Wybierz swój obraz

Po pierwsze – potrzebujesz obrazu. Aby przesłać nowy obraz, przejdź do Media> Dodaj nowe, następnie przeciągnij i upuść obraz lub kliknij przycisk „Wybierz plik”, aby wybrać obraz.

Prześlij swój obraz do edycji w WordPress

Alternatywnie możesz użyć obrazu, który już masz, przechodząc do Media> Biblioteka i wybranie stamtąd obrazu. Kliknij tytuł obrazu, aby go otworzyć.

Krok 2: Otwórz edytor

Po wybraniu obrazu i otwarciu go powinieneś zobaczyć stronę podobną do tej.

Otwórz edytor obrazów WordPress

Stąd możesz nadać swojemu obrazowi tytuł, podpisy, alt i opis. Ale interesuje nas przycisk „Edytuj obraz” tuż pod podglądem obrazu, abyś mógł rozpocząć edycję obrazów w WordPress.

Krok 3: Edytuj swój obraz

Po otwarciu edytora zobaczysz kilka opcji zmiany obrazu.

Przytnij i edytuj swoje zdjęcia w WordPress

Przyciąć

Aby przyciąć obraz, po prostu użyj kursora myszy, aby ustawić wybór przycięcia. Możesz dostosować rozmiar przycinania, przeciągając i upuszczając krawędzie zaznaczenia. Gdy będziesz zadowolony z ramki przycinania, po prostu kliknij ikonę, aby przyciąć zdjęcie do nowego rozmiaru.

Obróć w lewo

Użyj tego, aby obrócić obraz w lewo. Każde kliknięcie spowoduje obrót obrazu o 90 stopni (lub ćwierć obrotu) w lewo.

Obróć zgodnie z ruchem wskazówek zegara

Użyj tego, aby obrócić obraz zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Każde kliknięcie spowoduje obrót obrazu o 90 stopni (lub ćwierć obrotu) w prawo.

Odwróć w pionie

Odwróć obraz w pionie, aby dolna część obrazu była teraz u góry.

Przerzuć w poziomie

Odwróć obraz w poziomie, aby lewa strona obrazu była teraz po prawej stronie.

Cofnij edycję

Kliknij, aby cofnąć wprowadzone zmiany. Kliknij jedną zmianę wstecz.

Ponów edycję

Kliknij, aby powtórzyć cofniętą zmianę. Kliknij naprzód jedną zmianę na raz.

Skaluj obraz

Użyj opcji skalowania obrazu, aby proporcjonalnie zmienić rozmiar obrazu. Jest to świetne narzędzie, jeśli podoba ci się obraz, ale potrzebujesz tylko określonej liczby pikseli lub szerokości lub wysokości. Po prostu wpisz żądane piksele (szerokość x wysokość) i kliknij przycisk „Skaluj”, aby zmienić rozmiar.

Przytnij zdjęcie

Oprócz narzędzia do przeciągania i upuszczania możesz także użyć tej sekcji, aby przyciąć obraz do określonego wymiaru. Wprowadź swój współczynnik przycinania (szerokość według wysokości). Następnie naciśnij i przytrzymaj klawisz Shift, klikając i przeciągając, aby dokonać wyboru przycinania. Podczas przeciągania kursora rozmiar kadrowania będzie wyświetlany w pikselach poniżej ustawionego współczynnika. Możesz również ustawić współczynnik kształtu po dokonaniu wyboru przycinania.

Ustawienia miniatur

Ostatnią opcją edycji obrazu są ustawienia miniatur. Możesz zastosować zmiany do wszystkich odmian obrazu, tylko miniatury lub wszystkiego oprócz miniatury.

Zapisz swoje zmiany

Nie zapomnij zapisać! Kiedy edytujesz obrazy w WordPress, musisz zapisać, inaczej stracisz wprowadzone zmiany. Nie chcesz wracać i przerabiać wszystkich swoich edycji?

Przywracać

Na wypadek, gdybyś był niezdecydowany lub przypadkowo edytował niewłaściwy obraz, istnieje wbudowana siatka bezpieczeństwa WordPress. Po zapisaniu zmian nastąpi powrót do strony elementu multimedialnego. Po prostu kliknij ponownie przycisk edycji.

WordPress Przywróć oryginalny obraz

Po prawej stronie podglądu obrazu zauważysz nową opcję „Przywróć obraz”. Kliknij ten przycisk, a obraz (i jego miniatura) zostanie przywrócony do pierwotnego stanu.

Zaawansowane opcje edycji obrazu

WP PRO Edytor obrazów Wtyczka WordPress

Chcesz bardziej zaawansowanych opcji edycji obrazów w WordPress? Podobnie jak nakładki kształtów, dodane filtry tekstowe lub graficzne? Wtyczka WP Pro Image Editor jest w sam raz. Wystarczy zainstalować tę wtyczkę premium, aby dodać opcje edycji obrazu podobne do Canva lub Photoshop wbudowane bezpośrednio w pulpit.

Podsumowanie

Teraz, gdy wiesz, jak korzystać ze wszystkich funkcji i opcji edycji obrazu WordPress, wypróbuj to! Jest to bardzo przydatne i przydatne narzędzie podczas dodawania zdjęć do postów lub stron, a nawet może zaoszczędzić kilka sekund (w porównaniu do otwierania oprogramowania / aplikacji do edycji obrazów na komputerze). A kiedy skończysz, wypróbuj niektóre z tych porad dotyczących optymalizacji obrazu.

Czy masz jakieś inne wskazówki dotyczące edytowania obrazów w WordPress? Lub jakieś pytania? Zostaw komentarz poniżej – chcielibyśmy usłyszeć od ciebie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map