Jako nowy bloger zrozumiałe jest, że frustracja spowodowałaby naukę nawigacji w WordPress. Instalacja, wybór motywu i wtyczek, nawigacja na desce rozdzielczej i wszystkie inne szczegóły WordPress z pewnością sprawią, że zaczniesz kręcić głową.


Ale narzędzia sukcesu WordPress czekają na Ciebie! Istnieje wiele bezpłatnych i płatnych centrów wideo, które pomogą Ci szybko zapoznać się z WordPress. Jeśli chcesz wyeliminować frustrację związaną z poznawaniem WordPressa, zapoznaj się z filmami dla początkujących i dodatkowymi zasobami poniżej. Zanurzmy się!

Podstawy WordPress Dzięki uprzejmości WordPress.tv

Jednym z głównych zasobów internetowych do nauki podstaw WordPress jest WordPress.tv. Ich słowami jest to „wizualny zasób wszystkich rzeczy WordPress”. Początkowo skierowany do doświadczonych użytkowników WordPress, WordPress.tv ma teraz rosnącą bibliotekę samouczków dla początkujących. Oto kilka filmów, od których możesz zacząć:

Twój profil WordPress

W panelu WordPress można ustawić preferencje profilu użytkownika. Wybrane preferencje określają sposób wyświetlania Twojego profilu w postach i stronach. Twoja strona profilu jest podzielona na pięć sekcji: opcje osobiste, nazwisko, dane kontaktowe, o sobie i zarządzanie kontem. Ten film wyjaśnia szczegóły każdej sekcji.

Ustawienia ogólne WordPress

Ustawienia ogólne brzmią szeroko, ale na tej stronie pulpitu WordPress znajdują się bardzo szczegółowe ustawienia. W sumie jest tuzin ustawień, z których jedno obejmuje określanie dostępu użytkownika. Na tej stronie możesz ustalić, czy ktokolwiek może zarejestrować się jako użytkownik w Twojej witrynie, a jeśli tak, to do jakiej roli zostanie on automatycznie przypisany. Sugeruję zwrócenie szczególnej uwagi na wyjaśnienia dotyczące nowych użytkowników, aby zapewnić bezpieczeństwo witryny.

Łącza WordPress

Ustawienia Permalink określają sposób wyświetlania adresów URL w przeglądarkach internetowych. Twój adres URL posta lub strony może zawierać nazwę postu lub strony, kategorię lub tag. Może także zawierać miesiąc, dzień, a nawet sekundę utworzenia posta. Ogólnie rzecz biorąc, struktura bezpośredniego łącza WordPress dla Twojej witryny w dużej mierze zależy od funkcji Twojej witryny.

Ostateczne motywy WordPress Training Plus i wtyczki Lynda

Lynda.com Samouczki wideo WordPress

Lynda.com jest zasobem online, którego właścicielem jest LinkedIn. Oferuje filmy edukacyjne dotyczące takich tematów, jak technologia, kreatywność i biznes.

Wiele kursów wideo WordPress zostało przesłanych na stronę internetową i są często aktualizowane. Kursy o pełnej długości są dostępne za opłatą, ale podglądy mogą zaoferować szybkie rozwiązanie palących pytań WordPress. Oto kilka filmów, na które należy zwrócić uwagę:

WordPress: Essential Training

Po obejrzeniu Witamy fragment filmu, kliknij przycisk Poznawanie WordPress link, aby zakończyć Istotny trening zapowiedź. Narrator wyjaśnia tajniki tej aplikacji do publikowania w Internecie w jeden z najbardziej pouczających sposobów, w jaki kiedykolwiek słyszałem, jak to wyjaśniono.

Dowiesz się również, jak zasadniczo działa WordPress, jak tworzyć posty i formatować ich tekst bez żadnych problemów, w jaki sposób obsługiwane są pliki multimedialne, rola stron i wiele więcej. Będziesz musiał pominąć, aby wyświetlić bezpłatną treść, ale oferują bezpłatną wersję próbną, jeśli chcesz wyświetlić wszystkie 5 godzin i 14 minut tego kursu.

Zacznij od tematu: dwadzieścia trzynaście

Cały kurs wideo można oglądać bez członkostwa. Czasami pomaga po prostu zacząć od tematu po skonfigurowaniu witryny WordPress. Po zainstalowaniu WordPress zwykle jest wstępnie aktywowany domyślny motyw, który można dostosować. Temat w przybliżeniu odpowiada rokowi, w którym system zarządzania treścią został zainstalowany.

Ten film dotyczy jednego takiego tematu, Twenty Thirteen, który został wydany w 2013 roku, ale nadal jest świetną opcją. Jeśli właśnie utworzyłeś witrynę WordPress, motyw Twenty Fifteen będzie aktywny, ale ten film Lynda jest nadal dobrym punktem odniesienia do nauki, jak określić, które funkcje i funkcje motywu najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom.

Wtyczki WordPress: SEO

Zdobycie przynajmniej podstawowej wiedzy na temat SEO jest niezbędne dla każdego właściciela witryny. W tym filmie omówiono dwie wtyczki SEO, które mogą pomóc w optymalizacji witryny.

Wtyczki pomagają w optymalizacji SEO poprzez tagi meta, tytuły postów i stron, kluczowe terminy, opis meta oraz tagi i opisy obrazów. Podobnie jak w przypadku pierwszego filmu Lynda.com, którego potrzebujesz, potrzebujesz bezpłatnego okresu próbnego lub pełnego członkostwa, aby wyświetlić cały kurs.

Jeszcze więcej samouczków wideo i zasobów WordPress

Samouczki wideo WP101.com

Przez ostatnie siedem lat WP101.com była głównym źródłem WordPress zarówno dla nowicjuszy, jak i programistów. Początkujący WordPress uczą się podstaw poprzez krótkie, pouczające filmy, a programiści wykorzystują te zasoby do edukowania swoich klientów.

Podstawowe filmy wideo dla początkujących z WordPress oferują szczegółowe (ale krótkie) przeglądy na każdy temat. Ale dostępna jest pełna biblioteka samouczków z członkostwem, obejmująca dodatkowe tematy, takie jak pulpit WordPress, zarządzanie komentarzami, a nawet wdrażanie wtyczki Yoast SEO.

WPExplorer TV

Nie zapomnijmy też o WPExplorer TV. Staramy się tworzyć przydatne przewodniki, które możesz śledzić podczas nauki korzystania z WordPress. Niektóre z naszych samouczków obejmują wtyczki, takie jak Visual Composer, lub proste instrukcje, takie jak włączanie opcji czcionek w edytorze WYSIWYG, ale bądźcie czujni (i koniecznie zasubskrybuj), kiedy będziemy publikować nasze nowe filmy!

Tutorial ShoutMeLoud.com zepsutych linków

Kolejnym zasobem samouczka wideo dla początkujących WordPress jest ShoutMeLoud. Ich strona internetowa i blog obejmuje wiele tematów, dzięki którym Twój blog będzie działał, ale jednym z wyróżniających się filmów był dla mnie Jak korzystać z wtyczki WordPress Broken Link Checker (2m 58s). Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest umieszczanie niedziałających linków w całej witrynie. Ten film pokazuje, jak skutecznie korzystać z wtyczki Broken Link Checker, aby wyszukiwarki wiedziały, że mogą zaufać Twojej witrynie.

Samouczek konstruktora bobrów WPChick

TheWPChick prowadzony jest przez blogera Kim Doyal. Oferuje wiele wskazówek dla blogerów, którzy tworzą wszystkie formy treści: tekst, wideo, odcinki podcastów i wiele innych. Jej filmy w Internecie Wtyczka Beaver Builder (17m 36s) i Wtyczka Shortcodes Ultimate (12m 52s) to dwie pokazy na najwyższym poziomie. Te filmy i wiele innych to świetne miejsce dla początkujących początkujących użytkowników WordPress!


Jeśli denerwujesz się WordPressem, nie musisz szukać alternatywnych systemów zarządzania treścią. Istnieje wiele filmów dla początkujących WordPress, które pomogą Ci się opanować. Możesz spędzić kilka minut dziennie, oglądając samouczki wideo, które jasno wyjaśniają, jak zbudować i obsługiwać witrynę.

Możesz zacząć od bardziej podstawowych samouczków, takich jak te dostępne na WordPress.tv, Lynda.com i WP101.com, a następnie przejść do stron takich jak TheWPChick i ShoutMeLoud.com.

Jak kształcić się na temat WordPress? Czy znasz przydatne samouczki wideo, które nie zostały tutaj wymienione? Z przyjemnością podzielimy się nimi z nami poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me