WP101 Samouczki WordPress

WordPress może wydawać się onieśmielający dla początkujących użytkowników, powodując, że powstrzymują się od rozwoju witryny z powodu przytłoczenia. Na szczęście serwis szkoleniowy WP101 może przygotować początkujących i udoskonalających WordPressa do względnej łatwości poruszania się po całym WordPressie.


Teraz, już w siódmym roku online, WP101 okazało się doskonałym źródłem informacji dla ponad 500 000 osób. Dzięki filmom i innym materiałom szkoleniowym przygotowują właścicieli witryn do bezpiecznego budowania własnych stron internetowych poprzez opanowanie podstaw WordPress. W tym poście przyjrzymy się bliżej WP101 i wyróżnimy siedem niezbędnych filmów szkoleniowych, które możesz obejrzeć już teraz!

Więcej informacji o WP101

WP101 rozwijał się wykładniczo w ciągu ostatnich kilku lat. Rozszerzyli oryginalne oferty o zaawansowane samouczki, opcje członkostwa, wtyczkę i licencje wideo.

Płatne opcje członkostwa obejmują pełny dostęp do wszystkich samouczków wideo (w tym WordPress 101 i 201 i ich serii Yoast SEO) oraz forum WP101. Dla projektantów, którzy chcą szkolić swoich klientów w WordPress, stworzyli wtyczkę WP101. Licencje zaczynają się już od 99 USD rocznie za korzystanie z 250 witryn klienckich, a wszystkie opcje obejmują 20 filmów WordPress 101 i 13 filmów Yoast SEO (wszystkie oznaczone białą etykietą) oraz roczne aktualizacje. Nieźle, prawda?

Firmy, które chcą włączyć filmy WP101 do swoich własnych kursów szkoleniowych, mogą licencjonować filmy oznaczone białą etykietą dla własnej witryny za 497 USD rocznie, co jest świetną ofertą dla 23 filmów instruktażowych i aktualizacji. Pomyśl tylko o tym, że zaoszczędzi ci to czasu, pomagając klientom, którzy nie znają WordPressa. Teraz, gdy znasz już dostępne opcje, przejrzyjmy siedem podstawowych filmów szkoleniowych WPP na WordPress, zaczynając od podstaw.

Tworzenie solidnej podstawy

Zgodnie z nazwą domeny, WP101 oferuje kurs wprowadzający do WordPress. Trzy podstawowe filmy wideo przybliżają widzom platformę internetową.

1. Co to jest WordPress?

Ten film definiuje WordPress jako oprogramowanie internetowe, które służy do tworzenia strony internetowej lub bloga. Mówiąc dokładniej, jest to system zarządzania treścią typu open source, który stale się rozwija. Możesz użyć jego wtyczek, widżetów i motywów, aby dostosować własną stronę internetową, a także możesz użyć jej internetowego edytora do budowania stron internetowych zamiast nauki kodu HTML. A ponieważ sam hostujesz swoje treści, nie mogą zostać usunięte przez zewnętrznego dostawcę.

Jeśli potrzebujesz pomocy poza tymi samouczkami, możesz poszukać odpowiedzi w Forum WordPress, Wymiana stosów WordPress, lub z WPQuestions.

2. WordPress.com lub WordPress.org?

Jaka jest różnica między WordPress.com a WordPress.org? WordPress.org to darmowe oprogramowanie typu open source które po zainstalowaniu na serwerze internetowym stają się widoczne w Internecie. Będziesz także potrzebować konta hostingowego, aby móc samodzielnie hostować swoją witrynę. Ta wersja hostowana umożliwia dostosowanie i zarządzanie własną witryną przy użyciu własnej domeny.

WordPress.com to hostowana wersja WordPress. Jest również bezpłatny, ale do twojego adresu internetowego będzie dołączony ciąg „.wordpess.com”. Masz możliwość zakupu własnej domeny, ale Twoja witryna będzie nadal hostowana przez WordPress, a nie z wybraną opcją samodzielnego hostingu. Istnieje ograniczona liczba motywów, których możesz użyć, i nie będziesz mieć możliwości przesyłania motywów premium lub wtyczek ze stron internetowych osób trzecich.

WordPress.com jest więc całkowicie darmowy, ale oferuje mniej wolności. Instalacja WordPress.org jest bezpłatna, ale aby ją uruchomić, musisz kupić własną domenę i konto hostingowe.

3. Jak zainstalować WordPress

Aby zainstalować WordPress, potrzebujesz usługodawcy hostingowego. Wiele z nich sprawia, że ​​instalacja WordPress jest prosta, dzięki czemu Twoja witryna jest dostępna za pomocą kilku kliknięć. Zapoznaj się z naszym ostatnim postem na blogu na temat rozpoczynania pracy z WordPress, aby dowiedzieć się o naszych ulubionych firmach hostingowych dla WordPress, lub odwiedź naszą najlepszą stronę hostingową WordPress, aby uzyskać więcej informacji.

Ten film wideo dotyczy ręcznej instalacji oprogramowania sieciowego WordPress przy użyciu klienta FTP, edytora tekstu i przeglądarki internetowej. Proces ten obejmuje pobranie WordPress z WordPress.org, przesłanie tych plików na serwer WWW, utworzenie bazy danych i użytkownika MySQL, a następnie uruchomienie skryptu instalacyjnego WordPress. Wszystkie te punkty są szczegółowo omówione.

Poruszanie się po zapleczu

Po skonfigurowaniu witryny i zalogowaniu się do panelu administracyjnego witryny odkryjesz pulpit nawigacyjny WordPress oraz opcję tworzenia postów i stron.

4. Pulpit nawigacyjny

WP101: Pulpit nawigacyjny WordPress

W tym filmie szczegółowo opisano wszystkie aspekty pulpitu nawigacyjnego, od modułu powitalnego po pasek narzędzi, opcje profilu i główne menu nawigacyjne. Możesz dostosować pulpit, klikając Opcje ekranu rozwijany link. The Wsparcie karta oferuje pomoc w oparciu o aktywną stronę lub panel, nad którym pracujesz.

Możesz także nagrywać pomysły na posty na blogu, używając Szybki szkic narzędzie na pulpicie nawigacyjnym. Edytowanie komentarzy jest również proste z poziomu głównego pulpitu nawigacyjnego. Główne menu nawigacyjne znajduje się po lewej stronie. Główne linki rozciągają się, aby wyświetlać podtytuły po najechaniu na nie kursorem. Upewnij się, że obejrzyj wideo po więcej szczegółów lub przeczytaj nasz artykuł na temat korzystania z elementów zaplecza WordPress.

5. Opublikuj zmiany

WP 101 Post Revitions Video

Opublikuj zmiany umożliwiają przywrócenie swoich postów i stron z powrotem do poprzednich wersji. Pole zmiany posta znajduje się u dołu edytora postów na blogu. Kliknij Opcje ekranu w prawym górnym rogu strony, jeśli pole korekty wpisów nie jest widoczne. Po prostu zaznacz pole wyboru oznaczone Rewizje a pole z poprawkami do postów powinno pojawić się na dole strony. Przed wyświetleniem ostatecznej wersji, której chcesz użyć, możesz wyświetlić zawartość, do której chcesz przywrócić.

Przygotowanie do odwiedzin strony

Konfiguracja zaplecza jest być może najtrudniejszym aspektem tworzenia witryny dla początkującego. Następne dwa filmy omawiają sposoby przygotowania postów i stron internetowych dla przyszłych odwiedzających witrynę.

6. Co to jest RSS?

WP 101 Wideo Co to jest RSS

RSS (Really Simple Syndication) dostarcza podsumowanie treści do kanału na żywo. Po zaktualizowaniu witryny automatycznie wyświetla się ona w kanale RSS. Odwiedzający Twoją stronę mogą subskrybować Twój kanał RSS za pomocą czytnika RSS. Czytniki RSS kompilują wszystkie kanały, które subskrybuje dana osoba. Czytelnicy mają wtedy możliwość czytania postów na blogu w swoim kanale lub odwiedzania każdej witryny za pomocą linku do kanału.

W panelu WordPress możesz przypisać liczbę postów na blogu, które pojawią się w Twoim kanale RSS za pośrednictwem Czytelnik połączyć. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszym przewodnikiem dla początkujących po kanałach RSS i WordPress!

7. Yoast SEO Plugin Karta Ogólne

Samouczek wideo Toast SEO autorstwa WP101

The Wtyczka Yoast SEO pomaga zoptymalizować witrynę, aby spełniała standardy optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO). Na karcie ogólnej możesz wpisać słowo kluczowe focus, aby pomóc robotom indeksującym witryny i ludziom dowiedzieć się, o czym jest Twój blog. Tytuł SEO jest sugerowany na podstawie słowa kluczowego. Jeśli wolisz, możesz zmienić ten tytuł. Będziesz także chciał zawrzeć meta opis swojego wpisu, który zawiera Twoje kluczowe słowo kluczowe. Znajomość podstaw tej zakładki ogólnej sprawi, że znajdziesz właściwą ścieżkę do optymalizacji witryny pod kątem wyszukiwarek i zainteresowanych czytelników.

Wniosek

Teraz, gdy wiesz, że te zasoby istnieją, możesz zacząć się do nich odwoływać podczas tworzenia witryny WordPress. Z czasem możesz śmiało wykorzystywać swoje umiejętności WordPress. A dzięki członkostwu w WP101 będziesz mieć dostęp do jeszcze więcej samouczków wideo i zasobów.

Czy masz dostęp do filmów WP101 na szkolenie WordPress? Jakie było dla ciebie to doświadczenie? A może masz inne źródło szkolenia wideo, z którego korzystasz? Bardzo chcielibyśmy usłyszeć Twoje przemyślenia – daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me