Proste kroki, aby utworzyć autorski serwis WWW i sprzedawać więcej książek za pomocą WordPress

Z Amazonką Kindle Direct Publishing oferując bezproblemowy sposób samodzielnego wydawania książek, rośnie liczba autorów, którzy sami je wypuszczają. Chociaż część wydawnicza jest łatwiejsza niż kiedykolwiek wcześniej, marketingowa strona rzeczy stanowi coraz bardziej złożone wyzwanie. Ponieważ coraz więcej autorów walczy o sprzedaż książek, trudno jest wyróżnić się z tłumu.


Jednym ze sposobów na zwiększenie ekspozycji i nawiązanie kontaktu z większą liczbą potencjalnych czytelników jest stworzenie własnej witryny autora. Daje to nie tylko możliwość zwiększenia zasięgu, ale także umożliwia potencjalne zarabianie na sprzedaży z książek i innych produktów.

Ten przewodnik krok po kroku pokaże Ci, jak łatwo zbudować platformę na WordPress, aby zaprezentować swoje książki, zarobić dodatkowe dochody dla partnerów i przyciągnąć nowych czytelników poprzez blogowanie. Zacznijmy!

Krok # 1: Wybierz swoją platformę

WordPress.org, WordPress na własnym serwerze

Jeśli chodzi o konfigurację nowej strony internetowej, dostępnych jest wiele platform. Zalecamy korzystanie z hostingu własnego WordPress ze względu na względną łatwość użytkowania i wysoki poziom elastyczności. Do faktycznego hostingu Twojej witryny dostawca taki jak Bluehost jest niedrogą opcją z poziomami cenowymi, które zaspokajają potrzeby wszystkich użytkowników.

Aby skonfigurować swoją stronę internetową, po prostu wybierz opcję wyceny Bluehost odpowiadającą Twoim potrzebom, a następnie zainstaluj WordPress za pośrednictwem jedno kliknięcie opcja znaleziona na koncie. Jeśli utkniesz, oferują różne kanały wsparcia, które pomogą Ci na każdym kroku – nawet jeśli jesteś początkującym.

Krok # 2: Dostosuj wygląd i funkcjonalność swojej witryny

Po zainstalowaniu WordPress nadszedł czas, aby rozpocząć dostosowywanie witryny. Jedną z pierwszych decyzji jest wybór motywu WordPress. Mówiąc najprościej, motyw określa ogólny wygląd Twojej witryny, więc jest to ważna decyzja. Będziesz rozpieszczany wyborem, ponieważ istnieje wiele darmowych i premium motywów WordPress, które odpowiadają Twoim potrzebom.

Jednym z przykładów świetnego darmowego motywu dla autorów jest nasz własny darmowy, responsywny blogowy temat zero. Ten czysty i minimalistyczny motyw pozwala zaprezentować piękne efekty wizualne, jednocześnie zwracając uwagę na twoje prace pisemne:

Motyw Zero Free.

Szukasz czegoś z większą liczbą opcji? Motyw Total WordPress to wyjątkowy, uniwersalny motyw w pełni zintegrowany z popularnym narzędziem do tworzenia stron metodą przeciągnij i upuść, dzięki czemu możesz tworzyć dowolne niestandardowe układy stron. Ponadto motyw zawiera setki wbudowanych opcji w WordPress Customizer, dzięki czemu możesz dostosowywać kolory, układy, czcionki i inne elementy w całym motywie.

Total, wielofunkcyjny motyw WordPress dla infoprenuerów

Po wybraniu motywu możesz go dostosować, korzystając z opcji dostępnych w ustawieniach motywu. Każdy motyw oferuje coś innego, chociaż większość umożliwia dostosowanie kolorów, czcionek i tła. Jeśli nie masz kreatywnego nastawienia, najlepiej na początku zachować prostotę i przestrzegać kilku podstawowych zasad.

Ponadto będziesz chciał zainstalować dodatki zwane wtyczkami, aby ulepszyć podstawową funkcjonalność WordPressa. Chociaż niektóre nie są konieczne, inne są wręcz niezbędne – a tysiące można znaleźć za darmo na stronie Katalog wtyczek WordPress.org. Na przykład możesz wyświetlić wiele okładek książek na swojej stronie głównej, używając Slider WD wtyczki lub zaprezentuj recenzje swojej książki za pomocą wtyczki takiej jak Dobre recenzje dla WordPressa.

Na koniec będziesz chciał dodać własne zdjęcia. Podczas gdy przykłady premium można znaleźć na stronach takich jak Shutterstock, wiele darmowych Licencja Creative Commons obrazy można znaleźć na stronach takich jak Pixabay.

Krok # 3: Utwórz i opublikuj swoje kluczowe strony

Chociaż każda strona potrzebuje kilku niezbędnych stron, najważniejszymi z nich powinny być strony Informacje i Książki – poświęć więc trochę czasu na przygotowanie biografii i zaprezentowanie okładek i opisów książek. Rozważ również dodanie formularza kontaktowego za pomocą wtyczki, takiej jak Formularz kontaktowy 7. Zapewni to czytelnikom, recenzentom i wydawcom łatwy sposób skontaktowania się z Tobą. Gdy będziesz gotowy, możesz zapisać lub opublikować swoje strony.

Ponadto nie zapomnij dodać przycisków udostępniania społecznościowego na tych stronach, aby fani mogli udostępniać je innym osobom. Jetpack to doskonała wtyczka z solidną opcją udostępniania SumoMe oferuje również zestaw opcji udostępniania do wyboru.

Krok # 4: Dodaj świetną treść

Jednym ze sposobów na przyciągnięcie czytelników jest aktualizacja witryny o świeże treści w postaci bloga lub kanału informacyjnego. Nie musi to być codzienne ani nawet tygodniowe, ale udostępnianie niektórych okazjonalnych aktualizacji może sprawić, że Twoi odwiedzający wrócą, a także przyciągną nowych. Autorzy tacy jak Anthony Horowitz, Bernard Cornwell i Carolyn Jewel wszyscy znają wartość dobrze utrzymanego bloga.

Strona aktualności Anthony'ego Horowitza.

Blog Anthony’ego Horowitza jest regularnie aktualizowany.

Jeśli zastanawiasz się, jaki rodzaj treści powinieneś dołączyć, kluczem jest dostosowanie go do obecnych i potencjalnych czytelników. Możesz publikować fragmenty książek, wiadomości o wydaniu, profile postaci, a nawet recenzje książek.

Aby stworzyć jeszcze ściślejsze połączenie z czytelnikami, rozważ założenie biuletynu, aby wysyłać e-mailom subskrybentów z wiadomościami o wydaniach, podpisach i promocjach. Usługi takie jak MailChimp i AWeber pomagają tworzyć listę e-mailową i zarządzać nią za pośrednictwem witryny.

Krok # 5: Zwiększ ruch

Po skonfigurowaniu witryny nadszedł czas, aby przyciągnąć odwiedzających. Istnieje tak wiele sposobów na zwiększenie ruchu na Twojej stronie, że ten temat zasługuje na własną książkę! Oto jednak kilka kluczowych sposobów podejścia:

  1. Media społecznościowe: Jeśli masz konta w mediach społecznościowych, zacznij publikować linki do swojej witryny i poproś obserwujących o udostępnienie ich innym osobom.
  2. Posty gości: Poproś gości o publikowanie postów w witrynach, które Twoim zdaniem potencjalni czytelnicy mogą odwiedzić, ale upewnij się, że witryna umożliwia dodanie własnego linku do witryny na końcu postu.
  3. Optymalizacja wyszukiwarek (SEO): Zoptymalizuj treść, aby dobrze zajmowała pozycję w wyszukiwarkach.

Przekonujemy się, że na ten temat jest tyle do napisania, że ​​jeden post to za mało. Mając to na uwadze, po wyczerpaniu wszystkich możliwości zarabiania na ruchu, zapoznaj się z naszym artykułem z dodatkowymi wskazówkami, jak zwiększyć ruch na Twojej stronie WordPress.

Krok # 6: Zarabiaj na swojej witrynie

Oczywiście głównym celem Twojej witryny jest dotarcie do nowych czytelników i docelowo sprzedaż większej liczby książek. Jednak wzrost sprzedaży nie jest jedynym sposobem na zysk z witryny autora. Marketing partnerski można łatwo włączyć do strategii monetyzacji i może stać się bardzo zyskowny – szczególnie jeśli osiągniesz wysoki poziom ruchu.

Jednym z najbardziej oczywistych partnerstw partnerskich dla autorów jest Amazon Associates. Po zatwierdzeniu możesz poprosić o linki do swoich książek, a następnie osadzić je na stronie Książki i wszędzie tam, gdzie są wymienione w Twojej witrynie.

Podczas wyszukiwania możesz także znaleźć inne programy partnerskie, które są odpowiednie dla treści Twojej witryny. Dostarczą one linki tekstowe, które możesz umieścić w swojej witrynie, lub alternatywnie dostarczą obrazy, które możesz osadzić w postach, stronach lub obszarach widżetów.


Publikowanie własnych prac nigdy nie było łatwiejsze, jednak próba wprowadzenia na rynek książek wciąż stanowi wyzwanie. Przy tak wielu autorach walczących o czytelnictwo, może być trudno wyróżnić się i połączyć z potencjalnymi fanami.

Korzystając z tych sześciu kroków, możesz stworzyć autorska stronę internetową, która łączy Cię z czytelnikami, pomaga sprzedawać więcej książek i oferuje ci możliwość dodatkowego zarobku. Podsumujmy:

  1. Wybierz swoją platformę.
  2. Dostosuj wygląd i funkcjonalność swojej witryny.
  3. Utwórz swoje statyczne strony.
  4. Dodaj świetną treść.
  5. Zwiększ ruch w swojej witrynie.
  6. Zarabiaj na swojej stronie.

Czy masz własne wskazówki dotyczące tworzenia witryny autora? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me