Dodaj forum dyskusyjne do swojej witryny za pomocą wtyczki CM Answers WordPress

Angażowanie się w dyskusje społeczne jest obecnie tak ważną częścią bycia online. Jest to praktycznie obowiązkowe. Mając to na uwadze, jeśli ty naprawdę chcesz ożywić dyskusję o swojej branży lub marce, dlaczego nie zamieścić forum dyskusyjnego bezpośrednio na swojej stronie? Dzięki wtyczce CM Answers firmy CM Plugins możesz to zrobić.


Ta wtyczka WordPress pozwala odwiedzającym zamieszczać pytania i odpowiedzi w Przepełnienie stosu styl i logowanie za pomocą kont w mediach społecznościowych (Facebook, Google+ lub LinkedIn), aby zapewnić bezproblemową obsługę.

Co robi wtyczka CM Answers?

Ta wtyczka WordPress oferuje lekki sposób na dodanie forum dyskusyjnego do Twojej witryny. W przeciwieństwie do tradycyjnego systemu komentowania, CM Answers naprawdę zachęca do budowania społeczności wokół dowolnego wybranego przez ciebie tematu. Możesz zadawać konkretne pytania w celu uzyskania informacji zwrotnych od odwiedzających lub możesz pozwolić odwiedzającym zadawać własne pytania i rozpocząć własne dyskusje. To zależy od Ciebie.

Forum dyskusyjne może służyć do wielu różnych celów, od tradycyjnej dyskusji, poprzez pytania i odpowiedzi, po obsługę użytkowników lub klientów. Jest naprawdę wszechstronny i nie uszkodzi Twojej witryny w przeciwieństwie do innych wtyczek do dyskusji.

Dostępna jest darmowa i profesjonalna wersja tej wtyczki. Poświęćmy teraz trochę czasu na przejrzenie funkcji dostępnych w każdym z nich.

Wolny

The Darmowa wersja tej wtyczki pozwala dodać podstawowe forum dyskusyjne. Możesz moderować pytania i odpowiedzi oraz otrzymywać powiadomienia e-mail o opublikowaniu nowych. Użytkownicy mogą również włączać i wyłączać otrzymywanie powiadomień. Możesz także zobaczyć liczbę wyświetleń i liczbę odpowiedzi. Istnieje również kilka opcji dostosowywania do modyfikowania szablonu w celu dopasowania do potrzeb użytkownika. Pytania mogą zostać poddane pod głosowanie, aby zmienić ich pozycję na liście. Wtyczka jest dostępna w menu deski rozdzielczej:

CM Answers Dashboard

Łatwo jest moderować. Dodaj pytania i odpowiedzi i / lub moderuj te dodane przez użytkowników. Uwaga: zdjęcie poniżej pokazuje wersję Pro.

CM odpowiada na pytania

Zawodowiec

Wersja CM Answers na licencji Pro to wersja, z którą miałem trochę czasu, więc o tym dziś będę najwięcej mówić. Wersja Pro kosztuje 29 USD i zawiera wszystko, co jest dostępne w wersji bezpłatnej, a także wiele dodatkowych funkcji. First up to zupełnie nowa funkcja kontroli dostępu, która pozwala administratorom ustalić, kto może zadawać pytania i odpowiadać na nie. Dostępne opcje to Wszyscy, Zalogowani użytkownicy, i Według roli:

CM Odpowiedzi Kontrola dostępu

Zawiera także funkcję krótkich kodów, która pozwala wstawić listę pytań za pomocą krótkiego kodu pytania cma. Możesz nawet dodać do niego parametry, aby lista zawierała pewien zestaw pytań od konkretnego autora, które są najbardziej popularne i tak dalej.

Wersja Pro pozwala na integrację mediów społecznościowych z kilkoma popularnymi stronami, w tym Twitter, Facebook, Google+, LinkedIn i Microsoft Live. Każdy odwiedzający ma również dostęp do indywidualnego pulpitu nawigacyjnego z listą „Moje pytania” i „Moje odpowiedzi”. Można je dodawać do stron profilu użytkownika za pomocą skrótów.

Integracja widżetów pozwala wyświetlać tylko pytania i odpowiedzi w dowolnym obszarze w ramach wybranego motywu, który obsługuje widżety, np. Pasek boczny. Istnieją ustawienia paska bocznego dostępne w menu wtyczki:

Pasek boczny odpowiedzi CM

Możesz również ustawić określone ustawienia moderacji w wersji Pro. Te ustawienia pozwalają określić listę osób, które mogą publikować pytania i / lub odpowiedzi bez konieczności przechodzenia przez proces moderacji. Może to znacznie przyspieszyć dyskusję na Twojej stronie. Oczywiście upewnij się, że zapewniasz te wyjątki tylko tym, którzy okazali się godni zaufania i zdolni:

CM Odpowiedzi Moderacja

Oto kilka innych specyfikacji dotyczących licencji Pro, o których powinieneś wiedzieć:

 • Obsługa wielu witryn
 • Możliwość pokazywania lub ukrywania widoków dla określonych pytań
 • Każdy użytkownik otrzymuje automatycznie generowaną stronę profilu publicznego z możliwością dodania linku do profilu w mediach społecznościowych.
 • Integracja Gravatar
 • Pozwala na załączniki
 • Możliwość zmiany kolejności wyświetlania odpowiedzi.
 • Wsparcie Ajax
 • Obsługa tagów
 • Możliwość dodawania „lepkich” pytań, które pojawiają się u góry wszystkich pytań i / lub odpowiedzi i są wyróżnione przez określony kolor tła.
 • Obsługa fragmentów kodu.
 • Dostosuj łącze bezpośrednie
 • Możliwość tworzenia CM Answers jako strony głównej witryny.
 • Widżet udostępniania społecznościowego dla stron pytań.
 • Wiadomość wdzięczności CM Answers zostaje usunięta ze stopki
 • Możliwość edycji pytań i odpowiedzi po opublikowaniu ich w witrynie.

Możesz także dodać zastrzeżenie, które zobaczą użytkownicy Twojej witryny po raz pierwszy. Każdy użytkownik może zostać poproszony o zaakceptowanie warunków witryny:

Zastrzeżenie CM Odpowiedzi

Utworzenie forum dyskusyjnego

Po zapoznaniu się z funkcjami CM Answers proces konfiguracji był niezwykle prosty. Ustawienia deski rozdzielczej są intuicyjne i łatwe do naśladowania. Wystarczy kliknąć każdą kartę, aby przejść do następnego ekranu opcji dostosowywania:

Ustawienia odpowiedzi CM

Możesz łatwo dostosować sposób wyszukiwania pytań i odpowiedzi dla użytkownika końcowego. Po prostu kliknij kartę „Wygląd”:

Wygląd CM Odpowiedzi

Pojawi się wiele opcji, od modyfikacji sposobu identyfikacji pytań, przez liczbę pytań pojawiających się na każdej stronie, po wyświetlanie liczby wyświetleń i wiele więcej.

Jeśli użytkownicy zdecydują się na otrzymywanie powiadomień o opublikowaniu nowych pytań lub odpowiedzi w witrynie, możesz upewnić się, że wiadomość e-mail z powiadomieniem prawidłowo odzwierciedla Twoją markę:

CM Odpowiedzi Powiadomienia

To, co według mnie działa najlepiej, to kliknięcie każdej z kart i sprawdzenie, jakie opcje są dostępne. Praktyczne podejście pozwoli Ci lepiej zrozumieć, co możesz osiągnąć dzięki tej wtyczce i jak możesz ją dostosować do specyficznych potrzeb Twojej witryny.

Jeśli chodzi o dodawanie treści, nie może być prostsze. Link do pytań wtyczki widocznej po lewej stronie pulpitu WordPress prowadzi do następującego ekranu:

CM odpowiada na pytania

Odtąd wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć „Dodaj pytanie” i możesz wpisać swoje pytanie, podzielić je na kategorie i dodać tagi. Wynik końcowy będzie wyglądał mniej więcej tak. Zwróć uwagę na inny kolor tła w „lepkim” pytaniu u góry:

Pytanie_obraz

Menu odpowiedzi oferuje podobny interfejs. Strona odpowiedzi będzie wyglądać podobnie do tej dla użytkowników końcowych, gdzie zostaną poproszeni o pomoc:

firstQ_image

Z powrotem w Ustawieniach, w zakładce „Wątek” możesz zmodyfikować sposób wyświetlania pytań i odpowiedzi:

CM Odpowiedzi Wątek

Jak widać, możesz włączać lub wyłączać załączniki, ustawiać maksymalny rozmiar pliku, włączać oceny i tak dalej.

Dostosowywanie wyglądu i sposobu zadawania pytań, forum dyskusyjnego lub pomocy technicznej jest proste dzięki tej wtyczce.


Chociaż istnieje wiele wtyczek do dyskusji, wtyczka CM Answers dobrze integruje się z WordPress i zapewnia zarówno administratorom, jak i użytkownikom prosty sposób interakcji. Dla administratorów dostosowanie forum jest prostym procesem, który można modyfikować według kaprysu. Użytkownicy uznają, że wrażenia końcowe są przyjemne i łatwe do dodania. Ponieważ znaczna część zaangażowania online w dzisiejszych czasach zachęca odwiedzających do odwiedzin, ta wtyczka wydaje się wygodnym sposobem na sprzyjanie dyskusji, nawet gdy nie ma cię w pobliżu, aby moderować bezpośrednio.

Ta wtyczka dobrze łączy się z wtyczką CM Tooltips Glossary, o której rozmawialiśmy jakiś czas temu. Oba są łatwe w użyciu i sprawiają, że jest to punkt, który sprawia, że ​​strony WordPress są bardziej funkcjonalne bez dodawania wzdęć.

Czy wypróbowałeś już CM Answers? Co pomyślałeś? Daj nam znać, jak Ci idzie w komentarzach.

Pobierz CM Answers wolny lub pro teraz!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map