Rishikimi i lëvizjes

8 Vlerësimi i përgjithshëm

çmim
$ 4.89
Pritja e biznesit të vogël

provë

9.2 Vlerësimi i Blogut

çmim
$ 4.99

InMotion e bën të lehtë dhe të përballueshëm fillimin e blogut tuaj. Ata madje ofrojnë WordPress para-instaluar, kështu që ju mund të keni blogun tuaj në internet brenda disa minutash.

Faqja juaj do të ngarkojë më shpejt me InMotion falë arkitekturës së tyre të ruajtjes SSD dhe optimizimeve speciale për PHP dhe serverin e serverit që minimizojnë ngarkesën e serverit nga secili vizitor dhe maksimizojnë shpejtësinë e ngarkimit.

Ato gjithashtu e bëjnë sigurinë një përparësi, duke ju dhënë azhurnime automatike të WordPress-it dhe rezervave falas automatik ditor. Shumica e konkurrentëve ofrojnë vetëm kopje rezervë javore.

Me vetëm 3,49 dollarë në muaj, Paketa e tyre e Nisjes është e shkëlqyeshme për bloget e vogla. Paketa e tyre më e shtrenjtë Pro është akoma vetëm 7,49 $ / muaj. Ata madje ofrojnë një mundësi pagese nga një muaj në muaj për paketën Pro, e cila është padyshim tërheqëse për ata që preferojnë pagesa mujore sesa të paguajnë për 1 vit përpara, për të marrë një zbritje të madhe.

 • WordPress para-instaluar
 • Fusha FALAS, transferimet e faqes dhe rezervimet automatike të përditshme
 • Hapësirë ​​e pakufizuar në disk dhe gjerësia e bandës
 • Arkitekturë e shpejtë e SSD me PHP dhe optimizime caching
 • Pritini diku nga 2 në faqet e pakufizuara në një llogari

.


Garancia e kthimit të parave
90 ditë
Hapësira e diskut
i pakufizuar
Emri i Domainit
FALAS (1 vit)
9.8 Vlerësimi i Dedikuar

çmim
$ 105,69

Ofrimi i përkushtuar i serverit InMotion është mbresëlënës. Në krahasim me shumicën e konkurrentëve, ata janë më bujarë me burimet dhe veçoritë e performancës – veçanërisht në nivelin e tyre të hyrjes / planet themelore.

Të gjitha planet e tyre të dedikuara të serverëve menaxhohen dhe përfshijnë ruajtjen primare të SSD me softuer RAID për tepricë; Licencat cPanel dhe WHM falas; Garanci 100% e rrjetit, pajtueshmëri e largët KVM dhe inxhinierë mbështetës linux me 24/7 në Sh.B.A të gatshëm për t’ju ndihmuar.

Ju gjithashtu merrni CPU të Intel Xeon me performancë të lartë duke filluar nga 2.8Ghz dhe 4 bërthama / 4-të, së bashku me shumë RAM dhe adresa IP të dedikuara.

Për të siguruar praktikisht zero joproduktive, serverët e dedikuar InMotion janë bashkuar dhe azhurnuar me sistemin e tyre unik të azhurnimit të rebootless, KernelCare.

Si një shtesë e shtuar, InMotion është në gjendje të ruajë ping-un e serverëve të ulët në të gjithë botën falë një lidhjeje të lidhjes së gigabit-it dhe databazës së tyre që ndodhet pranë Pikës së Shkëmbimit të Internetit në Los Angeles, CA.

 • Përditësimet e KernelCare rinisni kernelin
 • Ruajtja kryesore SSD me RAID të përfshirë
 • Shërbimi i menaxhuar i përfshirë
 • WHM falas dhe cPanel përfshirë
 • Rrjeti i nivelit 1 me tepricë
 • 99,999% në kohën e duhur neto përmes teknologjisë Smart Routing

.


Garancia e kthimit të parave
30 dite
Hapësira e diskut
i pakufizuar
Emri i Domainit
FALAS (1 vit)
9.7 Vlerësimi i VPS

çmim
$ 27.99

Ofertat VPS të InMotion ju japin më shumë sesa konkurrencë në pothuajse çdo mënyrë, duke i bërë ato me lehtësi zgjedhjen tonë # 1 për hosting VPS.

Pritja e tyre moderne e Linux (CentOS) SSD VPS vjen e pajisur me një grup karakteristikash tërheqëse, duke përfshirë një infrastrukturë të mbështetur në re të ndërtuar për tepricë në kohë reale, menaxhim falas të serverëve, një licencë falas cPanel WHM, rafte CentOS dhe LAMP, fotografi të gjendjes live dhe me shume.

Për të rritur më tej sigurinë e të dhënave dhe shpejtësinë e transferimit, ruajtja e SSD është konfiguruar në RAID6.

Nëse po krahasoni InMotion me hostet e tjerë të VPS, do të vini re që InMotion është më bujar me RAM. Ata gjithashtu nuk ju bllokojnë në një numër të caktuar bërthamash CPU si hostet e tjerë. Në vend të kësaj, ata automatikisht rritin numrin e bërthamave të përdorura sipas nevojës pa ndonjë kosto shtesë për ju.

Nëse jeni duke kërkuar për një VPS të shpejtë, të besueshme, fleksibël dhe të përballueshme, ne ju rekomandojmë të kontrolloni InMotion.

 • Renditur # 1 për pritjen në cloud (VPS)
 • SSD FALAS përfshihen për hostime 20x më të shpejtë
 • Përfshihen minimumi prej 4 GB RAM dhe 3 IP dedikuar
 • Licencë FALAS cPanel përfshirë WHM
 • Shërbimi i menaxhuar falas mban VPS-in tuaj të shpejtë dhe të sigurt me arna dhe azhurnime
 • Qasja në SSH dhe aksesi opsional i rrënjës

.


Garancia e kthimit të parave
90 ditë
Hapësira e diskut
75 GB – 260 GB SSD
Emri i Domainit
FALAS (1 vit)
9.2 Vlerësimi i WordPress

çmim
$ 2.95

Ne na pëlqen qasja e InMotion ndaj hostimit të WordPress. Zgjedhja e ndonjë plani ju jep një pritje të shpejtë, të përballueshme, të lehtë për t’u përdorur, të sigurt dhe të besueshëm për kudo tjetër nga 2 në faqet e internetit të pakufizuara të WordPress.

Të gjitha paketat vijnë me WordPress të para-instaluar dhe të gatshëm për t’u përdorur, kështu që faqja juaj është online në pak minuta. Në rast se ju tashmë keni një sit, ju dëshironi të transferoheni në InMotion, ata ofrojnë transferim falas të faqes me kohë joproduktive.

Faqja juaj do të ngarkojë më shpejt me InMotion falë arkitekturës së tyre të ruajtjes SSD dhe optimizimeve speciale për PHP dhe serverin e serverit që minimizojnë ngarkesën e serverit nga secili vizitor dhe maksimizojnë shpejtësinë e ngarkimit.

Ato gjithashtu e bëjnë sigurinë një përparësi, duke ju dhënë azhurnime automatike të WordPress-it dhe rezervave falas automatik ditor. Shumica e konkurrentëve ofrojnë vetëm kopje rezervë javore.

Për përdoruesit e përparuar, InMotion gjithashtu përfshinë hyrjen në SSH dhe Git, dhe natyrisht FTP dhe PHPMyAdmin. Paneli i tyre i kontrollit është cPanel standard i industrisë dhe gjithashtu përfshin instalues ​​të aplikacionit Softaculous. Kështu që nuk do të merrni një panel kontrolli të kufizuar / të kufizuar kur zgjidhni mbajtjen e WordPress të InMotion.

Me vetëm 3,49 dollarë në muaj, paketa e tyre e Nisjes është e shkëlqyeshme për bloget e vogla. Paketa e tyre më e shtrenjtë Pro është akoma vetëm 7,49 $ / muaj. Ata madje ofrojnë një mundësi pagese nga një muaj në muaj për paketën Pro, e cila është padyshim tërheqëse për ata që preferojnë pagesa mujore sesa të paguajnë për 1 vit përpara, për të marrë një zbritje të madhe.

 • WordPress para-instaluar
 • Hapësirë ​​e pakufizuar në disk dhe gjerësia e bandës
 • Arkitekturë e shpejtë e SSD me PHP dhe optimizime caching
 • Fusha FALAS, transferimet e faqes dhe rezervimet automatike të përditshme
 • Pritini diku nga 2 në faqet e pakufizuara në një llogari

.


Garancia e kthimit të parave
90 ditë
Hapësira e diskut
i pakufizuar
Emri i Domainit
FALAS (1 vit)

InMotion mund të duket si një ofrues tipik shërbimi pritës, duke ofruar pothuajse të njëjtat karakteristika si pothuajse çdo kompani e madhe pritëse atje.

Sidoqoftë, kur të shikoni planet e tyre, menjëherë do të shihni se çfarë i distancon ata nga të tjerët: shumëllojshmëria.

Për dallim nga shumica e ofruesve që kanë vetëm një plan të vetëm, InMotion Hosting ofron katër lloje të ndryshme të pritjes, secila me avantazhet e veta:

ICEMIMI NER MUAJ$ 4.17UPTIME & SPEED95%
Hapësira e rrezikutUNLIDOMAIN TUAJFALAS
bandwidthUNLIVLERËSIMI I PËRGJITHSHËM8/10

Hosting personal ose i lirë

Ky plan thuhet se është më i përshtatshmi për faqet e internetit të fillimit.

Nëse thjesht po provoni ujërat virtuale dhe keni shumë pak para për të kursyer, ky mund të jetë plani më i mirë për uebfaqen tuaj.

Për vetëm 5,99 dollarë në muaj, ju duhet të krijoni një maksimum prej dy faqeve të internetit duke përdorur një llogari të vetme, 6 shtesë dhe 25 domene të parkuar, transferim të pakufizuar, rezervim të të dhënave dhe hapësirë ​​në disk. Do të merrni gjithashtu 75 dollarë kredi që mund të përdorni për Google AdWords.

Pritja e biznesit

Kjo paketë vjen në tre forma: lëshimi, fuqia dhe pro.

Kjo është e përsosur për bizneset që dëshirojnë të krijojnë hapësirë ​​për rritje dhe zgjerim.

Me fillimin, klientët duhet të presin dy faqe interneti, të mbështesin gjashtë fusha dhe njëzet e pesë nën-fusha, të përdorin dy baza të të dhënave mysql dhe të përdorin 275 dollarë kredi reklamuese falas. Nëse dëshironi këtë mundësi, do të duhet të paguani 5,99 $ në muaj.

Për një shtesë prej 2 $, tashmë mund të përfitoni nga plani i energjisë. Këtu, ju duhet të presë gjashtë faqe interneti, të mbështesni 26 domene dhe 100 nën-domain, të përdorni pesëdhjetë e të dhënave msql dhe të përdorni 300 dollarë kredi falas për reklamim.

Nëse keni nevojë të organizoni njëzet e pesë faqe në internet nën një llogari, zgjidhni pro. Për vetëm 13.99 dollarë në muaj, jo vetëm që do të jeni në gjendje t’i keni të gjitha këto faqe në internet, gjithashtu merrni mbështetje të pakufizuar për sa më shumë domene dhe nën-domene që ju nevojiten. Për më tepër, ju mund të përdorni gjithashtu 200 baza të të dhënave mysql dhe 300 dollarë kredi për reklama.

VPS Hosting

Nëse nuk doni të ndani një server, por nuk keni mundësi të merrni me qira një për përdorimin tuaj të vetëm, mund të merrni vps hosting që InMotion duhet të ofrojë.

Vps i referohet serverave virtualë privatë. Shtë shumë e ngjashme me të kesh serverin tënd shumë, por është më e përballueshme. Ajo vjen me një server të dedikuar për postën tuaj dhe një firewall personal.

Ky plan mund t’ju kthejë midis 29,99 $ deri në 74,99 $ çdo muaj.

Kjo gjë varet nga sa do të kërkojnë adresa të dashit, ruajtjes, gjerësisë së bandës dhe IP-ve. Shtë perfekt për bizneset në rritje që presin trafik të rëndë.

Server i përkushtuar i serverëve

Për faqet e internetit që kërkojnë shpejtësinë më të shpejtë dhe nivelin më të lartë të sigurisë, marrja e një pritje të dedikuar është një mundësi e mirë.

Sigurisht, ajo vjen me një çmim të pjerrët. Për këtë lloj shërbimi të menaxhuar, do t’ju duhet të paguani të paktën 119.oo $ në muaj.

Sa më shumë burime të kërkoheni, aq më i lartë do të shkojë çmimi. Norma mund të jetë aq e lartë sa 569,99 dollarë në muaj.

Karakteristikat & Lehtësia e Përdorimit

Siç u përmend, tiparet që merrni me planin tuaj InMotion do të varen nga ajo plan që ju merrni në të vërtetë. Këtu janë disa nga tiparet e përgjithshme që mund të prisni kur të regjistroheni:

Shërbime Smtp, imap, pop3 dhe webmail
Përveç adresave të postës elektronike, duhet të shijoni gjithashtu përcjellje falas të postës elektronike, mbrojtje ndaj spamit dhe përgjigje automatike.

Mbështetje automatike
Ky shërbim falas është një sigurues i jetës nëse diçka e tmerrshme do të ndodhë dhe ju humbni informacionin dhe përmbajtjen tuaj në faqen e internetit. Shumë kompani ngarkojnë për këtë shërbim, kështu që ju të merrni një zbritje kur regjistroheni me InMotion.

Niveli maksimal i zonave të shpejtësisë
Ju duhet të zgjidhni një qendër të të dhënave për të bërë kohën më të shkurtër të ngarkimit të faqes suaj të internetit.

Renditja falas në faqet e verdha
Pjesë e punës për të mbajtur një faqe në internet është detyra e tërheqjes së më shumë vizitorëve. Me një listë në faqet e verdha, ju duhet të tërheqni llojin e vizitorëve që synon biznesi juaj.

Inmotion gjithashtu siguron mbështetje të plotë për cms të njohura dhe shumicën e aplikacioneve. Ekziston edhe një mundësi instalimi me një klik. Lundrimi në panelin e kontrollit nuk është i vështirë, por mund të mësohet të mësohet.

seriozitet

Sipas burimeve të palëve të treta, kohëzgjatja mesatare e InMotion që nga viti 2007 nuk ka rënë asnjëherë nën 99.98%.

Një burim tjetër pretendon se vazhdimisht godet një përqindje të shpejtë prej 99.83% që nga 2005.

Këto numra, megjithëse janë të ndryshëm, janë prova se InMotion është shumë i besueshëm kur bëhet fjalë për mbajtjen e faqeve të internetit të arritshme.

Konsumatori dhe Mbështetje Teknike

Mbështetja teknike dhe ndihma ndaj klientit është një përparësi në InMotion. Së pari, menjëherë pasi të regjistroheni, do të merrni një adresë emaili. Nëse keni nevojë për informacion se si ta rregulloni këtë dhe të shfrytëzoni maksimalisht përdorimin e saj, thjesht shkoni në faqen e internetit të InMotion dhe kërkoni mësimet në qendrën e tyre të mbështetjes..

Ekzistojnë gjithashtu mësime se si të përdorni programet e tjera me llogarinë tuaj. Nëse dëshironi të mësoni më shumë, mund të shkoni në kanalet e arsimit dhe të zgjidhni një temë që dëshironi të eksploroni. Për çështje specifike, gjithmonë mund të kontaktoni ekuipazhin e ndihmës së InMotion në çdo kohë përmes bisedës, postës elektronike ose telefonatës.

Verdikti i fundit

Unë mund të rekomandojë InMotion si një zgjedhje e mençur për pritjen personale ose të biznesit të vogël.

Ata ofrojnë plane të shumta, në mënyrë që të zgjidhni atë që funksionon më mirë për buxhetin tuaj dhe kërkesat tuaja në faqen e internetit.

Me teknologjinë e tyre të azhurnuar, ju mund të jeni të siguruar shërbim të shpejtë me tarifa me të vërtetë të përballueshme. Për më tepër, nëse prisni që biznesi juaj të rritet në të ardhmen, nënshkrimi me InMotion është i këshillueshëm, sepse ato ofrojnë shërbime që ofrojnë shërbime për ushqimet më të vogla deri tek bizneset më të mëdha..

AKTIVITET 5,99 $ ZBRITJE
Merrni Hosting InMotion Duke filluar nga 5.99 $ / muaj.

Aktivizoni Kupon dhe Faqen e Hapur

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map