Jak dodawać wydarzenia do WordPress za pomocą kalendarza wydarzeń

Bez względu na to, jakim typem witryny WordPress zarządzasz, w pewnym momencie możesz chcieć udostępnić wydarzenia swoim czytelnikom. I to jest niesamowite! Niezależnie od tego, czy prowadzisz blog o muzyce, stronę internetową dla grupy społeczności, zarządzasz stroną stowarzyszenia zawodowego, czy może piszesz o WordPressie – co tydzień zdarzają się wydarzenia związane z Twoim tematem. Dlaczego więc nie udostępnić ich swoim czytelnikom?


Jak dodawać zdarzenia do WordPress

Kalendarz wydarzeń na Ziemi

WordPress to potężna platforma, a na szczęście twórcy motywów i wtyczek wykonali już całą ciężką pracę, aby udostępnianie wydarzeń za pośrednictwem WordPress było możliwe. Twoja pierwsza opcja to zainstaluj motyw zawierający niestandardowy typ zdarzenia (jak motyw Ziemi na zdjęciu powyżej). Jest to wygodne, ponieważ nie masz żadnych problemów ze zgodnością – zdarzenia są wbudowane. Ale możesz później napotkać pewne problemy, jeśli chcesz zmienić motywy, ponieważ mogą one mieć różne opcje zdarzeń (tworząc wyboiste przejście motywu).

Drugą opcją jest zachowanie aktualnie używanego motywu (lub uaktualnienie do czegoś świeżego i nowego) i zainstaluj wtyczkę zdarzeń. Jest to świetny sposób na zarządzanie wydarzeniami, ponieważ bez względu na to, jakiego motywu używasz, wszystkie posty są bezpieczne dzięki wtyczce. Przed rozpoczęciem upewnij się, że wtyczka jest zgodna z motywem WordPress, i spróbuj wybrać wysokiej jakości wtyczkę, o której wiesz, że jest obsługiwana.

Podręcznik konfiguracji kalendarza wydarzeń

Kalendarz wydarzeń Darmowa wtyczka WordPress

Gotowy, aby dodać wydarzenia do swojej witryny WordPress? Jeśli zdecydowałeś się wybrać trasę motywu, po prostu zainstaluj motyw i użyj niestandardowego typu postu, aby rozpocząć dodawanie wydarzeń.

Jeśli chcesz użyć wtyczki, zdecydowanie zalecamy darmowa wtyczka Kalendarz wydarzeń przez Modern Tribe. Ta wtyczka jest nie tylko całkowicie darmowa, ale ma także responsywny design, wbudowane podpowiedzi, obsługę tagów i kategorii, wyszukiwanie zaawansowane, integrację map Google i niestandardowy widget na nadchodzące wydarzenia. Ponadto jest on gotowy do tłumaczenia, dzięki czemu możesz łatwo używać wtyczki dla dowolnego regionu.

A co najlepsze, ta niesamowita darmowa wtyczka działa idealnie z potężnym motywem Total WordPress. Teraz, gdy wiesz, dlaczego Kalendarz wydarzeń jest tak niesamowity, zacznijmy. Najpierw musisz zainstalować wtyczkę.

Zainstaluj darmową wtyczkę WordPress kalendarza wydarzeń

Otwórz pulpit WordPress, a następnie przejdź do Wtyczki> Dodaj nowe.

Kalendarz wydarzeń Plugin: Dodaj nowy

Następne wyszukiwanie „kalendarz wydarzeń„. Pierwszym rezultatem powinien być niebieski podgląd Kalendarza wydarzeń autorstwa Modern Tribe.

Kalendarz wydarzeń Wtyczka: zainstaluj

Śmiało i kliknij zainstalować przycisk, a następnie link aktywuj po zakończeniu instalacji.

Wtyczka kalendarza wydarzeń: Aktywna

Jeśli wszystko poszło dobrze, powinieneś zobaczyć ekran ukończenia podobny do powyższego. Ostatnim krokiem jest utworzenie nowej strony i nadanie jej nazwy „Wydarzenia”.

Wtyczka kalendarza wydarzeń: strona wydarzeń

Zobaczysz ostrzeżenie, że strona korzystająca z informacji o / wydarzeniach zostanie zastąpiona kalendarzem wydarzeń. Które powinno być to, czego chcesz. Nie martw się, jeśli chcesz, aby Twój kalendarz miał inny adres URL, możesz go edytować w ustawieniach (które omówimy później).

Po wykonaniu tych czynności możesz rozpocząć konfigurowanie wydarzeń! Możesz od razu przystąpić do dodawania poszczególnych wydarzeń, ale zalecamy przejrzenie ustawień, aby najpierw wprowadzić zmiany.

Skonfiguruj ustawienia kalendarza wydarzeń

Aby rozpocząć korzystanie z opcji ustawień, przejdź do Wydarzenia> Ustawienia. Istnieją cztery zakładki – Ogólne, Wyświetlanie, interfejsy API i Pomoc. Ta ostatnia karta może się przydać, jeśli natrafisz na wyboistą drogę podczas dodawania wydarzeń lub jeśli masz problemy z tematem lub konfliktem wtyczek. Karta API jest opcjonalna dla witryn o dużym natężeniu ruchu, które chcą dodać klucz API Map Google. Większość witryn z wydarzeniami będzie zainteresowana tylko dwiema pierwszymi zakładkami.

Kalendarz wydarzeń Wtyczka: Ustawienia ogólne

Na Generał w zakładce znajdziesz opcje dotyczące liczby zdarzeń na stronie, opcję scalania i wyświetlania wydarzeń na głównej stronie bloga oraz kilka opcji ustawień strefy czasowej. Istnieją również opcje map Goggle, walut i opcji niestandardowego adresu URL, jeśli ich potrzebujesz (będzie to użyte tylko wtedy, gdy chcesz, aby kalendarz był wyświetlany na stronie innej niż adres URL / events).

Wtyczka kalendarza wydarzeń: Ustawienia wyświetlania

The Pokaz karta jest dokładnie tak, jak to brzmi – opcje wyświetlania stron wydarzeń. Najważniejszą opcją na tej stronie jest Szablon wydarzeń – prawdopodobnie chcesz wybrać domyślny szablon strony, jeśli chcesz, aby strona wydarzeń wyświetlała kalendarz wydarzeń. Ale jeśli motyw WordPress zawiera niestandardowe opcje strony (np. W jaki sposób Total zawiera domyślny szablon strony zdarzeń), wybierz to zamiast tego.

Stąd możesz zmienić wygląd i układ swoich wydarzeń. Wybierz podstawową stylizację (sugerujemy użycie domyślnego stylu Tribe Events) i ustaw formatowanie daty. Jeśli jesteś programistą, istnieją również pola do dodania niestandardowego kodu HTML powyżej i poniżej treści zdarzenia (ale zalecamy pominięcie tej sekcji, jeśli nie czujesz się komfortowo w programowaniu).

Dodawanie wydarzeń do WordPress za pomocą Kalendarza wydarzeń

Po skonfigurowaniu ogólnych ustawień możesz zacząć dodawać wydarzenia. Podobnie jak każdy typ postu WordPress, przejdź do Wydarzenia> Dodaj nowe.

Wtyczka kalendarza wydarzeń: Dodaj wydarzenie

Twój ekran powinien wyglądać znajomo. Dodaj tytuł wydarzenia, opis, kategorię i tagi, tak jak zwykły post na blogu. To, co będzie inne, to Opcje zdarzeń pole po prawej stronie ekranu, a także Pole kalendarza wydarzeń (i możliwe dodatkowe ustawienia wydarzenia w zależności od motywu – nasz zrzut ekranu pokazuje dodane opcje motywu łącznie).

The Opcje zdarzeń pole zawiera opcję ukrywania wydarzenia na głównej stronie Listy wydarzeń, a także opcję dostosowania wydarzenia do kalendarza (w ten sposób użytkownicy będą mogli widzieć wydarzenie w kalendarzu po jego zakończeniu).

Kalendarz wydarzeń sekcja pod twoją główną treścią to miejsce, w którym będziesz mógł dodać informacje o miejscu i organizatorze (które można wykorzystać do przyszłych wydarzeń), a także koszt imprezy i link do oddzielnej strony z wydarzeniem lub biletem.

Wtyczka kalendarza wydarzeń: Opcje ekranu

Jeśli nie widzisz modułów Opcje wydarzenia i Kalendarz wydarzeń, po prostu kliknij przycisk Opcje ekranu kartę w prawym górnym rogu pulpitu nawigacyjnego i upewnij się, że opcje są włączone.

Wtyczka kalendarza wydarzeń: wydarzenie

Po dodaniu wszystkich informacji opublikuj wydarzenie. Kliknij, aby zobaczyć swoje wydarzenie. W zależności od informacji dodanych do wydarzenia i używanego motywu wydarzenie powinno wyglądać podobnie do powyższego obrazu.

Wtyczka kalendarza wydarzeń: strona wydarzenia

A jeśli przejdziesz do strony głównej wydarzeń (i używasz domyślnego szablonu wydarzeń), powinieneś zobaczyć niesamowity kalendarz wydarzeń z nadchodzącymi wydarzeniami i wszelkimi lepkimi przeszłymi wydarzeniami. Po najechaniu myszą kalendarz wyświetla także wyszukiwanie zakresu dat, opcje wyświetlania i fragmenty wydarzeń.

Dodatki i rozszerzenia Premium

Darmowa wersja Kalendarza wydarzeń jest niesamowita, ale może potrzebujesz trochę więcej? Dostępnych jest kilka dodatków do kalendarza wydarzeń (w tym aktualizacja Pro), do których można uzyskać dostęp bezpośrednio z pulpitu WordPress pod Wydarzenia> Dodatki do wydarzeń. Jeśli poważnie myślisz o promowaniu wydarzeń, powinieneś rozważyć Kalendarz wydarzeń Pro która dodaje funkcje, takie jak konfigurowalne powtarzające się zdarzenia, widoki zdjęć i map, wyszukiwanie lokalizacji, zaawansowane widżety, dodatkowe pola i dostęp do obsługi wtyczek premium.

Oprócz Pro możesz także dodawać zaawansowane filtry zdarzeń, aby użytkownicy mogli znaleźć dokładnie to, czego szukają za pomocą Pasek filtru dodatek. Możesz też zezwolić użytkownikom na dodawanie własnych wydarzeń za pomocą Wydarzenia społecznościowe rozbudowa. Istnieje nawet kilka rozszerzenia biletów w tym bilety Eventbrite, bilety społecznościowe i bilety na imprezy Plus, dzięki czemu możesz sprzedawać własne bilety na własne wydarzenia.

Podsumowanie

Zrównoważony kalendarz wydarzeń tematycznych

Niezależnie od potrzeb związanych z promocją wydarzeń kalendarz wydarzeń z pewnością będzie świetną opcją. A jeśli potrzebujesz bardziej zaawansowanych funkcji, po prostu kup dodatek lub dwa, aby przedłużyć swój kalendarz. Uwielbialiśmy pracę z Kalendarzem wydarzeń od Modern Tribe, dlatego zapewniliśmy pełną kompatybilność z naszym motywem Total WordPress, który można zobaczyć i przetestować w naszym demo Zrównoważonego rozwoju.

Zobacz kalendarz zrównoważonych wydarzeń

Czy próbowałeś już Kalendarza wydarzeń? Daj nam znać, co myślisz o wtyczce w komentarzach poniżej. Lub jeśli masz jakieś wskazówki dla innych użytkowników, udostępnij je również!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me