WordPress jest świetny. Jest łatwy w instalacji i można pobrać wiele darmowych i premium motywów. Lub zawsze możesz sam stworzyć motyw. Nie wiesz, jak kodować? Nie ma problemu, zapewniamy Ci ochronę! W pewnym momencie każdy jest początkujący, a dzięki WordPress im więcej zasobów, tym lepiej. Na szczęście istnieje wiele miejsc, do których można zwrócić się o pomoc i instrukcje bez konieczności opuszczania biurka. Poniżej znajdują się książki, samouczki, motywy startowe i kilka dodatkowych elementów, które naszym zdaniem są świetne do nauki kodowania dla WordPress. Śmiało i zacznij – będziesz pisać w mgnieniu oka!


Książki

Jak zostać projektantem Rockstar WordPress

How To Be A Rockstar WordPress Designer to świetna książka z mnóstwem informacji przydatnych dla początkujących programistów. Książka poprowadzi Cię przez trzy tematy WordPress, aby pokazać, jak stworzyć solidne portfolio, blog i ogólne strony WordPress. W miarę przechodzenia przez każdy z samouczków, które budują na sobie, stopniowo poszerzają umiejętności kodowania. Pliki Photoshop, HTML, CSS i WordPress PHP są dołączone, więc będziesz mieć dużo materiałów referencyjnych, a jedynym warunkiem jest, abyś miał trochę kontaktu z HTML / CSS.

Zagłębianie się w WordPress

To jest miejsce na początek, a nawet napisaliśmy o tym Digging Into WordPress Review. Ta książka zawiera praktyczną wiedzę i wskazówki, jak zmienić początkującego WordPressa w mistrza kodowania. Książka uczy podstaw instalacji, konfiguracji, anatomii motywów, tworzenia motywów / wtyczek, komentowania tworzenia, bezpieczeństwa witryny oraz sposobu prowadzenia zdrowego bloga. Istnieje mnóstwo świetnych wskazówek, których możesz nie znaleźć gdzie indziej, a także całe życie aktualizacji. Za każdym razem, gdy pojawi się nowa edycja Digging Into WordPress, będziesz mieć dostęp do wszystkich nowych informacji i samouczków.

Tworzenie motywów WordPress od podstaw

Tworzenie motywów WordPress od podstaw prowadzi przez proces kodowania dla WordPress. Przechodząc przez samouczki, nauczysz się kodować motyw WordPress, zaczynając od szablonu HTML / CSS, jak tworzyć niestandardowe typy postów, rozwijać opcje motywów i widżety, a także jak budować wtyczki i więcej. Ta książka wymaga znajomości HTML, CSS, PHP, MySQL i JavaScript, więc powiedziałbym, że jest to dla początkujących na wyższym poziomie lub dla osób z pośrednią wiedzą na temat tworzenia stron internetowych.

Poradniki

Opracowywanie pierwszego motywu WordPress autor: WP Tuts+

Opracowywanie pierwszego motywu WordPress to trzyczęściowa seria samouczków, które są doskonałym miejscem na rozpoczęcie, jeśli dopiero zaczynasz opracowywać motywy WordPress. Przewodniki krok po kroku uczą Cię podstaw WordPress, rozwoju i projektowania. A do czasu zakończenia serii stworzysz własny, kompletny motyw WordPress.

Koła szkoleniowe do tworzenia motywów WordPress autor: WP Tuts+

Dzięki kółkom szkoleniowym WordPress przeprowadzasz serię samouczków, aby stworzyć własny motyw WordPress. Ta seria jest przeznaczona dla początkujących i prowadzi przez proces przekształcania szablonu HTML w działający motyw WordPress. Samouczki zapewniają prostotę obsługi i są łatwe do naśladowania – idealne dla wszystkich początkujących.

Jak zbudować responsywny motyw WordPress za pomocą Bootstrap przez Treehouse

Ten samouczek na temat Jak zbudować responsywny motyw WordPress za pomocą Bootstrap korzysta z Bootstrap i prowadzi przez tworzenie responsywnego motywu WordPress. Bootstrap stanowi solidną bazę do nauki tworzenia elastycznych motywów, a warunkiem wstępnym tego samouczka jest posiadanie doświadczenia w dodawaniu postów i instalowaniu wtyczek jako administrator. Omawiane tematy i funkcje motywu obejmują: niestandardowy projekt strony głównej, stronę, stronę kontaktową, sekcję wiadomości z komentarzami oraz widżetowy pasek boczny.

Jak utworzyć motyw WordPress 2. edycja przez ThemeShaper

To szczegółowe Samouczek motywów WordPress ThemeShaper pokazuje, jak zbudować motyw WordPress od początku do końca, a nawet wyjaśnia, dlaczego niektóre metody są preferowane od innych. Ze względu na szczegóły jest to trwająca 16 części seria i warto ją sprawdzić. Autor potwierdza nawet, że zanim ukończysz samouczek, powinieneś być w stanie zrobić wszystko, co chcesz z motywem WordPress..

Tworzenie motywu podrzędnego dla WordPress autor: WP Tuts+

Tworzenie prostego motywu podrzędnego dla WordPressa to świetny samouczek, który przeprowadzi Cię przez proces tworzenia motywu podrzędnego dla WordPressa. Ponieważ WordPress pozwala oddzielić projekt od treści, możesz zachować motyw i zmienić projekt za pomocą motywu potomnego. Po ukończeniu tego samouczka powinieneś być w stanie stworzyć własny, prosty motyw potomny.

Tematy startowe w celach informacyjnych

Dwadzieścia Dwanaście Motyw WordPress

Domyślny Motyw Twenty Twelve WordPress to świetny motyw początkowy do nauki. Dzięki gołej kości, podstawowej strukturze i ograniczonym funkcjom jest to dobry początek, jeśli chcesz wybrać dobrze zakodowany motyw.

Motyw podkreślenia (_S)

The Podkreśla motyw WordPress to kolejny silny motyw startowy autorstwa Automattic. W przeciwieństwie do Twenty Twelve, nie ma stylu / projektu – są tylko szablony HTML5. Ten motyw ma być edytowany i rozwijany w celu opracowania własnego motywu i poprawy umiejętności kodowania.

Inne pomocne zasoby

Ściągawka WordPress

Ten soczysty mały smakołyk to ściągawka WordPress, która podsumowuje kilka przydatnych funkcji WordPress. Wydrukuj go i przyklej na biurku lub ustaw jako tło pulpitu – zawsze będziesz mieć szybki dostęp do informacji, gdy będziesz tego potrzebować!

Ściągawka do motywów anatomicznych

Ten motyw Ściągawka do anatomii jest prostym schematem tego, co składa się na motyw. Czy każdy element jest potrzebny? Nie. Czy są inne elementy niewymienione na liście, które możesz chcieć uwzględnić w motywie? No tak To jest PROSTA ściągawka, pokazująca podstawowe kości większości motywów WordPress, i jest to świetny szybki zasób do użycia podczas tworzenia nowego motywu.

Hierarchia szablonów Ściągawka

Ten niesamowity mały ściągacz przedstawia wizualnie hierarchię szablonów WordPress. Hierarchia wyświetla pliki szablonów w kompozycji i kolejność ich ładowania. Jest to szczególnie pomocne w planowaniu tworzenia różnych układów dla różnych typów treści w motywach.

Kodeks WordPress

Jak zawsze możesz odnieść się do Kodeks WordPress na wszystko, czego nie można znaleźć gdzie indziej. W kodzie znajduje się wiele przydatnych wskazówek i lekcji, które z pewnością pomogą ci w pewnym momencie. A ponieważ samouczki pochodzą bezpośrednio z WordPress, wiesz, że są legalne.

Twoje rekomendacje dotyczące zasobów

Z jakimi zasobami odnosiłeś sukces? Jeśli korzystałeś z któregoś z powyższych zasobów lub znalazłeś inne w sieci, chcielibyśmy usłyszeć, które były pomocne. Daj nam znać o swoich doświadczeniach w komentarzach poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me