VikAppointments: Rezerwuj i planuj spotkania jak szef

VikAppointments: Rezerwuj i planuj spotkania jak szef

Jeśli prowadzisz firmę opartą na usługach, ręczne planowanie spotkań i zarządzanie nimi jest trudne i czasochłonne. Ponadto rezerwowanie spotkań ręcznie oznacza, że ​​jesteś podatny na błędy ludzkie, które mogą kosztować Twoją firmę.


Co robić? Możesz usprawnić proces za pomocą wtyczki, takiej jak VikAppointments. VikAppointments to idealne rozwiązanie dla każdej firmy usługowej, która rezerwuje spotkania. Wyposażony po brzegi we wszystkie funkcje potrzebne do zarządzania rezerwacjami jak profesjonalista; wtyczka jest jedną z najlepszych wtyczek spotkań dla WordPress.

W dzisiejszym poście omawiamy funkcje, dzięki którym VikAppointments jest fantastyczną wtyczką do rezerwacji WordPress. Aby osłodzić ofertę, instalujemy ZAWODOWIEC wersja i przetestuj wtyczkę. W ten sposób wiesz dokładnie, czego się spodziewać i możesz rzucić się na ziemię.

Jak to brzmi? Jeśli brzmi doskonale, podwinąć rękawy i zabrać się do pracy.

Co to jest VikAppointments?

vikappointments services rezerwacja kalendarz wordpress wtyczka

VikAppointments to potężny system zarządzania spotkaniami, początkowo stworzony dla Joomla. Ale nie jesteśmy zainteresowani Joomla. Obejmujemy wersję WordPress, która – nawiasem mówiąc – jest jedną z najbardziej zaawansowanych wtyczek spotkań dla WordPress.

Za pomocą kilku kliknięć wtyczka pomaga zarezerwować terminy i szybko nimi zarządzać w witrynie WordPress. Ponadto wtyczka oferuje dostosowane opcje, które są idealne dla różnych firm, takich jak lekarze, prawnicy, centra medyczne, spa i salony, między innymi.

Ale nawet z milionem funkcji, VikAppointments jest niezwykle łatwa w konfiguracji i obsłudze. Pod koniec dnia wtyczka pomaga zaoszczędzić dużo czasu, który można przeznaczyć na rozwój firmy. Zamiast marnować czas na rezerwowanie terminów ręcznie, możesz całkowicie skupić się na swoich klientach.

Poza tym, omówmy kilka funkcji, dzięki którym VikAppointments jest jedną z najlepszych wtyczek WordPress do zarządzania spotkaniami na twojej stronie internetowej.

Funkcje VikAppointments

Wtyczka VikAppointments nie zawodzi pod względem funkcji, co z imponującą listą, która z pewnością zaimponuje zarówno początkującym, jak i programistom. W poniższej sekcji przedstawiamy niektóre funkcje dostępne w VikAppointments. Nie przejmuj się; widzimy większość funkcji w akcji podczas testowania napędu wtyczki.

Poza tym wtyczka VikAppointments oferuje takie funkcje, jak:

 • Możliwość tworzenia wielu usług o różnym czasie trwania i stawkach
 • Centralny pulpit do zarządzania pracownikami
 • Bezproblemowa rezerwacja terminów
 • Miesięczne lub tygodniowe kalendarze pokazujące dostępność dla każdego pracownika lub usługi
 • System kuponów oferujący zniżki na rezerwacje
 • Możliwość ręcznego tworzenia rezerwacji w panelu administracyjnym WordPress
 • Widżet wyszukiwania, który pomaga potencjalnym klientom łatwo znajdować i rezerwować terminy
 • Wydłużone dni robocze z niestandardowymi zmianami
 • Pulpit nawigacyjny dla pracowników
 • Lokalizacje pracowników za pośrednictwem Google Maps
 • Opcja dodawania zakupów dla pakietów usług
 • System koszyków umożliwiający planowanie wielu spotkań jednocześnie
 • Niestandardowe bramy płatności
 • Powiadomienia e-mail, SMS i ICS
 • Wiele widżetów poprawiających wygląd twojego systemu rezerwacji na froncie
 • Zintegrowany system zarządzania klientami
 • I wiele więcej

W skrócie, wtyczka VikAppointments oferuje wystarczająco dużo funkcji, aby skutecznie zarządzać Twoimi spotkaniami. Z zarysem wiodących funkcji, pozwól nam zainstalować i przetestować VikAppointments.

Jak zainstalować VikAppointments

Instalacja wtyczki VikAppointments jest niezwykle łatwa, ponieważ można ją pobrać bezpłatnie ze strony WordPress.org. Aby jednak korzystać z funkcji premium, musisz kupić ZAWODOWIEC licencja na około 108 dolarów na oficjalnej stronie VikAppointments. Licencja jest ważna przez rok i chociaż przedłużenia nie są obowiązkowe, potrzebujesz aktywnej licencji, aby otrzymywać aktualizacje.

Teraz zainstalujmy i skonfiguruj VikAppointments, aby rozpocząć planowanie i zarządzanie spotkaniami na naszej stronie testowej.

W menu administratora WordPress przejdź do Wtyczki i kliknij Dodaj nowe jak podkreślamy na obrazku poniżej.

jak zainstalować nową wtyczkę wordpress

Takie postępowanie prowadzi do Dodaj wtyczki ekran, na którym możesz zainstalować wtyczkę ze swojego komputera lub z oficjalnego repozytorium WordPress. Wpisz „VikAppointments” w polu wyszukiwania słów kluczowych, a gdy znajdziesz wtyczkę, naciśnij Zainstaluj teraz przycisk, jak szczegółowo na poniższym obrazku.

instalowanie wtyczki vikappointments

Następnie kliknij Aktywuj przycisk, jak pokazano poniżej, aby uruchomić piłkę.

aktywacja wtyczki wordpress vikappointments

Teraz gdzieś idziemy. Wystarczy teraz skonfigurować wtyczkę, co jest łatwe, więc zabierzmy się do pracy.

Jak skonfigurować VikAppointments

Po aktywacji wtyczki dodaje ona piękną VikAppointments element do menu administratora WordPress. Aby skonfigurować system rezerwacji, kliknij VikAppointments element menu, jak pokazano poniżej.

konfigurowanie wtyczki wordpress vikappointments

Ta pozycja menu prowadzi do atrakcyjnego pulpitu nawigacyjnego VikAppointments pokazanego poniżej.

panel vikappointments

Aktywacja licencji PRO

Do samouczka używamy wersji PRO, więc najpierw muszę aktywować licencję. Aby to zrobić, kliknij Przejść na wersje Pro, jak pokazujemy poniżej.

aktualizacja do wersji vikappointments pro

Na następnej stronie przewiń w dół strony, wklej klucz licencyjny i naciśnij Sprawdź poprawność i zainstaluj, jak pokazano niżej. Jeśli nie masz klucza licencyjnego, kliknij Uzyskaj swój klucz licencyjny przycisk.

dodanie pro klucza licencyjnego do vikappointments

Wtyczka uruchamia się i automatycznie aktualizuje do wersji pro. Następnie kliknij Aktualizacja zakończona, kliknij tutaj, aby kontynuować przycisk, jak pokazano poniżej.

Teraz wersja pro jest zablokowana i gotowa. Btw, poniżej to, jak wygląda deska administracyjna VikAppointments po aktualizacji do wersji pro.

Pulpit administratora vikappointments

Nie ma tu wiele do zobaczenia, więc co teraz? W każdym razie to w porządku, ponieważ nie rezerwujemy jeszcze spotkań. Dodajmy pracowników, usługi i symulujmy witrynę rezerwacji na żywo.

Tworzenie grup w VikAppointments

Grupy w VikAppointments są podobne do kategorii w postach na blogu. Grupy pomagają kategoryzować pracowników i usługi, pozwalając ci utrzymać porządek, zwłaszcza jeśli masz wielu pracowników lub usług. Jednocześnie dodawanie grup w VikAppointments nie jest obowiązkowe.

Poza tym dodajmy jedną grupę do naszych pięciu usług, które w celach ilustracyjnych to doradztwo prawne, doradztwo biznesowe, coaching życia, zdrowie zębów i spa. Nazwiemy grupę „Płatne usługi.”

Kliknij Zarządzanie i wtedy Grupy, jak wyszczególnimy poniżej.

dodanie nowej grupy usług we wtyczce vikappointments

Następnie kliknij Nowy przycisk, jak pokazano na poniższym obrazku.

dodawanie nowych grup usług

Na bok: Zauważ też, że Wyświetl grupy pracowników przycisk po prawej stronie ekranu. Kliknięcie przycisku pozwala tworzyć, edytować i wyświetlać grupy pracowników.

Powrót do tworzenia grupy usług.

Kliknięcie Nowy przycisk prowadzi do następującego ekranu.

Wszystko, co musisz zrobić na powyższej stronie, to dodać nazwę i opis grupy usług. Następnie kliknij Zapisz i zamknij, jak pokazano niżej.

Po utworzeniu grupy usług możemy teraz podzielić nasze pięć usług na kategorie Płatne usługi. Dodajmy teraz niektórych pracowników, a następnie faktyczne usługi.

Dodawanie pracowników w VikAppointments

Najpierw dodajemy pracowników, abyśmy mogli później przypisać im usługi. Ponadto musisz dodać co najmniej jednego pracownika, aby otrzymywać rezerwacje online.

Pamiętaj, że możesz reprezentować pracownika jako osobę, pokój, przedmiot lub cokolwiek innego. Jednak w większości przypadków pracownik to osoba, np. dentysta, masażystka, prawnik, trener itp.

Po powrocie do pulpitu nawigacyjnego VikAppointments kliknij Zarządzanie i wtedy Pracowników jak podkreślamy poniżej.

dodawanie nowych pracowników do vikappointments

Następnie kliknij Nowy przycisk, jak zaznaczamy na zrzucie ekranu poniżej.

dodawanie nowego pracownika w vikappointments

Następnie dodaj dane swojego pracownika. Następnie kliknij Zapisz i zamknij przycisk.

Aby dodać więcej pracowników, powtarzaj tę czynność, dopóki nie wprowadzisz wszystkich pracowników do systemu. Możesz nawet łatwo klonować pracowników, więc tak!

Używam tylko dwóch pracowników do celów ilustracyjnych, ale możesz dodać tyle, ile chcesz. Pamiętaj, aby ustawić zmiany dla każdego pracownika pod Pracujący Dni zakładka znaleziona na powyższym ekranie.

Przechodząc szybko, dodajmy teraz nasze usługi.

Dodawanie usług w VikAppointments

Na pulpicie nawigacyjnym VikAppointments wybierz Zarządzanie i kliknij Usługi, jak pokazano na obrazku poniżej.

dodawanie usług w vikappointments

Następnie naciśnij Nowy przycisk, jak podkreślamy poniżej.

dodawanie nowych vikappointments usług

To powinno doprowadzić cię bezpośrednio do Nowa usługa ekran, gdzie możemy cię oglądać Nae Nae możesz dodać wszystkie szczegóły. Zobacz obraz poniżej, aby uzyskać więcej informacji.

Tutaj kilka uwag do powyższego obrazu (nasza lista numerowana odpowiada zaznaczonym pozycjom powyżej).

 1. Usługa – Dodaj niezbędne szczegóły usługi tutaj. Wiesz, nazwa usługi, ceny, pojemność i tak dalej. Przy okazji wpisz ślimak przyjazny dla wyszukiwarek (SEF) w Alias pole
 2. Opis – Tutaj dodaj opis usługi
 3. Przydziały – W tej zakładce możesz przypisać usługi do różnych pracowników
 4. Metadane – Karta jest szczególnie istotna dla SEO. Możesz dodać tytuł strony, opisy i meta słowa kluczowe.

Po dodaniu usług nie zapomnij kliknąć Zapisz i zamknij przycisk. Możesz kliknąć Zapisz, zapisz i nowy, lub Anuluj w zależności od tego, gdzie jesteś w swoim przepływie pracy.

Nawiasem mówiąc, mam teraz w naszym systemie pięć usług, które wyglądają tak:

Strona administratora usług vikappointments

Nieźle, prawda? Pamiętaj, że już przypisałem usługi do różnych pracowników, ale nie widać tego na powyższym obrazku. Jeśli masz pytania dotyczące tego, co zrobiłem, jestem w stanie odpowiedzieć na każde pytanie w ciągu najbliższych 24 godzin, więc nie powstrzymuj się.

Teraz, gdy mam grupy, pracowników i usługi, wyświetlmy formularz w interfejsie, aby potencjalni klienci mogli od razu umówić się na spotkanie.

VikAppointments in the Front-End

Skoro mamy do czynienia z grupami, pracownikami i usługami, czy możemy zacząć rezerwować spotkania? Tak możemy!

Wszystko, co musimy zrobić, to utworzyć i dodać krótki kod rezerwacji na prostej stronie. Ale jak to robimy?

Uruchom pulpit nawigacyjny VikAppointments i kliknij Skróty przycisk, jak podkreślamy poniżej.

przycisk skrótów vikappointments

Następnie naciśnij Nowy przycisk, jak pokazano na poniższym obrazku.

dodawanie nowego shortcode w vikappointments

Jako przykład utworzymy krótki kod dla naszej usługi doradztwa biznesowego. Następnie wyświetlimy szczegóły usługi, aby potencjalni klienci mogli rozpocząć rezerwację.

Dodaj (1) nazwę krótkiego kodu, (2) wybierz Szczegóły usługi z listy rozwijanej i (3) wybierz swoją usługę (nasza to doradztwo biznesowe), jak pokazano na poniższym obrazku.

utwórz nowy shortcode

Nie zapomnij kliknąć Zapisz i zamknij przycisk.

Inne typy krótkich kodów VikAppointments

VikAppointments ma różne typy krótkich kodów, w tym:

 • Wszystkie zamówienia Zobacz – Dodaj krótki kod do strony, aby zalogowani użytkownicy mogli zobaczyć wszystkie swoje zamówienia
 • Potwierdzenie – Krótki kod pokazuje formularz kasy, jeśli w koszyku znajduje się produkt
 • Obszar pracowników – Tutaj pracownicy mogą zobaczyć panel zarządzania frontonu. Mogą zarządzać swoimi profilami, dniami roboczymi, przypisanymi usługami i lokalizacjami
 • Dane pracownika – Krótki kod umożliwia wyświetlenie szczegółów wybranego pracownika
 • Lista pracowników – Umożliwia wyświetlenie listy pracowników, których klienci mogą rezerwować
 • Zamów widok – Krótki kod wyświetla podsumowanie dowolnego wybranego zamówienia
 • Pakiety – Pokazuje wszystkie pakiety, które można kupić, pogrupowane według kategorii
 • Szczegóły usługi – Krótki kod wyświetla stronę szczegółów wybranej usługi (WSKAZÓWKA: jest to krótki kod, którego używamy do wyświetlania naszej usługi doradztwa biznesowego)
 • Lista usług – Najbardziej krytyczny shortcode według twórców. Krótki kod pokazuje listę wszystkich usług, które klienci mogą zarezerwować

Jak dodać skrót VikAppointments do strony WordPress

Dodanie utworzonego krótkiego kodu do witryny WordPress jest tak proste, jak A, B, C. Najpierw przejdź do Strony> Dodaj nowe jak pokazano na zrzucie ekranu poniżej.

dodanie nowej strony w wordpress

Nazwij swoją stronę, kliknij plus (+) ikonę i wybierz Krótki kod VikAppointments blok, jak pokazano poniżej.

tworzenie nowej strony usługi za pomocą skrótów

Następnie wybierz utworzony wcześniej skrót, jak pokazano na poniższym obrazku.

wybierz shortcode vikappointments w Gutenberg

Jeśli używasz klasycznego edytora, możesz dodać krótki kod, klikając przycisk Lista skrótów VikAppointments przycisk, jak pokazano na obrazku poniżej.

dodawanie vikappointments w klasycznym edytorze

Następnie kliknij Publikować przycisk. Oto co mam:

Nieźle, prawda? Strona jest wyposażona w funkcjonalny Rezerwuj teraz przycisk. Teraz wszystko, co klient musi zrobić, to wybrać datę i godzinę i nacisnąć Rezerwuj teraz przycisk.

Gdy twój klient trafi Rezerwuj teraz, wtyczka prowadzi ich do następnej strony, aby wyświetlić i potwierdzić rezerwację.

strona podsumowania zamówienia vikappointments

Całkiem słodkie, nie zgadzasz się? Ach, zapomniałem usunąć swój adres e-mail; wtyczka automatycznie wypełnia formularz, jeśli wcześniej zarezerwowałeś spotkania.

Teraz, gdy nie mamy już podstaw, poznajmy pulpit nawigacyjny VikAppointments, aby znaleźć inne opcje.

Inne funkcje VikAppoinments

Pomoc VikAppointments

Jeśli utkniesz z jakiegoś powodu, możesz uzyskać pomoc bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego VikAppointments. Kliknij Wsparcie przycisk, jak pokazano na obrazku poniżej.

pomoc vikappointments

Karta Spotkań

karta spotkań

The Spotkania Karta pokazana na powyższym obrazku zawiera kilka opcji, które szczegółowo opisano na poniższej liście.

 • Rezerwacje – Tutaj możesz zobaczyć wszystkie rezerwacje
 • Klienci – Ta strona wyświetla listę twoich klientów
 • Kupony – Bo kto nie lubi rabatu we właściwym czasie?
 • Kalendarz, który pokazuje cały rok kalendarzowy i łączne zarobki z rezerwacji

Karta portalu

Więc masz Portal kartę, jak pokazano na obrazku poniżej.

karta portalu w vikappointments

The Portal Karta ma kilka opcji, w tym:

 • Kraje – Gdzie możesz dodawać, edytować i usuwać kraje
 • Opinie – Strona umożliwia dodawanie recenzji do twoich usług
 • Subskrypcje– Tutaj możesz tworzyć powtarzające się subskrypcje
 • Subscr. Zamówienia – Zobacz wszystkie zamówienia subskrypcji kupowane przez klientów

Globalna karta

globalna karta vikappointments

Jak widać na powyższym obrazku, Światowy Zakładka pozwala zarządzać kilkoma opcjami, a mianowicie:

 • Pola niestandardowe – Możesz dodać niestandardowe pola do formularzy zamówień, aby zebrać wszystkie wymagane informacje od klientów
 • Płatności – Umożliwia aktywację bramek płatniczych
 • Faktury – Tutaj możesz zobaczyć wszystkie swoje faktury
 • Menedżer mediów – Ta opcja pozwala zarządzać wszystkimi plikami multimedialnymi przesyłanymi przez wtyczkę VikAppointments

Karta konfiguracji

The Konfiguracja Zakładka pomaga zarządzać kilkoma opcjami. Pod zakładką masz:

 • Pracowników – Zarządzaj opcjami i uprawnieniami pracownika
 • Dni zamknięcia – Ustaw dni, w których firma będzie zamknięta. Może obejmować weekendy i święta
 • API SMS – Skonfiguruj opcje API SMS, abyś mógł wysyłać wiadomości tekstowe do swoich klientów. Możesz nawet wysyłać automatyczne wiadomości
 • CRON Jobs – Ustawienia dla zadań CRON VikAppointments

Widżety VikAppointments

Wtyczka VikAppointments zawiera kilka widżetów, które jeszcze bardziej ułatwiają pracę. Aby wyświetlić i używać widżetów, po prostu przejdź do Wygląd> Widżety, jak podkreślamy na obrazku poniżej.

widżety vikappointments

I oto macie; VikAppointments w pełnej krasie.


Między tobą a mną VikAppointments to piękny harmonogram spotkań dla WordPress. Po skonfigurowaniu wtyczki przejmuje ona rezerwacje w Twojej witrynie, oszczędzając mnóstwo czasu i pieniędzy.

Wtyczka jest łatwa w użyciu; Raz lub dwa razy sprawdziłem dokumentację, aby potwierdzić kilka rzeczy, ale to było to. W krótkim czasie nagiąłem VikAppointments, aby wykonać licytację.

Po wypróbowaniu wtyczki jestem pewien, że nie będziesz szukał innej wtyczki do rezerwacji dla swojej firmy. Jest pełen wszystkich funkcji, których potrzebujesz, aby planować spotkania i zarządzać nimi w swojej witrynie.

Czy masz obawy, pytania lub sugestie? Proszę podzielcie się w komentarzach.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map