1. 1. Przewodnik dla początkujących do zrozumienia funkcji wewnętrznych WordPress
 2. 2). Teraz czytam: Co to jest buforowanie WordPress i dlaczego jest ważne?
 3. 3). Jak działa buforowanie WordPress?
 4. 4. Jak zainstalować i skonfigurować buforowanie WordPress z WP Super Cache
 5. 5. Jak skonfigurować buforowanie WordPress za pomocą W3 Total Cache (W3TC)
 6. 6. Recenzja MaxCDN: najlepszy CDN dla WordPress?

Miło jest widzieć, że przeczytałeś mój stary, nudny artykuł na temat wewnętrznego funkcjonowania WordPressa – uznanie! Czekaj, co? Nie masz Nie martw się, po prostu przeczytaj go szybko – zwłaszcza część „Co się stanie, gdy ktoś wyświetli Twój blog WordPress?”.


Jak sugeruje tytuł, nauczymy się buforowania WordPress. W tej serii postów szczegółowo omówimy każdy aspekt buforowania jeden po drugim.

 • Dlaczego to jest ważne
 • Jak to działa
 • I wreszcie, jak to zaimplementować.

Dlaczego buforowanie WordPress jest tak ważne??

Buforowanie w pigułce

Na studiach, kiedy uczą mnie tematu, o którym nic nie wiem, zwykle myślę o jego zastosowaniach, a nie o tym. Na przykład – relacje powtarzalności. Służą do obliczania n-tej liczby sekwencji liczb, takich jak sekwencja Fibonacciego. Kiedy zrozumiałem, jak ważne jest to, w jaki sposób relacje powtarzalności pomagają zaoszczędzić wiele cennego czasu obliczeniowego – zainteresowałem się nim. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o relacjach powtarzalności, masz szczęście – opiszę to pokrótce w następnym akapicie. Ludzie, którzy nie chcą się o tym dowiedzieć, mogą to pominąć – nie miałbym nic przeciwko. ��

Fajne rzeczy, które potrafi sekwencja Fibonacciego

ZA ciąg Fibonacciego to po prostu dodanie poprzednich dwóch liczb w sekwencji. Prawie wszyscy znający się na informatyce wiedzą o czym mówię – jesteś zobowiązany napisać program (w dowolnym języku), który wygeneruje sekwencję Fibonacciego. Jeśli mam zacząć od zera, sekwencja Fibonacciego wyglądałaby następująco:

0, 1, 1, 2, 3, 5, 8 .. do nieskończoności.

Teraz z powyższej sekwencji, gdybym poprosił cię o piątą liczbę serii, odpowiedź brzmiałaby 3. Teraz, gdybym poprosił cię o 500 liczbę, musiałbyś obliczyć całą serię aż do 500. kadencji . Na nowoczesny komputer, do cholery, Twój telefon obliczy go w niecałą sekundę. Ale jeśli chodzi o nowoczesny procesor, to dużo! Zwiększ tę 500 do 50 000 000 000 (50 miliardów) liczby Fibonacciego i tak – potrzebujesz dużo więcej czasu.

W tym miejscu pojawia się relacja powtarzalności. Stosując relacje powtarzalności, wyprowadzamy wzór, który może obliczyć n-ty termin Fibonacciego. Czy to piąty, czy 50, czy 50 trylionowy termin Fibonacciego, ta pochodna formuła może obliczyć wszystkie z nich dokładnie w tym samym czasie, tj. W stałym czasie. Jest to niezwykle pomocne, ponieważ pozwala zaoszczędzić wiele cennego czasu obliczeniowego, a także pomaga nam obliczyć złożoność programu.

Więc o co tyle zamieszania w buforowaniu WordPress?

Baranek 2

Google uwielbia szybsze witryny. Wszyscy kochamy szybsze strony. Jednym z kluczowych czynników rankingu SERP (strony wyników wyszukiwania w wyszukiwarce) Google jest szybkość witryny i czas reakcji.

Buforowanie jest podstawowym czynnikiem decydującym o ogólnej wydajności witryny. Zwłaszcza w WordPress, ponieważ generuje strony HTML dynamicznie – dzięki wykorzystaniu kodu PHP w połączeniu z zapytaniami do bazy danych MySQL. Dzięki odpowiednio skonfigurowanym protokołom buforowania Twoja witryna WordPress może być o rząd wielkości szybsza. Pomaga zapobiegać redundancji i przyspiesza czas ładowania witryny – za darmo! Przyspieszenie witryny WordPress można zastosować na 3 podstawowe sposoby:

 1. Używaj wysokiej klasy, niesamowicie potężnych serwerów klastrowych
 2. Użyj sieci dostarczania treści (CDN)
 3. Skonfiguruj buforowanie WordPress

Pierwsze dwa punkty mogą być (bardzo) drogie i zwykle zależą od liczby odwiedzających witrynę. Jednak buforowania WordPress można używać (i należy go używać) nawet na najmniejszych stronach internetowych. Interesujące jest to, że największa nazwa w WordPress Managed Hosting – WPEngine korzysta z własnej, niestandardowej, zastrzeżonej technologii buforowania o nazwie EverCache, która łączy wszystkie trzy główne formy buforowania – buforowanie stron, baz danych i obiektów.

Co to jest buforowanie WordPress?

Jeśli czytasz mój poprzedni artykuł, będziesz wiedzieć, ile rzeczy dzieje się za każdym razem, gdy ktoś odwiedza Twoją witrynę. Oto zdjęcie, które pobudzi Twoją pamięć:

Funkcjonowanie wewnętrzne WordPress

Co jeśli te dynamicznie generowane strony internetowe były zapisywane na dysku twardym lub w pamięci (RAM) serwera i podawane stamtąd za każdym razem, gdy ktoś poprosił o stronę? Czy to jedna, czy 1000 osób, ta sama strona zostanie wysłana! Pozwoliłoby to zaoszczędzić wiele zapytań do bazy danych, wykonanie kodu PHP, a tym samym zaoszczędzić najważniejszy czynnik – cenny czas obliczeń. Byłoby naprawdę bardzo szybko.

To jest buforowanie WordPress. Ponowne wykorzystanie wcześniej wygenerowanych danych (lub żądań, takich jak zapytania do bazy danych) w celu przyspieszenia nowych, kolejnych żądań.

Ale poczekaj, a jeśli ktoś skomentuje lub zaktualizuje post lub opublikuje nowy? Czy te wcześniej wygenerowane strony HTML nie zawierają niewłaściwych / nieaktualnych danych? Masz rację, absolutnie by to zrobiło! Mamy więc coś o nazwie:

Opróżnianie pamięci podręcznej

Wyczyszczenie pamięci podręcznej zasadniczo oznacza ponowne buforowanie wszystkich wcześniej buforowanych danych. Oznacza to, że stare są usuwane, a nowe są tworzone lub regenerowane. Zwykle odbywa się to w oparciu o szereg protokołów – niektóre z nich obejmują:

 • Po opublikowaniu komentarza
 • Kiedy publikowany jest nowy post
 • Kiedy stary post jest aktualizowany

Rdzeń WordPress i wtyczki pamięci podręcznej wiedzą, kiedy wyczyścić pamięć podręczną, aby stare, nieistotne dane nie były podawane odwiedzającemu.

Wniosek

Ten temat obejmuje dwa czynniki, które uważam za ważne, aby zrozumieć, zanim zaczniemy uczyć się buforowania WordPress. Teraz, gdy dobrze je rozumiesz, czas dowiedzieć się, jak działa buforowanie.

Korzyści z buforowania WordPress

Podsumowując ten rozdział, rzućmy okiem na niektóre z zalet buforowania:

 • Przyspiesz swoją stronę za darmo
 • Poprawia w ten sposób ranking Google i innych wyszukiwarek
 • Zaoszczędź znaczną część zużycia zasobów serwera – bardzo pomocne dla osób, które hostują swoją witrynę na współdzielonych serwerach hostingowych

Co myślisz o buforowaniu WordPress? Czy masz coś do dodania do listy korzyści? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me