Zdecydowałeś, że chcesz zacząć sprzedawać wtyczkę lub motyw WordPress niezależnie. Być może masz już produkty wymienione w katalogach WordPress, takich jak nasz, ale teraz chcesz mieć pełną kontrolę nad swoimi kanałami dystrybucji – szansa, aby przejść obok bałaganu i pozwolić użytkownikom skupić się na korzyściach płynących z korzystania z Twojego produktu.


Pozwól nam być pierwszym, który pogratuluje Ci Twojej przedsiębiorczości!

W tym momencie większość (lub całość) ciężkiej pracy kończy się po stronie programistycznej. Masz pod kontrolą wszystkie produkty demo, dokumentację i licencje; masz zaplanowane regularne aktualizacje i wdrożony system obsługi klienta. Czas pomyśleć o marketingu.

Mamy nadzieję, że masz na myśli datę premiery produktu. Będziesz także potrzebować rozwiązania e-commerce, to jest dane. Czy sprzedajesz tylko jeden produkt? Czy planujesz sprzedawać więcej w przyszłości? Co z logo? Czy masz wizytówki? Czy zastanawiałeś się, jak oficjalnie uruchomić swój produkt WordPress?

Chociaż jest wiele do rozważenia, uruchomienie produktu WordPress nie jest tak trudne, jak się wydaje. WPExplorer opracował szereg wskazówek i narzędzi, które pomogą Ci w pomyślnym uruchomieniu produktu WordPress. Ale najpierw omówmy logistykę sprzedaży.

Wybór platformy e-commerce

Wybór platformy e-commerce

Zanim zaczniesz opracowywać strategię uruchamiania, musisz dowiedzieć się, jak będziesz sprzedawać wtyczkę lub motyw WordPress. Obejmuje to wybór i zintegrowanie rozwiązania handlu elektronicznego dla Twojej witryny.

Istnieje wiele dostawców do wyboru. Zanim zastanowisz się nad opcjami, WooCommerce może być pierwszym, który przyjdzie ci do głowy, ze względu na silną integrację z większością motywów WordPress. Istnieje jednak niedroga alternatywa, która zapewnia wsparcie i dostosowanie potrzebne do rozpoczęcia działalności związanej z wtyczkami lub motywami.

Dlaczego warto wybrać Shopify?

Jeśli nie słyszałeś, Shopify jest liderem w dziedzinie oprogramowania do handlu elektronicznego – obsługuje ponad 300 000 sklepów na całym świecie (i w Internecie). Jednym z najbardziej przekonujących powodów wyboru Shopify jest wsparcie 24/7, które oferują handlowcom – od góry do poniedziałku do piątku, wsparcie 9–5 oferowane przez WooCommerce.

Shopify oferuje również skarbnica dokumentacji aby pomóc Ci dostosować swoje wrażenia na każdym kroku, i oferuje sieć wspierających aktywnych kupców, którzy zawsze tego szukają łączyć się z innymi przedsiębiorcami i dzielą się swoimi perłami mądrości e-commerce.

I hej, możesz nawet znaleźć nowego klienta gdzieś po drodze. Program partnerski Shopify pomaga twórcom motywów Shopify, twórcom aplikacji, geniuszom marketingu i innym programistom WordPress w rozwoju ich działalności. To solidny ekosystem nowych połączeń, który może przynieść korzyści Twojemu nowemu produktowi lub sklepowi.

Shopify WordPress Plugin vs. Shopify Storefront

Zauważysz, że Shopify ma dwie opcje konfiguracji funkcji handlu elektronicznego w swojej witrynie: pobierz wtyczkę Shopify WordPress lub skonfiguruj pełnoprawną Shopify Store.

Którykolwiek wybierzesz, zależy całkowicie od twoich celów e-commerce. Na przykład wtyczka Shopify WordPress jest idealna, jeśli planujesz sprzedać kilka produktów na istniejących stronach internetowych lub blogu. Korzysta z zaplecza Shopify do tworzenia fragmentów kodu, które można umieścić w dowolnym miejscu w witrynie – pobierając metadane produktu, takie jak zdjęcie i cena, prosto z Shopify.

Shopify Lite

Te fragmenty są w pełni konfigurowalne i mają wszystkie zasoby, których potrzebujesz, aby zacząć sprzedawać swoje produkty WordPress online. Obejmuje to przyciski zakupu, koszyk i bezpieczne metody płatności. Jeśli zdecydujesz się wybrać tę trasę, musisz wykupić subskrypcję Shopify Lite (która kosztuje 9 USD / miesiąc).

Jeśli masz większe plany dla swojej firmy, bardziej odpowiednim rozwiązaniem może być Shopify Store. Ponownie, Shopify Store jest całkowicie konfigurowalny, można go łatwo zintegrować z pożądanymi kanałami sprzedaży, takimi jak Facebook, i ma możliwość śledzenia trendów sprzedaży i wzrostu – wszystkich podstaw do rozpoczęcia nowej działalności. Ta droga wymaga zakupu subskrypcji Basic Shopify (która kosztuje 29 USD / miesiąc).

Ostatecznie Shopify ma produkty dla firm każdej wielkości – ta, którą zdecydujesz się wdrożyć w celu wprowadzenia produktu WordPress, zależy od liczby produktów, które chcesz sprzedać i od tego, jak szybko chcesz zwiększyć część handlu elektronicznego twojego biznesu.

Przygotowanie do udanego uruchomienia

Przygotowanie do udanego uruchomienia

Teraz, gdy już wiesz, co sprzedajesz i jak będziesz to sprzedawać, czas zastanowić się nad brandingiem. Powinieneś już mieć wybrane marki i nazwy produktów, ale oto kilka elementów, które pomogą Ci uporządkować wszystko przed oficjalną premierą produktu WordPress:

1. Oświadczenie dotyczące pozycjonowania marki

Co odróżnia Twoją firmę i produkty od konkurencji? Co sprawia, że ​​sposób, w jaki zaprojektowałeś swój motyw lub wtyczkę, był lepszy od innych produktów w tej samej kategorii? Co oferujesz swoim klientom, czego nie oferują inni twórcy wtyczek lub motywów?

Odpowiedzi na te pytania nie tylko dają mocne oświadczenie pozycjonujące markę, ale stanowią solidne podstawy dla wszystkich innych zasobów marki. Jeśli potrzebujesz inspiracji, MilesHerdon oferuje kilka przydatnych wskazówek w swoim artykule na temat jak napisać oświadczenie dotyczące pozycjonowania marki w 3 prostych krokach.

W twoje logo należy poświęcić dużo czasu i wysiłku; w końcu jest to wizualna reprezentacja Twojej marki. Ale rozumiemy, że czasami życie przeszkadza, a premiera produktu ma ścisły termin, lub grafik jest „miły dla mnie”, a nie koniecznością.

Kiedy budujesz firmę samodzielnie (lub z niewielkim zespołem), czasami korzystasz z bezpłatnych narzędzi, które Ci udostępniamy – takich jak twórca logo Shopify. Proste i czyste, ten zasób logo załatwi sprawę i dopóki nie zaczniesz generować dochodu, musisz stworzyć coś zgodnego z marką i pozycjonowaniem.

Gdy już zaczniesz działać, możesz nawet rozważyć zlecenie logo swojemu partnerowi Shopify lub ekspertowi.

3. Wizytówki

Teraz, gdy sprzedajesz własne produkty WordPress, ważne jest, aby pomyśleć o widoczności. Jednym z najważniejszych narzędzi marketingowych zwiększających świadomość marki i firmy są wizytówki. Są niedrogie, tworzą punkt kontaktu między tobą a potencjalnymi klientami / innymi programistami i są świetnym sposobem na zdobycie uznania podczas wydarzeń branżowych, takich jak WordCamps.

Spróbuj użyć Generatora wizytówek Shopify jako podstawy do zaprojektowania karty.

4. Uchwyty mediów społecznościowych

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, pamiętaj o zapisaniu nazwy swojej marki jako uchwytu użytkownika we wszystkich mediach społecznościowych, których będziesz używać, aby wchodzić w interakcję z odbiorcami (i zwiększyć odbiór wprowadzenia produktu WordPress).

Rozważ utworzenie konta firmowego w następujących przypadkach:

  • Świergot
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Instagram

Inne kanały mediów społecznościowych, takie jak Google+, Pinterest lub Tumblr, powinny być brane pod uwagę tylko wtedy, gdy przeprowadziłeś badania i wiesz, że odbiorcy ich użyją. Nie uważaj jednak, że nie możesz dodać tych mediów społecznościowych do swojej strategii w przyszłości.

5. Wiadomości

Spójność jest ważna, szczególnie jeśli chodzi o sposób marketingu motywu lub wtyczki WordPress. Ray Sylvester, specjalista ds. Treści w RocketCode, ma 6 wskazówek, jak stworzyć świetną kopię internetową, która konwertuje; używaj ich do tworzenia zunifikowanych wiadomości dla swoich kanałów mediów społecznościowych, marketingu e-mailowego, kontaktów prasowych i wszelkich innych komunikatów dotyczących wprowadzenia produktu na rynek.

Skuteczny dzień premiery

Skuteczny dzień premiery

Dzień wprowadzenia jest najważniejszym punktem na drodze od dewelopera do biznesmena – jest to dzień, w którym możesz w końcu wypuścić wtyczkę lub motyw i uzyskać prawdziwe opinie klientów na temat produktu, modelu cenowego i pozycjonowania.

Masz swoją markę, logo, deklarację pozycjonowania marki i wizytówki. W ramach przygotowań do premiery zwiększyłeś liczbę kont społecznościowych. Masz zintegrowane rozwiązanie e-commerce z istniejącą witryną i przetestowałeś proces zakupu, aby upewnić się, że wszystko działa płynnie z punktu widzenia użytkownika.

Innymi słowy, nadszedł czas!

Oto kilka ostatecznych wskazówek, jak uzyskać informacje na temat nowego motywu lub wtyczki WordPress i sprawić, by pierwszy produkt wypuścił na rynek jako udany.

1. Pierwsze prasę

Blogerzy i dziennikarze techniczni mogą być świetni do zwiększania świadomości na temat nadchodzącej premiery produktu. Jeśli nigdy wcześniej nie pisałeś prezentacji dla tego rodzaju odbiorców, oto kilka wskazówek:

Wykonaj swoje badania – Wybierz listę blogerów i dziennikarzy technicznych, którzy piszą o motywach, wtyczkach, WordPressie, projektowaniu stron internetowych lub tworzeniu stron internetowych. Możesz łatwo znaleźć te informacje, przeglądając ich konta na Twitterze lub LinkedIn. Twórcy tekstów, którzy zajmują się różnymi tematami, rzadziej zapewnią pokrycie twojego uruchomienia.

Dostosuj – Po utworzeniu listy spójrz na wcześniej napisane artykuły każdego autora. To da ci wyobrażenie, które kąty fabuły najbardziej im się podobają.

Bądź zwięzły – Upewnij się, że mówisz jasno i zwięźle o tym, co rzucasz, aby najpierw ustalić, czy Twoja historia jest zainteresowana. Pamiętaj, że żaden dziennikarz nie chce wiadomości e-mail z opisem produktu w 10 paragrafach – ale zawsze bądź gotów do śledzenia wszystkich informacji, których może potrzebować dziennikarz w związku z wprowadzeniem produktu na rynek. ja

Jeśli pisanie tonacji wydaje się zastraszające lub chciałbyś się sformatować, możesz odnieść się do Alexa Crevara, The Art of the Pitch.

2. Kody promocyjne

Jeśli zdecydowałeś się utworzyć sklep Shopify, możesz utworzyć kody rabatowe. Użyj tych kodów, aby promować swój motyw lub wtyczkę, i zachęcić potencjalnych klientów i recenzentów do pobrania Twojego produktu w najlepszej cenie – wyłącznie na starcie.

3. Niezbędne wiadomości e-mail

E-mail marketing to ważna taktyka, która ma na celu zwiększenie grona odbiorców przed uruchomieniem. Jest niedrogi i ma szeroki zasięg, zwłaszcza jeśli masz już listę mailową kontaktów branżowych i poprzednich klientów.

Oto cztery e-maile, które powinieneś utworzyć przed uruchomieniem:

Potwierdzenie zamówienia – Aby poinformować klientów, że ich zamówienie cyfrowe zostało zrealizowane.

Porzucenie koszyka – Aby poinformować potencjalnych klientów, którzy nie dokonali transakcji, o tym, że powinni sfinalizować zakup. To także okazja do zaoferowania kodu promocyjnego zachęcającego do konwersji.

Biuletyn – Przygotuj biuletyn sformatowany ze wszystkimi nowościami i aktualizacjami dotyczącymi Twojego produktu, a także wszelkimi istotnymi wiadomościami branżowymi. Stań się liderem myśli i poprowadź ich do innych ważnych zasobów, które mogą ich zainteresować – da to twoim klientom dobry powód do otwierania biuletynu co miesiąc. Utrzymywanie kontaktu z klientami jest doskonałym narzędziem komunikacji.

Wsparcie aktualizacji – Utwórz szablon, w jaki sposób chcesz wyświetlać aktualizacje pomocy technicznej. Ułatwi to wysyłkę każdego elementu komunikacji po dokonaniu aktualizacji.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o e-commerce i e-mail marketingu, Shopify ma również dwa świetne artykuły na ten temat uzyskaj większą sprzedaż dzięki taktykom marketingu pokwitowań, i niezbędne e-maile do zaprojektowania sklepu e-commerce.

4. Otwórz kanały dla opinii

Upewnij się, że jesteś otwarty na opinie użytkowników i daj znać swoim klientom! W końcu im więcej opinii, tym lepiej możesz stworzyć swój produkt. Ponadto wyświetlanie pozytywnych recenzji w witrynie może zachęcić potencjalnych klientów do dokonania zakupu.

Kto wie, jeśli konsekwentnie radzisz sobie z opiniami i ulepszasz swój produkt, możesz nawet stworzyć zwolenników marki, którzy będą wykorzystywać Twój produkt jako wsparcie dla wszystkich przyszłych projektów.

Gratulacje!

Zbadałeś i zintegrowałeś rozwiązanie e-commerce ze swoją witryną, stworzyłeś solidne podstawy dla swojej marki, pomyślałeś o taktykach promocyjnych, aby zyskać widoczność podczas premiery, i uruchomiłeś swój produkt WordPress.

Gratulacje! Oficjalnie jesteś przedsiębiorcą. Ekscytujące, prawda??

Powiedzieliśmy Ci, że stworzenie udanej premiery produktu WordPress nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać (zwłaszcza gdy używasz potężnej platformy e-commerce, takiej jak Shopify). To wymaga tylko ciężkiej pracy, poświęcenia oraz kilku pomocnych wskazówek i narzędzi.

Jaka jest twoja ulubiona rada na dzień premiery? A może masz inne przydatne wskazówki, którymi chcesz się podzielić? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me