WP Aggregator Review WP: Utwórz niestandardowe kanały RSS do automatycznego rejestrowania

Jeśli szukasz mnóstwa informacji na jakikolwiek temat, czyż nie jest nudne odwiedzać setki stron internetowych, aby je znaleźć? Czy nie byłoby o wiele łatwiej, gdybyś miał dostęp do wszystkich w jednym miejscu? Właśnie tak robią strony agregujące wiadomości RSS – zbierają i wyświetlają artykuły (tytuły + fragmenty) związane z dowolnym tematem w jednym miejscu dla wygody czytelników. Robią to, subskrybując kanały różnych blogów, importując zawartość tych blogów, a następnie wyświetlając je w atrakcyjny i wygodny sposób na własnej stronie agregatora. Oczywiście posty są odsyłane z powrotem do oryginalnego źródła, gdzie czytelnicy mogą uzyskać dostęp do pełnej treści. W tym poście dowiemy się więcej o wtyczce, która pomoże Ci zbudować taką witrynę bez żadnych trudności – WP RSS Aggregator.


Repozytorium WordPress zawiera wiele wtyczek do importowania i zapisywania kanałów na twojej stronie. Agregator WP RSS jest jednym z najlepszych.

WP RSS Aggregator Plugin

Na początek pozwala Ci zbudować dowolną listę – od ofert nieruchomości i cen akcji, po wydarzenia sportowe i posty na Instagramie. Umożliwia importowanie kanałów z wielu źródeł i wyświetlanie ich w witrynie. Możesz wzbogacić swoją witrynę o wysokiej jakości treści importowane z różnych źródeł i umożliwić ich sortowanie. A kiedy zdefiniujesz ustawienia, reszta dzieje się prawie na auto-pilocie. Co więcej, możesz dostosować wyświetlanie za pomocą skrótów i uczynić go atrakcyjnym dzięki miniaturom i fragmentom.

The darmowa wtyczka WP RSS Aggregator pomaga w krótkim czasie dodawać kanały do ​​swojej witryny. Na przykład mogłem w krótkim czasie dodać kanał RSS WPExplorer (hej, to my!).

Interfejs wyświetlania kanałów

W ten sam sposób mogę dodawać wiele kanałów z różnych blogów WordPress i sprawić, że moja witryna będzie miejscem dla dowolnego WordPressa (podobnie jak WPNewsDesk). Ok, to może być zbyt uproszczone rzeczy, ale masz dryf?

Podstawową wtyczkę można pobrać bezpłatnie i zawiera ona pięć dodatków premium i dwa pakiety, które zwiększają wydajność i wyświetlanie.

Teraz, gdy wiemy trochę o funkcjach wtyczki, przejdźmy do samouczka opisującego jej użycie, a następnie zobaczmy, w jaki sposób dodatki premium mogą pomóc nam ulepszyć kanały.

Konfigurowanie i konfigurowanie Agregatora WP RSS

Instalacja i aktywacja głównej wtyczki i wszystkich jej dodatków przebiegła bezproblemowo.

Po aktywacji przejdź do Wtyczki i poszukaj nowej opcji „WP RSS Aggregator” po lewej stronie pulpitu WordPress. Oto zrzut ekranu elementów menu, które pojawiają się otwarte po kliknięciu tego …

Elementy menu

… oraz krótki opis tego, co oznaczają te elementy menu:

 • Źródła kanałów: Tutaj pojawi się lista wszystkich dodanych źródeł kanałów
 • Dodaj nowe: Stąd możesz dodawać nowe kanały
 • Produkty paszowe: Wyświetlą się tutaj wszystkie elementy kanału importowane za pośrednictwem kanałów
 • Czarna lista: Możesz pominąć importowanie dowolnego elementu kanału, umieszczając go tutaj
 • Import Eksport: Ta funkcja pomaga importować wiele kanałów jednocześnie, a także eksportować kanały
 • Ustawienia: Tutaj możesz skonfigurować szereg ustawień wtyczki
 • Debugowanie: Pomaga to zaktualizować lub usunąć elementy kanałów
 • Więcej funkcji: Dostępnych jest wiele dodatków premium, o których można dowiedzieć się tutaj, a także je zakupić i zainstalować
 • Pomoc wsparcie: Zapewnia dostęp do dokumentacji, często zadawanych pytań oraz wsparcie premium

Teraz, gdy masz już przegląd, przystąpmy do konfigurowania wtyczki.

1. Ustawienia ogólne dla Agregatora WP RSS

Pracując na stronie Ustawienia ogólne, będziesz mógł sprawdzić opcje, aby zoptymalizować import i wyświetlanie swoich kanałów zgodnie z preferencjami witryny. Możesz określić maksymalny wiek importowanych elementów kanału, a także maksymalną liczbę elementów na kanał.

Ogólne ustawienia wtyczek

Możesz także kontrolować wiele rzeczy tutaj – częstotliwość importu (w dowolnym miejscu co 15 minut do raz dziennie), kolejność importowania elementów kanału lub ustawić niestandardowy adres URL kanału (o którym możesz dowiedzieć się więcej na temat tutaj) oraz tytuł.

2. Dodaj kanały do ​​WordPress

Po kliknięciu RSS Agregator> Dodaj nowy, dotrzesz do ekranu poniżej. Tutaj musisz dodać adresy URL blogów, których treści chcesz zaimportować do WordPress. Na potrzeby tego postu będę używać kanału WPExplorer jako źródła.

W większości przypadków adres URL witryny będzie działał, ale dla uzyskania najlepszych rezultatów autorzy wtyczek zalecają użycie adresu URL kanału RSS. Jeśli nie masz pewności, czy znaleźć źródło kanału, zapoznaj się z ta dokumentacja.

Dodanie nowego kanału

Oto, co pomogą ustawienia na tym ekranie:

 • Możesz sprawdzić, czy URL kanału działa poprawnie, klikając przycisk „Zatwierdź kanał‘ opcja
 • Ponadto możesz ograniczyć liczbę przechowywanych elementów importowanego kanału, po przekroczeniu których starsze elementy zostaną automatycznie usunięte. Jeśli zaznaczysz „Link do załącznika”, Możesz uzyskać dostęp do linków do zdjęć, audio, wideo, plików załączników i treści flash
 • Tylko unikalne tytuły„Opcja jest przydatna, aby uniknąć powielania, gdy istnieje wiele bezpośrednich linków do tego samego artykułu lub gdy linki się zmieniają
 • Możesz także włączyć łączenie źródła kanału ze stroną źródłową kanału RSS
 • Po osiągnięciu tego punktu zwróć uwagę na panele po prawej stronie. W polu przetwarzania pliku danych możesz wstrzymać plik danych, usunąć stare elementy pliku danych i ustawić interwał aktualizacji

Aby sprawdzić, czy kanał działa poprawnie, kliknij Publikować przycisk. Pole podglądu kanału pokazuje najnowsze elementy z tytułem artykułu, adresem URL, datą publikacji i źródłem. W mniej niż minutę moje elementy paszowe zostały pobrane i automatycznie pojawiły się w Okno podglądu jak również w Menu Feed Feed jak pokazano niżej.

Produkty paszowe

A kiedy klikniesz na Źródła kanałów na stronie zobaczysz listę wszystkich kanałów dodanych do swojej witryny.

Źródła kanałów

3. Import i eksport

Aby urozmaicić treść, na pewno chcesz zaimportować posty przy użyciu wielu kanałów. W przeciwnym razie tak naprawdę nie oferujesz żadnej wartości.

Funkcja importowania w WP RSS Aggregator jest przydatna do pozyskiwania treści z wielu różnych źródeł. Na przykład, jeśli prowadzisz witrynę z wiadomościami, możesz wyświetlić wyselekcjonowaną listę z ponad 50 źródeł wiadomości. Ta funkcja pomoże Ci zaimportować je wszystkie naraz.

Import zbiorczy pliku danych

Musisz podać nazwę i adresy URL swoich kanałów, oddzielając je przecinkami w każdym wierszu. Na przykład, Nazwa kanału, http://www.myfeed.com

Poza tym, korzystając ze standardowych funkcji importowania i eksportowania WordPress, możesz importować i eksportować źródła danych. Aby wyeksportować źródła kanałów, odwiedź stronę Narzędzia> Eksportuj, sprawdź przycisk opcji przed Źródła kanałów a następnie kliknij Pobierz plik eksportu przycisk. WordPress utworzy następnie plik XML zawierający wszystkie źródła kanałów. Podobnie, aby zaimportować źródła danych, odwiedź stronę Narzędzia> Importuj.

Możesz także wyeksportować wszystkie Ustawienia używane przez WP RSS Aggregator. W drugiej witrynie WordPress możesz zaimportować plik i nacisnąć przycisk Ustawienia importu, a WordPress zrobi resztę za Ciebie.

Ustawienia importu i eksportu

4. Czarna lista

Może się zdarzyć, że chcesz pominąć niektóre elementy podczas importowania kanałów. W takich przypadkach wszystko, co musisz zrobić, to wpisać tytuł artykułu, który zostanie pominięty podczas pobierania artykułów. Każdy element kanału wymieniony tutaj zostanie zignorowany podczas importowania nowych elementów ze źródeł kanału.

5. Wyświetlanie kanałów na stronie, w wpisie lub w widżecie

Nie wystarczy dodać źródła kanałów i skonfigurować import elementów kanału na swoją stronę. Musisz także skonfigurować sposób wyświetlania w WordPress. Opcje poniżej Ogólne ustawienia wyświetlania kontroluj sposób wyświetlania elementów kanału w Twojej witrynie.

Ogólne ustawienia wyświetlania

Tutaj możesz ustawić maksymalną długość tytułu i połączyć go z oryginalnym postem, pokazać nazwisko autora dla każdego elementu kanału i ustawić otwieranie linków w nowej karcie. Istnieje możliwość linku do elementów wideo lub osadzenia filmu na stronie, ograniczenia liczby elementów do wyświetlenia i wybrania opcji „Starsze posty ”/„ Nowsze posty”Paginacja.

The Wyświetlanie źródła Ustawienia umożliwiają wyświetlanie nazwy źródła kanału dla każdego elementu kanału, a także połączenie nazwy źródła kanału z oryginalną witryną.

Ustawienia wyświetlania źródła

Jeśli chodzi o wyświetlanie dat, domyślną datą jest data publikacji postu w GMT. Możesz także wybrać format daty i czas temu kiedy element kanału został opublikowany.

Co się stanie, jeśli nie spodoba ci się domyślny styl wyświetlania? Wtyczka pozwala używać własnego niestandardowego CSS do stylizowania wyświetlacza. Aby to zrobić, zaznacz pole wyboru, aby wyłączyć wszystkie style używane w tej wtyczce.

Style

Aby wyświetlić elementy kanału w poście, agregator WP RSS udostępnia skróty. Aby uzyskać dostęp do tego krótkiego kodu, kliknij ikonę RSS w edytorze wizualnym postu.

Dodaj krótki kod

Dodaj wygenerowany shortcode do swojego posta, a automatycznie wyświetli wszystkie elementy kanału w poście. Jeśli użyjesz krótkiego kodu wp-rss-aggregator bez dodawania niczego, wszystkie elementy kanału są wyświetlane. W ten sposób kanał WPExplorer jest wyświetlany w poście na mojej stronie internetowej.

Interfejs wyświetlania kanałów

Wszystkie elementy kanału pojawią się w poście w uporządkowany sposób i będą powiązane ze źródłem. Możesz także wyświetlić określony kanał, używając atrybutu source w obrębie shortcode. Liczba przedmiotów może być również ograniczona.

6. Debugowanie

Ta funkcja umożliwia aktualizację wszystkich kanałów za pomocą jednego kliknięcia. Sprawdza wszystkie źródła kanałów pod kątem nowych elementów kanału i nie modyfikuje żadnych istniejących elementów kanału.

Ta strona pomaga również rozwiązać wszelkie problemy związane z wtyczką. Pamiętaj jednak, że aktualizacja wymaga dużej ilości zasobów, zwłaszcza jeśli importujesz za pośrednictwem wielu kanałów.

Debugowanie

Możesz także usunąć wszystkie importowane elementy kanału i ponownie zaimportować je, klikając przycisk.

Dodatki do agregatora WP RSS

Jak powiedziałem wcześniej, choć dobrze zorganizowane, wyświetlanie elementów kanału w Twoim poście wydaje się dość proste. Dodatki pomagają robić wiele innych rzeczy dzięki wtyczce, takiej jak

 • Wyświetl zaimportowane elementy jako posty
 • Zmuś pełny kanał do importowania bezpośrednio do własnej witryny
 • Filtruj elementy kanału za pomocą słów kluczowych
 • Dodaj kategorie do źródeł danych
 • Popraw wyświetlanie kanału, dodając miniatury i fragmenty

Dostępnych jest pięć dodatków premium. A jeśli nie masz pewności, które dodatki będą potrzebne, możesz użyć to narzędzie dowiedzieć się.

Zobacz dodatki WP RSS Aggregator

Oto migawka dodatków premium:

WP RSS Premium Dodatki

Rzućmy okiem na to, jak każdy z pięciu dodatków może ulepszyć funkcje wtyczki.

1. Feed To Post

Jeśli jesteś zapalonym auto blogerem lub chcesz zwiększyć wartość swojej witryny dzięki powiązanej zawartości, dodatek Feed to Post jest zdecydowanie dla Ciebie. Umożliwia importowanie elementów kanału RSS jako postów WordPress lub dowolnego innego niestandardowego typu postu, w tym multimediów, pozycji menu nawigacji, tabel oEmbed Response i TablePress. Tworzy posty na blogu automatycznie z elementów kanału.

Dodatkowy plik danych do publikowania ustawień ogólnych

Istnieje wiele ustawień, które pomagają kontrolować zawartość wyświetlaną w importowanych postach.

 • Stan publikacji: wersja robocza, opublikowana, zaplanowana, kosz, prywatna lub w toku (lub dowolny inny status używany w witrynie)
 • Kategorie i autorzy
 • Format postu, aby przypisać importowany kanał: standardowy, czat, link, cytat, obrazy, wideo, audio (lub inne używane niestandardowe formaty)
 • Data publikacji: pierwotna data publikacji lub data importu
 • Link z powrotem do oryginalnego postu na początku jego treści
 • Usługa premium do konwersji kanału RSS na pełny tekst kanału RSS

Poza tym ten dodatek pozwala skonfigurować sposób obsługi obrazów znajdujących się w kanałach, skracania adresów URL i włączania komentarzy. Możesz również ustawić autora importowanych postów na dowolnego istniejącego autora, a nawet automatycznie tworzyć autorów w swoim systemie na podstawie odpowiednich danych w kanale – jeśli jest dostępny.

2. Pełnotekstowe kanały RSS

Dodatek do kanałów RSS z pełnym tekstem zwiększa możliwości automatycznego rejestrowania poprzedniego dodatku. Łącząc się z usługą pełnotekstową premium, będziesz mógł zaimportować pełną treść postu dla nieograniczonej liczby elementów kanału na źródło, nawet jeśli sam kanał go nie udostępnia. Jeśli chcesz, możesz również wybrać własny system importu pełnotekstowego RSS.

Po wybraniu usługi Premium Full Text z menu rozwijanego na stronie ustawień przejdź do Źródło danych, znajdź źródło kanału RSS i kliknij Edytować. Następnie przewiń w dół i zaznacz pole wyboru Wymuś pełną treść. Zakończ aktualizując kanał. Nie wpłynie to na istniejące elementy kanału – musisz usunąć te posty z określonego źródła kanału, a następnie kliknąć Pobierz posty (tylko uważaj, ponieważ nie można ponownie zaimportować starych postów, których nie ma już w kanale RSS). Twoja witryna będzie teraz wyświetlać pełną oryginalną treść wraz z linkiem do oryginalnego postu.

Dodatkowy pełny tekst Ustawienia RSS

Domyślna bezpłatna usługa wtyczki jest ograniczona do 5 elementów kanału na źródło kanału. Oznacza to, że podczas korzystania z opcji „Wymuś pełną treść” z opcją „Bezpłatna usługa” wybraną w Ustawienia główne, będziesz mógł importować tylko 5 najnowszych postów z każdego źródła, niezależnie od tego, ile elementów kanału znajduje się w samym kanale. Co więcej, wyniki są również buforowane przez 20 minut.

Jeśli potrzebujesz nieograniczonej liczby elementów kanału i bez buforowania, musisz kupić dodatek Pełny tekst Kanały RSS wraz z Feed to Post.

3. Filtrowanie słów kluczowych

Jeśli określisz słowa kluczowe, frazy lub tagi, które powinien zawierać artykuł, Filtrowanie słów kluczowych gwarantuje, że tylko odpowiednie treści są importowane za pośrednictwem kanałów.

Filtrowanie słów kluczowych dodatków

W przypadku braku słów kluczowych i / lub tagów artykuł nie zostanie zaimportowany. W ten sposób możesz pominąć artykuły, które nie są ważne dla Twojej witryny.

4. Fragmenty i miniatury

Miniatury na dowolnej liście zawsze zapewniają bardziej atrakcyjny wygląd. Ten dodatek pobiera obraz z elementu kanału i wyświetla go wraz z wyciągiem z elementów kanału. Tytuł, data i źródło każdego elementu kanału są również wyświetlane, gdy używasz skrótu WP RSS Aggregator (w przeciwieństwie do opcji Feed to Post lub Full Text, które przyjmą styl twojego motywu).

Ustawienia miniaturek dodatków

Co się stanie, jeśli w importowanym elemencie nie ma obrazu? Możesz wybrać dowolny obraz do wyświetlenia jako domyślny obraz miniatury.

5. Kategorie

Kategoryzuje źródła kanałów i pozwala wyświetlać elementy kanałów z określonej kategorii w witrynie za pomocą parametrów shortcode.

Kategorie dodatków

Ten dodatek pomaga przypisywać źródła kanałów do kategorii i może być naprawdę przydatny, jeśli masz wiele kanałów w swojej witrynie.

Ceny dodatków WP RSS Aggregator

Wszystkie płatności są roczne, aby nadal otrzymywać aktualizacje i wsparcie. Chociaż możesz kupować dodatki indywidualnie, kupując je jako pakiety, zaoszczędzisz trochę pieniędzy. Jak wspomniano wcześniej, dostępne są dwa pakiety:

1. Pakiet prostych kanałów który obejmuje trzy dodatki: Fragmenty i miniatury, kategorie i filtrowanie słów kluczowych. Te dodatki służą do filtrowania kanału, dzielenia go na kategorie i wyświetlania elementów kanału wraz z fragmentami i miniaturami za pomocą krótkiego kodu.

Sensowne jest kupowanie trzech dodatków w pakiecie, ponieważ przynosi znaczne oszczędności. Indywidualnie wydasz 30 USD (pojedyncza witryna), 60 USD (do pięciu witryn) i 180 USD (do dwudziestu witryn) za każdy dodatek. Ale jako pakiet zapłacisz tylko 70 USD za jedną witrynę, 140 USD za maksymalnie pięć witryn i 280 USD za maksymalnie 20 witryn.

Jak widać, można zaoszczędzić 20 USD, 40 USD i 260 USD.

2). Pakiet zaawansowanych kanałów zawiera trzy dodatki: Feed to Post, kanały RSS z pełnym tekstem i filtrowanie słów kluczowych. Te trzy dodatki są potrzebne, jeśli witryna opiera się na automatycznym logowaniu treści, a filtrowanie słów kluczowych umożliwia filtrowanie importowanej treści.

Ponownie, zakup ich jako pakietu może być lepszym rozwiązaniem. Indywidualnie dwa dodatki do autoblogowania mają cenę 80 USD (jedna strona), 160 USD (do pięciu stron) i 300 USD (do dwudziestu stron). Filtrowanie słów kluczowych kosztuje 30 USD za jedną witrynę, 60 USD za maksymalnie pięć witryn i 180 USD za maksymalnie 20 witryn. Jednocześnie pakiet można kupić za 150 USD za jedną stronę internetową, 300 USD za maksymalnie pięć stron internetowych i 600 USD za maksymalnie dwadzieścia stron internetowych.

Tutaj również zaoszczędzisz pieniądze – odpowiednio 40 USD, 80 USD i 180 USD.

Zobacz pakiety agregatora WP RSS

WP RSS Aggregator Plusy i minusy

Plusy – Przekonasz się, że wtyczka ma wiele rzeczy:

 • Łatwy w instalacji i konfiguracji, a następnie działa na autopilocie
 • Ułatwia zarządzanie kanałami RSS na stronach WordPress
 • Możesz wstrzymać i wznowić importowanie za pośrednictwem źródeł danych
 • Możliwe jest zaplanowanie importu pliku danych dla poszczególnych źródeł
 • Działa doskonale z Lightbox, a nawet może obsługiwać filmy z YouTube, DailyMotion i Vimeo
 • Dodatek – Feed to Post – zapewnia ustawienie Canonical Link. Umożliwia to łatwe określenie kanonicznego linku dla importowanych postów, który będzie wskazywał na oryginalny zasób. Pomaga to powiadomić wyszukiwarki, jakie jest oryginalne źródło treści, a tym samym rozwiązać problem „duplikowania treści”
 • Wtyczka jest stale aktualizowana, a aktualizacje sprawdzane są co 12 godzin aż do kilku minut – to zależy od Ciebie!

Cons – Naprawdę nie nazwałbym tych „minusów”, ponieważ są to problemy z serwerem, które należy rozwiązać:

 • Import tysięcy produktów z setek źródeł źródeł danych wymaga dużych zasobów i może wpłynąć na wydajność witryny. Możesz obejść ten problem w pewnym stopniu, korzystając z ustawień wtyczki do planowania importu kanałów lub wstrzymywania i restartowania ich.
 • Konieczne może być dostosowanie zasobu pamięci WordPress w celu obsługi jednoczesnego importu za pośrednictwem wielu źródeł danych.

Podsumowanie

To bliskie spotkanie z WP RSS Aggregator mogło Cię przekonać, że jest to kompleksowe rozwiązanie do agregacji treści i witryn do autoblogowania.

Główna wtyczka świetnie sobie radzi z importowaniem poprzez wiele kanałów i wyświetlaniem elementów kanału w prosty sposób, prawie całkowicie na autopilocie. Niektórzy użytkownicy mogą poświęcić trochę czasu na zapoznanie się ze skrótami. Ale kiedy je zrozumiesz, łatwiej jest z nimi pracować.

Jednak w przypadku pełnoprawnej witryny do gromadzenia treści są to dodatki, które pozwalają w pełni korzystać z zalet automatycznego rejestrowania. Od przekształcenia elementu kanału na post, kategoryzowania i filtrowania kanałów, dodania fragmentów i miniatur do wyświetlania kanału – dodatki przekształcają agregację treści i wyświetlanie w jeden płynny proces. Nawet w przeciwnym razie dodatki zapewniają lepszą wartość dla czytelników.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me