9.8 Vlerësimi i përgjithshëm


çmim
$ 2.95


Pritja më e mirë në përgjithësi

BlueHost ofron hostimin më të shpejtë, më të besueshëm të nivelit të hyrjes në internet që kemi testuar. Me pritjen e optimizuar të WordPress në cloud, VPS dhe serverët e dedikuar, ata janë në gjendje t’ju shërbejnë mirë, ndërsa faqja juaj rritet në trafik.

Me BlueHost, pasi të regjistroheni në ndonjë plan pritës, ju përshkon hap pas hapi për të ngritur faqen tuaj. Pas vetëm disa hapave të thjeshtë, WordPress është gati, ju zgjodhët një temë të bukur falas për faqen tuaj, cilësimet themelore janë përfunduar të gjitha, dhe ju goditi tokën duke funksionuar! Shtë një përvojë mbresëlënëse në bord.

Rreshti i fundit: Nëse doni të filloni një blog ose uebfaqe biznesi me WordPress, plani i përbashkët i pritjes i BlueHost është një vlerë e shkëlqyeshme.

9.8Rezultati i redaktorit
Features
9.5
Lehtësinë e përdorimit
10
Çmimi / Value
9.4
Uptime & Mbështetje
9.6
9.4Rezultati i përdoruesit
Features
9.3
Lehtësinë e përdorimit
9.3
Çmimi / Value
9
Uptime & Mbështetje
10
Pro
 • FALAS dhe ndërtuesi i faqes
 • Trafiku i pakufizuar i faqes
 • Ekipi mbështetës brenda 24/7
 • 1-klikon instalimet e WordPress
 • Pajisjet kryesore të serverit në industri dhe kohën e duhur
 • Rekomanduar nga WordPress.org
CONS
 • Përgjigjet e mbështetjes së klientit ndonjëherë marrin disa minuta
 • Planet e hostimit të WordPress janë të shtrenjta. WP Cloud Hosting i HostGator është shumë më i përballueshëm.
9.8 Vlerësimi i Blogut

çmim
$ 2.95


Nëse po filloni një blog, BlueHost është një mundësi e shkëlqyeshme.

Plani i tyre më i përballueshëm i hostimit bazë të përbashkët është aktualisht 2,95 $ / muaj (ekskluzive për vizitorët tanë), dhe ju jep gjithçka që ju nevojitet për të filluar një blog me WordPress.

Nëse doni të zhvendosni blogun tuaj ekzistues në një host të ri dhe faqja juaj merr më pak se 1000 vizitorë çdo ditë, platforma e përbashkët e BlueHost ende vlen të provohet sepse të gjitha llogaritë tani përfshijnë PHP7, e cila shpejton WordPress në mënyrë dramatike. Ju gjithashtu merrni caching të fuqishëm dhe CDN (rrjeti i shpërndarjes së përmbajtjes) të përfshira falas, madje edhe në planin themelor.

Ato gjithashtu ofrojnë hostim të optimizuar me WordPress i cili është teorikisht më i shpejtë dhe mund të trajtojë më shumë ngarkesë trafiku sepse bazohet në platformën e tyre të re VPS.

Sidoqoftë, BlueHost kohët e fundit ka përmirësuar planet e tyre të përbashkëta të pritjes së pritjes aq shumë sa nuk mund t’ju rekomandoj të shpenzoni 19,95 $ / muaj për hostimin e optimizuar me WordPress, përveç nëse prisni që faqja juaj të marrë mijëra vizitorë çdo ditë. Planet e përbashkëta të pritjes të BlueHost janë më të shpejta se kurrë tani sepse…

 • Llogaritë vijnë parazgjedhur me PHP7 (i cili funksionon me WordPress SHUM më shpejt se çdo version i mëparshëm i PHP-së)
 • Ju mund të shkulni rregullimet tuaja PHP dhe instaloni module të reja sipas dëshirës tuaj
 • Nëse keni nevojë, mund të përdorni versione të ndryshme të PHP për faqe të ndryshme në një llogari.
 • Mund të aktivizoni caching dhe CDN të shpejtojnë faqet tuaja, pa pagesë.
 • … Dhe nëse jeni i ri dhe nuk dini se për çfarë po flas më lart, kjo është në rregull sepse vërtet është shpejt jashtë kutisë dhe nuk keni nevojë të shkulni asgjë. Unë thjesht po përmend gjërat më lart për njerëz si unë, të cilët mendojnë për arritjen e asaj 1% më të fundit të shpejtësisë së faqes në internet

Sidoqoftë, ky nivel i fuqishëm kontrolli nuk është tipik për pritjen e përbashkët. Unë gjithashtu e dua panelin e kontrollit të llogarisë BlueHost. Ja pse…

Le të themi se jeni duke bërë faqen tuaj të parë. Me shumë hoste, ju regjistroheni, dhe më pëlqen, çfarë bëj tani??

Me BlueHost, pasi të regjistroheni në ndonjë plan pritës, ju përshkon hap pas hapi për të ngritur faqen tuaj. Pas vetëm disa hapave të thjeshtë, WordPress është gati, ju zgjodhët një temë të bukur falas për faqen tuaj, cilësimet themelore janë përfunduar të gjitha, dhe ju goditi tokën duke funksionuar! Shtë një përvojë mbresëlënëse në bord.

Rreshti i fundit: Nëse doni të filloni një blog, plani i përbashkët i pritjes i BlueHost thjesht ka kuptim.

 • FALAS dhe ndërtuesi i faqes
 • Instalimet me 1 klikim të WordPress (gjithashtu të miratuara dhe të rekomanduara nga WordPress)
 • Trafiku i pakufizuar i faqeve dhe mbështetja brenda shtëpisë në dispozicion 24/7
 • Zakonisht 7,99 $ / muaj, por vizitorët tanë paguajnë 2,95 $ / muaj!
 • Hardware dhe besueshmëri udhëheqëse e industrisë
 • Të gjitha llogaritë përfshijnë tani PHP7 që rrit shpejtësinë e faqes WordPress më shumë se 40% vs PHP 5.6
 • Caching falas dhe CDN maksimizojnë më tej shpejtësinë / performancën e faqes suaj

.


Garancia e kthimit të parave
30 dite
Hapësira e diskut
50 GB SSD
Emri i Domainit
FALAS (1 vit)
9.4 Vlerësimi i Dedikuar

çmim
$ 79.99


BlueHost vlerësohet shumë në industri për investimet e tyre të vazhdueshme në pajisje dhe infrastrukturë më të lartë të artit. Duket se ata e dinë që sigurimi i një pritje të besueshme me performancë të lartë është çelësi për ta kthyer një klient të ri në një klient për jetën.

Të gjithë serverët e dedikuar BlueHost vijnë me minimum 4 bërthama CPU me 8 fije.

 • RAID 1 ruajtje e pasqyruar
 • Përfshin minimumin e 3 IP-ve të dedikuara
 • Pajisjet moderne të serverëve unike për BlueHost dhe mirëmbahen nga ekipi i tyre
 • OpenStack do të thotë teknik sigurimi i serverit të menjëhershëm dhe aftësia për të azhurnoni serverin sipas kërkesës
 • 24/7 ndihma e përshpejtuar nga ekipi i inxhinierëve ekskluzivë

 • Konfigurimi i ruajtjes RAID 1
 • Minimumi 3 adresa IP për plan
 • Serverë modern, të dizajnuar dhe mirëmbajtur në shtëpi
 • 24/7 përshpejtuan mbështetjen nga ekipi i përkushtuar
 • Dobësitë: Asnjë depo SSD; serverat nuk janë të menaxhuar.

.


Garancia e kthimit të parave
30 dite
Hapësira e diskut
500 GB – 1TB RAID1
Emri i Domainit
FALAS (1 vit)
9.6 Vlerësimi i VPS

çmim
$ 19,99


Kur krahasoni opsione të ndryshme të hostimit VPS, oferta VPS e BlueHost është padyshim se ia vlen të shikoni.

Në botën VPS, mund të gjeni shumë kompani që ofrojnë VPS hosting në intervalin e çmimeve 15 – $ 40 / muaj pa të njëjtën vlerë dhe përfitime që do të merrni me BlueHost.

Një nga pikat tona të preferuara të planeve VPS të BlueHost është mbështetja e menaxhuar me premium. Kompanitë e tjera nuk do të bëjnë shumë për ju përveç rifillimit të VPS-së tuaj për ju. Por me mbështetjen e menaxhuar të BlueHost, është si të keni administratorin e sistemit tuaj gjithnjë duke siguruar që funksionon mirë.

 • 2-4 bërthama dhe RAM 4-16 GB
 • 30-120 GB SSD bëri të tepërta për sigurinë e shtuar të të dhënave
 • Miratuar nga ekipi i WordPress
 • Mbështetja e menaxhuar Premium përfshirë
 • Migrim i thjeshtë nga planet e përbashkëta të Bluehost

.


Garancia e kthimit të parave
30 dite
Hapësira e diskut
30GB+
Emri i Domainit
FALAS (1 vit)
9.6 Vlerësimi i WordPress

çmim
$ 19,99


Pritja e optimizuar për WordPress në BlueHost nuk është e lirë. Sidoqoftë, kjo nuk është thjesht pritja e pritjes me disa optimizime për ta bërë WordPress të funksionojë mirë.

Pritja e tyre në WordPress mundësohet nga platforma e tyre VPS me një arkitekturë të personalizuar të krijuar posaçërisht për të bërë faqet e WordPress sa më shpejtë. Kjo do të thotë se ata ekzekutojnë PHP-FPM si dhe NGINX në vend të Apache.

BlueHost gjithashtu kupton që mbajtja e WordPress nuk duhet të jetë vetëm për performancën. Kjo është arsyeja pse ato përfshijnë një panel kontrolli të përqendruar nga WordPress për të ndihmuar në funksionimin e një faqe WordPress më të lehtë për këdo. Sigurisht, kjo gjithashtu përfshin ofertën e tyre të MOJO Marketplace, e cila ofron shtesa dhe tema shtesë përtej tregut të WordPress.

Për të mbajtur të sigurt faqen tuaj të WordPress, çdo plan përfshin SiteLock Security dhe kopje rezervë të automatizuar.

Alternativa juaj më e mirë për pritjen e tyre të WordPress do të ishte të merrni ndonjë host VPS me reputacion dhe të konfiguroni serverin për të ekzekutuar NGINX dhe PHP-FPM. Atëherë do të dëshironit të vendosni CloudFlare në domenin tuaj dhe të aktivizonit caching për të shpejtuar kohën e ngarkesës së faqes tuaj. Ju gjithashtu duhet të siguroheni që të instaloni një lloj shtojce sigurie si Sucuri dhe të kryeni detyrat e ngurtësimit atje. Këto janë vetëm disa nga shumë optimizime që duhen bërë për WordPress të funksionojë me shpejtësi dhe siguri.

Ose thjesht mund ta lejoni BlueHost të kujdeset për të gjitha: Nëse jeni duke kërkuar një mundësi të shpejtë, të besueshme dhe të përballueshme për hostimin e WordPress, ne mund të rekomandojmë shumë BlueHost.

 • Miratuar zyrtarisht dhe rekomanduar nga WordPress
 • Ndërtuar në platformën e tyre të lartë të performancës VPS me CDN
 • ManageWP para-instaluar
 • Kopje rezervë të automatizuar të faqes në internet

.


Garancia e kthimit të parave
30 dite
Hapësira e diskut
30GB
Emri i Domainit
FALAS (1 vit)

Bluehost është i mirënjohur si një nga ofruesit kryesorë të pritjes së faqeve në internet, duke mburret me mbi 2 milion faqe interneti. Shërbimi i tyre i përbashkët i pritjes është një nga paketat më të njohura dhe më pak të shtrenjta të pritjes.

për vitin 2020, BlueHost përsëri arriti të arrijë zgjedhjen tonë për Hosting Best në përgjithësi. Sidoqoftë, asnjë host nuk është perfekt, dhe BlueHost nuk bën përjashtim.

Shumë kompani kanë hyrë në industrinë e web hosting me qëllime të mira, vetëm për t’u mbyllur sepse, edhe … drejtimi i një kompanie të mirë pritëse është e vështirë. Kushton kaq shumë para për këto kompani për të blerë një klient, kështu që nëse ata nuk arrijnë të ofrojnë shërbimin që po kërkoni, ata humbasin shumë para për shkak të largimit të klientëve.

Me këtë tha, Bluehost u themelua në vitin 2003 dhe po funksionon më fortë se kurrë. Makesfarë e bën këtë kompani pritëse të ndryshme nga pjesa tjetër?

Epo… së pari këtu është ajo që nuk më pëlqen në lidhje me BlueHost:

 • Së pari, ata shesin shumë shtesa – Gjatë regjistrimit, Bluehost në mënyrë agresive upsell shtesat e tyre. Sidoqoftë, ju mund t’i zgjidhni ato dhe të qëndroni vetëm me ata që i shihni të dobishëm.
 • Nëse dëshironi të presë Windows, shikoni diku tjetër – Nëse po ekzekutoni veçori specifike për Windows, BlueHost nuk do të funksionojë për ju pasi ato nuk ofrojnë Windows hosting. Thënë kështu, serverët e tyre Linux janë të mirë.

Në rregull, kështu që pse janë ata zgjedhja jonë kryesore për gjithëpërfshirjen më të mirë në internet në vitin 2019?

Le të shohim…

Nga pajisja e tyre e serverit deri tek mjetet dhe skriptet e brendshme, Bluehost nxit teknologjinë më të lartë për t’u dhënë klientëve të tyre në radhë të parë zgjidhjet e llojit të tij të pritjes.

Mjedisi i Sigurt i Serverit

Bluehost ofron SSL falas për secilën nga planet e tyre nga të përbashkëta deri te dedikuar. Kjo siguron transmetimin e sigurt të të dhënave nga serveri në internet në një shfletues. Nga ana tjetër, klientët tuaj do të ndjehen të sigurt duke bashkëvepruar me faqen tuaj. Për të shtuar këtë, Bluehost kanë integruar tipare të fuqishme SiteLock si CDN të përparuar, SiteLock WAF dhe SiteLock Professional. Për devs dhe sysadmins, ata gjithashtu ofrojnë SSH qasje, madje edhe në planet e tyre të përbashkëta të pritjes.

Bandwidth i pashoqëruar

Pavarësisht nga sasia e hapësirës në disk që përdorni, Bluehost nuk i kufizon nevojat tuaja për burime. Kjo ju garanton një prani të pandërprerë në internet. Sidoqoftë, nëse e tejkaloni përdorimin normal, ju do të njoftoheni me email për të zvogëluar përdorimin tuaj përsëri në rangun normal.

Performanca e Shpejtë e sitit

Serverat Bluehost janë me densitet të ulët dhe kjo do të thotë kohë më të shkurtër të ngarkesës. Serverat janë ndërtuar me pajisje premium, arkitekturë të përparuar NGINX, dhe shtresuar me një teknologji të ruajtjes së llakit që siguron që burimet të përqendrohen aty ku nevojiten më shumë. Kërkesat dinamike përpunohen shumë më shpejt, gjë që është një plus për shumicën e faqeve të internetit moderne.

Kopje rezervë automatike

Bluehost drejton mirësjellje çdo ditë, javë dhe kopje rezervë mujore që ata mbajnë për një maksimum prej 30 ditësh. Ata gjithashtu ju lejojnë të ekzekutoni kopje rezervë periodike përmes cPanel. Sidoqoftë, faqet mbi 30 GB në madhësi nuk përfitojnë nga kopjet rezervë të automatizuara. Ju jeni të lirë të përdorni plugins WordPress të tilla si BackupBuddy për të siguruar që faqja juaj e internetit të jetë gjithmonë e rezervuar.

Shkallëzueshmëria

Ndërsa faqja juaj e internetit rritet dhe kërkesat rriten, Bluehost ju lejon të shkallëzoni burimet tuaja përmes teknologjisë me porosi. Kjo do të thotë që ju mund të filloni me një plan të thjeshtë dhe të rriteni ndërsa biznesi juaj zgjerohet.

24/7 Mbështetje

Kompania mban një bazë të madhe njohuri me udhëzues, udhëzime, artikuj dhe si-tos për t’iu përgjigjur pyetjeve të bëra shpesh. Nëse keni akoma më shumë pyetje që burimet e mësipërme nuk mund të adresojnë, jeni të lirë të kontaktoni ekipin e ndihmës profesionale 24/7 me çështjen tuaj përmes telefonit, postës elektronike ose bisedës live..

Cili plan i BlueHost është i duhuri për ju? Le të hedhim një vështrim…

A po kërkoni zgjidhje pritëse për uebfaqen tuaj të re, blogun, dyqanin në internet apo një grup faqesh me trafik të lartë të plotë me burime të shkallëzuara sipas kërkesës? Bluehost ka plane që mbulojnë këtë dhe më shumë.

Sigurohuni që të kontrolloni përmbajtjen e skedarëve në krye të kësaj faqe për rishikime në opsionet e tyre të pritjes në Blog, Dedikuar, VPS dhe WordPress. Më poshtë, le të hedhim një sy në planet që ata ofrojnë për secilin lloj të hostimit. Për t’ju ndihmuar të ngushtoni zgjedhjet tuaja dhe të shmangni blerjen e më shumë burimeve nga sa keni nevojë, unë do të bëj periodikisht sugjerime se pse nuk do të zgjidhni ose nuk do të zgjidhni plane të caktuara.

Ndarja e përbashkët

Ky është vendi më i mirë për të filluar kur ndërtoni një faqe në internet për herë të parë ose kur punoni me një buxhet të kufizuar. Ekzistojnë katër plane nën strehimin e përbashkët që ofrojnë shërbime të fuqishme por të përballueshme.

 • Themelore – Nëse po filloni faqen tuaj të internetit ose blogun tuaj të parë, ky plan është zgjedhja më efektive dhe e përballueshme. Kjo pret një faqe në internet për vetëm 2,95 $ / muaj. Gjithashtu përfshin një email profesional ([email protected]) dhe një emër domain falas. Nëse ju duhet vetëm një faqe në internet, ky plan është një zgjedhje e shkëlqyeshme. Nëse ndonjëherë keni nevojë për të pritur më shumë site, lehtë mund të azhurnoni në çdo kohë në të ardhmen.
 • Plus – Ky plan ju lejon të organizoni uebfaqe të pakufizuara me 5,95 $ / muaj. Përfshin gjithashtu llogaritjet e pakufizuara të postës elektronike ([email protected]) dhe një emër domain falas. Falë llogarive të pakufizuara të postës elektronike, ju mund t’i caktoni secilit prej anëtarëve të ekipit tuaj një email profesional që ka një hapësirë ​​të pakufizuar. Gjithashtu, nëse dëshironi të keni një faqe në internet për një produkt ose për rajonin, ky plan është perfekt pasi mund të organizoni sa më shumë site që ju nevojiten pa paguar më shumë. Ai gjithashtu përfshin 200 dollarë në kuponë të marketingut që mund të përdorni për të promovuar biznesin tuaj në internet.
 • Choice Plus – Pritini uebfaqe të pakufizuara me trafik të pa-ruajtur, ruajtje të pakufizuar, email pro ([email protected]), një emër domain falas, 200 dollarë në kredi të marketingut falas, dhe ekstra falas me vlerë mbi 80 $ / vit, duke përfshirë privatësinë dhe mbrojtjen e domain-it kundër faqes së internetit malware dhe spammers.
 • Shkoni Pro – Nëse jeni një zhvillues ose keni një dyqan të tregtisë elektronike me shumë produkte, ju duhet një server me performancë të lartë. Plani Go Pro ju jep gjithçka në planet e mësipërme, plus performancën e përmirësuar, një adresë IP të dedikuar, SSL për të siguruar faqen tuaj për vizitorët tuaj, dhe më shumë me një ofertë të zbritur prej 13.95 $ / muaj.

Nuk jeni i sigurt se cili plan është për ju? Provoni kuizin tonë të shpejtë, të lehtë 2-minutësh dhe menjëherë merrni një sugjerim të përshtatur për planin më të përballueshëm që plotëson nevojat tuaja. Thjesht kliko “Më ndihmo të zgjedh një plan” më poshtë …

Rezervimi në re

Duke qenë një zgjidhje e menaxhuar e hostimit, pritja e cloud e Bluehost është më e sigurt, më e shpejtë, e thjeshtë dhe më e fuqishme. Pasqyron të dhënat tuaja në tre raste të serverit për sigurinë e shtuar dhe kohën e garantuar në rast se çështjet e harduerit zhvillohen në njërën nga pajisjet. Ekzistojnë tre plane që ju të zgjidhni nën mbajtjen e cloud.

 • Fillestari – A jeni një biznes i vogël që nuk keni burime për pajisje në vend? apo a mendoni se mund ta tejkaloni shumë shpejt ruajtjen tuaj dhe për këtë arsye keni nevojë për një zgjidhje të shkallëzuar të pritjes? Epo, ky plan është i përshtatshëm për ju. Shtë një plan i një faqe në internet, por ju jep një depozitë të mjaftueshme deri në 100 GB SSD e cila është mjaft e mjaftueshme për një biznes me një vend. E vetmja pjesë kufizuese është ruajtja e postës elektronike e cila është vetëm 500MB. Kjo nuk do të përzihet mjaft mirë me 100 llogaritë e postës elektronike që ata ofrojnë, përveç nëse i përcillni të gjitha postat elektronike për klientin tuaj të postës elektronike dhe t’i fshini ato nga serveri për të krijuar më shumë hapësirë. Sidoqoftë, nëse shumica e postave elektronike janë tekstuale pa skedarë të skedarëve të rëndë, 500 MB mund t’ju shërbejnë për disa vjet. Nëse paguani 36 muaj paraprakisht, do të shijoni një çmim efektiv mujor prej 6,95 $.
 • Performanca – Nëse po ekzekutoni uebfaqe dinamike me skriptim gjuhësh siç janë bazat e të dhënave SQL dhe PHP, sigurisht që keni nevojë për më shumë RAM. Ky plan ju jep RAM 4 GB që mund të strehojë sisteme të menaxhimit të përmbajtjes me intensitet hapësinor si WordPress, Drupal dhe Joomla. Edhe nëse trafiku i faqes tuaj në muaj është më shumë se 10, 000 vizitorë unikë, ky plan mund ta mbajë atë mjaft mirë. Ju mund të organizoni sa më shumë faqe në internet që dëshironi dhe kjo është e përsosur për bizneset multi-rajonalë me më shumë se një linjë biznesi ose linje produktesh. Pagesa për 36 muaj paraprakisht zhbllokon ofertën promovuese prej $ 8,95 në muaj.
 • Business Pro – Ky plan ka të bëjë me biznesin intensiv të burimeve të fundvitit. Nëse drejtoni një dyqan ecommerce me qindra mijëra trafik mujor ose jeni një zhvillues aplikimesh që kërkoni një plan që ju lejon të provoni dhe vendosni aplikacione brenda një kohe të shkurtër, Business Pro ia vlen të kontrolloni. Me 6 bërthama CPU, 6 GB RAM dhe CodeGuard themelore për rezervimin dhe rivendosjen e faqes, ju mund të ekzekutoni me lehtësi multi-site pa u tensionuar burimet e serverit tuaj. E gjithë kjo është në dispozicion tani me një ofertë promovuese hyrëse prej 15,95 $ në muaj nëse paguani 36 muaj muaj më parë.

VPS Hosting

Serverët privatë virtualë Bluehost përdorin teknologji me burim të hapur si KVM dhe OpenStack për performanca ekstreme. Me sigurimin e menjëhershëm, ju mund ta merrni faqen tuaj në internet dhe të funksionojë brenda disa sekondave. Sipas këtij plani, ekzistojnë tre nën-plane si më poshtë:

 • Standard – Kjo paketë është në dispozicion duke filluar nga 19,99 $ për muajin e parë dhe 29,99 $ për rinovimet e mëvonshme.
 • Zgjeruar – Ky është një plan mjaft i përballueshëm për VPS që shkon me 29,99 $ në muaj çmimin fillestar dhe më pas 59,99 $ në muaj.
 • Ultimate – Kjo paketë ju jep deri në 8 GB RAM dhe 120 SSD ruajtje me një çmim hyrëse prej 59,99 $ për muajin e parë dhe 119,99 $ për muajt pasues.

Përkushtuar Hosting

Merrni deri në 15 TB me zgjidhjen pritëse të sigurt dhe të krijuar me porosi të Bluehost. Serverat përdorin ruajtjen RAID për të mbrojtur burimet tuaja në internet. Ekzistojnë tre plane nën mbajtjen e dedikuar.

 • Standard – Për vetëm 79,99 dollarë mund të filloni në këtë plan. Për rinovimet pasuese mujore, ju do të paguani 119,99 $.
 • Zgjeruar – Kjo është paketa e rekomanduar e cila shkon për një çmim të veçantë hyrës prej 99,99 $ për muajin e parë dhe pas kësaj 159,99 $ në muaj.
 • Premium – Ky është hosti më i mirë i dedikuar Bluehost. Shkon për 119,99 dollarë për muajin e parë të rinovueshëm me 209,99 dollarë.

WordPress Hosting

Kjo është një arkitekturë e krijuar me porosi të ndërtuar me qëllim për të strehuar faqet e internetit të WordPress. Ju garanton një mjedis të sigurt, jashtëzakonisht të shpejtë dhe të lehtë për t’u përdorur për të menaxhuar faqet e internetit. Nën mbajtjen e WordPress, ekzistojnë katër plane.

 • Standard WP – Kjo fillon me 19,99 $ në muaj dhe pas kësaj mund të rinovohet me 39,99 $.
 • WP Enhanced – Kjo mund të strehojë deri në 300 milion vizita në muaj me një çmim hyrës prej 29,99 $ për muajin e parë dhe pas kësaj 59,99 $.
 • WP Premium – Nga çmimi normal i 89,99 $, Bluehost po japin një çmim të veçantë prej 39,99 $ për muajin e parë për këtë plan.
 • WP Ultimate – Ky plan ju jep rezervë prej 8 GB RAM dhe 240 GB me një çmim të veçantë hyrës prej 49,99 $ të rinovueshëm me 129,99 $ për muajt pasardhës.

përfundim

Me një platformë të fuqishme për t’u përdorur, Bluehost qëndron si një nga ofruesit kryesorë të zgjidhjeve pritëse. Pavarësisht nga natyra juaj ose shkalla e biznesit, ju ka të ngjarë të gjeni një plan që i përshtatet nevojave tuaja.

Shpërndarja e tyre bujare e karakteristikave në planet e tyre shton vlerë të konsiderueshme, madje edhe për llojet më themelore të pritjes si të përbashkëta. Shpejtësia, siguria, çmimet dhe mbështetja ju garantojnë paqe në mendje ndërsa përqendroheni në biznesin tuaj thelbësor.

Në kohën e shkrimit, ata po ofrojnë një çmim të veçantë hyrës prej 3,95 $ / muaj (nga çmimi i rregullt prej 5,99 $ / muaj). Kjo përfshin sa vijon:

 • Fusha FALAS
 • Ndërtuesit e FALAS në internet
 • Bandwidth i pakufizuar
 • Mbështetje 24/7 e klientit
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave

Dëshironi të filloni një faqe blog / WordPress?

Ja se çfarë të bëni tjetër: Merrni faqen tuaj në internet dhe drejtimin me Planin Fillestar të Bluehost i cili është në dispozicion vetëm për 3,95 $ / muaj. Nëse ndonjëherë dëshironi të hostoni më shumë se një faqe në internet ose dëshironi të përfitoni nga karakteristikat e shtesave, si Rrjeti i tyre global i Dorëzimit të përmbajtjeve globale super të shpejtë, (CDN), atëherë lehtë mund të azhurnoni llogarinë tuaj në planet ose planet e biznesit Pro.

Nëse tashmë keni një faqe ekzistuese WordPress me ngarkesë të lartë të trafikut, mund të dëshironi të shikoni gjithashtu hostimin e tyre të optimizuar me WordPress (shihni skedën WordPress në krye të kësaj faqe), ose shikoni në disa opsione të menaxhuara të WordPress-it si HostGator WP Cloud , WPEngine, Kinsta dhe LiquidWeb.

Për përdoruesit e përparuar që kërkojnë performancën më të lartë për faqet e tyre të internetit (dhe ata me një buxhet më të madh), Bluehost gjithashtu ofron VPS hosting dhe host të dedikuar.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me