Jak założyć blog emerytalny WordPress

Przeszedłeś na emeryturę – gratulacje! Wiemy, że początkowo dostosowanie się do nowego harmonogramu może trochę potrwać, ale jest wiele do zrobienia. Tworzenie i utrzymywanie blogu WordPress może być fantastycznym hobby emerytalnym, uzupełnieniem istniejącego zainteresowania, a nawet sposobem zarabiania pieniędzy za pomocą WordPress. Chociaż WordPress jest dość intuicyjny, pomysł na uruchomienie witryny może wydawać się nieco zniechęcający.


Na szczęście istnieje wiele bezpłatnych i łatwych w użyciu narzędzi, które pomogą Ci stworzyć idealną stronę. Korzystając z nich (z których wiele jest bezpłatnych), możesz zbudować własną stronę internetową i rozpocząć blogowanie.

Ten post będzie zawierał sugestie dotyczące tematów i przeprowadzi Cię krok po kroku przez proces tworzenia witryny – w tym wszystko, od wyboru tematu po sposób zarabiania pieniędzy. Zapewnimy również wiele linków do dalszej lektury, aby pomóc Ci zagłębić się w różne tematy.

Dlaczego warto założyć blog emerytalny?

Założenie blogu WordPress dowolnego typu może być korzystne, ale blog emerytalny może być szczególnie satysfakcjonujący. Istnieje wiele sprawdzonych emocjonalnych i fizycznych korzyści płynących z pisania, w tym redukcja stresu i poprawa nastroju. Co więcej, blog oferuje sposób na zachowanie i przekazywanie wiedzy obecnym i przyszłym pokoleniom. Może nawet zarobić kilka dolców po drodze.

Zanim zaczniemy, jak założyć blog, poniżej znajduje się lista niektóre korzyści jeśli masz jakieś przemyślenia:

 • Daj sobie coś do roboty (będziesz mieć dużo wolnego czasu)
 • Dziel się wspomnieniami / doświadczeniami z rodziną (i światem)
 • Pomagaj innym, ucząc ich rzeczy, których nauczyłeś się przez lata (możesz założyć blog o swojej poprzedniej pracy)
 • Podejmuj nowe wyzwania (zawsze dobrze jest rzucić sobie wyzwanie)
 • Podróżuj po świecie (być może nigdy wcześniej nie miałeś czasu, ale teraz możesz podróżować po świecie i pisać o nim blogi)
 • Zarób trochę dodatkowych pieniędzy (może twój blog stanie się wirusowy)

Rozpocznij swój blog w 7 łatwych krokach

Poniżej przedstawiamy siedmiostopniowy przewodnik, który pomoże Ci osiągnąć sukces w blogowaniu. Zacznijmy!

Krok 1: Zdecyduj się na swój przedmiot

Przed zaprojektowaniem witryny powinieneś mieć dobry pomysł na temat tego, co chcesz blogować. Oto kilka popularnych wskazówek dotyczących blogów emerytalnych:

 • Czasopismo internetowe: Możesz po prostu podzielić się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami.
 • Blog tematyczny: Być może chcesz porozmawiać o swojej karierze lub napisać o hobby lub zainteresowaniach.
 • Lokalny blog niszowy: Możesz być zainteresowany blogowaniem o swojej społeczności, w tym o firmach, wydarzeniach lub problemach.
Strona główna bloga emerytalnego Sydney Lagiera

Blog Sydney Lagier służy jako internetowy dziennik emerytalny i forum

Krok 2: Wybierz hosta internetowego i nazwę domeny

Będziemy używać systemu zarządzania treścią WordPress (CMS) do stworzenia strony (wyjaśnimy dlaczego poniżej). Oznacza to, że będziesz chciał współpracować z dostawcą hostingu przyjaznym dla WordPress. Chociaż możliwe jest skonfigurowanie dużej części witryny za darmo, hosting jest jednym z elementów, który wymaga opłaty.

Twój Nazwa domeny to nazwa, która pojawi się w adresie URL Twojej witryny (np. www.domain-name.com). Możesz go uzyskać za pośrednictwem pakietu hostingowego (pierwszy rok jest bezpłatny, jeśli zdecydujesz się wypróbować Bluehost), rejestratora lub giełdy nazw domen. Twoja nazwa domeny jest unikalna i jej późniejsza zmiana może być trudna, dlatego na początku warto się nad nią zastanowić.

Krok # 3: Zainstaluj WordPress

Po uporządkowaniu hostingu i domeny nadszedł czas na zainstaluj WordPress. WordPress to wysoce konfigurowalna i łatwa w użyciu platforma z ogromną społecznością wsparcia. Obsługuje ponad jedną czwartą sieci, a codziennie powstaje ponad pięćset nowych witryn WordPress.

Jeśli wybrałeś jednego z naszych rekomendowanych hostów, skorzystasz z prostego procesu instalacji WordPress jednym kliknięciem. Większość hostów oferuje doskonałe wsparcie, które przeprowadzą Cię przez ten krok i rozwiążą wszelkie problemy.

Podczas gdy WordPress jest dość intuicyjny, trzeba się sporo nauczyć, zwłaszcza na początku. Na pewno warto rzucić okiem na niektóre z wielu samouczków dostępnych na rozpoczęcie korzystania z WordPress.

Krok # 4: Wybierz motyw

Po zainstalowaniu WordPress możesz wybrać motyw, który zapewni ogólny wygląd Twojej witryny i może zaoferować dodatkowe funkcje. Podczas gdy wiele motywów zawiera wiele dzwonków i gwizdków, prawdopodobnie będziesz chciał trzymać się czegoś prostego, jeśli chodzi o blogowanie, chyba że masz ochotę na przygodę.

Na szczęście istnieje wiele darmowych i premium motywów do wyboru. Jeśli wybór jest przytłaczający, istnieje kilka pomocnych list prostych darmowych i premium motywów, które powinieneś sprawdzić. Po wybraniu motywu możesz go dostosować ręcznie lub za pomocą narzędzi, które może zawierać.

Oto kilka naszych prostych i intuicyjnych motywów:

1. Zero (bezpłatny)

Strona główna Zero

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Ten nowoczesny motyw jest łatwy do skonfigurowania i zapewnia cudownie proste tło dla każdego bloga. Zapewnia minimalny bałagan zarówno dla widza, jak i za kulisami, dzięki czemu możesz po prostu skupić się na dzieleniu się przemyśleniami.

2). Nowy Jork

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Ten odważny motyw jest idealny dla profesjonalnie wyglądającego bloga bez dodatkowego zamieszania. Witryna demonstracyjna jest łatwa w instalacji. Możesz także dodać sklep z własnymi produktami (lub linkami do produktów stowarzyszonych w Amazon itp.), Aby uzupełnić swojego bloga.

Krok 5: Dodaj funkcje i funkcjonalność za pomocą wtyczek

Chociaż WordPress może mieć wszystko, czego potrzebujesz, aby utworzyć blog od razu po wyjęciu z pudełka, prawie na pewno będziesz chciał dodać funkcje i funkcje za pomocą wtyczek.

Wtyczki to dodatki programowe zaprojektowane w celu rozszerzenia podstawowej funkcjonalności WordPress. Mogą zwiększyć bezpieczeństwo, usprawnić przepływ pracy, zwiększyć komfort użytkowania i wiele więcej. Chociaż tak nie jest niezbędny niektóre wtyczki są uważane za niezbędne.

Darmowe wtyczki można znaleźć w Repozytorium WordPress.org, i można znaleźć alternatywne opcje premium na platformach handlowych, takich jak CodeCanyon. Wtyczki można zainstalować i aktywować za pomocą zaledwie kilku kliknięć. W zależności od wtyczki często będziesz musiał wejść w nią Ustawienia ekran i dostosuj dostępne opcje. Jedną z najpopularniejszych wtyczek WordPress z szerokim zakresem ustawień jest Yoast SEO.

Obraz tytułu Yoast SEO z WordPress.org

Ma długą listę funkcji, które pomogą Ci poprawić swoje pozycje w wyszukiwarkach, udoskonalić umiejętności pisania i uczynić treść bardziej przyjazną dla użytkownika.

Krok # 6: Dodaj swoją treść

Dodawane przez Ciebie treści będą w dużym stopniu zależne od tematu, ale niektóre elementy, które warto rozważyć, to:

 • O stronie: Ta strona może zawierać krótką biografię i informować czytelników, o czym jest Twój blog.
 • Strona kontaktowa: Jest to przydatny dodatek, jeśli chcesz przyjmować pytania lub inne rodzaje korespondencji.
 • Teczka: Jeśli piszesz na blogu o hobby lub zainteresowaniach, prawdopodobnie będziesz miał projekty do zaprezentowania, które można wyświetlić za pomocą portfolio.
 • Galeria: Podobnie możesz mieć obrazy, które chcesz zaprezentować w formie galerii.
 • Linki społecznościowe: musisz także udostępniać treści w mediach społecznościowych. Najpierw zdecyduj, które sieci społecznościowe są odpowiednie dla Twojego bloga, a następnie skorzystaj z naszych wskazówek, aby zautomatyzować udostępnianie społecznościowe.

Na koniec musisz wiedzieć, jak utworzyć swój pierwszy post na blogu.

Krok # 7: Zarabiaj na swojej witrynie

Chociaż ten krok jest całkowicie opcjonalny, możesz spróbować zarabiać na swojej witrynie. Jeśli masz dużą liczbę odwiedzających, możesz skonfigurować go tak, aby zarabiał stały strumień dodatkowych dochodów, aby jeszcze bardziej cieszyć się emeryturą. Jest na to wiele sposobów, w tym poprzez linki partnerskie, reklamy, sprzedaż własnych produktów i pisanie postów sponsorowanych.

Wniosek

Blog emerytalny to świetny sposób na udokumentowanie życia emeryta, podzielenie się wiedzą na temat hobby lub zainteresowań lub większe zaangażowanie w lokalną społeczność. Jednak choć wydaje się to świetnym pomysłem, wdrożenie go w życie może być przytłaczającą myślą.

W tym poście podaliśmy siedem kroków do rozpoczęcia pracy z Twoim blogiem emerytalnym. Czy masz jakieś pytania dotyczące procesu, który omówiliśmy w tym artykule? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me